Home Biura Biuro Częstochowa Biuro Częstochowa

Biuro nieruchomości Częstochowa

Kontakt

Address ul. Jasnogórska 102/2 42-200 Częstochowa POKAŻ NA MAPIE
Phone 34 344 19 34 Email czestochowa@freedom-nieruchomosci.pl

Jak możemy Ci pomóc?

  Proszę o zaznaczenie zgody.

  Najnowsze oferty

  Mieszkania Domy Działki Lokale Magazyny

  Agenci nieruchomości Częstochowa

  Miasto Częstochowa

  Częstochowa to jedno z najbardziej znanych polskich miast na świecie, prężnie rozwijający się ośrodek gospodarczy oraz akademicki, położony w malowniczym otoczeniu Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej. Miasto leży na pograniczu trzech krain: Wielkopolski, Śląska oraz Małopolski. Jednym z najbardziej znanych miejsc w Częstochowie pozostaje Klasztor oo paulinów na Jasnej Górze z obrazem Matki Boskiej, tak licznie odwiedzanej co roku przez pielgrzymów z całego świata. Właśnie ze względu na narodowe sanktuarium na Jasnej Górze, Częstochowa nazywana jest Duchową Stolicą Polski.

  Historia Częstochowy

  Pierwsze wzmianki o Częstochowie pojawiły się około 1220 roku. Miasto w XIV wieku było ważnym ośrodkiem handlowym na szlaku prowadzącym z Rusi i Wołoszczyzny na tereny Dolnego Śląska i Saksonii. Warto wiedzieć, że miasto było bardzo korzystnie położone na mapie, w szczególności zaś atrakcyjne okazało się usytuowanie nad rzeką Wartą. Wokół Jasnej Góry zaś i okolic klasztoru prężnie rozwijała się osada, która w 1717 roku otrzymała prawa miejskie.

  Jasna Góra i Częstochowa zostały połączone w jedno miasto w 1826 roku. Częstochowa swój największy rozwój przeżyła podczas rewolucji przemysłowej. To wówczas m.in. dzięki obecności Kolei Warszawsko – Wiedeńskiej można było mówić o intensywnym powstawaniu takich miejsc jak fabryki włókiennicze, huta czy przedsiębiorstwa działające w branży galanteryjnej oraz chemicznej. Prężnie rozwijało się również częstochowskie rzemiosło, bazujące na wyrobach ze szkła, ceramiki oraz metali szlachetnych. Czasy wyjątkowo dynamicznego rozwoju Częstochowy przypadły zaś pod zakończeniu działań wojennych związanych z II wojną światową. Od 1977 roku włączano zaś do terytorium miasta okoliczne miejscowości, przez co znacznie wzrastała liczba mieszkańców oraz zwiększyła się również powierzchnia miasta.

  Zabytki i atrakcje Częstochowy

  Będąc w Częstochowie warto wybrać się przede wszystkim do sanktuarium Matki Boskiej na Jasnej Górze, ale nie tylko. Jest jeszcze wiele ciekawych, wartych do odwiedzenia miejsc. Mowa m.in. o Pałacyku Hantkego (obecnie mieści się tutaj siedziba Młodzieżowego Domu Kultury), Dawnej Karczmie, Alei Najświętszej Marii Panny z zespołem licznych, zabytkowych kamienic, cmentarzu żydowskim, Planetarium Akademii im. Jana Długosza czy zabytkowych lokomotywach. Do tego w Częstochowie można zobaczyć, a nawet przejechać się zabytkowym tramwajem, który został odrestaurowany w 2006 roku i liczy sobie ponad 50 lat. Warto też zwiedzić kościół św. Jakuba Apostoła, który wcześniej, w 1872 roku, był prawosławną cerkwią św. Cyryla i Metodego.

  Częstochowa słynie również z bardzo znanych i przepięknych szlaków turystycznych. Do najważniejszych zalicza się Szlak Orlich Gniazd Szlak Jury Wieluńskiej, Szlak Walk 7 Dywizji Piechoty oraz szlak architektury Zabytków Techniki Województwa Śląskiego.

