Home Biura Biuro Józefów Biuro Józefów

Biuro nieruchomości Józefów

Kontakt

Address ul. Piłsudskiego 38a 05-410 Józefów POKAŻ NA MAPIE
Phone 510 710 484 Email jozefow@freedom-nieruchomosci.pl time pon-pt: 09:00–17:00
sobota: zamknięte

Jak możemy Ci pomóc?

  Proszę o zaznaczenie zgody.

  Najnowsze oferty

  Mieszkania Domy Działki

  Agenci nieruchomości Józefów

  Jesteśmy grupą pasjonatów nastawionych na budowanie długotrwałych relacji z klientami. Zawsze znajdziemy dla Ciebie czas, uważnie wysłuchamy i zaproponujemy rozwiązanie. Zajmiemy się Twoją nieruchomością kompleksowo tak, abyś osobiście nie musiał angażować się w ten proces ponad niezbędne minimum. Zawsze służymy radą i wskazówkami, a dzięki współpracy z zewnętrznymi specjalistami i wykonawcami, pomagamy także w niektórych sprawach leżących poza obszarem pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Zapraszamy do kontaktu!

  Miasto Józefów

  Położone w bezpośrednim sąsiedztwie Warszawy, w ciągu tzw. linii otwockiej, przy ujściu rzeki Świder do Wisły. Obecnie liczy ok. 20 tysięcy mieszkańców. Na obszarze Józefowa znajduje się rozbudowana infrastruktura lokalna, w której skład wchodzą urzędy, placówki handlowo-usługowe, instytucje kulturalno-oświatowe i sportowo-rekreacyjne. Doskonała komunikacja ze stolicą sprzyja rozwojowi miasta poprzez napływ mieszkańców i inwestycje. W 2021 roku Józefów zajął wysokie, 63. miejsce wśród 2477 gmin w Polsce w rankingu „Gmina dobra do życia”, w którym o pozycji decydowały takie czynniki jak bezpieczeństwo, infrastruktura, zieleń miejska i oferta kulturalno-sportowa.

  Historia Józefowa

  Obecny Józefów złożony jest z kilkunastu części, które historycznie stanowiły odrębne letniska lub wsie. Ich rozwój rozpoczął się pod koniec XIX w. po oddaniu do użytku Kolei Nadwiślańskiej na odcinku łączącym Warszawę z Lublinem. Na terenie Józefowa powstawały wówczas obiekty letniskowe i rekreacyjne, które szybko stały się atrakcyjną bazą wypoczynkową dla mieszkańców stolicy. W okresie międzywojennym Józefów zyskał również miano cenionego uzdrowiska dla leczenia chorób płuc i dróg oddechowych. Do popularyzacji lokalnej turystyki znacząco przyczyniło się otwarcie w roku 1914 Kolei Wąskotorowej. Nowa trasa, wiodąca przez popularne osiedla wypoczynkowe, od początku cieszyła się wielką popularnością wśród Warszawiaków, wśród których zapanowała moda na spędzanie okresu letniego oraz wolnych dni poza miastem.

  W 1962 roku, decyzją Rady Państwa, Józefów został podniesiony do rangi miasta.

  Zabytki i atrakcje Józefowa

  W mieście znajduje się ponad 30 obiektów wpisanych na listę zabytków lub objętych opieką wojewódzkiego konserwatora. Są to głównie budynki mieszkalne, funkcjonujące niegdyś jako popularne obiekty letniskowe.

  Na terenie miasta i gminy znajduje się również część Mazowieckiego Parku Krajobrazowego, który wraz z Kampinoskim Parkiem Narodowym i Chojnowskim Parkiem Krajobrazowym tworzy system Zielonego Pierścienia Warszawy, zwany również potocznie „zielonymi płucami stolicy”. Okolica słynie z walorów przyrodniczych, do których można zaliczyć rezerwaty przyrody: Świder, Wyspy Zawadowskie i Wyspy Świderskie. Lokalną atrakcję stanowią rekreacyjne spływy kajakowe rzeką Świder.

