Home Biura Biuro Białystok Biuro Białystok

Biuro nieruchomości Białystok

Kontakt

Address ul. Mickiewicza 7 lok.4 15-213 Białystok POKAŻ NA MAPIE
Phone 57 065 00 70, 57 065 00 71 Email bialystok@freedom-nieruchomosci.pl time pon-pt: 10:00 - 18:00
sobota: zamknięte

Jak możemy Ci pomóc?

  Proszę o zaznaczenie zgody.

  Najnowsze oferty

  Mieszkania Domy Działki Lokale

  Agenci nieruchomości Białystok

  Biuro nieruchomości Białystok

  Miasto Białystok

  Białystok to największe miasto województwa podlaskiego oraz jego stolica. Ośrodek miejski leży na Nizinie Północnopodlaskiej, nad niewielką rzeką Białą. Według danych zebranych na koniec czerwca 2021 roku stolicę Podlasia zamieszkiwało blisko 300 000 mieszkańców. Białystok to znany w regionie ośrodek kulturalny, administracyjny, gospodarczy i naukowy.

  Historia Białegostoku

  Białystok to największe miasto województwa podlaskiego oraz jego stolica. Ośrodek miejski leży na Nizinie Północnopodlaskiej, nad niewielką rzeką Białą. Według danych zebranych na koniec czerwca 2021 roku stolicę Podlasia zamieszkiwało blisko 300 000 mieszkańców. Białystok to znany w regionie ośrodek kulturalny, administracyjny, gospodarczy i naukowy.

  Zabytki i atrakcje Białegostoku

  Do najważniejszych i najbardziej znanych zabytków Białegostoku z pewnością zaliczyć należy zespół pałacowo – parkowy Branickich. To obiekt z piwnicami wybudowanymi w stylu gotyckim – cały budynek zaś powstał w stylu barokowym.

  Na uwagę turystów odwiedzających stolicę Podlasia zasługują różnorodne budynki kościelne, których w mieście nie brakuje – mowa nie tylko o kościołach, ale również o cerkwiach prawosławnych. W Białymstoku warto zobaczyć renesansowy, Stary kościół Farny, cerkiew św. Marii Magdaleny, klasycystyczny sobór św. Mikołaja Cudotwórcy, budynek Ratusza przy Rynku Kościuszki, neorenesansowy Pałac Hasbacha czy urokliwe kamienice w centralnej części miasta.

  Białostocki rynek nieruchomości

  Rynek nieruchomości w Białymstoku jest rynkiem bardzo zróżnicowanym i bogatym w oferty. Jednocześnie jest również rynkiem bardzo atrakcyjnym dla inwestorów zainteresowanych rozsądnym ulokowaniem posiadanych środków finansowych. Dodatkowo też białostocki rynek nieruchomości prężnie się rozwija – a wszystko za sprawą licznych inwestycji deweloperskich, które są wciąż w tym mieście obecne. Tu mowa nie tylko o inwestycjach zlokalizowanych w bliskim pobliżu centrum Białegostoku, ale i zabudowie szeregowej lub domach wolnostojących, których na obrzeżach miasta nie brakuje. Jedno jest więc pewne – każdy współczesny inwestor szukający wymarzonej nieruchomości w Białymstoku, z powodzeniem będzie mógł znaleźć coś dla siebie.

  Ponadto warto podkreślić, że na białostockim rynku nieruchomości nieustannie też wzrasta zapotrzebowanie na atrakcyjnie zlokalizowane mieszkania przeznaczone pod wynajem. Tą opcją zainteresowani są głównie studenci, którzy na białostockie uczelnie przyjeżdżają nie tylko z całej Polski, ale również z zagranicy. Z pewnością warto więc dokładnie przemyśleć tę opcję, by zainwestować w zakup nieruchomości położonej np. w pobliżu popularnej białostockiej uczelni, by później móc czerpać zyski z długoterminowego wynajmu.

