Home Biura Biuro Piaseczno Biuro Piaseczno

Biuro nieruchomości Piaseczno

Kontakt

Address ul. Młynarska 39 lok. 101 05-500 Piaseczno POKAŻ NA MAPIE
Phone 22 308 78 00 Email piaseczno@freedom-nieruchomosci.pl time pon-pt: 09:00–17:00
sobota: zamknięte

Jak możemy Ci pomóc?

  Proszę o zaznaczenie zgody.

  Najnowsze oferty

  Mieszkania Domy Działki Obiekty Magazyny

  Agenci nieruchomości Piaseczno

  Biuro nieruchomości Piaseczno

  Fundamentam Freedom Nieruchomości w Piasecznie są: szacunek, konsekwencja i uczciwość we współpracy z naszymi klientami. Dzięki tym wartościom nasze biuro dynamicznie się rozwija, a grono zadowolonych klientów ciągle się powiększa. Jest to dla nas ważne, ponieważ 40% naszych nowych klientów pochodzi z rekomendacji. Obszar naszych działań nie ogranicza się jedynie do Piaseczna. Działamy również na terenie Warszawy i bliskich okolic.

  Miasto Piaseczno

  Niepozorne miasto położone jest zaledwie 17 km od Warszawy i graniczy z warszawskim Ursynowem. Na powierzchni niewiele ponad 16 kilometrów kwadratowych znalazło dom 48 tysięcy mieszkańców. Piaseczno jest siedzibą władz powiatowych. Jest doskonale skomunikowane. Znajduje się w niedalekiej odległości od dróg ekspresowych E77 Warszawa-Kraków, E67 Warszawa–Katowice, niedaleko znajduje się także lotnisko międzynarodowe im. F. Chopina. Na północnej granicy gminy planowany jest przebieg autostrady A2.

  Historia Piaseczna

  Piaseczno jest jednym z najstarszych miast Mazowsza. Jego rozwój zdeterminowało położenie na trakcie między Warszawą a Czerskiem – czyli dawną stolicą książąt mazowieckich. Jego największy rozwój przypada na XVI wiek. Najstarszym zabytkiem jest barokowy kościół św. Anny.

  W pobliskiej okolicy można odnaleźć liczne miejsca pamięci wielu historycznych wydarzeń, m.in. mogiły powstańców styczniowych, cmentarze z okresu I wojny światowej i miejsca upamiętniające wydarzenia z okresu II wojny światowej. W pobliżu Piaseczna pod Gołkowem, w lipcu 1794 roku, podczas powstania kościuszkowskiego, rozegrała się największa bitwa w historii gminy.

  Rozwój miasta przerwała I wojna światowa. Na terenie Piaseczna i okolic toczyły się walki niemiecko-rosyjskie. To spowodowało niemalże całkowite wyludnienie miasta. Powrót do normalności nie trwał długo. II wojna światowa przyniosła kolejną falę zniszczeń. 1 sierpnia o godz. 17.00 także w Piasecznie rozpoczęła się powstańcza walka. W nowo założonym Miejskim Szpitalu w Piasecznie pomiędzy innymi pacjentami leczono ukrywanych, rannych powstańców. Rok po zakończeniu okupacji hitlerowskiej miasto liczyło niespełna 7 tys. mieszkańców.

  Zabytki i atrakcje Piaseczna

  Najbardziej znanym zabytkiem Piaseczna jest barokowy kościół św. Anny. Na uwagę zasługuje także ratusz z połowy XIX wieku. Na skraju parku miejskiego znajduje się zespół “Poniatówka” – nazwany tak na część księcia Józefa Poniatowskiego. Jest to urokliwa willa znajdująca się w parku Chuliczki. Wchodzi ona w skład dawnej szkoły stworzonej przez hrabiankę Cecylię Plater-Zyberkównę.

  Fanów kolejnictwa niewątpliwie zainteresuje zespół dworców kolejowych Grójeckiej Kolei Dojazdowej czyli piaseczyńska wąskotorówka.

  Piaseczyński rynek nieruchomości

  Bliskie sąsiedztwo Warszawy i doskonały dojazd do stolicy sprawiły, że Piaseczyński rynek nieruchomości stale się rozwija. Najchętniej wybierane mieszkania mają powierzchnię od 35 metrów kwadratowych w górę – choć to właśnie przedział między 35 a 50 metrów kwadratowych zdaje się najbardziej popularny wśród kupujących. Aż 46% dostępnych ofert dotyczy mieszkań dwupokojowych.

