Home Biura Biuro Iława Biuro Iława

Biuro nieruchomości Iława

Kontakt

Address Jana III Sobieskiego 16 B 14-200 Iława POKAŻ NA MAPIE
Phone 696 657 082 Email ilawa@freedom-nieruchomosci.pl time pon-pt: 09:00–17:00
sobota: zamknięte

Jak możemy Ci pomóc?

  Proszę o zaznaczenie zgody.

  Najnowsze oferty

  Mieszkania Domy Działki Lokale Obiekty Inwestycje

  Agenci nieruchomości Iława

  Aneta Depta

  Ekspert Finansowy NOTUS Finanse S.A.

  Michał Wytrążek

  Specjalista ds. sprzedaży nieruchomości

  Biuro nieruchomości Iława

  Freedom Nieruchomości Iława powstało w 2014 r. Biuro prowadzone jest przez małżeństwo z Iławy, które w oparciu o narzędzia dostarczone przez specjalistów z zakresu marketingu, prawa i finansów ogólnopolskiej sieci Freedom stworzyło prężnie działający oddział, spełniający oczekiwania, nawet najbardziej wymagających klientów. 80% naszych klientów pochodzi z polecenia. Siedziba biura znajduje się przy ul. Sobieskiego 16B- poznajmy się!

  Miasto Iława

  Miasto liczące ok. 34 000 mieszkańców, położone jest w województwie warmińsko- mazurskim, na Pojezierzu Iławskim, nad najdłuższym w Polsce jeziorem Jeziorak. Znajduje się tu również największa wyspa śródlądowa w Polsce – wyspa Wielka Żuława. Posiada ona stałe połączenie promowe z miastem.

  Iława leży na obszarze o bardzo czystym powietrzu oraz zróżnicowanym krajobrazie przyrodniczym, który nazywany jest Zielonymi Płucami Polski. Wszystko to przyciąga każdego roku do Iławy turystów oraz nowych mieszkańców, którzy doceniają walory przyrodnicze i możliwość prowadzenia spokojnego życia.

  Historia Iławy

  Ze względu na położenie geograficzne, szczególnie otoczenie obszaru przez wody, w 1305 r. komtur krzyżacki Sieghard von Schwarzburg założył tu miasto. Iława znajdowała się początkowo na terytorium krainy Pruskiej, a następnie Rzeszy Niemieckiej. Dopiero w 1945 r. została przyłączona do Polski.

  Zabytki i atrakcje Iławy

  Iława dostarcza mieszkańcom oraz turystom odwiedzającym ją każdego roku wielu rozrywek związanych z jej położeniem. Jezioro Jeziorak, będące najdłuższym jeziorem w Polsce pozwala na żeglowanie i uprawianie sportów wodnych w swoim akwenie. Z Iławy można dopłynąć, aż do Morza Bałtyckiego poprzez jezioro Jeziorak i zabytkowy, unikatowy na skalę światową Kanał Elbląski z pochylniami. Położenie w „Zielonych Płucach Polski” pozwala odpocząć wdychając wyjątkowo świeże powietrze. Urozmaicona linia brzegowa i liczne wyspy czynią każdą wyprawę atrakcyjną.

  Iławski rynek nieruchomości

  Na rynku nieruchomości w Iławie obserwujemy znaczny wzrost zainteresowania zakupem działek i domów. Należy przy tym zwrócić uwagę, że działki w samym mieście stanowią niewielką część obrotu nieruchomościami w regionie. W sprzedaży dostępne są głównie oferty działek położonych na obrzeżach miast lub w okolicznych miejscowościach. Jednocześnie na wysokim poziomie pozostaje ilość nowych inwestycji wielorodzinnych. Rozwój miasta oraz jego położenie powodują, że coraz więcej osób kieruje swoje zainteresowanie w stronę zakupu nieruchomości, jako inwestycji, z planem ich dalszego najmu.

  Odpowiednio przygotowane i promowane oferty sprzedaży nieruchomości szybko znajdują nowych właścicieli.

  Ceny nieruchomości w Iławie

  W Iławie na przestrzeni ostatnich 8 lat widoczny jest znaczny wzrost cen nieruchomości. Cena m2 mieszkania na rynku wtórnym w Iławie wyniosła w 2020 roku ok. 5 000 zł, a na rynku pierwotnym ok 5 500 zł. Jeszcze w 2014 roku było to na rynku wtórnym ok. 2 500 zł, a na rynku pierwotnym ok. 3 100 zł.

  Na obszarze całego miasta podejmowane są inwestycje mieszkaniowe. Ich ilość rok do roku utrzymuje się na zbliżonym poziomie.

  Biura nieruchomości Iława

  Pomimo, iż Iława jest niewielkim miastem, prężnie działa w niej kilka biur nieruchomości: zarówno sieciowych, jak i niezależnych, lokalnych. Opierają one swoje działania na różnych modelach. Przy wyborze biura warto zajrzeć na jego stronę internetową. Zweryfikować, jak działa. Przyjrzeć się przygotowaniu ofert. Sprawdzić dostępność ofert na najważniejszych portalach nieruchomościowych. A na koniec umówić się na spotkanie z agentem i sprawdzić, czy przekonuje nas jego model działania, wiedza i doświadczenie.

