Home Biura Biura Kołobrzeg Biuro Kołobrzeg

Biuro nieruchomości Kołobrzeg

Kontakt

Address ul. Łopuskiego 40A 78-100 Kołobrzeg POKAŻ NA MAPIE
Phone 94 351 17 41 Email kolobrzeg@freedom-nieruchomosci.pl time pon-pt: 09:00–17:00
sobota: 09:00–13:00

Jak możemy Ci pomóc?

  Proszę o zaznaczenie zgody.

  Najnowsze oferty

  Mieszkania Domy Działki Lokale Obiekty Inwestycje

  Agenci nieruchomości Kołobrzeg

  Biuro nieruchomości Kołobrzeg

  Kołobrzeg to nie tylko miasto uzdrowiskowe, ale także jedna z największych miejscowości turystycznych w Polsce. Pod względem udzielonych noclegów, z wynikiem blisko 5 mln, zajmuje trzecie miejsce, bezpośrednio po Warszawie i Krakowie. To właśnie między innymi z tego powodu Kołobrzeg jest idealnym miejscem do inwestowania w zakup nieruchomości oraz generowania stałego dochodu z ich wynajmu. W sezonie zapełnienie hoteli i apartamentów w Kołobrzegu sięga 97-98%, zaś zimą wynosi 70% i jest to jeden z najwyższych współczynników w kraju. Dzięki poprawie komunikacji tego regionu poprzez nową drogę ekspresową S6/S11 rejon ten stał się bardzo atrakcyjny pod względem inwestycyjnym, ceniony nie tylko przez krajowych inwestorów, ale również z Niemiec i Skandynawii.

  Miasto Kołobrzeg

  Liczba mieszkańców Kołobrzegu obecnie wynosi około 47 tys. co oznacza, że jest to miasto o średniej wielkości, które latem przeżywa prawdziwy najazd turystów. Z oficjalnych informacji wynika, że w okresie lipiec – sierpień, na każde 100 mieszkańców Kołobrzegu przypada średnio ponad 300 turystów. W roku 2020 we wszystkich miejscowościach nadmorskich naszego kraju przebywało łącznie 1,5 mln turystów, którzy skorzystali z 7,3 mln noclegów. Aż 730 tys. noclegów udzielono w nieruchomościach kołobrzeskich wyprzedzając tym samym miejscowości takie jak Gdańsk, Sopot czy Świnoujście.

  Największym zainteresowaniem wśród turystów cieszą się dzielnice położone wzdłuż morza, czyli dzielnica uzdrowiskowa, portowa oraz zachodnia, położona po drugiej stronie głównej rzeki pomorza zachodniego czyli Parsęty.

  Historia Kołobrzegu

  Historia Kołobrzegu jest bardzo bogata i burzliwa, a jej początek datuje się na VIII wiek, kiedy powstała tu osada zajmująca się pozyskiwaniem soli z solanek, wówczas bardzo ważnej gałęzi gospodarki.

  Bolesław I Chrobry w 1000 roku utworzył w Kołobrzegu biskupstwo co potwierdza bardzo ważne znaczenie Kołobrzegu, ówczesnego państwa Piastów, na równi z Krakowem, Poznaniem czy Wrocławiem. W ciągu kilkuset lat Kołobrzeg znajdował się pod rządami: Duńczyków, książąt pomorskich, Brandenburgii, Prus i Niemiec.

  W 1830 roku otwarto tu pierwszy zakład kąpieli solankowych, a lecznicze właściwości wody, borowiny oraz specyficzny mikroklimat i powietrze bogate w jod sprawiło, iż po kilkunastu latach Kołobrzeg stał się uzdrowiskiem znanym w tej części Europy.