  Oczywiście – rozwój budownictwa mieszkaniowego determinuje także rozwój infrastruktury. Nie tylko w Piasecznie, lecz także w miejscowościach okolicznych takich jak: Józefosław, Julianów, Nowa Iwiczna czy Lesznowola.

  Ceny nieruchomości Piasecznie

  Obecnie cena za 1 m2 mieszkania kształtuje się tutaj w okolicach 7360 zł. Od początku roku cena wzrosła więc o 614 zł – czyli o 9,54%.

  Najdroższe ulice w Piasecznie to ul. Wenedów, Gołowska i Kordiana, gdzie cena za metr kwadratowy sięga niemal 10 tys. zł. Okolice ul. Bukowej, Placu Wolności i Dębowej to koszt ok. 6 tys. zł za metr kwadratowy. Nowe inwestycje jednak systematycznie drożeją i wszystko wskazuje na to, że ceny mieszkań w Piasecznie coraz bardziej będą się zbliżać do cen Warszawskich, dlatego Piaseczno jest świetną lokalizacją na inwestycje.

  Piaseczno, gdzie mieszkać?

  Najchętniej wybierane są nieruchomości zlokalizowane przy ulicach dobrze skomunikowanych z Warszawą. Piaseczno jest bowiem doskonałą alternatywą dla pobliskich Warszawskich dzielnic, w których ceny są jednak zdecydowanie wyższe. Piaseczno sąsiaduje również z zielonymi okolicami takimi jak Zalesie Górne, Lesznowola, Józefosław czy pobliski Konstancin- Jeziorna oraz Magdalenka. Nasi Klienci proszą o pomoc w znalezieniu najlepszych lokalizacji do zamieszkania właśnie w tych miejscach w zależności od indywidualnych potrzeb.

  Biura nieruchomości w Piasecznie

  Choć Piaseczno jest dość niewielkim miastem, to mamy tutaj ponad 10 biur nieruchomości. Zapewne jest to także efekt bliskiego sąsiedztwa Warszawy. Najczęściej pozyskiwane nieruchomości to domy, mieszkania, działki i lokale – zarówno na sprzedaż jak i na wynajem. Są takie, które zajmują się jedynie powiatem piaseczyńskim. Większość działa jednak także w Warszawie i sąsiadujących powiatach. Biura piaseczyńskie działają najczęściej w systemie ilościowym prowadzenia sprzedaży, czyli na tzw. umowach otwartych. Freedom od samego początku stawia na jakość, dlatego działa w systemie sprzedaży jakościowej czyli poprzez umowy na wyłączność, które gwarantują zarówno szybsze tempo sprzedaży jak gwarancję uzyskania maksymalnie wysokiej ceny.

   

  Zacznij działać!

  Dołącz do sieci Freedom i stań się częścią najlepszego zespołu agentów nieruchomości.

   Proszę o zaznaczenie zgody.

   Z naszego poradnika

   Baza wiedzy, z której warto czerpać! Skierowana zarówno do klientów, jak i pośredników nieruchomości.

   Najnowsze artykuły Artykuły Baza wiedzy

   Największa sieć biur nieruchomości w Polsce – Freedom łączy się z Investor Nieruchomości

   Tak znaczącej transakcji na polskim rynku nieruchomości nie było nigdy wcześniej. Freedom łączy się z Investor Nieruchomości i od tej pory będą wspólnie budować największą sieć w Polsce.

   Przegląd prasy

   Darmowe projekty domów już od października. Przegląd prasy 18.09.2023

   Już od października będzie można pobrać darmowe projekty nieruchomości. Dotyczy to projektów domów o wymiarach 120, 150 i 180 m kw. Będą one dostępne na stronie Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego.

   Ewelina Zdancewicz Sep 18, 2023 · 4 min. czytania
   Przegląd prasy

   Niespotykane wzrosty sprzedaży mieszkań! Przegląd prasy 11.09.2023

   Sierpień 2023. Deweloperzy nie wyrabiają się czasowo z budową mieszkań. Ceny mieszkań zaczęły rosnąć. Jakich kwot musimy się spodziewać?

