Home Biura Biuro Brzeg Biuro Brzeg

Biuro nieruchomości Brzeg

Kontakt

Address ul. Chrobrego 14e 49-300 Brzeg POKAŻ NA MAPIE
Phone 603 974 106 Email brzeg@freedom-nieruchomosci.pl time pon-pt: 09:00–17:00
sobota: zamknięte

Jak możemy Ci pomóc?

  Proszę o zaznaczenie zgody.

  Najnowsze oferty

  Mieszkania Domy Działki Lokale Inwestycje

  Agenci nieruchomości Brzeg

  Biuro nieruchomości Brzeg

  Miasto Brzeg

  Brzeg jest miastem położonym w połowie drogi między Wrocławiem a Opolem. To jedna z najstarszych i zarazem najpiękniejszych aglomeracji miejskich na Śląsku. Od stycznia 1999 roku Brzeg pozostaje siedzibą powiatu. Brze jest miastem bardzo chętnie odwiedzanym przez turystów.

  Historia Brzegu

  Pierwsze zapisy o istnieniu w miejscu Brzegu osady rybacko – handlowej pochodzą z 1234 roku, kiedy w miejsce dzisiejszego miasta istniała osada Wissoke Brzegh. Lokacja miejska miała miejsce w 1250 roku, a dokument lokacyjny wystawiony został przez ks. wrocławskiego Henryka III. W XIII i XIV wieku Brzeg był miastem zamieszkałym przez liczne zgromadzenia zakonne. Za okres świetności Brzegu uznaje się czas panowania Bolesława III oraz Ludwika I. To wówczas połączone zostało księstwo brzeskie z legnickim, rozbudowany został zamek książęcy i przebudowany kościół św. Mikołaja. II połowa XV wieku przynosi miastu zapaść ekonomiczną, jednak już w XVI wieku, za rządów Jerzego I, Brzeg doskonale się rozwija i na powrót staje się stolicą księstwa legnicko – brzeskiego. Rozkwit miasta to także rządy Fryderyka II i Jerzego II. Podczas wojny trzydziestoletniej, dzięki doskonale rozbudowanym fortyfikacjom, miasto nie zostaje zdobyte przez Szwedów. Miasto jednak zostaje mocno zniszczone w 1741 roku, a rok później dostaje się pod panowanie pruskie. Od 1842 roku w mieście pojawia się kolej, a w połowie XIX wieku Brzeg staje się miastem o znaczeniu lokalnym. Rozbudowa miasta następuje na przełomie XIX i XX wieku. Miasto zostaje najdotkliwiej zniszczone podczas działań II wojny światowej. Później ogromne straty ponosi podczas powodzi w 1997 roku. Od 1999 roku w Brzegu ponownie swoją siedzibę mają władze powiatu.

  Zabytki i atrakcje Brzegu

  Co warto zobaczyć, będąc turystycznie w Brzegu? Z pewnością warto zwiedzić przede wszystkim Zamek Piastów Śląskich, określany mianem Śląskiego Wawelu. Budowla wznosi się na miejscu gotyckiego zamku warownego. Budynek został zniszczony w 1741 roku podczas oblężenia miasta, jednak w latach 1966 – 1990 został z efektem odbudowany. Wspaniała fasada budynku bramnego Zamku Piastów Śląskich zaliczana jest do najpiękniejszych zabytków renesansowych Europy Środkowej. Zwiedzając zamek można poznać historię Brzegu, dzieje Piastów Śląskich oraz podziwiać arcydzieła rzeźby i malarstwa śląskiego z czasów XV – XVIII wieku.

  Będąc w Brzegu warto zobaczyć również kościół zamkowy św. Jadwigi, w którym zachowały się 22 sarkofagi ze szczątkami Piastów legnicko – brzeskich. Sarkofagi te powstały w XVI i XVII wieku – są bardzo cennymi zabytkami sztuki sepulkralnej.

  Rynek nieruchomości w Brzegu

  Atrakcyjność rynku nieruchomości w Brzegu mierzona jest dostępem do korzystnych i przystępnych zarazem cen. Do tego wciąż jedną z najlepszych form inwestowania posiadanych środków finansowych pozostaje lokowanie ich właśnie w zakup nieruchomości. Warto podkreślić, że Brzeg jest miastem atrakcyjnym turystycznie, położonym w ciekawej lokalizacji na mapie Polski. To wszystko sprawia, że co roku w Brzegu pojawia się mnóstwo turystów – i to nie tylko z Polski, ale i z zagranicy. Nikogo nie powinno więc dziwić, że także popyt na atrakcyjnie zlokalizowane mieszkania do zakupu czy wynajmu stale rośnie. Mając nadprogramowe środki finansowe warto więc z pewnością zastanowić się nad tym, jak je mądrze ulokować – w nieruchomości, rzecz jasna. To inwestycja takiego rodzaju, która nigdy nie okaże się inwestycją nietrafioną.