  Zabytki i atrakcje w Kołobrzegu

  Kołobrzeg to miasto uzdrowiskowe i turystyczne, a jego największą atrakcją są piękne, piaszczyste plaże o szerokości 90 metrów i łącznej długości blisko 13 kilometrów. Równie dużym zainteresowaniem wśród turystów cieszy się zabytkowy park nadmorski z licznymi alejkami, ścieżkami pieszymi, rowerowymi oraz pomnikami: m.in. Pomnikiem Zaślubin czy odsłoniętym w 1980 roku Pomnikiem Sanitariuszki, który jest jedynym w Polsce i Europie pomnikiem oddającym cześć wszystkim dziewczętom i kobietom – sanitariuszkom, które udzielały pomocy rannym w okresie II wojny światowej.

  Podczas wizyty w Kołobrzegu koniecznie trzeba zobaczyć molo o długości 220 metrów odwiedzane chyba przez każdego turystę. Pierwsze molo powstało w 1881 roku pierwotnie jako drewniane, a w 1971 roku wybudowano nowe o konstrukcji żelbetowej.

  Kolejna atrakcja warta zwiedzenia to latarnia morska z wieżą widokową, która jest udostępniona turystom do zwiedzania. Obecnie we wnętrzu latarni znajduje się również muzeum.

  Jednym z najstarszych zabytków Kołobrzegu jest Bazylika Konkatedralna, której powstanie datuje się na początek XIV wieku, wybudowana w stylu gotyckim oraz Miejski Ratusz wybudowany w latach 1829-1832.

  Kołobrzeski rynek nieruchomości

  Kołobrzeski rynek nieruchomości to jeden z najbardziej dynamicznych rynków w Polsce, nie tylko pod względem przyrostu oddawanych nieruchomości na sprzedaż nad morzem, ale również ich cen. W zdecydowanej większości zakup nieruchomości w Kołobrzegu klienci traktują jako dobrą lokatę kapitału lub jako zaspokojenie własnych potrzeb na pobyty wypoczynkowe. Najbardziej dochodowe apartamenty w Kołobrzegu generują stopę zwrotu często powyżej 10% rocznie i są to głównie luksusowe apartamenty z widokiem na morze.

  Rynek mieszkaniowy w Kołobrzegu cechuje się dużym zróżnicowaniem. Znaczna część mieszkań w centrum Kołobrzegu została wybudowana w latach sześćdziesiątych i osiemdziesiątych. Osiedla takie jak Ogrody czy Lęborskie powstały po 1980 roku jako niska zabudowa. Dużym zainteresowaniem mieszkańców Kołobrzegu cieszą się budynki jedenastopiętrowe z wielkiej płyty.

  Od 2000 roku w Kołobrzegu powstaje bardzo dużo nowych mieszkań. Zlokalizowane są głównie na osiedlach: Europejskim, Bajkowym czy Jantar przeznaczone głównie dla mieszkańców Kołobrzegu oraz w dzielnicy nadmorskiej przeznaczone głównie dla klientów z całej Polski, Europy czy nawet świata.

  Ceny nieruchomości w Kołobrzegu

  Pośrednik, który prowadzi biuro nieruchomości w Kołobrzegu, w swojej ofercie posiada głównie apartamenty na sprzedaż, nad morzem, których ceny zaczynają się od 10 tys. zł/mkw. Apartamenty z widokiem na morze w Kołobrzegu osiągają często kwoty nawet 30 tys. zł/mkw. Znaczna część z nich położona jest w obiektach hotelowych, gdzie właściciele mają dostęp do basenu, strefy SPA, fitness czy restauracji.

  Na rynku pierwotnym buduje się głównie małe, 1-2 pokojowe apartamenty o powierzchni 30-40 mkw, a czynnikiem decydującym o ich atrakcyjności i cenie jest głównie odległość do morza. Trochę inaczej wygląda sytuacja mieszkań na sprzedaż w Kołobrzegu. Te powstają głównie w południowej części miasta, a największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania 2-3 pokojowe o pow. od 45 mkw a ich ceny zaczynają się od 6500 zł/mkw.