  Rynek nieruchomości w Józefowie

  Współczesny Józefów to atrakcyjne miejsce do życia dla tych, którzy cenią sobie przede wszystkim spokój, przestrzeń i kontakt z naturą. Często poszukiwanymi nieruchomościami są domy lub działki nadające się pod zabudowę mieszkalną jednorodzinną lub szeregową, choć z każdym rokiem przybywa również coraz więcej inwestycji z obszaru budownictwa wielorodzinnego.

  Ceny nieruchomości w Józefowie

  Bliskość stolicy, dobra komunikacja oraz rosnące ceny nieruchomości mieszkaniowych leżących w granicach administracyjnych Warszawy przyciągają z każdym rokiem coraz więcej zainteresowanych osiedlaniem się w Józefowie i jego okolicach. Powoduje to także ciągły wzrost cen na lokalnym rynku. Od czasu wybuchu pandemii wirusa Covid-19 miejscowy rynek nieruchomości przeżywa kolejne ożywienie. Obostrzenia wprowadzone w ramach walki z pandemią spowodowały, że wiele rodzin zamkniętych przez długie miesiące w dotychczasowych mieszkaniach zaczęło odczuwać potrzebę posiadania większej przestrzeni do życia poza wielkim miastem. Czynnikiem zwiększającym popyt na lokalne nieruchomości jest również chęć zainwestowania posiadanych oszczędności w sposób korzystniejszy w porównaniu z nisko oprocentowanymi lokatami bankowymi i innymi instrumentami finansowymi.

  Biura nieruchomości Józefów

  Na terenie Józefowa oraz pobliskich miast – Otwocka i Karczewa funkcjonuje kilkanaście biur nieruchomości, wśród których znajdują się zarówno pojedyncze biura działające pod marką własną, jak również oddziały ogólnopolskich sieci biur nieruchomości.

  Przy wyborze pośrednika nieruchomości warto wziąć pod uwagę zakres i kompleksowość usług, jakie zapewnia biuro nieruchomości, zaangażowanie pośrednika oraz gotowość do stosowania ponadstandardowych rozwiązań, gdy wymaga tego aktualna sytuacja. Freedom Nieruchomości Józefów to otwartość na tego typu nietypowe wyzwania, dbałość o dobrą komunikację z Klientem i pełne zaangażowanie w proces sprzedaży lub poszukiwania nieruchomości na każdym etapie współpracy.

  Zacznij działać!

  Dołącz do sieci Freedom i stań się częścią najlepszego zespołu agentów nieruchomości.

   Proszę o zaznaczenie zgody.

   Z naszego poradnika

   Baza wiedzy, z której warto czerpać! Skierowana zarówno do klientów, jak i pośredników nieruchomości.

   Najnowsze artykuły Artykuły Baza wiedzy

   Największa sieć biur nieruchomości w Polsce – Freedom łączy się z Investor Nieruchomości

   Tak znaczącej transakcji na polskim rynku nieruchomości nie było nigdy wcześniej. Freedom łączy się z Investor Nieruchomości i od tej pory będą wspólnie budować największą sieć w Polsce.

   Przegląd prasy

   Darmowe projekty domów już od października. Przegląd prasy 18.09.2023

   Już od października będzie można pobrać darmowe projekty nieruchomości. Dotyczy to projektów domów o wymiarach 120, 150 i 180 m kw. Będą one dostępne na stronie Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego.

   Ewelina Zdancewicz Sep 18, 2023 · 4 min. czytania
   Przegląd prasy

   Niespotykane wzrosty sprzedaży mieszkań! Przegląd prasy 11.09.2023

   Sierpień 2023. Deweloperzy nie wyrabiają się czasowo z budową mieszkań. Ceny mieszkań zaczęły rosnąć. Jakich kwot musimy się spodziewać?

   Ewelina Zdancewicz Sep 11, 2023 · 2 min. czytania
   Przegląd prasy

   Pierwsze Mieszkanie – ponad 30 tys. złożonych wniosków. Przegląd prasy 28.08.2023

   Ponad 32 tys. osób złożyło wnioski w programie Pierwsze Mieszkanie w ciągu 7 tygodni. Czy zainteresowanie tanimi kredytami przekłada się na wzrost sprzedaży nieruchomości?