   Ewelina Zdancewicz Sep 11, 2023 · 2 min. czytania
   Przegląd prasy

   Pierwsze Mieszkanie – ponad 30 tys. złożonych wniosków. Przegląd prasy 28.08.2023

   Ponad 32 tys. osób złożyło wnioski w programie Pierwsze Mieszkanie w ciągu 7 tygodni. Czy zainteresowanie tanimi kredytami przekłada się na wzrost sprzedaży nieruchomości?

   Ewelina Zdancewicz Aug 28, 2023 · 3 min. czytania
   Przegląd prasy / Freedom Review

   Castingi dla kupujących – efekt „Bezpiecznego kredytu”. Przegląd prasy 21.08.2023

   Chcesz kupić mieszkanie, wybierasz ofertę, płacisz i masz własne M? Niekoniecznie. Właściciele mieszkań urządzają “castingi dla kupujących”.

   Ewelina Zdancewicz Aug 21, 2023 · 3 min. czytania

   Przed nami dwucyfrowe podwyżki cen mieszkań? Przegląd prasy 07.08.2023

   Już na etapie powstania pomysłu na Bezpieczny kredyt 2 proc. eksperci ostrzegali, że ten program może mieć złe konsekwencje. I spełniły się ich prognozy dotyczące podwyżek cen mieszkań. Problem w tym, że to nie koniec.

   Jan Dziekoński

   Inwestowanie to nie kupowanie od razu najdroższego mieszkania

   Jak sprawić, aby rynek nieruchomości był dostępny dla każdego i dopasowany do potrzeb? W jaki sposób inwestować na nim tak, aby nie żałować? O tym rozmawia Łukasz Kruszewski z Janem Dziekońskim.

   Łukasz Kruszewski Aug 03, 2023 · 21 min. czytania

   ”Bezpieczny kredyt 2 proc.” podnosi ceny mieszkań? Przegląd prasy 31.07.2023

   Minister rozwoju i technologii Waldemar Buda wskazuje na bardzo szybko rozpędzający się program “Bezpieczny kredyt 2 proc.”. To jeden z głównych czynników ożywienia rynku nieruchomości - a co za tym idzie, podwyżki cen domów i mieszkań.

   Ewelina Zdancewicz Jul 31, 2023 · 3 min. czytania
   Michał Jaskólski

   Technologia na rynku nieruchomości: więcej uścisków dłoni, mniej spoglądania na ekrany

   Przyszłość technologii na rynku nieruchomości nierozerwalnie związana jest z rozwojem sztucznej inteligencji. Jak w związku z już zachodzącymi zmianami będzie wyglądała rola agenta? O tym rozmawia Łukasz Kruszewski z Michałem Jaskólskim.

   Łukasz Kruszewski Jul 26, 2023 · 13 min. czytania
   Załaduj więcej Pokaż wszystkie

   Program Pierwsze mieszkanie – kto skorzysta? Przegląd prasy 19.12.2022

   Po kompletnej klęsce programu Mieszkanie Plus, raczej teoretycznym systemie dopłat do czynszów czy nieosiągalnym Mieszkaniu bez wkładu własnego, rząd zapowiada kolejną formę wsparcia. Program Pierwsze Mieszkanie, to atrakcyjny kredyt hipoteczny, który – tak jak te wcześniejsze – również ma sporo ograniczeń. Czy tym razem ktoś skorzysta? Zasady programu pierwsze mieszkanie. Ile wyniesie rata kredytu? Forsal.pl, […]

   Nowe stawki podatku od nieruchomości i WIRON zamiast WIBOR. Przegląd prasy 12.12.2022

   Każdy tydzień przynosi jakieś zmiany w branży nieruchomości. Tym razem podwyżka podatku od nieruchomości, zastąpienie WIBORU nowym wskaźnikiem WIRON, czy nowe zasady budowy domów bez pozwolenia. Zapraszamy do lektury. Podatek od nieruchomości 2023 wyższy! Ile wyniosą nowe stawki? Murator Plus, 06.12.2022 Podatek od nieruchomości w 2023 idzie w górę. Znane są już nowe stawki podatku […]

   Co się zmieni w kredytach hipotecznych? Przegląd prasy 5.12.2022 r.

