Home Biura Biuro Katowice Biuro Katowice

Biuro nieruchomości Katowice

Kontakt

Address Jana III Sobieskiego 27 lok. 9 40-082 Katowice POKAŻ NA MAPIE
Phone 32 720 25 36 Email katowice@freedom-nieruchomosci.pl time pon-pt: 09:00–18:30
sobota: 10:00–16:00

Jak możemy Ci pomóc?

  Proszę o zaznaczenie zgody.

  Najnowsze oferty

  Mieszkania Domy Działki Lokale Obiekty

  Agenci nieruchomości Katowice

  Biuro nieruchomości Katowice

  Biuro nieruchomości Freedom Katowice to pierwszy w Polsce oddział franczyzowy Freedom Nieruchomości. Od 2014 roku do dzisiaj ważne dla Ciebie sprawy otaczamy bezpieczeństwem, profesjonalną obsługą i merytorycznym wsparciem. Doradzamy, pomagamy oszacować cenę Twojej nieruchomości i bierzemy na siebie pełną odpowiedzialność za jej sprzedaż lub wynajem.

  W czym tkwi nasza przewaga? Siła to zespół. Do Twojej dyspozycji w pierwszym etapie oddajemy:

  • agentów nieruchomości realizujących szeroki zakres współpracy,
  • specjalistów ds. nieruchomości ukierunkowanych na wybraną gałąź rynku,
  • brokerów nieruchomości pełniących również funkcje menadżerskie.

  Na kolejnym etapie współpracy niezbędne jest wsparcie prawne, administracyjne i finansowe, dlatego możesz polegać na: specjaliście ds. finalizacji transakcji i finansów, specjaliście ds. administracji i zarządzania najmem, ekspercie ds. kredytów i narzędzi finansowania nieruchomości, home stagerze, profesjonalnym fotografie.

  Taka struktura zapewnia komfort współpracy zarówno Tobie jak i nam. Dzięki temu realizujemy wspólnie wybrany cel, stawiając Cię zawsze w centrum naszej uwagi.

  Biuro nieruchomości Katowice? Tylko Freedom! Zrób pierwszy krok, zadaj pytanie i pozwól nam zająć się resztą.

  Miasto Katowice

  Katowice znajdują się w centrum Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii na południu kraju, która stanowi dziś jedną z czołowych metropolii w Polsce oraz jeden z najważniejszych ośrodków sektora nowoczesnych usług biznesowych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Katowice są ważnym w skali kraju centrum akademickim, kulturalnym i gospodarczym. Wyróżniają się wysoką jakością życia na tle pozostałych miast konurbacji liczącej około 2,3 mln mieszkańców. Same Katowice są dziś liderem w działaniach proekologicznych i na rzecz ekomobilności.

  Historia Katowic

  Pierwsza wzmianka o Katowicach pojawiła się w 1598 roku. Najstarszą katowicką dzielnicą jest Dąb, o którym dokumenty wspominają już w 1299 roku. Katowice często zmieniały swoich właścicieli, jednak ważny był rok 1838, kiedy to Franz von Winkler kupił dobra rycerskie Katowice i przeniósł do Katowic zarząd swojego majątku. Rozwój Katowic rozpoczął się wkrótce na dobre wraz z uruchomieniem połączenia kolejowego z Wrocławiem. W 1847 roku na główną stację kolejową wjechał pierwszy pociąg osobowy. Chwilę później Katowice miały już połączenie z Berlinem i Wiedniem. Od tego czasu Katowice, które w 1865 roku otrzymały prawa miejskie, rosły gospodarczo i kulturowo. Rozkwit przypadł na lata międzywojenne, gdy Katowice podwoiły w ciągu kilku lat swoją liczbę ludności. Do dzisiaj pozostają jednym z ważniejszych punktów na mapie Polski i Europy licząc obecnie ponad 290 tys. mieszkańców.

  Zabytki i atrakcje Katowic

  Do głównych atrakcji turystycznych Katowic, których nie da się ominąć zaliczamy Pomnik Powstańców Śląskich, bo jest to największy pomnik w kraju i stojący naprzeciwko Spodek, czyli halę widowiskowo-sportową z 1971 roku o niepowtarzalnej bryle, mieszczącą ponad 11 tys. osób. W Parku Kościuszki znajduje się jedyna istniejąca w Polsce wieża spadochronowa, a przy wschodniej granicy miasta leży zabytkowe Osiedle Robotnicze Nikiszowiec, które słynie ze swojej śląskości.

