Home Biura Biuro Chełm Biuro Chełm

Biuro nieruchomości Chełm

Kontakt

Address Pijarska 8 22-100 Chełm POKAŻ NA MAPIE
Phone 724 434 821 Email chelm@freedom-nieruchomosci.pl time pon 08:30–16:30
wt - pt: 09:00–17:00
sobota: zamknięte

Jak możemy Ci pomóc?

  Proszę o zaznaczenie zgody.

  Najnowsze oferty

  Mieszkania Domy Działki Lokale

  Agenci nieruchomości Chełm

  Biuro nieruchomości Chełm

  Miasto Chełm

  Chełm to miasto położone we wschodniej części Polski, w odległości 42 km od granicy z Białorusią i 21 km od granicy z Ukrainą. To trzecie co do wielkości miasto w województwie lubelskim. Chełm położony jest na terenie historycznej części Rusi Czerwonej. To tutaj stykają się trzy kultury: polska, ruska oraz żydowska. Warto nadmienić, że to wszystko jest wynikiem tego, że Chełm na przestrzeni wieków był biskuprstwem prawosławnym, greckokatolickim, jak również ryzmskokatolickim. Do tego znajdowała się tu również gmina żydowska.

  Historia Chełma

  Bazując na badaniach archeologicznych można przypuszczać, że początki osadnictwa na tych właśnie terenach sięgać mogą czasów epoki paleolitycznej. W tamtych czasach na terenie obecnego Chełma żyła ludność kultury przeworskiej. W X wieku wieku zaś na Wysokiej Górze istniał drewniano – kamienny gród. Około 1240 roku Chełm był stolicą księstwa ruskiego, którego założycielem był Daniel Halicki. W 1387 roku został ponownie włączony do Polski, a od 1392 roku Chełm posiada prawa miejskie. Historia nie była dla Chełma łaskawa, ponieważ miasto zostało spalone w 1648 roku, a następnie znajdowało się pod zaborem austriackim (od 1795 roku). Następnie od 1809 roku należało do terenów Księstwa Warszawskiego, by od 1815 roku znaleźć się w Królestwie Polskim pod zaborem rosyjskim. Od 1877 roku w mieście funkcjonuje kolej i to Chełm był właśnie jednym z miast, na terenie którego przebiegała Kolej Nadwiślańska. Na terytorium Polski Chełm powrócił w 1918 roku, by w 1939 roku znaleźć się pod władaniem Niemców. Tu trzeba dodać, że w latach 1941 – 1944 właśnie na terenie Chełma znajdował się jeden z największych niemieckich obozów jenieckich – Stalag 319. Wraz z działaniami brzesko – lubelskimi przeprowadzonymi 21 lipca 1944 roku, Chełm stał się nieformalną stolicą Polski (stan ten trwał zaledwie kilka dni). Od 1999 roku jest miastem na prawach powiatu i siedzibą powiatu chełmskiego.

  Zabytki i atrakcje Chełma

  Będąc w Chełmie z pewnością warto zobaczyć jedyne w swoim rodzaju podziemia kredowe. To pozostałość górnictwa kredowego, która częściowo została udostępniona dla turystów. Przy ulicy Lubelskiej zaś znajduje się Góra Chełmska, zwana też Górą Zamkową lub Katedralną. W Chełmie warto zwiedzić również bazylikę Narodzenia NMP, która początkowo była katedrą unicką. Dziś zaś pełni funkcję katolickiej Bazyliki Mniejszej. Turyści zobaczyć powinni także pałac biskupów unickich znajdujący się na wzgórzu unickim oraz podziwiać przepiękny widok z dzwonnicy na tymże wzgórzu. Na wzgórzu unickim znajduje się także sztucznie usypany kopiec o wysokości około 15 m, który obecnie stanowi pomnik przyrody. Kopiec powstał na miejscu dawnego grodziska obronnego z X wieku. Dodatkowo będąc w Chełmie warto zwiedzić również Muzeum Miasta Chełma znajdujące się w Klasztorze i Kolegium Pijarów przy kościele Rozesłania. Tym zaś, którzy interesują się kulturą prawosławia, polecamy zwiedzenie prawosławnej cerkwi św. Jana Teologa mieszczącej się przy ulicy Mikołaja Kopernika.