  Częstochowski rynek nieruchomości

  Częstochowa oferuje inwestorom szukającym nieruchomości bardzo szeroki wybór rozmaitych ofert. Te dostępne są zarówno na rynku pierwotnym, jak i na rynku wtórnym. Co najważniejsze zaś, na rynku pierwotnym znaleźć można mieszkania powstałe na nowoczesnych osiedlach bloków, w których wdrożono najbardziej pożądane i najnowocześniejsze zarazem rozwiązania technologiczne – w tym m.in. atrakcyjne place zabaw dla dzieci czy stacje do ładowania pojazdów elektrycznych. Do tego też inwestorzy mogą wybierać spośród nieruchomości o bardzo zróżnicowanym metrażu. Tym samym każdy z pewnością będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Z kolei na rynku wtórny w Częstochowie znaleźć można arcy bogaty przekrój nieruchomości – od malutkich kawalerek, po mieszkania kilkupokojowe dedykowane rodzinom z dziećmi. Do tego inwestorzy znajdą także oferty nieruchomości wolnostojących oraz tych, które zlokalizowane zostały w zabudowie szeregowej.

  Ceny nieruchomości w Częstochowie

  Średnia cena transakcyjna mieszkania w Częstochowie wynosi 6 200 zł/mkw. Najtańsze mieszkania na rynku wtórnym można kupić już za 4 700 zł/mkw (mowa o kawalerce o metrażu niespełna 15 mkw.), najdroższe zaś nawet niemal przekraczają kwotę 1 700 000 zł (tu cena wynosi ponad 10 000 zł/mkw.) – mowa m.in. o mieszkaniu o powierzchni blisko 170 mkw. zlokalizowanym w Śródmieściu. Średnia cena mkw. powierzchni domu w Częstochowie wynosi blisko 4 500 zł. Najtańszy dom całoroczny na działce ROD można dziś kupić za 125 000 zł, zaś mały dom w dzielnicy Raków można nabyć już za 169 000 zł. Najdroższe oferty domów w Częstochowie obecnie opiewają na kwotę przekraczającą 4 000 000 zł. Mowa m.in. o nieruchomości premium o powierzchni 330 mkw., składającej się z 7 pokoi, zlokalizowanej w dzielnicy Parkitka. Tutaj cena za mkw. przekracza 12 400 zł.

  Częstochowa, gdzie mieszkać?

  W Częstochowie największą popularnością wśród inwestorów cieszą się nieruchomości zlokalizowane w centrum miasta – z uwagi na dogodny dojazd w każdą część miasta. To właśnie tutaj ogromna część inwestorów szuka swojego wymarzonego mieszkania czy domu do zakupu lub inwestuje w nieruchomości przeznaczone pod wynajem. Warto pamiętać, że w obecnych czasach posiadając środki finansowe, z pewnością jedną z najlepszych i najbezpieczniejszych opcji jest właśnie inwestowanie w zakup nieruchomości. Niezależnie od tego, czy tę nieruchomość planuje się przeznaczyć na własny użytek, czy też kupić ją pod wynajem – każda z tych opcji może okazać się prawdziwym strzałem w 10-tkę.

  Biura nieruchomości Częstochowa

  Rynek nieruchomości w Częstochowie to rynek bardzo bogaty i zróżnicowany, pełen ciekawych ofert nieruchomości zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Ta różnorodność ofert nieruchomości sprawia, że obecnie nawet najbardziej wymagający inwestor będzie mógł znaleźć nieruchomość najlepiej dopasowaną do jego indywidualnych potrzeb. W procesie poszukiwania takiej nieruchomości warto postawić na współpracę z najlepszymi pośrednikami w obrocie nieruchomościami. Takich zaś nie brakuje w zespole pracowników dobrego biura nieruchomości. Polecamy skorzystanie z oferty cenionego w branży biura nieruchomości Freedom Nieruchomości. Oddział tejże agencji nieruchomości w Częstochowie znajduje się przy ulicy Jasnogórskiej 102/2. Warto postawić na współpracę z najlepszymi profesjonalistami w branży!

  Zacznij działać!

  Dołącz do sieci Freedom i stań się częścią najlepszego zespołu agentów nieruchomości.

   Proszę o zaznaczenie zgody.

   Z naszego poradnika

   Baza wiedzy, z której warto czerpać! Skierowana zarówno do klientów, jak i pośredników nieruchomości.

   Najnowsze artykuły Artykuły Baza wiedzy

   Największa sieć biur nieruchomości w Polsce – Freedom łączy się z Investor Nieruchomości

   Tak znaczącej transakcji na polskim rynku nieruchomości nie było nigdy wcześniej. Freedom łączy się z Investor Nieruchomości i od tej pory będą wspólnie budować największą sieć w Polsce.

   Przegląd prasy

   Darmowe projekty domów już od października. Przegląd prasy 18.09.2023

   Już od października będzie można pobrać darmowe projekty nieruchomości. Dotyczy to projektów domów o wymiarach 120, 150 i 180 m kw. Będą one dostępne na stronie Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego.