  Katowice mają również cywilne lotnisko Muchowiec zlokalizowane w Dolinie 3 Stawów, która jest jednym z głównych terenów rekreacyjnych dla mieszkańców. Największy park miejski to Park Kościuszki, a trzecim najchętniej odwiedzanym miejscem jest Park Śląski, który mimo, iż znajduje się na terenie Chorzowa stanowi jedno z podstawowych miejsc odpoczynku Katowiczan.

  Katowicki rynek nieruchomości

  Śląski rynek nieruchomości sam w sobie jest bardzo zróżnicowany i cechują go spore dysproporcje. Skupiając się na Katowicach myślimy o jednym z najatrakcyjniejszych rynków nieruchomości w Polsce. Katowice przez ostatnie kilka lat rozwijają się prężnie i szybko. Inwestycji mieszkaniowych przybywa obecnie w większości dzielnic, ze szczególnym upodobaniem dzielnic południowych takich jak Ligota, Panewniki, Kostuchna, Piotrowice, Brynów. Centrum miasta to dynamiczny rozwój powierzchni obiektów biznesowych, biurowców i centrów rozrywki. Inwestycje deweloperskie w Centrum miasta należą do zdecydowanej mniejszości.

  Ceny nieruchomości w katowicach

  Wraz z rosnącą ogólnoświatową tendencją, rynek nieruchomości Katowice nie ustępuje pod względem cen innym wiodącym miastom w Polsce. Od kilku lat ceny nabierały coraz większej dynamiki, by ze średniej ceny 3600 zł za m2 w 2014 roku wznieść się do poziomu 6200 zł za m2 na rynku wtórnym. Natomiast mieszkania na rynku pierwotnym w kwocie poniżej 5500 zł za m2 odchodzą już do historii.

  W związku z historią powstania miasta oraz branżą przemysłową, która kiedyś dominowała w Katowicach, widać tu odwrotną specyfikę cen w porównaniu do innych dużych miast Polski. Ceny nieruchomości mieszkalnych w Śródmieściu są niższe niż poza nim. Zdecydowanie najdroższe mieszkania znajdują się w południowych dzielnicach miasta oraz na Koszutce, Brynowie i przy Dolinie 3 Stawów.

  Katowice – gdzie mieszkać?

  Najchętniej wybierane do zamieszkania dzielnice Katowic to: Koszutka, Bogucice, Muchowiec – Osiedle Paderewskiego, Brynów – Osiedle Zgrzebnioka, Ligota – Panewniki, Piotrowice – Ochojec. Katowiczanie wybierają tę lokalizację z uwagi na bliskość terenów zielonych, dobrą infrastrukturę oraz częściowo z uwagi na bliskość Centrum miasta. Samego Śródmieścia jednak tutaj nie ma.

  Biura nieruchomości Katowice

  Aktualnie w Katowicach znajduje się około 230 agencji nieruchomości prezentujących oferty mieszkań, domów, działek i nieruchomości komercyjnych. Freedom Katowice znajdziesz w czołówce biur o zorganizowanej strukturze, liczących powyżej 20 pracowników i funkcjonujących na rynku dłużej niż 5 lat. Praca zespołowa z wyraźną specjalizacją wśród naszych agentów daje nam przewagę, gdyż w zespole pośrednik nieruchomości jest w stanie szybko i sprawnie przeanalizować każdy przypadek, skutecznie pokonać przeciwności losu lub zwyczajnie zostać zastąpionym w razie nieobecności bez straty dla Twojej sprawy. To nas wyróżnia na tle jednoosobowych biur nieruchomości w Katowicach, które przeważają i czasem są ukierunkowane na wybraną część miasta.

  Zacznij działać!

  Dołącz do sieci Freedom i stań się częścią najlepszego zespołu agentów nieruchomości.

   Proszę o zaznaczenie zgody.

   Z naszego poradnika

   Baza wiedzy, z której warto czerpać! Skierowana zarówno do klientów, jak i pośredników nieruchomości.

   Najnowsze artykuły Artykuły Baza wiedzy
   Przegląd prasy

   KNF zmienia rynek kredytowy. W jaki sposób? Przegląd prasy 25.09.2023

   KNF chce skończyć z przerzucaniem ryzyka na kredytobiorcę mieszkaniowego, dlatego zamierza spopularyzować hipoteki stałoprocentowe. W jaki sposób? Dowiesz się tego z najnowszego Przeglądu prasy Freedom.