  Zacznij działać!

  Dołącz do sieci Freedom i stań się częścią najlepszego zespołu agentów nieruchomości.

   Proszę o zaznaczenie zgody.

   Z naszego poradnika

   Baza wiedzy, z której warto czerpać! Skierowana zarówno do klientów, jak i pośredników nieruchomości.

   Najnowsze artykuły Artykuły Baza wiedzy

   Największa sieć biur nieruchomości w Polsce – Freedom łączy się z Investor Nieruchomości

   Tak znaczącej transakcji na polskim rynku nieruchomości nie było nigdy wcześniej. Freedom łączy się z Investor Nieruchomości i od tej pory będą wspólnie budować największą sieć w Polsce.

   Przegląd prasy

   Darmowe projekty domów już od października. Przegląd prasy 18.09.2023

   Już od października będzie można pobrać darmowe projekty nieruchomości. Dotyczy to projektów domów o wymiarach 120, 150 i 180 m kw. Będą one dostępne na stronie Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego.

   Ewelina Zdancewicz Sep 18, 2023 · 4 min. czytania
   Przegląd prasy

   Niespotykane wzrosty sprzedaży mieszkań! Przegląd prasy 11.09.2023

   Sierpień 2023. Deweloperzy nie wyrabiają się czasowo z budową mieszkań. Ceny mieszkań zaczęły rosnąć. Jakich kwot musimy się spodziewać?

   Ewelina Zdancewicz Sep 11, 2023 · 2 min. czytania
   Przegląd prasy

   Pierwsze Mieszkanie – ponad 30 tys. złożonych wniosków. Przegląd prasy 28.08.2023

   Ponad 32 tys. osób złożyło wnioski w programie Pierwsze Mieszkanie w ciągu 7 tygodni. Czy zainteresowanie tanimi kredytami przekłada się na wzrost sprzedaży nieruchomości?

   Ewelina Zdancewicz Aug 28, 2023 · 3 min. czytania
   Przegląd prasy / Freedom Review

   Castingi dla kupujących – efekt „Bezpiecznego kredytu”. Przegląd prasy 21.08.2023

   Chcesz kupić mieszkanie, wybierasz ofertę, płacisz i masz własne M? Niekoniecznie. Właściciele mieszkań urządzają “castingi dla kupujących”.

   Ewelina Zdancewicz Aug 21, 2023 · 3 min. czytania

   Przed nami dwucyfrowe podwyżki cen mieszkań? Przegląd prasy 07.08.2023

   Już na etapie powstania pomysłu na Bezpieczny kredyt 2 proc. eksperci ostrzegali, że ten program może mieć złe konsekwencje. I spełniły się ich prognozy dotyczące podwyżek cen mieszkań. Problem w tym, że to nie koniec.

   Jan Dziekoński

   Inwestowanie to nie kupowanie od razu najdroższego mieszkania

   Jak sprawić, aby rynek nieruchomości był dostępny dla każdego i dopasowany do potrzeb? W jaki sposób inwestować na nim tak, aby nie żałować? O tym rozmawia Łukasz Kruszewski z Janem Dziekońskim.

   Łukasz Kruszewski Aug 03, 2023 · 21 min. czytania

   ”Bezpieczny kredyt 2 proc.” podnosi ceny mieszkań? Przegląd prasy 31.07.2023

   Minister rozwoju i technologii Waldemar Buda wskazuje na bardzo szybko rozpędzający się program “Bezpieczny kredyt 2 proc.”. To jeden z głównych czynników ożywienia rynku nieruchomości - a co za tym idzie, podwyżki cen domów i mieszkań.

   Ewelina Zdancewicz Jul 31, 2023 · 3 min. czytania
   Michał Jaskólski

   Technologia na rynku nieruchomości: więcej uścisków dłoni, mniej spoglądania na ekrany

   Przyszłość technologii na rynku nieruchomości nierozerwalnie związana jest z rozwojem sztucznej inteligencji. Jak w związku z już zachodzącymi zmianami będzie wyglądała rola agenta? O tym rozmawia Łukasz Kruszewski z Michałem Jaskólskim.

