Home Biura Biuro Pruszcz Gdański Biuro Pruszcz Gdański

Biuro nieruchomości Pruszcz Gdański

Kontakt

Address ul. Chopina 38, piętro 1, lok 8 83-000 Pruszcz Gdański POKAŻ NA MAPIE
Phone 530 934 128 Email pruszczgdanski@freedom-nieruchomosci.pl time pon-pt: 09:00–17:00
sobota: zamknięte

Jak możemy Ci pomóc?

  Proszę o zaznaczenie zgody.

  Najnowsze oferty

  Mieszkania Domy Działki Lokale Obiekty Magazyny Inwestycje

  Agenci nieruchomości Pruszcz Gdański

  Biuro nieruchomości Pruszcz Gdański

  Miasto Pruszcz Gdański

  Pruszcz Gdański to nowoczesne i prężnie rozwijające się miasto. Jest położone zaledwie 10 km od Gdańska i mieszka tu ponad 31 tys. osób. Posiada atrakcyjne warunki do życia, bogatą ofertę kulturalną, sprzyjający klimat gospodarczy i inwestycyjny. Jest ważnym węzłem komunikacji samochodowej i kolejowej, ponadto przez Pruszcz Gdański przebiega linia kolejowa łącząca Warszawę z Gdańskiem.

  Ważnym elementem Pruszcza Gdańskiego, które trwale wpisało się w klimat miasta jest lotnisko wojskowe. Swoją siedzibę ma tu 49. Baza Lotnicza oraz Aeroklub Gdański. Miłośnicy podniebnych wycieczek mogą skorzystać z bogatej oferty aeroklubu i poznać w ten sposób miasto oraz okolice z niecodziennej perspektywy.

  Bliska odległość od Trójmiasta sprawia, że kupujący mieszkania w Pruszczu Gdańskim mogą skorzystać również z oferty kulturalnej, sportowej i rozrywkowej Gdańska, Gdyni i Sopotu. Dzięki świetnym połączeniom komunikacyjnym w każdej chwili mogą oni przemieszczać się między miastami.

  Historia Pruszcza Gdańskiego

  Korzenie osadnictwa na terenie obecnego miasta Pruszcza sięgają VI w. p.n.e. Od pierwszych wieków naszej ery, dzięki bliskości morza osada bujnie się rozwijała. W okresie wpływów rzymskich Pruszcz był prawdopodobnie głównym portem przy ujściu Wisły, dużym ośrodkiem wytwórczym oraz ważnym punktem na szlaku bursztynowym. Załamanie przyniosły siły przyrody – nastąpił spadek poziomu wód morskich, którego konsekwencją była utrata nadmorskiego położenia i wyludnienie. Lepsze czasy przyszły wraz z pojawieniem się na północy bliskiego sąsiada – Gdańska. W roku 1920 Pruszcz znalazł się w obszarze utworzonego na mocy traktatu wersalskiego, Wolnego Miasta Gdańska. Był to początek kolejnego pomyślnego okresu ekonomicznego w dziejach Pruszcza – w latach dwudziestych zbudowano elektrownię, młyn, a także lotnisko. Mało znanym jest fakt, że w roku 1942 Pruszcz stał się dzielnicą Gdańska, stanowiąc jego zaplecze mieszkaniowe i militarne.

  Po wojnie Pruszcz został już samodzielnym miastem, a w roku 1951 uzyskał do swej nazwy dopisek Gdański. Obecnie Pruszcz jest gminą miejską, terytorialnie zajmującą obszar o powierzchni 16,47 km². Po reformie administracyjnej stał się na powrót siedzibą powiatu gdańskiego.

  Zabytki i atrakcje Pruszcza Gdańskiego

  W południowej części miasta na odwiedzających czeka Faktoria Handlowa tj. rekonstrukcja osady handlowej z okresu wpływów rzymskich.