  Ceny nieruchomości w Białymstoku

  Średnia cena transakcyjna nieruchomości w Białymstoku wynosi 6733 zł/mkw. Aby można było mówić aktualnie o zakupie jakiegokolwiek mieszkania w stolicy Podlasia, trzeba mieć do dyspozycji co najmniej około 210 000 zł. Tyle kosztuje kawalerka przy ulicy Malmeda o metrażu nieprzekraczającym 20 mkw., dostępna na rynku wtórnym i przeznaczona do remontu. Z kolei najdroższe mieszkania na białostockim rynku można kupić za 1 270 000 zł. Tu mowa o mieszkaniu 3- pokojowym o powierzchni niespełna 74 mkw., zlokalizowanym w apartamentowcu przy ulicy Nowy Świat, wybudowanym w 2011 roku. Mieszkanie w tej cenie dostępne jest w stanie bardzo dobrym, do wprowadzenia chociażby od zaraz. Inwestycja ta nie będzie wymagała od nowego właściciela ponoszenia dodatkowych nakładów finansowych z myślą o zamieszkaniu w tymże lokalu.

  Klienci poszukujący domu do kupna, mogą stać się właścicielami chociażby urokliwej i klimatycznej kamienicy przy ulicy Lipowej. Cena nieruchomości o powierzchni 632 mkw., na którą składają się aż 33 pokoje, wynosi niebagatelna 4 424 000 zł. Tutaj cena za mkw. kształtuje się na poziomie 7000 zł. Tym zaś, którzy dysponują znacznie mniejszym kapitałem inwestycyjnym, polecić można zakup nieruchomości będącej w kategorii najtańszych domów w Białymstoku. Tu mowa o wolnostojącym, drewnianym domu przy ulicy Starosielce, przeznaczonym do remontu. Przyszły właściciel zainteresowany taką inwestycją powinien na ten cel przeznaczyć 390 000 zł. Będzie jednak musiał ponieść dodatkowe koszty związane z koniecznością przeprowadzenia remontu w tym budynku.

  Białystok – gdzie mieszkać?

  Najpopularniejszymi i najchętniej wybieranymi do zamieszkania osiedlami w Białymstoku, według raportu przedstawionego na portalu miejskim bialystok.pl, pozostają takie osiedla jak osiedle Młodych, Dojlidy (z uwagi na spokój i dobre skomunikowanie z centrum miasta), oraz Centrum, Antoniuk i Jaroszówka. Białystok również od lat znajduje się w ścisłej czołówce miast w Polsce określanych jako miasta dobre do życia i zamieszkania.

  Z pewnością na uwagę osób zainteresowanych zamieszkaniem w najnowszych inwestycjach realizowanych przez deweloperów, zasługiwać będą też takie osiedla dla Wysoki Stoczek czy takie miejscowości jak Wasilków, Kleosin, Zaścianki czy Grabówka. Mieszkając w tych miejscach, można prowadzić dużo spokojniejsze życie bliżej natury, a mimo to wciąż z dobrym dojazdem do newralgicznych punktów położonych w samym centrum Białegostoku.

  Biura nieruchomości Białystok

  Białostocki rynek nieruchomości jest rynkiem lokalnym, choć wyróżniającym się bardzo zróżnicowaną ofertą mieszkań i domów dostępnych zarówno na sprzedaż, jak i pod wynajem. Z pewnością jednak, myśląc o sfinalizowaniu wymarzonej transakcji, warto nawiązać współpracę z dobrym, szeroko polecanym i cenionym biurem nieruchomości. Takie biuro – Freedom Nieruchomości w Białymstoku znaleźć można przy ulicy Mickiewicza 7 lok. 4. Zachęcamy do bliższego poznania aktualnie dostępnych w stolicy Podlasia 65 ofert nieruchomości. Jesteśmy przekonani, że z biurem nieruchomości Freedom Nieruchomości znaleźć będzie można wymarzoną, idealną nieruchomość dla każdego poszukującego klienta. Gwarancja w pełni profesjonalnej obsługi najwyższej jakości zapewniona!

  Zacznij działać!

  Dołącz do sieci Freedom i stań się częścią najlepszego zespołu agentów nieruchomości.

   Proszę o zaznaczenie zgody.

   Z naszego poradnika

   Baza wiedzy, z której warto czerpać! Skierowana zarówno do klientów, jak i pośredników nieruchomości.

   Najnowsze artykuły Artykuły Baza wiedzy
   Przegląd prasy

   KNF zmienia rynek kredytowy. W jaki sposób? Przegląd prasy 25.09.2023

   KNF chce skończyć z przerzucaniem ryzyka na kredytobiorcę mieszkaniowego, dlatego zamierza spopularyzować hipoteki stałoprocentowe. W jaki sposób? Dowiesz się tego z najnowszego Przeglądu prasy Freedom.