  Rynek nieruchomości w Chełmie

  Rynek nieruchomości w Chełmie jest szeroki i bardzo zróżnicowany, dzięki czemu nawet ci najbardziej wymagający inwestorzy będą mogli znaleźć czy to mieszkanie swoich marzeń, czy też wymarzoną działkę budowlaną w atrakcyjnej lokalizacji. Do tego ceny nieruchomości w Chełmie są dość przystępne i z pewnością taka lokata posiadanego kapitału będzie jednym z najlepszych pomysłów z możliwych. Warto pamiętać, że wartość nieruchomości lub też działki będzie nieustannie rosnąć i z roku na rok osiągać wyższy pułap. To doskonała wiadomość dla wszystkich tych osób, które nie są jeszcze do końca zdecydowane na podjęcie decyzji o inwestycji w zakup nieruchomości w Chełmie. Warto podkreślić, że potencjalni inwestorzy najwięcej zarobić mogą na tych działkach, które są zlokalizowane na terenach inwestycyjnych.

  Ceny nieruchomości w Chełmie

  Średnia cena transakcyjna mieszkania w Chełmie wynosi niecałe 5 200 zł/mkw. Najtańsze mieszkania na rynku wtórnym można kupić już za niespełna 4 700 zł/mkw (oferta dotyczy kawalerki o metrażu 30mkw.), najdroższe zaś nawet przekraczają kwotę 6 200 zł/mkw. Tu mowa o mieszkaniu o 3- pokojowym mieszkaniu w centrum Chełma o powierzchni 72 mkw.

  Średnia cena domu w Chełmie wynosi ponad 660 000 zł, a koszt 1 mkw. wynosi średnio blisko 3 600 zł. Najtańsze ocenie domy typu oficyna w Chełmie można kupić już za 130 000 – 160 000 zł. Trzeba liczyć się jednak z koniecznością przeprowadzenia niezbędnych prac remontowych w tego typu budynkach.

  Chełm – gdzie mieszkać?

  W Chełmie dużą popularnością wśród inwestorów cieszą się nieruchomości zlokalizowane w centrum miasta. To nie tylko doskonałe miejsce do zamieszkania, ale również i do inwestycji – w szczególności pod wynajem. Warto podkreślić, że Chełm jest miastem doskonale zlokalizowanym – bliskość granic z dwoma państwami sprawia, że liczba turystów także z zagranicy trafiających co roku do Chełma rośnie z roku na rok. Dodatkowo miasto jest atrakcyjnym miejscem do inwestowania także z uwagi na to, że w jego pobliżu znajduje się małe lotnisko Chełm – Depułtycze Królewskie

  Biura nieruchomości Chełmie

  Chełmski rynek nieruchomości to przede wszystkim lokalny rynek, na którym znaleźć można sporo bardzo różnorodnych nieruchomości dostępnych nie tylko na rynku wtórnym. Dużą popularnością wśród inwestorów cieszą się także oferty dostępne na rynku pierwotnym. Współcześni inwestorzy zainteresowani ulokowaniem posiadanego kapitału finansowego mogą wybierać spośród mieszkań czy domów o rozmaitym metrażu, jak również szukać swojego wymarzonego gruntu przeznaczonego pod rozmaite inwestycje. W poszukiwaniu wymarzonej nieruchomości warto skorzystać ze wsparcia doświadczonych agentów nieruchomości, których znaleźć można na lokalnym rynku. To dzięki współpracy z nimi można mówić o pełnym sukcesie transakcyjnym i bezpiecznej finalizacji każdej transakcji na rynku nieruchomości.

  Szukając sprawdzonego, rzetelnego i polecanego biura nieruchomości w Chełmie, warto zgłosić się do biura Freedom Nieruchomości znajdującego się przy ulicy Pijarskiej 8. Znaleźć tam można najwyższej jakości usług w pośrednictwie w obrocie nieruchomościami.

  Zacznij działać!

  Dołącz do sieci Freedom i stań się częścią najlepszego zespołu agentów nieruchomości.

   Proszę o zaznaczenie zgody.

   Z naszego poradnika

   Baza wiedzy, z której warto czerpać! Skierowana zarówno do klientów, jak i pośredników nieruchomości.

   Najnowsze artykuły Artykuły Baza wiedzy

   Największa sieć biur nieruchomości w Polsce – Freedom łączy się z Investor Nieruchomości

   Tak znaczącej transakcji na polskim rynku nieruchomości nie było nigdy wcześniej. Freedom łączy się z Investor Nieruchomości i od tej pory będą wspólnie budować największą sieć w Polsce.

   Przegląd prasy

   Darmowe projekty domów już od października. Przegląd prasy 18.09.2023

   Już od października będzie można pobrać darmowe projekty nieruchomości. Dotyczy to projektów domów o wymiarach 120, 150 i 180 m kw. Będą one dostępne na stronie Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego.