  Od ponad roku bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się w Kołobrzegu działki na sprzedaż. Klienci szukają głównie małych działek pod budownictwo jednorodzinne, wolnostojące, dobrze skomunikowane z centrum miasta. Wówczas ich ceny zaczynają się od 250 zł/mkw.

  Domy na sprzedaż w Kołobrzegu to bardzo zróżnicowany rynek. Te wybudowane w latach 80. i wcześniej cieszą się najmniejszym zainteresowaniem. Największy popyt jest na nowe domy w zabudowie bliźniaczej o powierzchni od 100 mkw, których ceny zaczynają się od 600 tys zł.

  Kołobrzeg – gdzie mieszkać

  Mieszkańcy Kołobrzegu coraz częściej wybierają do stałego zamieszkania duże osiedle mieszkaniowe, położone poza centrum miasta, z dobrze rozwiniętą infrastrukturą, większą ilością miejsc parkingowych czy placów zabaw dla dzieci. Zauważalna jest również tendencja gdzie właściciele dużych mieszkań sprzedają swoje nieruchomości i kupują domy w miejscowościach podmiejskich tj. Zieleniewo, Korzystno czy Grzybowo.

  Niezmiennie dużym zainteresowaniem cieszą się nieruchomości położone w centrum miasta czy też na kołobrzeskiej starówce, gdzie przeważa niska zabudowa z lat 80-tych.

  Dzielnica uzdrowiskowa, nadmorska czy portowa została w większości wykupiona przez klientów zewnętrznych i wykorzystywana jest głównie na wynajem lub na własne potrzeby wypoczynkowe właścicieli mieszkań. Osoby wypoczywające znajdują tu bardzo bogatą bazę zabiegową, rehabilitacyjną, a miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą korzystać z licznych ścieżek pieszych i rowerowych biegnących wzdłuż morza.

  Kołobrzeg – nieruchomości na wynajem

  Kołobrzeg jest idealnym miejscem do inwestowania środków w apartamenty na wynajem. Szacuje się, że nawet 50% sprzedawanych nieruchomości w Kołobrzegu jest właśnie w celach inwestycyjnych. Na rynku funkcjonuje wiele firm zajmujących się profesjonalnie obsługą apartamentów, które zajmują się całym procesem wynajmu, a właściciel otrzymuje co miesiąc odpowiedni dochód. Klienci najczęściej inwestują w apartamenty na wynajem nad morzem. Coraz bardziej popularnym staje się inwestowanie w condo hotele gdzie inwestor oddaje w wynajem apartament hotelowi, który płaci stałą, comiesięczną kwotę bez względu na jego obłożenie. Każdy ze sposobów wynajmu ma swoje wady i zalety, a osiągana stopa zwrotu z inwestycji, oprócz wzrostu wartości nieruchomości, waha się w granicach od 5 nawet do 8%.

  Biura nieruchomości Kołobrzeg

  Rynek nieruchomości w Kołobrzegu jest bardzo perspektywiczny głównie poprzez swoje walory inwestycyjne. Według wszelkich prognoz, to właśnie w centrach dużych miast i w miejscowościach turystycznych, jest najlepsze miejsce do inwestowania w nieruchomości. Kołobrzeg wiedzie pod tym względem prym.

  Dlatego też Biuro Nieruchomości Freedom Kołobrzeg w swojej ofercie posiada głównie apartamenty na sprzedaż nad morzem zarówno o charakterze inwestycyjnym jak i wypoczynkowym.

  Jeśli chcesz sprzedać nieruchomość w Kołobrzegu radzimy skorzystać z biura z wieloletnim doświadczeniem, szeroką bazą kontaktów w całym kraju oraz cieszącym się dobrymi opiniami wśród klientów. Nieodzownym elementem wyboru agencji nieruchomości w Kołobrzegu powinna być również rozmowa z agentem nieruchomości, któremu chcemy powierzyć sprzedaż nieruchomości. Kołobrzeg posiada wiele zarówno nowych biur nieruchomości jak i tych starszych, o ugruntowanej pozycji i dużym doświadczeniu. Wybierając zaangażowanego pośrednika nieruchomości, który inwestuje w reklamę i korzysta z nowoczesnych narzędzi taki jak chociażby spacery 3D czy wideoprezentacje, zyskujemy pewność rzetelnej, profesjonalnej i kompleksowej obsługi. Serdecznie zapraszamy do naszego biura Freedom Nieruchomości, które zlokalizowane jest przy ul. Łopuskiego 40A.