   Ewelina Zdancewicz Aug 28, 2023 · 3 min. czytania
   Przegląd prasy / Freedom Review

   Castingi dla kupujących – efekt „Bezpiecznego kredytu”. Przegląd prasy 21.08.2023

   Chcesz kupić mieszkanie, wybierasz ofertę, płacisz i masz własne M? Niekoniecznie. Właściciele mieszkań urządzają “castingi dla kupujących”.

   Ewelina Zdancewicz Aug 21, 2023 · 3 min. czytania

   Przed nami dwucyfrowe podwyżki cen mieszkań? Przegląd prasy 07.08.2023

   Już na etapie powstania pomysłu na Bezpieczny kredyt 2 proc. eksperci ostrzegali, że ten program może mieć złe konsekwencje. I spełniły się ich prognozy dotyczące podwyżek cen mieszkań. Problem w tym, że to nie koniec.

   Jan Dziekoński

   Inwestowanie to nie kupowanie od razu najdroższego mieszkania

   Jak sprawić, aby rynek nieruchomości był dostępny dla każdego i dopasowany do potrzeb? W jaki sposób inwestować na nim tak, aby nie żałować? O tym rozmawia Łukasz Kruszewski z Janem Dziekońskim.

   Łukasz Kruszewski Aug 03, 2023 · 21 min. czytania

   ”Bezpieczny kredyt 2 proc.” podnosi ceny mieszkań? Przegląd prasy 31.07.2023

   Minister rozwoju i technologii Waldemar Buda wskazuje na bardzo szybko rozpędzający się program “Bezpieczny kredyt 2 proc.”. To jeden z głównych czynników ożywienia rynku nieruchomości - a co za tym idzie, podwyżki cen domów i mieszkań.

   Ewelina Zdancewicz Jul 31, 2023 · 3 min. czytania
   Michał Jaskólski

   Technologia na rynku nieruchomości: więcej uścisków dłoni, mniej spoglądania na ekrany

   Przyszłość technologii na rynku nieruchomości nierozerwalnie związana jest z rozwojem sztucznej inteligencji. Jak w związku z już zachodzącymi zmianami będzie wyglądała rola agenta? O tym rozmawia Łukasz Kruszewski z Michałem Jaskólskim.

   Łukasz Kruszewski Jul 26, 2023 · 13 min. czytania
   Załaduj więcej Pokaż wszystkie

   Program Pierwsze mieszkanie – kto skorzysta? Przegląd prasy 19.12.2022

   Po kompletnej klęsce programu Mieszkanie Plus, raczej teoretycznym systemie dopłat do czynszów czy nieosiągalnym Mieszkaniu bez wkładu własnego, rząd zapowiada kolejną formę wsparcia. Program Pierwsze Mieszkanie, to atrakcyjny kredyt hipoteczny, który – tak jak te wcześniejsze – również ma sporo ograniczeń. Czy tym razem ktoś skorzysta? Zasady programu pierwsze mieszkanie. Ile wyniesie rata kredytu? Forsal.pl, […]

   Nowe stawki podatku od nieruchomości i WIRON zamiast WIBOR. Przegląd prasy 12.12.2022

   Każdy tydzień przynosi jakieś zmiany w branży nieruchomości. Tym razem podwyżka podatku od nieruchomości, zastąpienie WIBORU nowym wskaźnikiem WIRON, czy nowe zasady budowy domów bez pozwolenia. Zapraszamy do lektury. Podatek od nieruchomości 2023 wyższy! Ile wyniosą nowe stawki? Murator Plus, 06.12.2022 Podatek od nieruchomości w 2023 idzie w górę. Znane są już nowe stawki podatku […]

   Co się zmieni w kredytach hipotecznych? Przegląd prasy 5.12.2022 r.