   Ewelina Zdancewicz Sep 18, 2023 · 4 min. czytania
   Przegląd prasy

   Niespotykane wzrosty sprzedaży mieszkań! Przegląd prasy 11.09.2023

   Sierpień 2023. Deweloperzy nie wyrabiają się czasowo z budową mieszkań. Ceny mieszkań zaczęły rosnąć. Jakich kwot musimy się spodziewać?

   Ewelina Zdancewicz Sep 11, 2023 · 2 min. czytania
   Przegląd prasy

   Pierwsze Mieszkanie – ponad 30 tys. złożonych wniosków. Przegląd prasy 28.08.2023

   Ponad 32 tys. osób złożyło wnioski w programie Pierwsze Mieszkanie w ciągu 7 tygodni. Czy zainteresowanie tanimi kredytami przekłada się na wzrost sprzedaży nieruchomości?

   Ewelina Zdancewicz Aug 28, 2023 · 3 min. czytania
   Przegląd prasy / Freedom Review

   Castingi dla kupujących – efekt „Bezpiecznego kredytu”. Przegląd prasy 21.08.2023

   Chcesz kupić mieszkanie, wybierasz ofertę, płacisz i masz własne M? Niekoniecznie. Właściciele mieszkań urządzają “castingi dla kupujących”.

   Ewelina Zdancewicz Aug 21, 2023 · 3 min. czytania

   Przed nami dwucyfrowe podwyżki cen mieszkań? Przegląd prasy 07.08.2023

   Już na etapie powstania pomysłu na Bezpieczny kredyt 2 proc. eksperci ostrzegali, że ten program może mieć złe konsekwencje. I spełniły się ich prognozy dotyczące podwyżek cen mieszkań. Problem w tym, że to nie koniec.

   Jan Dziekoński

   Inwestowanie to nie kupowanie od razu najdroższego mieszkania

   Jak sprawić, aby rynek nieruchomości był dostępny dla każdego i dopasowany do potrzeb? W jaki sposób inwestować na nim tak, aby nie żałować? O tym rozmawia Łukasz Kruszewski z Janem Dziekońskim.

   Łukasz Kruszewski Aug 03, 2023 · 21 min. czytania

   ”Bezpieczny kredyt 2 proc.” podnosi ceny mieszkań? Przegląd prasy 31.07.2023

   Minister rozwoju i technologii Waldemar Buda wskazuje na bardzo szybko rozpędzający się program “Bezpieczny kredyt 2 proc.”. To jeden z głównych czynników ożywienia rynku nieruchomości - a co za tym idzie, podwyżki cen domów i mieszkań.

   Ewelina Zdancewicz Jul 31, 2023 · 3 min. czytania
   Michał Jaskólski

   Technologia na rynku nieruchomości: więcej uścisków dłoni, mniej spoglądania na ekrany

   Przyszłość technologii na rynku nieruchomości nierozerwalnie związana jest z rozwojem sztucznej inteligencji. Jak w związku z już zachodzącymi zmianami będzie wyglądała rola agenta? O tym rozmawia Łukasz Kruszewski z Michałem Jaskólskim.

   Łukasz Kruszewski Jul 26, 2023 · 13 min. czytania
   Załaduj więcej Pokaż wszystkie

   Program Pierwsze mieszkanie – kto skorzysta? Przegląd prasy 19.12.2022

   Po kompletnej klęsce programu Mieszkanie Plus, raczej teoretycznym systemie dopłat do czynszów czy nieosiągalnym Mieszkaniu bez wkładu własnego, rząd zapowiada kolejną formę wsparcia. Program Pierwsze Mieszkanie, to atrakcyjny kredyt hipoteczny, który – tak jak te wcześniejsze – również ma sporo ograniczeń. Czy tym razem ktoś skorzysta? Zasady programu pierwsze mieszkanie. Ile wyniesie rata kredytu? Forsal.pl, […]

   Nowe stawki podatku od nieruchomości i WIRON zamiast WIBOR. Przegląd prasy 12.12.2022

   Każdy tydzień przynosi jakieś zmiany w branży nieruchomości. Tym razem podwyżka podatku od nieruchomości, zastąpienie WIBORU nowym wskaźnikiem WIRON, czy nowe zasady budowy domów bez pozwolenia. Zapraszamy do lektury. Podatek od nieruchomości 2023 wyższy! Ile wyniosą nowe stawki? Murator Plus, 06.12.2022 Podatek od nieruchomości w 2023 idzie w górę. Znane są już nowe stawki podatku […]

   Co się zmieni w kredytach hipotecznych? Przegląd prasy 5.12.2022 r.