  Zacznij działać!

  Dołącz do sieci Freedom i stań się częścią najlepszego zespołu agentów nieruchomości.

   Proszę o zaznaczenie zgody.

   Z naszego poradnika

   Baza wiedzy, z której warto czerpać! Skierowana zarówno do klientów, jak i pośredników nieruchomości.

   Najnowsze artykuły Artykuły Baza wiedzy

   Rekordowe stawki podatku od nieruchomości. Przegląd prasy 19.02.2024

   W tym roku mają nas czekać rekordowe stawki podatku od nieruchomości. To rezultat wysokiej inflacji zarejestrowanej w pierwszym półroczu ubiegłego roku oraz największy wzrost, jaki wprowadzono od 25 lat. Ile wynosi podatek od nieruchomości w 2024 roku?

   Ewelina Zdancewicz lut 19, 2024 · 3 min. czytania
   Przegląd prasy

   Opóźnienie w starcie “Mieszkania na start”. Przegląd prasy 12.02.2024

   Już wiadomo, że program “Mieszkanie na Start”, zastępujący ubiegłoroczny Bezpieczny kredyt 2 proc., nie wejdzie w życie w pierwszym kwartale tego roku. Według nowych zapowiedzi ma ruszyć “najpóźniej jesienią”. Pierwotnie program miał wystartować już w kwietniu.

   Ewelina Zdancewicz lut 12, 2024 · 3 min. czytania
   Pewny wybór 40. Wypowiedzenie umowy najmu

   Pewny wybór 40. Wypowiedzenie umowy najmu

   W przypadku, gdy mamy najemcę, który niszczy mieszkanie, który nie płaci i nie uiszcza regularnie czynszu, tak naprawdę samemu wyrzucić go z lokalu nie możemy. Najpierw zgodnie z prawem musimy wypowiedzieć mu umowę. Dalszy proces wcale nie jest prosty - posłuchaj o tym w nowym podcaście!

   Ewelina Zdancewicz lut 09, 2024 · 12 min. czytania
   Przegląd prasy

   Nowy rynek mieszkaniowy w Polsce. Przegląd prasy 05.02.2024

   Nie da się ukryć, że w ciągu ostatnich lat na polskim rynku nieruchomości wiele się zmieniło. Nie chodzi tylko o galopujące ceny mieszkań. Chodzi przede wszystkim o warunki mieszkaniowe, do jakich obecnie dążymy. Rozrost przestrzeni życiowej, cywilizowanie się polskich mieszkań i uwłaszczanie się lokatorów - co poza tym jest inne?

   Ewelina Zdancewicz lut 05, 2024 · 4 min. czytania
   Ile kosztuje remont łazienki?

   Ile kosztuje remont łazienki? Pełny koszt remontu łazienki w 2024

   Koszt remontu łazienki w 2024 roku wynosi średnio 20 000 zł. Jednak jest to bardzo uśredniona cena. Podczas wykonywania kosztorysu trzeba wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia, zakres prac, ceny robocizny… W związku z tym pytanie, ile kosztuje remont łazienki, może mieć wiele odpowiedzi. Wszystko zależy od sytuacji.

   Ewelina Zdancewicz lut 02, 2024 · 4 min. czytania
   Kariera w nieruchomościach 9: Lekcje w nieruchomościach

   Kariera w Nieruchomościach 9: Lekcje w nieruchomościach

   Łączenie dwóch zawodów nie jest łatwe. Jednak dobra organizacja sprawia, że jest to możliwe. Idealnie pokazuje to Marta Bagińska, agentka nieruchomości z Freedom Ełk, która na co dzień pracuje jako nauczyciela współorganizująca oraz pośrednik. Z jakimi wyzwaniami wiążą się jej obie prace i jakie lekcje daje jej praca w nieruchomościach?