   Ewelina Zdancewicz Sep 25, 2023 · 3 min. czytania

   Największa sieć biur nieruchomości w Polsce – Freedom łączy się z Investor Nieruchomości

   Tak znaczącej transakcji na polskim rynku nieruchomości nie było nigdy wcześniej. Freedom łączy się z Investor Nieruchomości i od tej pory będą wspólnie budować największą sieć w Polsce.

   Przegląd prasy

   Darmowe projekty domów już od października. Przegląd prasy 18.09.2023

   Już od października będzie można pobrać darmowe projekty nieruchomości. Dotyczy to projektów domów o wymiarach 120, 150 i 180 m kw. Będą one dostępne na stronie Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego.

   Ewelina Zdancewicz Sep 18, 2023 · 4 min. czytania
   Przegląd prasy

   Niespotykane wzrosty sprzedaży mieszkań! Przegląd prasy 11.09.2023

   Sierpień 2023. Deweloperzy nie wyrabiają się czasowo z budową mieszkań. Ceny mieszkań zaczęły rosnąć. Jakich kwot musimy się spodziewać?

   Ewelina Zdancewicz Sep 11, 2023 · 2 min. czytania
   Przegląd prasy

   Pierwsze Mieszkanie – ponad 30 tys. złożonych wniosków. Przegląd prasy 28.08.2023

   Ponad 32 tys. osób złożyło wnioski w programie Pierwsze Mieszkanie w ciągu 7 tygodni. Czy zainteresowanie tanimi kredytami przekłada się na wzrost sprzedaży nieruchomości?

   Ewelina Zdancewicz Aug 28, 2023 · 3 min. czytania
   Przegląd prasy / Freedom Review

   Castingi dla kupujących – efekt „Bezpiecznego kredytu”. Przegląd prasy 21.08.2023

   Chcesz kupić mieszkanie, wybierasz ofertę, płacisz i masz własne M? Niekoniecznie. Właściciele mieszkań urządzają “castingi dla kupujących”.

   Ewelina Zdancewicz Aug 21, 2023 · 3 min. czytania

   Przed nami dwucyfrowe podwyżki cen mieszkań? Przegląd prasy 07.08.2023

   Już na etapie powstania pomysłu na Bezpieczny kredyt 2 proc. eksperci ostrzegali, że ten program może mieć złe konsekwencje. I spełniły się ich prognozy dotyczące podwyżek cen mieszkań. Problem w tym, że to nie koniec.

   Jan Dziekoński

   Inwestowanie to nie kupowanie od razu najdroższego mieszkania

   Jak sprawić, aby rynek nieruchomości był dostępny dla każdego i dopasowany do potrzeb? W jaki sposób inwestować na nim tak, aby nie żałować? O tym rozmawia Łukasz Kruszewski z Janem Dziekońskim.

   Łukasz Kruszewski Aug 03, 2023 · 21 min. czytania

   ”Bezpieczny kredyt 2 proc.” podnosi ceny mieszkań? Przegląd prasy 31.07.2023

   Minister rozwoju i technologii Waldemar Buda wskazuje na bardzo szybko rozpędzający się program “Bezpieczny kredyt 2 proc.”. To jeden z głównych czynników ożywienia rynku nieruchomości - a co za tym idzie, podwyżki cen domów i mieszkań.

   Ewelina Zdancewicz Jul 31, 2023 · 3 min. czytania
   Załaduj więcej Pokaż wszystkie

   Program Pierwsze mieszkanie – kto skorzysta? Przegląd prasy 19.12.2022

   Po kompletnej klęsce programu Mieszkanie Plus, raczej teoretycznym systemie dopłat do czynszów czy nieosiągalnym Mieszkaniu bez wkładu własnego, rząd zapowiada kolejną formę wsparcia. Program Pierwsze Mieszkanie, to atrakcyjny kredyt hipoteczny, który – tak jak te wcześniejsze – również ma sporo ograniczeń. Czy tym razem ktoś skorzysta? Zasady programu pierwsze mieszkanie. Ile wyniesie rata kredytu? Forsal.pl, […]

   Nowe stawki podatku od nieruchomości i WIRON zamiast WIBOR. Przegląd prasy 12.12.2022

   Każdy tydzień przynosi jakieś zmiany w branży nieruchomości. Tym razem podwyżka podatku od nieruchomości, zastąpienie WIBORU nowym wskaźnikiem WIRON, czy nowe zasady budowy domów bez pozwolenia. Zapraszamy do lektury. Podatek od nieruchomości 2023 wyższy! Ile wyniosą nowe stawki? Murator Plus, 06.12.2022 Podatek od nieruchomości w 2023 idzie w górę. Znane są już nowe stawki podatku […]

   Co się zmieni w kredytach hipotecznych? Przegląd prasy 5.12.2022 r.