  Ceny nieruchomości w Brzegu

  Średnia cena transakcyjna mieszkania w Brzegu wynosi 5 530 zł/mkw. Najtańsze mieszkania na rynku wtórnym można kupić już za niespełna 3 200 zł/mkw, najdroższe zaś nawet przekraczają kwotę 6 800 zł/mkw.

  Ceny domów w powiecie brzeskim rozpoczynają się dziś od 320 000 zł (gmina Grodków, nieruchomość przeznaczona do częściowego remontu, 5-pokojowa, powierzchnia 140 mkw.), a kończą nawet na kwocie powyżej 1 000 000 zł. Ostatnia z wymienionych ofert dotyczy willi w bardzo wysokim standardzie, położonej w miejscowości Nowe Kolnie, 8 km od Brzegu.

  Brzeg – gdzie mieszkać?

  W Brzegu dużą popularnością wśród inwestorów zainteresowanych mądrym ulokowaniem posiadanych środków finansowych w zakup nieruchomości cieszą się te obiekty mieszkalne, które znajdują się w centrum lub w miejscu doskonale skomunikowanym z centrum właśnie. Nic w tym dziwnego – przyszli właściciele nieruchomości pragną bowiem być jak najbliżej newralgicznych części miasta, jak również marzą o tym, by mieć swoją wyjątkową i pełną komfortu przestrzeń do zamieszkania. Aktualnie na brzeskim rynku nieruchomości kupujący mogą znaleźć atrakcyjne mieszkania znajdujące się m.in. przy ulicy Wolności, ul. Wyszyńskiego, ul. Łokietka czy ul. Piłsudskiego. Wszystkie z nieruchomości są mieszkaniami z rynku wtórnego, dostępnymi w bardzo atrakcyjnych cenach umożliwiających znalezienie swojego miejsca na ziemi.

  Biura nieruchomości Brzeg

  Brzeski rynek nieruchomości to rynek, na którym znaleźć można sporo bardzo różnorodnych nieruchomości dostępnych nie tylko na rynku wtórnym, ale również na rynku pierwotnym. Inwestorzy zainteresowani mądrym ulokowaniem posiadanego kapitału finansowego mogą wybierać spośród mieszkań czy domów o rozmaitym metrażu, jak również szukać swojego wymarzonego gruntu przeznaczonego pod inwestycje. Na rynku pracują też doświadczeni agenci nieruchomości, którzy pomogą szybciej i skuteczniej znaleźć wymarzoną nieruchomość – nawiązanie współpracy z nimi z pewnością będzie jedną z najlepszych decyzji z możliwych.

  Polecane, szeroko zachwalane i bardzo często wybierane przez klientów biuro Freedom Nieruchomości w Brzegu znajduje się przy ulicy Chrobrego 14e. Już teraz polecamy nawiązanie współpracy z najlepszymi profesjonalistami w branży – tak szybko, skutecznie i bezpiecznie nie ma szans samodzielnie znaleźć swojej wymarzonej nieruchomości! Współpraca z pośrednikami nieruchomości z firmy Freedom Nieruchomości przez wielu zadowolonych klientów oceniana jest możliwie jak najwyżej tylko można. Zachęcamy do rozpoczęcia współpracy z najlepszymi na rynku!

  Zacznij działać!

  Dołącz do sieci Freedom i stań się częścią najlepszego zespołu agentów nieruchomości.

   Proszę o zaznaczenie zgody.

   Z naszego poradnika

   Baza wiedzy, z której warto czerpać! Skierowana zarówno do klientów, jak i pośredników nieruchomości.

   Najnowsze artykuły Artykuły Baza wiedzy

   Największa sieć biur nieruchomości w Polsce – Freedom łączy się z Investor Nieruchomości

   Tak znaczącej transakcji na polskim rynku nieruchomości nie było nigdy wcześniej. Freedom łączy się z Investor Nieruchomości i od tej pory będą wspólnie budować największą sieć w Polsce.

   Przegląd prasy

   Darmowe projekty domów już od października. Przegląd prasy 18.09.2023

   Już od października będzie można pobrać darmowe projekty nieruchomości. Dotyczy to projektów domów o wymiarach 120, 150 i 180 m kw. Będą one dostępne na stronie Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego.