   Ewelina Zdancewicz sty 31, 2024 · 2 min. czytania
   Nowa charakterystyka energetyczna budynków

   Nowa charakterystyka energetyczna budynków – rewolucja, która niedługo wejdzie w życie

   Sześć lat może się wydawać długim czasem, jednak w kontekście tak poważnych zmian można śmiało założyć, że jest to bardzo krótki okres. Zwłaszcza jeśli nowe przepisy wymuszą gruntowne remonty starych nieruchomości. Chociaż ta informacja nie jest potwierdzona, to jedno jest pewnie: już za sześć lat wejdzie w życie obowiązek budowania domów, które nie zanieczyszczają środowiska.

   Ewelina Zdancewicz sty 29, 2024 · 3 min. czytania
   Przegląd prasy 29.01.2024

   Deweloperski Fundusz Gwarancyjny i jego skutki dla klientów. Przegląd prasy 29.01.2024

   Deweloperski Fundusz Gwarancyjny działa na mocy ustawy deweloperskiej. Jego zadaniem jest ochrona interesów kupujących mieszkania. Jeśli deweloper zbankrutuje, jego klienci odzyskają wszystkie pieniądze wpłacane na poczet kosztów budowy mieszkań. Jednak niewiele jest inwestycji, w których naprawdę zadziałałoby to w ten sposób.

   Ewelina Zdancewicz sty 29, 2024 · 3 min. czytania
   Pewny wybór 39. Dom bez pozwolenia na budowę. Co należy wiedzieć?

   Pewny wybór 39. Dom bez pozwolenia na budowę. Co należy wiedzieć?

   Jak wybudować dom bez pozwolenia na budowę? Nie jest to trudne, ale wymaga nieco formalności. Posłuchaj o tym, jak działać, w nowym podcaście Freedom Pewny wybór!

   Ewelina Zdancewicz sty 26, 2024 · 10 min. czytania
   Załaduj więcej Pokaż wszystkie

   Program Pierwsze mieszkanie – kto skorzysta? Przegląd prasy 19.12.2022

   Po kompletnej klęsce programu Mieszkanie Plus, raczej teoretycznym systemie dopłat do czynszów czy nieosiągalnym Mieszkaniu bez wkładu własnego, rząd zapowiada kolejną formę wsparcia. Program Pierwsze Mieszkanie, to atrakcyjny kredyt hipoteczny, który – tak jak te wcześniejsze – również ma sporo ograniczeń. Czy tym razem ktoś skorzysta? Zasady programu pierwsze mieszkanie. Ile wyniesie rata kredytu? Forsal.pl, […]

   Nowe stawki podatku od nieruchomości i WIRON zamiast WIBOR. Przegląd prasy 12.12.2022

   Każdy tydzień przynosi jakieś zmiany w branży nieruchomości. Tym razem podwyżka podatku od nieruchomości, zastąpienie WIBORU nowym wskaźnikiem WIRON, czy nowe zasady budowy domów bez pozwolenia. Zapraszamy do lektury. Podatek od nieruchomości 2023 wyższy! Ile wyniosą nowe stawki? Murator Plus, 06.12.2022 Podatek od nieruchomości w 2023 idzie w górę. Znane są już nowe stawki podatku […]

   Co się zmieni w kredytach hipotecznych? Przegląd prasy 5.12.2022 r.