   Ewelina Zdancewicz Sep 18, 2023 · 4 min. czytania
   Przegląd prasy

   Niespotykane wzrosty sprzedaży mieszkań! Przegląd prasy 11.09.2023

   Sierpień 2023. Deweloperzy nie wyrabiają się czasowo z budową mieszkań. Ceny mieszkań zaczęły rosnąć. Jakich kwot musimy się spodziewać?

   Ewelina Zdancewicz Sep 11, 2023 · 2 min. czytania
   Przegląd prasy

   Pierwsze Mieszkanie – ponad 30 tys. złożonych wniosków. Przegląd prasy 28.08.2023

   Ponad 32 tys. osób złożyło wnioski w programie Pierwsze Mieszkanie w ciągu 7 tygodni. Czy zainteresowanie tanimi kredytami przekłada się na wzrost sprzedaży nieruchomości?

   Ewelina Zdancewicz Aug 28, 2023 · 3 min. czytania
   Przegląd prasy / Freedom Review

   Castingi dla kupujących – efekt „Bezpiecznego kredytu”. Przegląd prasy 21.08.2023

   Chcesz kupić mieszkanie, wybierasz ofertę, płacisz i masz własne M? Niekoniecznie. Właściciele mieszkań urządzają “castingi dla kupujących”.

   Ewelina Zdancewicz Aug 21, 2023 · 3 min. czytania

   Przed nami dwucyfrowe podwyżki cen mieszkań? Przegląd prasy 07.08.2023

   Już na etapie powstania pomysłu na Bezpieczny kredyt 2 proc. eksperci ostrzegali, że ten program może mieć złe konsekwencje. I spełniły się ich prognozy dotyczące podwyżek cen mieszkań. Problem w tym, że to nie koniec.

   Jan Dziekoński

   Inwestowanie to nie kupowanie od razu najdroższego mieszkania

   Jak sprawić, aby rynek nieruchomości był dostępny dla każdego i dopasowany do potrzeb? W jaki sposób inwestować na nim tak, aby nie żałować? O tym rozmawia Łukasz Kruszewski z Janem Dziekońskim.

   Łukasz Kruszewski Aug 03, 2023 · 21 min. czytania

   ”Bezpieczny kredyt 2 proc.” podnosi ceny mieszkań? Przegląd prasy 31.07.2023

   Minister rozwoju i technologii Waldemar Buda wskazuje na bardzo szybko rozpędzający się program “Bezpieczny kredyt 2 proc.”. To jeden z głównych czynników ożywienia rynku nieruchomości - a co za tym idzie, podwyżki cen domów i mieszkań.

   Ewelina Zdancewicz Jul 31, 2023 · 3 min. czytania
   Michał Jaskólski

   Technologia na rynku nieruchomości: więcej uścisków dłoni, mniej spoglądania na ekrany

   Przyszłość technologii na rynku nieruchomości nierozerwalnie związana jest z rozwojem sztucznej inteligencji. Jak w związku z już zachodzącymi zmianami będzie wyglądała rola agenta? O tym rozmawia Łukasz Kruszewski z Michałem Jaskólskim.

   Łukasz Kruszewski Jul 26, 2023 · 13 min. czytania
   Załaduj więcej Pokaż wszystkie

   Program Pierwsze mieszkanie – kto skorzysta? Przegląd prasy 19.12.2022

   Po kompletnej klęsce programu Mieszkanie Plus, raczej teoretycznym systemie dopłat do czynszów czy nieosiągalnym Mieszkaniu bez wkładu własnego, rząd zapowiada kolejną formę wsparcia. Program Pierwsze Mieszkanie, to atrakcyjny kredyt hipoteczny, który – tak jak te wcześniejsze – również ma sporo ograniczeń. Czy tym razem ktoś skorzysta? Zasady programu pierwsze mieszkanie. Ile wyniesie rata kredytu? Forsal.pl, […]

   Nowe stawki podatku od nieruchomości i WIRON zamiast WIBOR. Przegląd prasy 12.12.2022

   Każdy tydzień przynosi jakieś zmiany w branży nieruchomości. Tym razem podwyżka podatku od nieruchomości, zastąpienie WIBORU nowym wskaźnikiem WIRON, czy nowe zasady budowy domów bez pozwolenia. Zapraszamy do lektury. Podatek od nieruchomości 2023 wyższy! Ile wyniosą nowe stawki? Murator Plus, 06.12.2022 Podatek od nieruchomości w 2023 idzie w górę. Znane są już nowe stawki podatku […]

   Co się zmieni w kredytach hipotecznych? Przegląd prasy 5.12.2022 r.