   Ewelina Zdancewicz Sep 18, 2023 · 4 min. czytania
   Przegląd prasy

   Niespotykane wzrosty sprzedaży mieszkań! Przegląd prasy 11.09.2023

   Sierpień 2023. Deweloperzy nie wyrabiają się czasowo z budową mieszkań. Ceny mieszkań zaczęły rosnąć. Jakich kwot musimy się spodziewać?

   Ewelina Zdancewicz Sep 11, 2023 · 2 min. czytania
   Przegląd prasy

   Pierwsze Mieszkanie – ponad 30 tys. złożonych wniosków. Przegląd prasy 28.08.2023

   Ponad 32 tys. osób złożyło wnioski w programie Pierwsze Mieszkanie w ciągu 7 tygodni. Czy zainteresowanie tanimi kredytami przekłada się na wzrost sprzedaży nieruchomości?

   Ewelina Zdancewicz Aug 28, 2023 · 3 min. czytania
   Przegląd prasy / Freedom Review

   Castingi dla kupujących – efekt „Bezpiecznego kredytu”. Przegląd prasy 21.08.2023

   Chcesz kupić mieszkanie, wybierasz ofertę, płacisz i masz własne M? Niekoniecznie. Właściciele mieszkań urządzają “castingi dla kupujących”.

   Ewelina Zdancewicz Aug 21, 2023 · 3 min. czytania

   Przed nami dwucyfrowe podwyżki cen mieszkań? Przegląd prasy 07.08.2023

   Już na etapie powstania pomysłu na Bezpieczny kredyt 2 proc. eksperci ostrzegali, że ten program może mieć złe konsekwencje. I spełniły się ich prognozy dotyczące podwyżek cen mieszkań. Problem w tym, że to nie koniec.

   Jan Dziekoński

   Inwestowanie to nie kupowanie od razu najdroższego mieszkania

   Jak sprawić, aby rynek nieruchomości był dostępny dla każdego i dopasowany do potrzeb? W jaki sposób inwestować na nim tak, aby nie żałować? O tym rozmawia Łukasz Kruszewski z Janem Dziekońskim.

   Łukasz Kruszewski Aug 03, 2023 · 21 min. czytania

   ”Bezpieczny kredyt 2 proc.” podnosi ceny mieszkań? Przegląd prasy 31.07.2023

   Minister rozwoju i technologii Waldemar Buda wskazuje na bardzo szybko rozpędzający się program “Bezpieczny kredyt 2 proc.”. To jeden z głównych czynników ożywienia rynku nieruchomości - a co za tym idzie, podwyżki cen domów i mieszkań.

   Ewelina Zdancewicz Jul 31, 2023 · 3 min. czytania
   Michał Jaskólski

   Technologia na rynku nieruchomości: więcej uścisków dłoni, mniej spoglądania na ekrany

   Przyszłość technologii na rynku nieruchomości nierozerwalnie związana jest z rozwojem sztucznej inteligencji. Jak w związku z już zachodzącymi zmianami będzie wyglądała rola agenta? O tym rozmawia Łukasz Kruszewski z Michałem Jaskólskim.

   Łukasz Kruszewski Jul 26, 2023 · 13 min. czytania
   Załaduj więcej Pokaż wszystkie

   Program Pierwsze mieszkanie – kto skorzysta? Przegląd prasy 19.12.2022

   Po kompletnej klęsce programu Mieszkanie Plus, raczej teoretycznym systemie dopłat do czynszów czy nieosiągalnym Mieszkaniu bez wkładu własnego, rząd zapowiada kolejną formę wsparcia. Program Pierwsze Mieszkanie, to atrakcyjny kredyt hipoteczny, który – tak jak te wcześniejsze – również ma sporo ograniczeń. Czy tym razem ktoś skorzysta? Zasady programu pierwsze mieszkanie. Ile wyniesie rata kredytu? Forsal.pl, […]

   Nowe stawki podatku od nieruchomości i WIRON zamiast WIBOR. Przegląd prasy 12.12.2022

   Każdy tydzień przynosi jakieś zmiany w branży nieruchomości. Tym razem podwyżka podatku od nieruchomości, zastąpienie WIBORU nowym wskaźnikiem WIRON, czy nowe zasady budowy domów bez pozwolenia. Zapraszamy do lektury. Podatek od nieruchomości 2023 wyższy! Ile wyniosą nowe stawki? Murator Plus, 06.12.2022 Podatek od nieruchomości w 2023 idzie w górę. Znane są już nowe stawki podatku […]

   Co się zmieni w kredytach hipotecznych? Przegląd prasy 5.12.2022 r.