   Na rynku kredytów hipotecznych wciąż sporo się dzieje. Liczba zawieranych umów ciągle spada, nie pomagają promocyjne oferty banków, a do tego WIBOR ma zostać zastąpiony nowym wskaźnikiem referencyjnym. Jak to wpłynie na sytuację obecnych i przyszłych kredytobiorców? Zmiana w kredytach. WIRON zastąpi WIBOR. Kto zyska kto straci: spłacający już i dopiero biorący kredyt hipoteczny na […]

   Czy mieszkaniowy wynajem instytucjonalny (PRS) rozwinie się w Polsce? Co dalej z cenami. Przegląd prasy 21.11.2022

   Dlaczego PRS się nie rozwija w Polsce? Jakich kosztów nie można już odliczać przy zakupie mieszkania pod wynajem? Gdzie najchętniej będą kupowane nieruchomości i kiedy mniejsze miejscowości wrócą do łask? Rynek PRS zbyt rozchwiany dla funduszy, deweloperów i banków, Rzeczpospolita, 17.11.2022 Popyt detaliczny jest w zapaści, rynek najmu jest silny. Wydawałoby się, że to idealne […]

   Czy polski rynek nieruchomości czeka załamanie? Przegląd prasy 14.11.2022 + webinar

   Ograniczenie dostępności kredytów zastopowało niemal wszystkie branże związane z nieruchomościami. W odpowiedzi na apele deweloperów, rząd zamiast interweniować – szykuje nowe podatki. Jak wygląda sytuacja mieszkaniowa po III kwartale 2022 roku? Zła wiadomości dla trzymających nieużywane mieszkania. Nowy podatek. Rzeczpospolita, 08.11.2022 Ministerstwo Aktywów Państwowych – z doradcami gospodarczymi szefa resortu Jacka Sasina na czele – […]

   Niewypłacalni najemcy, property chain i zmiany w rządowym programie mieszkaniowym. Przegląd prasy 7.11.2022

   Na co powinni zwracać uwagę właściciele mieszkań na wynajem przy wyborze najemców, żeby nie narobić sobie kłopotów. Jak sprzedać duży, starszy dom? Jak załamanie rynku kredytowego wpłynie na ceny nieruchomości?  Trudno pozbyć się wielkiego domu. Rzeczpospolita, 3.11.2022 Ofertowe ceny domów są wciąż wysokie. Ceny transakcyjne zaczynają od nich odbiegać –mówi Weronika Chwietczuk z Freedom Nieruchomości […]

   Ceny mieszkań i gruntów – czekać, czy kupować? Przegląd prasy 2.11.2022

   Rynek nieruchomości stosunkowo wolno reaguje na dynamicznie zmieniającą się sytuację gospodarczą. Ceny na razie nie spadają, ale wydaje się to nieuniknione. Głównym winowajcą są wysokie stopy procentowe i spadająca zdolność kredytowa Polaków. Czy to wymusi spadki cen mieszkań? Czy warto kupować teraz za gotówkę , czy jednak poczekać? Kredyty hipoteczne zamarły, ale tąpnięcia na rynku […]

   Co składa się na prowizję agenta nieruchomości?

   Za co pobiera prowizję agent nieruchomości?  Dlaczego aż tyle (w powszechnej opinii) kosztuje skorzystanie z usług pośrednika? Z czego składa się wynagrodzenie biura? O tym wszystkim opowie Joanna Puchalska, broker nieruchomości z warszawskiego biura Freedom Nieruchomości. Wycena nieruchomości Proces sprzedaży nieruchomości zaczyna się najczęściej od jej obejrzenia. Agent przygotowując się do spotkania, robi badanie rynku: […]

   Za co odpowiada agent nieruchomości?

   Kto choć raz miał styczność z pośrednikiem nieruchomości, będzie miał swoją odpowiedź na  pytanie: kim jest agent nieruchomości. Dla sprzedającego to osoba, która ma znaleźć kogoś, kto zapłaci za jego mieszkanie jak najwięcej. Dla kupującego – człowiek, który zorganizuje wszystkie dokumenty potrzebne do zakupu, zapewni bezpieczeństwo transakcji, a w razie, gdy coś pójdzie nie tak, […]

   Załaduj więcej Pokaż wszystkie