   Na rynku kredytów hipotecznych wciąż sporo się dzieje. Liczba zawieranych umów ciągle spada, nie pomagają promocyjne oferty banków, a do tego WIBOR ma zostać zastąpiony nowym wskaźnikiem referencyjnym. Jak to wpłynie na sytuację obecnych i przyszłych kredytobiorców? Zmiana w kredytach. WIRON zastąpi WIBOR. Kto zyska kto straci: spłacający już i dopiero biorący kredyt hipoteczny na […]

   Czy mieszkaniowy wynajem instytucjonalny (PRS) rozwinie się w Polsce? Co dalej z cenami. Przegląd prasy 21.11.2022

   Dlaczego PRS się nie rozwija w Polsce? Jakich kosztów nie można już odliczać przy zakupie mieszkania pod wynajem? Gdzie najchętniej będą kupowane nieruchomości i kiedy mniejsze miejscowości wrócą do łask? Rynek PRS zbyt rozchwiany dla funduszy, deweloperów i banków, Rzeczpospolita, 17.11.2022 Popyt detaliczny jest w zapaści, rynek najmu jest silny. Wydawałoby się, że to idealne […]

   Czy polski rynek nieruchomości czeka załamanie? Przegląd prasy 14.11.2022 + webinar

   Ograniczenie dostępności kredytów zastopowało niemal wszystkie branże związane z nieruchomościami. W odpowiedzi na apele deweloperów, rząd zamiast interweniować – szykuje nowe podatki. Jak wygląda sytuacja mieszkaniowa po III kwartale 2022 roku? Zła wiadomości dla trzymających nieużywane mieszkania. Nowy podatek. Rzeczpospolita, 08.11.2022 Ministerstwo Aktywów Państwowych – z doradcami gospodarczymi szefa resortu Jacka Sasina na czele – […]

   Niewypłacalni najemcy, property chain i zmiany w rządowym programie mieszkaniowym. Przegląd prasy 7.11.2022

   Na co powinni zwracać uwagę właściciele mieszkań na wynajem przy wyborze najemców, żeby nie narobić sobie kłopotów. Jak sprzedać duży, starszy dom? Jak załamanie rynku kredytowego wpłynie na ceny nieruchomości?  Trudno pozbyć się wielkiego domu. Rzeczpospolita, 3.11.2022 Ofertowe ceny domów są wciąż wysokie. Ceny transakcyjne zaczynają od nich odbiegać –mówi Weronika Chwietczuk z Freedom Nieruchomości […]

   Ceny mieszkań i gruntów – czekać, czy kupować? Przegląd prasy 2.11.2022

   Rynek nieruchomości stosunkowo wolno reaguje na dynamicznie zmieniającą się sytuację gospodarczą. Ceny na razie nie spadają, ale wydaje się to nieuniknione. Głównym winowajcą są wysokie stopy procentowe i spadająca zdolność kredytowa Polaków. Czy to wymusi spadki cen mieszkań? Czy warto kupować teraz za gotówkę , czy jednak poczekać? Kredyty hipoteczne zamarły, ale tąpnięcia na rynku […]

   Co składa się na prowizję agenta nieruchomości?

   Za co pobiera prowizję agent nieruchomości?  Dlaczego aż tyle (w powszechnej opinii) kosztuje skorzystanie z usług pośrednika? Z czego składa się wynagrodzenie biura? O tym wszystkim opowie Joanna Puchalska, broker nieruchomości z warszawskiego biura Freedom Nieruchomości. Wycena nieruchomości Proces sprzedaży nieruchomości zaczyna się najczęściej od jej obejrzenia. Agent przygotowując się do spotkania, robi badanie rynku: […]

   Za co odpowiada agent nieruchomości?

   Kto choć raz miał styczność z pośrednikiem nieruchomości, będzie miał swoją odpowiedź na  pytanie: kim jest agent nieruchomości. Dla sprzedającego to osoba, która ma znaleźć kogoś, kto zapłaci za jego mieszkanie jak najwięcej. Dla kupującego – człowiek, który zorganizuje wszystkie dokumenty potrzebne do zakupu, zapewni bezpieczeństwo transakcji, a w razie, gdy coś pójdzie nie tak, […]

   Załaduj więcej Pokaż wszystkie