   Ewelina Zdancewicz Sep 25, 2023 · 3 min. czytania

   Największa sieć biur nieruchomości w Polsce – Freedom łączy się z Investor Nieruchomości

   Tak znaczącej transakcji na polskim rynku nieruchomości nie było nigdy wcześniej. Freedom łączy się z Investor Nieruchomości i od tej pory będą wspólnie budować największą sieć w Polsce.

   Przegląd prasy

   Darmowe projekty domów już od października. Przegląd prasy 18.09.2023

   Już od października będzie można pobrać darmowe projekty nieruchomości. Dotyczy to projektów domów o wymiarach 120, 150 i 180 m kw. Będą one dostępne na stronie Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego.

   Ewelina Zdancewicz Sep 18, 2023 · 4 min. czytania
   Przegląd prasy

   Niespotykane wzrosty sprzedaży mieszkań! Przegląd prasy 11.09.2023

   Sierpień 2023. Deweloperzy nie wyrabiają się czasowo z budową mieszkań. Ceny mieszkań zaczęły rosnąć. Jakich kwot musimy się spodziewać?

   Ewelina Zdancewicz Sep 11, 2023 · 2 min. czytania
   Przegląd prasy

   Pierwsze Mieszkanie – ponad 30 tys. złożonych wniosków. Przegląd prasy 28.08.2023

   Ponad 32 tys. osób złożyło wnioski w programie Pierwsze Mieszkanie w ciągu 7 tygodni. Czy zainteresowanie tanimi kredytami przekłada się na wzrost sprzedaży nieruchomości?

   Ewelina Zdancewicz Aug 28, 2023 · 3 min. czytania
   Przegląd prasy / Freedom Review

   Castingi dla kupujących – efekt „Bezpiecznego kredytu”. Przegląd prasy 21.08.2023

   Chcesz kupić mieszkanie, wybierasz ofertę, płacisz i masz własne M? Niekoniecznie. Właściciele mieszkań urządzają “castingi dla kupujących”.

   Ewelina Zdancewicz Aug 21, 2023 · 3 min. czytania

   Przed nami dwucyfrowe podwyżki cen mieszkań? Przegląd prasy 07.08.2023

   Już na etapie powstania pomysłu na Bezpieczny kredyt 2 proc. eksperci ostrzegali, że ten program może mieć złe konsekwencje. I spełniły się ich prognozy dotyczące podwyżek cen mieszkań. Problem w tym, że to nie koniec.

   Jan Dziekoński

   Inwestowanie to nie kupowanie od razu najdroższego mieszkania

   Jak sprawić, aby rynek nieruchomości był dostępny dla każdego i dopasowany do potrzeb? W jaki sposób inwestować na nim tak, aby nie żałować? O tym rozmawia Łukasz Kruszewski z Janem Dziekońskim.

   Łukasz Kruszewski Aug 03, 2023 · 21 min. czytania

   ”Bezpieczny kredyt 2 proc.” podnosi ceny mieszkań? Przegląd prasy 31.07.2023

   Minister rozwoju i technologii Waldemar Buda wskazuje na bardzo szybko rozpędzający się program “Bezpieczny kredyt 2 proc.”. To jeden z głównych czynników ożywienia rynku nieruchomości - a co za tym idzie, podwyżki cen domów i mieszkań.

   Ewelina Zdancewicz Jul 31, 2023 · 3 min. czytania
   Załaduj więcej Pokaż wszystkie

   Program Pierwsze mieszkanie – kto skorzysta? Przegląd prasy 19.12.2022

   Po kompletnej klęsce programu Mieszkanie Plus, raczej teoretycznym systemie dopłat do czynszów czy nieosiągalnym Mieszkaniu bez wkładu własnego, rząd zapowiada kolejną formę wsparcia. Program Pierwsze Mieszkanie, to atrakcyjny kredyt hipoteczny, który – tak jak te wcześniejsze – również ma sporo ograniczeń. Czy tym razem ktoś skorzysta? Zasady programu pierwsze mieszkanie. Ile wyniesie rata kredytu? Forsal.pl, […]

   Nowe stawki podatku od nieruchomości i WIRON zamiast WIBOR. Przegląd prasy 12.12.2022

   Każdy tydzień przynosi jakieś zmiany w branży nieruchomości. Tym razem podwyżka podatku od nieruchomości, zastąpienie WIBORU nowym wskaźnikiem WIRON, czy nowe zasady budowy domów bez pozwolenia. Zapraszamy do lektury. Podatek od nieruchomości 2023 wyższy! Ile wyniosą nowe stawki? Murator Plus, 06.12.2022 Podatek od nieruchomości w 2023 idzie w górę. Znane są już nowe stawki podatku […]

   Co się zmieni w kredytach hipotecznych? Przegląd prasy 5.12.2022 r.