   Na rynku kredytów hipotecznych wciąż sporo się dzieje. Liczba zawieranych umów ciągle spada, nie pomagają promocyjne oferty banków, a do tego WIBOR ma zostać zastąpiony nowym wskaźnikiem referencyjnym. Jak to wpłynie na sytuację obecnych i przyszłych kredytobiorców? Zmiana w kredytach. WIRON zastąpi WIBOR. Kto zyska kto straci: spłacający już i dopiero biorący kredyt hipoteczny na […]

   Czy mieszkaniowy wynajem instytucjonalny (PRS) rozwinie się w Polsce? Co dalej z cenami. Przegląd prasy 21.11.2022

   Dlaczego PRS się nie rozwija w Polsce? Jakich kosztów nie można już odliczać przy zakupie mieszkania pod wynajem? Gdzie najchętniej będą kupowane nieruchomości i kiedy mniejsze miejscowości wrócą do łask? Rynek PRS zbyt rozchwiany dla funduszy, deweloperów i banków, Rzeczpospolita, 17.11.2022 Popyt detaliczny jest w zapaści, rynek najmu jest silny. Wydawałoby się, że to idealne […]

   Czy polski rynek nieruchomości czeka załamanie? Przegląd prasy 14.11.2022 + webinar

   Ograniczenie dostępności kredytów zastopowało niemal wszystkie branże związane z nieruchomościami. W odpowiedzi na apele deweloperów, rząd zamiast interweniować – szykuje nowe podatki. Jak wygląda sytuacja mieszkaniowa po III kwartale 2022 roku? Zła wiadomości dla trzymających nieużywane mieszkania. Nowy podatek. Rzeczpospolita, 08.11.2022 Ministerstwo Aktywów Państwowych – z doradcami gospodarczymi szefa resortu Jacka Sasina na czele – […]

   Niewypłacalni najemcy, property chain i zmiany w rządowym programie mieszkaniowym. Przegląd prasy 7.11.2022

   Na co powinni zwracać uwagę właściciele mieszkań na wynajem przy wyborze najemców, żeby nie narobić sobie kłopotów. Jak sprzedać duży, starszy dom? Jak załamanie rynku kredytowego wpłynie na ceny nieruchomości?  Trudno pozbyć się wielkiego domu. Rzeczpospolita, 3.11.2022 Ofertowe ceny domów są wciąż wysokie. Ceny transakcyjne zaczynają od nich odbiegać –mówi Weronika Chwietczuk z Freedom Nieruchomości […]

   Ceny mieszkań i gruntów – czekać, czy kupować? Przegląd prasy 2.11.2022

   Rynek nieruchomości stosunkowo wolno reaguje na dynamicznie zmieniającą się sytuację gospodarczą. Ceny na razie nie spadają, ale wydaje się to nieuniknione. Głównym winowajcą są wysokie stopy procentowe i spadająca zdolność kredytowa Polaków. Czy to wymusi spadki cen mieszkań? Czy warto kupować teraz za gotówkę , czy jednak poczekać? Kredyty hipoteczne zamarły, ale tąpnięcia na rynku […]

   Co składa się na prowizję agenta nieruchomości?

   Za co pobiera prowizję agent nieruchomości?  Dlaczego aż tyle (w powszechnej opinii) kosztuje skorzystanie z usług pośrednika? Z czego składa się wynagrodzenie biura? O tym wszystkim opowie Joanna Puchalska, broker nieruchomości z warszawskiego biura Freedom Nieruchomości. Wycena nieruchomości Proces sprzedaży nieruchomości zaczyna się najczęściej od jej obejrzenia. Agent przygotowując się do spotkania, robi badanie rynku: […]

   Za co odpowiada agent nieruchomości?

   Kto choć raz miał styczność z pośrednikiem nieruchomości, będzie miał swoją odpowiedź na  pytanie: kim jest agent nieruchomości. Dla sprzedającego to osoba, która ma znaleźć kogoś, kto zapłaci za jego mieszkanie jak najwięcej. Dla kupującego – człowiek, który zorganizuje wszystkie dokumenty potrzebne do zakupu, zapewni bezpieczeństwo transakcji, a w razie, gdy coś pójdzie nie tak, […]

   Załaduj więcej Pokaż wszystkie