   Łukasz Kruszewski Jul 26, 2023 · 13 min. czytania
   Załaduj więcej Pokaż wszystkie

   Program Pierwsze mieszkanie – kto skorzysta? Przegląd prasy 19.12.2022

   Po kompletnej klęsce programu Mieszkanie Plus, raczej teoretycznym systemie dopłat do czynszów czy nieosiągalnym Mieszkaniu bez wkładu własnego, rząd zapowiada kolejną formę wsparcia. Program Pierwsze Mieszkanie, to atrakcyjny kredyt hipoteczny, który – tak jak te wcześniejsze – również ma sporo ograniczeń. Czy tym razem ktoś skorzysta? Zasady programu pierwsze mieszkanie. Ile wyniesie rata kredytu? Forsal.pl, […]

   Nowe stawki podatku od nieruchomości i WIRON zamiast WIBOR. Przegląd prasy 12.12.2022

   Każdy tydzień przynosi jakieś zmiany w branży nieruchomości. Tym razem podwyżka podatku od nieruchomości, zastąpienie WIBORU nowym wskaźnikiem WIRON, czy nowe zasady budowy domów bez pozwolenia. Zapraszamy do lektury. Podatek od nieruchomości 2023 wyższy! Ile wyniosą nowe stawki? Murator Plus, 06.12.2022 Podatek od nieruchomości w 2023 idzie w górę. Znane są już nowe stawki podatku […]

   Co się zmieni w kredytach hipotecznych? Przegląd prasy 5.12.2022 r.

   Na rynku kredytów hipotecznych wciąż sporo się dzieje. Liczba zawieranych umów ciągle spada, nie pomagają promocyjne oferty banków, a do tego WIBOR ma zostać zastąpiony nowym wskaźnikiem referencyjnym. Jak to wpłynie na sytuację obecnych i przyszłych kredytobiorców? Zmiana w kredytach. WIRON zastąpi WIBOR. Kto zyska kto straci: spłacający już i dopiero biorący kredyt hipoteczny na […]

   Czy mieszkaniowy wynajem instytucjonalny (PRS) rozwinie się w Polsce? Co dalej z cenami. Przegląd prasy 21.11.2022

   Dlaczego PRS się nie rozwija w Polsce? Jakich kosztów nie można już odliczać przy zakupie mieszkania pod wynajem? Gdzie najchętniej będą kupowane nieruchomości i kiedy mniejsze miejscowości wrócą do łask? Rynek PRS zbyt rozchwiany dla funduszy, deweloperów i banków, Rzeczpospolita, 17.11.2022 Popyt detaliczny jest w zapaści, rynek najmu jest silny. Wydawałoby się, że to idealne […]

   Czy polski rynek nieruchomości czeka załamanie? Przegląd prasy 14.11.2022 + webinar

   Ograniczenie dostępności kredytów zastopowało niemal wszystkie branże związane z nieruchomościami. W odpowiedzi na apele deweloperów, rząd zamiast interweniować – szykuje nowe podatki. Jak wygląda sytuacja mieszkaniowa po III kwartale 2022 roku? Zła wiadomości dla trzymających nieużywane mieszkania. Nowy podatek. Rzeczpospolita, 08.11.2022 Ministerstwo Aktywów Państwowych – z doradcami gospodarczymi szefa resortu Jacka Sasina na czele – […]

   Niewypłacalni najemcy, property chain i zmiany w rządowym programie mieszkaniowym. Przegląd prasy 7.11.2022

   Na co powinni zwracać uwagę właściciele mieszkań na wynajem przy wyborze najemców, żeby nie narobić sobie kłopotów. Jak sprzedać duży, starszy dom? Jak załamanie rynku kredytowego wpłynie na ceny nieruchomości?  Trudno pozbyć się wielkiego domu. Rzeczpospolita, 3.11.2022 Ofertowe ceny domów są wciąż wysokie. Ceny transakcyjne zaczynają od nich odbiegać –mówi Weronika Chwietczuk z Freedom Nieruchomości […]

   Ceny mieszkań i gruntów – czekać, czy kupować? Przegląd prasy 2.11.2022

   Rynek nieruchomości stosunkowo wolno reaguje na dynamicznie zmieniającą się sytuację gospodarczą. Ceny na razie nie spadają, ale wydaje się to nieuniknione. Głównym winowajcą są wysokie stopy procentowe i spadająca zdolność kredytowa Polaków. Czy to wymusi spadki cen mieszkań? Czy warto kupować teraz za gotówkę , czy jednak poczekać? Kredyty hipoteczne zamarły, ale tąpnięcia na rynku […]

   Co składa się na prowizję agenta nieruchomości?

   Za co pobiera prowizję agent nieruchomości?  Dlaczego aż tyle (w powszechnej opinii) kosztuje skorzystanie z usług pośrednika? Z czego składa się wynagrodzenie biura? O tym wszystkim opowie Joanna Puchalska, broker nieruchomości z warszawskiego biura Freedom Nieruchomości. Wycena nieruchomości Proces sprzedaży nieruchomości zaczyna się najczęściej od jej obejrzenia. Agent przygotowując się do spotkania, robi badanie rynku: […]

   Za co odpowiada agent nieruchomości?

   Kto choć raz miał styczność z pośrednikiem nieruchomości, będzie miał swoją odpowiedź na  pytanie: kim jest agent nieruchomości. Dla sprzedającego to osoba, która ma znaleźć kogoś, kto zapłaci za jego mieszkanie jak najwięcej. Dla kupującego – człowiek, który zorganizuje wszystkie dokumenty potrzebne do zakupu, zapewni bezpieczeństwo transakcji, a w razie, gdy coś pójdzie nie tak, […]

   Załaduj więcej Pokaż wszystkie