   Na rynku kredytów hipotecznych wciąż sporo się dzieje. Liczba zawieranych umów ciągle spada, nie pomagają promocyjne oferty banków, a do tego WIBOR ma zostać zastąpiony nowym wskaźnikiem referencyjnym. Jak to wpłynie na sytuację obecnych i przyszłych kredytobiorców? Zmiana w kredytach. WIRON zastąpi WIBOR. Kto zyska kto straci: spłacający już i dopiero biorący kredyt hipoteczny na […]

   Czy mieszkaniowy wynajem instytucjonalny (PRS) rozwinie się w Polsce? Co dalej z cenami. Przegląd prasy 21.11.2022

   Dlaczego PRS się nie rozwija w Polsce? Jakich kosztów nie można już odliczać przy zakupie mieszkania pod wynajem? Gdzie najchętniej będą kupowane nieruchomości i kiedy mniejsze miejscowości wrócą do łask? Rynek PRS zbyt rozchwiany dla funduszy, deweloperów i banków, Rzeczpospolita, 17.11.2022 Popyt detaliczny jest w zapaści, rynek najmu jest silny. Wydawałoby się, że to idealne […]

   Czy polski rynek nieruchomości czeka załamanie? Przegląd prasy 14.11.2022 + webinar

   Ograniczenie dostępności kredytów zastopowało niemal wszystkie branże związane z nieruchomościami. W odpowiedzi na apele deweloperów, rząd zamiast interweniować – szykuje nowe podatki. Jak wygląda sytuacja mieszkaniowa po III kwartale 2022 roku? Zła wiadomości dla trzymających nieużywane mieszkania. Nowy podatek. Rzeczpospolita, 08.11.2022 Ministerstwo Aktywów Państwowych – z doradcami gospodarczymi szefa resortu Jacka Sasina na czele – […]

   Niewypłacalni najemcy, property chain i zmiany w rządowym programie mieszkaniowym. Przegląd prasy 7.11.2022

   Na co powinni zwracać uwagę właściciele mieszkań na wynajem przy wyborze najemców, żeby nie narobić sobie kłopotów. Jak sprzedać duży, starszy dom? Jak załamanie rynku kredytowego wpłynie na ceny nieruchomości?  Trudno pozbyć się wielkiego domu. Rzeczpospolita, 3.11.2022 Ofertowe ceny domów są wciąż wysokie. Ceny transakcyjne zaczynają od nich odbiegać –mówi Weronika Chwietczuk z Freedom Nieruchomości […]

   Ceny mieszkań i gruntów – czekać, czy kupować? Przegląd prasy 2.11.2022

   Rynek nieruchomości stosunkowo wolno reaguje na dynamicznie zmieniającą się sytuację gospodarczą. Ceny na razie nie spadają, ale wydaje się to nieuniknione. Głównym winowajcą są wysokie stopy procentowe i spadająca zdolność kredytowa Polaków. Czy to wymusi spadki cen mieszkań? Czy warto kupować teraz za gotówkę , czy jednak poczekać? Kredyty hipoteczne zamarły, ale tąpnięcia na rynku […]

   Co składa się na prowizję agenta nieruchomości?

   Za co pobiera prowizję agent nieruchomości?  Dlaczego aż tyle (w powszechnej opinii) kosztuje skorzystanie z usług pośrednika? Z czego składa się wynagrodzenie biura? O tym wszystkim opowie Joanna Puchalska, broker nieruchomości z warszawskiego biura Freedom Nieruchomości. Wycena nieruchomości Proces sprzedaży nieruchomości zaczyna się najczęściej od jej obejrzenia. Agent przygotowując się do spotkania, robi badanie rynku: […]

   Za co odpowiada agent nieruchomości?

   Kto choć raz miał styczność z pośrednikiem nieruchomości, będzie miał swoją odpowiedź na  pytanie: kim jest agent nieruchomości. Dla sprzedającego to osoba, która ma znaleźć kogoś, kto zapłaci za jego mieszkanie jak najwięcej. Dla kupującego – człowiek, który zorganizuje wszystkie dokumenty potrzebne do zakupu, zapewni bezpieczeństwo transakcji, a w razie, gdy coś pójdzie nie tak, […]

   Załaduj więcej Pokaż wszystkie