  Jednym z ładniejszych dla oka miejscem jest Elektrownia wodna Pruszcz, położona w rozwidleniu rzeki Raduni rozdzielającym ją na Kanał Raduni i Starą Radunię. Kanał Raduni to sztuczny przekop Raduni wraz z groblami, towarzyszącą zabudową i zielenią na całej długości obiektu – od śluzy na zachód od Pruszcza Gdańskiego do ujścia Kanału do Starej Motławy w Gdańsku. W mieście znajduje się również Zespół budynków cukrowni Pruszcz, Kościół parafialny pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, również warte odwiedzenia podczas wizyty w Pruszczu Gdańskim.

  Pruszcz Gdański – ceny nieruchomości

  Odwiedzając biuro nieruchomości w Pruszczu Gdańskim, trzeba przygotować się na to, że ceny mieszkań są z roku na rok są coraz wyższe, przebijając nawet niektóre dzielnice Gdańska. Poniżej garść najważniejszych faktów:

  – W 2021 r. cena za mkw. mieszkania w Pruszczu Gdańskim wynosiła ok. 7300 tys. zł, natomiast jeszcze w roku 2018 była to cena ok. 5300 tys. zł. Ceny nieruchomości w tej miejscowości ciągle idą ku górę.

  Pruszcz Gdański – rynek nieruchomości

  Jeśli chodzi o miejsca do życia, to segment mieszkań stanowi około 50% wśród ofert agencji Freedom Nieruchomości. Miasto Pruszcz Gdański to bloki z lat 60. i 80. oraz nowoczesne osiedla powstające w każdej części miasta. Zabudowa jednak jest stosunkowo niska i ze względu na znajdujące się w Pruszczu lotnisko wojskowe, nie przekracza 4 piętra. Pozostałą część oferty biura stanowią domy, bliźniaki i działki, których nie brakuje w całej gminie Pruszcz Gdański.

  W 2020 roku w Pruszczu Gdańskim oddano do użytku 549 mieszkań. Na każdych 1000 mieszkańców przypada zatem 387 mieszkań. Jest to wartość porównywalna do wartości dla województwa pomorskiego oraz porównywalna do średniej dla całej Polski. Całkowite zasoby mieszkaniowe w Pruszczu Gdańskim to 12 125 nieruchomości.

  96,5% mieszkań zostało przeznaczonych na sprzedaż lub wynajem, 3,5% na cele indywidualne.

  Pruszcz Gdański – gdzie mieszkać

  Najczęściej wyszukiwane nieruchomości w Pruszczu Gdańskim to mieszkania sprzedawane w przedziale 300-500 tys. zł i wynoszą one aż 63% ogólnego poziomu zainteresowania. Na cenę mieszkania w Pruszczu Gdańskim składa się wiele czynników. Należą do nich m.in. cena ziemi, standard wykończenia, aktualny popyt czy okolica.

  Powstające tu nowe inwestycje nie wyróżniają się na tle dotychczasowej zabudowy. W mieście przeważają domy jednorodzinne, ale nisko kondygnacyjne bloki nie są tu wyjątkiem. Nowe osiedla odznaczają się jednak wysoką jakością budownictwa i standardem. Mieszkańcy mają do dyspozycji miejsca parkingowe podziemne, komórki lokatorskie, ale również części wspólne. Wśród tych ostatnich można znaleźć place zabaw, miejsca do wypoczynku.

  Miasto słynie z dużej ilości terenów zielonych czy tras rowerowych którymi możemy zwiedzić całą gminę, jak również dojechać do Gdańska.