   Na rynku kredytów hipotecznych wciąż sporo się dzieje. Liczba zawieranych umów ciągle spada, nie pomagają promocyjne oferty banków, a do tego WIBOR ma zostać zastąpiony nowym wskaźnikiem referencyjnym. Jak to wpłynie na sytuację obecnych i przyszłych kredytobiorców? Zmiana w kredytach. WIRON zastąpi WIBOR. Kto zyska kto straci: spłacający już i dopiero biorący kredyt hipoteczny na […]

   Czy mieszkaniowy wynajem instytucjonalny (PRS) rozwinie się w Polsce? Co dalej z cenami. Przegląd prasy 21.11.2022

   Dlaczego PRS się nie rozwija w Polsce? Jakich kosztów nie można już odliczać przy zakupie mieszkania pod wynajem? Gdzie najchętniej będą kupowane nieruchomości i kiedy mniejsze miejscowości wrócą do łask? Rynek PRS zbyt rozchwiany dla funduszy, deweloperów i banków, Rzeczpospolita, 17.11.2022 Popyt detaliczny jest w zapaści, rynek najmu jest silny. Wydawałoby się, że to idealne […]

   Czy polski rynek nieruchomości czeka załamanie? Przegląd prasy 14.11.2022 + webinar

   Ograniczenie dostępności kredytów zastopowało niemal wszystkie branże związane z nieruchomościami. W odpowiedzi na apele deweloperów, rząd zamiast interweniować – szykuje nowe podatki. Jak wygląda sytuacja mieszkaniowa po III kwartale 2022 roku? Zła wiadomości dla trzymających nieużywane mieszkania. Nowy podatek. Rzeczpospolita, 08.11.2022 Ministerstwo Aktywów Państwowych – z doradcami gospodarczymi szefa resortu Jacka Sasina na czele – […]

   Niewypłacalni najemcy, property chain i zmiany w rządowym programie mieszkaniowym. Przegląd prasy 7.11.2022

   Na co powinni zwracać uwagę właściciele mieszkań na wynajem przy wyborze najemców, żeby nie narobić sobie kłopotów. Jak sprzedać duży, starszy dom? Jak załamanie rynku kredytowego wpłynie na ceny nieruchomości?  Trudno pozbyć się wielkiego domu. Rzeczpospolita, 3.11.2022 Ofertowe ceny domów są wciąż wysokie. Ceny transakcyjne zaczynają od nich odbiegać –mówi Weronika Chwietczuk z Freedom Nieruchomości […]

   Ceny mieszkań i gruntów – czekać, czy kupować? Przegląd prasy 2.11.2022

   Rynek nieruchomości stosunkowo wolno reaguje na dynamicznie zmieniającą się sytuację gospodarczą. Ceny na razie nie spadają, ale wydaje się to nieuniknione. Głównym winowajcą są wysokie stopy procentowe i spadająca zdolność kredytowa Polaków. Czy to wymusi spadki cen mieszkań? Czy warto kupować teraz za gotówkę , czy jednak poczekać? Kredyty hipoteczne zamarły, ale tąpnięcia na rynku […]

   Co składa się na prowizję agenta nieruchomości?

   Za co pobiera prowizję agent nieruchomości?  Dlaczego aż tyle (w powszechnej opinii) kosztuje skorzystanie z usług pośrednika? Z czego składa się wynagrodzenie biura? O tym wszystkim opowie Joanna Puchalska, broker nieruchomości z warszawskiego biura Freedom Nieruchomości. Wycena nieruchomości Proces sprzedaży nieruchomości zaczyna się najczęściej od jej obejrzenia. Agent przygotowując się do spotkania, robi badanie rynku: […]

   Za co odpowiada agent nieruchomości?

   Kto choć raz miał styczność z pośrednikiem nieruchomości, będzie miał swoją odpowiedź na  pytanie: kim jest agent nieruchomości. Dla sprzedającego to osoba, która ma znaleźć kogoś, kto zapłaci za jego mieszkanie jak najwięcej. Dla kupującego – człowiek, który zorganizuje wszystkie dokumenty potrzebne do zakupu, zapewni bezpieczeństwo transakcji, a w razie, gdy coś pójdzie nie tak, […]

   Załaduj więcej Pokaż wszystkie