   Na rynku kredytów hipotecznych wciąż sporo się dzieje. Liczba zawieranych umów ciągle spada, nie pomagają promocyjne oferty banków, a do tego WIBOR ma zostać zastąpiony nowym wskaźnikiem referencyjnym. Jak to wpłynie na sytuację obecnych i przyszłych kredytobiorców? Zmiana w kredytach. WIRON zastąpi WIBOR. Kto zyska kto straci: spłacający już i dopiero biorący kredyt hipoteczny na […]

   Czy mieszkaniowy wynajem instytucjonalny (PRS) rozwinie się w Polsce? Co dalej z cenami. Przegląd prasy 21.11.2022

   Dlaczego PRS się nie rozwija w Polsce? Jakich kosztów nie można już odliczać przy zakupie mieszkania pod wynajem? Gdzie najchętniej będą kupowane nieruchomości i kiedy mniejsze miejscowości wrócą do łask? Rynek PRS zbyt rozchwiany dla funduszy, deweloperów i banków, Rzeczpospolita, 17.11.2022 Popyt detaliczny jest w zapaści, rynek najmu jest silny. Wydawałoby się, że to idealne […]

   Czy polski rynek nieruchomości czeka załamanie? Przegląd prasy 14.11.2022 + webinar

   Ograniczenie dostępności kredytów zastopowało niemal wszystkie branże związane z nieruchomościami. W odpowiedzi na apele deweloperów, rząd zamiast interweniować – szykuje nowe podatki. Jak wygląda sytuacja mieszkaniowa po III kwartale 2022 roku? Zła wiadomości dla trzymających nieużywane mieszkania. Nowy podatek. Rzeczpospolita, 08.11.2022 Ministerstwo Aktywów Państwowych – z doradcami gospodarczymi szefa resortu Jacka Sasina na czele – […]

   Niewypłacalni najemcy, property chain i zmiany w rządowym programie mieszkaniowym. Przegląd prasy 7.11.2022

   Na co powinni zwracać uwagę właściciele mieszkań na wynajem przy wyborze najemców, żeby nie narobić sobie kłopotów. Jak sprzedać duży, starszy dom? Jak załamanie rynku kredytowego wpłynie na ceny nieruchomości?  Trudno pozbyć się wielkiego domu. Rzeczpospolita, 3.11.2022 Ofertowe ceny domów są wciąż wysokie. Ceny transakcyjne zaczynają od nich odbiegać –mówi Weronika Chwietczuk z Freedom Nieruchomości […]

   Ceny mieszkań i gruntów – czekać, czy kupować? Przegląd prasy 2.11.2022

   Rynek nieruchomości stosunkowo wolno reaguje na dynamicznie zmieniającą się sytuację gospodarczą. Ceny na razie nie spadają, ale wydaje się to nieuniknione. Głównym winowajcą są wysokie stopy procentowe i spadająca zdolność kredytowa Polaków. Czy to wymusi spadki cen mieszkań? Czy warto kupować teraz za gotówkę , czy jednak poczekać? Kredyty hipoteczne zamarły, ale tąpnięcia na rynku […]

   Co składa się na prowizję agenta nieruchomości?

   Za co pobiera prowizję agent nieruchomości?  Dlaczego aż tyle (w powszechnej opinii) kosztuje skorzystanie z usług pośrednika? Z czego składa się wynagrodzenie biura? O tym wszystkim opowie Joanna Puchalska, broker nieruchomości z warszawskiego biura Freedom Nieruchomości. Wycena nieruchomości Proces sprzedaży nieruchomości zaczyna się najczęściej od jej obejrzenia. Agent przygotowując się do spotkania, robi badanie rynku: […]

   Za co odpowiada agent nieruchomości?

   Kto choć raz miał styczność z pośrednikiem nieruchomości, będzie miał swoją odpowiedź na  pytanie: kim jest agent nieruchomości. Dla sprzedającego to osoba, która ma znaleźć kogoś, kto zapłaci za jego mieszkanie jak najwięcej. Dla kupującego – człowiek, który zorganizuje wszystkie dokumenty potrzebne do zakupu, zapewni bezpieczeństwo transakcji, a w razie, gdy coś pójdzie nie tak, […]

   Załaduj więcej Pokaż wszystkie