   Na rynku kredytów hipotecznych wciąż sporo się dzieje. Liczba zawieranych umów ciągle spada, nie pomagają promocyjne oferty banków, a do tego WIBOR ma zostać zastąpiony nowym wskaźnikiem referencyjnym. Jak to wpłynie na sytuację obecnych i przyszłych kredytobiorców? Zmiana w kredytach. WIRON zastąpi WIBOR. Kto zyska kto straci: spłacający już i dopiero biorący kredyt hipoteczny na […]

   Czy mieszkaniowy wynajem instytucjonalny (PRS) rozwinie się w Polsce? Co dalej z cenami. Przegląd prasy 21.11.2022

   Dlaczego PRS się nie rozwija w Polsce? Jakich kosztów nie można już odliczać przy zakupie mieszkania pod wynajem? Gdzie najchętniej będą kupowane nieruchomości i kiedy mniejsze miejscowości wrócą do łask? Rynek PRS zbyt rozchwiany dla funduszy, deweloperów i banków, Rzeczpospolita, 17.11.2022 Popyt detaliczny jest w zapaści, rynek najmu jest silny. Wydawałoby się, że to idealne […]

   Czy polski rynek nieruchomości czeka załamanie? Przegląd prasy 14.11.2022 + webinar

   Ograniczenie dostępności kredytów zastopowało niemal wszystkie branże związane z nieruchomościami. W odpowiedzi na apele deweloperów, rząd zamiast interweniować – szykuje nowe podatki. Jak wygląda sytuacja mieszkaniowa po III kwartale 2022 roku? Zła wiadomości dla trzymających nieużywane mieszkania. Nowy podatek. Rzeczpospolita, 08.11.2022 Ministerstwo Aktywów Państwowych – z doradcami gospodarczymi szefa resortu Jacka Sasina na czele – […]

   Niewypłacalni najemcy, property chain i zmiany w rządowym programie mieszkaniowym. Przegląd prasy 7.11.2022

   Na co powinni zwracać uwagę właściciele mieszkań na wynajem przy wyborze najemców, żeby nie narobić sobie kłopotów. Jak sprzedać duży, starszy dom? Jak załamanie rynku kredytowego wpłynie na ceny nieruchomości?  Trudno pozbyć się wielkiego domu. Rzeczpospolita, 3.11.2022 Ofertowe ceny domów są wciąż wysokie. Ceny transakcyjne zaczynają od nich odbiegać –mówi Weronika Chwietczuk z Freedom Nieruchomości […]

   Ceny mieszkań i gruntów – czekać, czy kupować? Przegląd prasy 2.11.2022

   Rynek nieruchomości stosunkowo wolno reaguje na dynamicznie zmieniającą się sytuację gospodarczą. Ceny na razie nie spadają, ale wydaje się to nieuniknione. Głównym winowajcą są wysokie stopy procentowe i spadająca zdolność kredytowa Polaków. Czy to wymusi spadki cen mieszkań? Czy warto kupować teraz za gotówkę , czy jednak poczekać? Kredyty hipoteczne zamarły, ale tąpnięcia na rynku […]

   Co składa się na prowizję agenta nieruchomości?

   Za co pobiera prowizję agent nieruchomości?  Dlaczego aż tyle (w powszechnej opinii) kosztuje skorzystanie z usług pośrednika? Z czego składa się wynagrodzenie biura? O tym wszystkim opowie Joanna Puchalska, broker nieruchomości z warszawskiego biura Freedom Nieruchomości. Wycena nieruchomości Proces sprzedaży nieruchomości zaczyna się najczęściej od jej obejrzenia. Agent przygotowując się do spotkania, robi badanie rynku: […]

   Za co odpowiada agent nieruchomości?

   Kto choć raz miał styczność z pośrednikiem nieruchomości, będzie miał swoją odpowiedź na  pytanie: kim jest agent nieruchomości. Dla sprzedającego to osoba, która ma znaleźć kogoś, kto zapłaci za jego mieszkanie jak najwięcej. Dla kupującego – człowiek, który zorganizuje wszystkie dokumenty potrzebne do zakupu, zapewni bezpieczeństwo transakcji, a w razie, gdy coś pójdzie nie tak, […]

   Załaduj więcej Pokaż wszystkie