   Na rynku kredytów hipotecznych wciąż sporo się dzieje. Liczba zawieranych umów ciągle spada, nie pomagają promocyjne oferty banków, a do tego WIBOR ma zostać zastąpiony nowym wskaźnikiem referencyjnym. Jak to wpłynie na sytuację obecnych i przyszłych kredytobiorców? Zmiana w kredytach. WIRON zastąpi WIBOR. Kto zyska kto straci: spłacający już i dopiero biorący kredyt hipoteczny na […]

   Czy mieszkaniowy wynajem instytucjonalny (PRS) rozwinie się w Polsce? Co dalej z cenami. Przegląd prasy 21.11.2022

   Dlaczego PRS się nie rozwija w Polsce? Jakich kosztów nie można już odliczać przy zakupie mieszkania pod wynajem? Gdzie najchętniej będą kupowane nieruchomości i kiedy mniejsze miejscowości wrócą do łask? Rynek PRS zbyt rozchwiany dla funduszy, deweloperów i banków, Rzeczpospolita, 17.11.2022 Popyt detaliczny jest w zapaści, rynek najmu jest silny. Wydawałoby się, że to idealne […]

   Czy polski rynek nieruchomości czeka załamanie? Przegląd prasy 14.11.2022 + webinar

   Ograniczenie dostępności kredytów zastopowało niemal wszystkie branże związane z nieruchomościami. W odpowiedzi na apele deweloperów, rząd zamiast interweniować – szykuje nowe podatki. Jak wygląda sytuacja mieszkaniowa po III kwartale 2022 roku? Zła wiadomości dla trzymających nieużywane mieszkania. Nowy podatek. Rzeczpospolita, 08.11.2022 Ministerstwo Aktywów Państwowych – z doradcami gospodarczymi szefa resortu Jacka Sasina na czele – […]

   Niewypłacalni najemcy, property chain i zmiany w rządowym programie mieszkaniowym. Przegląd prasy 7.11.2022

   Na co powinni zwracać uwagę właściciele mieszkań na wynajem przy wyborze najemców, żeby nie narobić sobie kłopotów. Jak sprzedać duży, starszy dom? Jak załamanie rynku kredytowego wpłynie na ceny nieruchomości?  Trudno pozbyć się wielkiego domu. Rzeczpospolita, 3.11.2022 Ofertowe ceny domów są wciąż wysokie. Ceny transakcyjne zaczynają od nich odbiegać –mówi Weronika Chwietczuk z Freedom Nieruchomości […]

   Ceny mieszkań i gruntów – czekać, czy kupować? Przegląd prasy 2.11.2022

   Rynek nieruchomości stosunkowo wolno reaguje na dynamicznie zmieniającą się sytuację gospodarczą. Ceny na razie nie spadają, ale wydaje się to nieuniknione. Głównym winowajcą są wysokie stopy procentowe i spadająca zdolność kredytowa Polaków. Czy to wymusi spadki cen mieszkań? Czy warto kupować teraz za gotówkę , czy jednak poczekać? Kredyty hipoteczne zamarły, ale tąpnięcia na rynku […]

   Co składa się na prowizję agenta nieruchomości?

   Za co pobiera prowizję agent nieruchomości?  Dlaczego aż tyle (w powszechnej opinii) kosztuje skorzystanie z usług pośrednika? Z czego składa się wynagrodzenie biura? O tym wszystkim opowie Joanna Puchalska, broker nieruchomości z warszawskiego biura Freedom Nieruchomości. Wycena nieruchomości Proces sprzedaży nieruchomości zaczyna się najczęściej od jej obejrzenia. Agent przygotowując się do spotkania, robi badanie rynku: […]

   Za co odpowiada agent nieruchomości?

   Kto choć raz miał styczność z pośrednikiem nieruchomości, będzie miał swoją odpowiedź na  pytanie: kim jest agent nieruchomości. Dla sprzedającego to osoba, która ma znaleźć kogoś, kto zapłaci za jego mieszkanie jak najwięcej. Dla kupującego – człowiek, który zorganizuje wszystkie dokumenty potrzebne do zakupu, zapewni bezpieczeństwo transakcji, a w razie, gdy coś pójdzie nie tak, […]

   Załaduj więcej Pokaż wszystkie