  Biura nieruchomości w Pruszczu Gdańskim

  Rozwijający się rynek, stworzył warunki do rozwoju biurom nieruchomości, które ten rynek obsługują. Pruszcz Gdański stanowi ośrodek wielu agencji specjalizujących się zarówno w obrocie, jak i wycenie nieruchomości. Wybierając biuro, któremu klient zamierza powierzyć zakup lub sprzedaż domu, mieszkania, działki, czy lokalu, należy rozważnie i dokładnie przeanalizować dostępne możliwości. Pochopna i nieprzemyślana decyzja, może często przyczynić się do straty czasu, a przede wszystkim pieniędzy. Najbezpieczniej jest wybierać agencje, które działają w branży od dłuższego czasu, a temat nieruchomości jest im bardzo dobrze znany. Kompetentny specjalista, to gwarancja dopasowania oferty do indywidualnych preferencji klienta. Niektóre z biur stanowią oddział firmy na dany region, czego przykładem są Biura Nieruchomości Freedom. W Pruszczu Gdańskim oddział Freedom Nieruchomości Pruszcz Gdański jest zlokalizowany przy ul. Chopina 38, piętro 1, lok 8,. Tego typu sieci sprzedaży łączą ze sobą doświadczonych sprzedawców działających na szeroką skalę w całej Polsce. Warto również zwrócić uwagę na stronę internetową agencji, a także na jej obecność na portalach z ogłoszeniami, co stanowi dowód aktywnej działalności. Wskazanym też jest umówienie się na indywidualne spotkanie, bezpośrednie poznanie oferty biura oraz rozeznanie się w działalności oraz doświadczeniu jakim dysponuje.

  Zacznij działać!

  Dołącz do sieci Freedom i stań się częścią najlepszego zespołu agentów nieruchomości.

   Proszę o zaznaczenie zgody.

   Z naszego poradnika

   Baza wiedzy, z której warto czerpać! Skierowana zarówno do klientów, jak i pośredników nieruchomości.

   Najnowsze artykuły Artykuły Baza wiedzy

   Największa sieć biur nieruchomości w Polsce – Freedom łączy się z Investor Nieruchomości

   Tak znaczącej transakcji na polskim rynku nieruchomości nie było nigdy wcześniej. Freedom łączy się z Investor Nieruchomości i od tej pory będą wspólnie budować największą sieć w Polsce.

   Przegląd prasy

   Darmowe projekty domów już od października. Przegląd prasy 18.09.2023

   Już od października będzie można pobrać darmowe projekty nieruchomości. Dotyczy to projektów domów o wymiarach 120, 150 i 180 m kw. Będą one dostępne na stronie Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego.

   Ewelina Zdancewicz Sep 18, 2023 · 4 min. czytania
   Przegląd prasy

   Niespotykane wzrosty sprzedaży mieszkań! Przegląd prasy 11.09.2023

   Sierpień 2023. Deweloperzy nie wyrabiają się czasowo z budową mieszkań. Ceny mieszkań zaczęły rosnąć. Jakich kwot musimy się spodziewać?

   Ewelina Zdancewicz Sep 11, 2023 · 2 min. czytania
   Przegląd prasy

   Pierwsze Mieszkanie – ponad 30 tys. złożonych wniosków. Przegląd prasy 28.08.2023

   Ponad 32 tys. osób złożyło wnioski w programie Pierwsze Mieszkanie w ciągu 7 tygodni. Czy zainteresowanie tanimi kredytami przekłada się na wzrost sprzedaży nieruchomości?

   Ewelina Zdancewicz Aug 28, 2023 · 3 min. czytania
   Przegląd prasy / Freedom Review

   Castingi dla kupujących – efekt „Bezpiecznego kredytu”. Przegląd prasy 21.08.2023

   Chcesz kupić mieszkanie, wybierasz ofertę, płacisz i masz własne M? Niekoniecznie. Właściciele mieszkań urządzają “castingi dla kupujących”.

   Ewelina Zdancewicz Aug 21, 2023 · 3 min. czytania

   Przed nami dwucyfrowe podwyżki cen mieszkań? Przegląd prasy 07.08.2023

   Już na etapie powstania pomysłu na Bezpieczny kredyt 2 proc. eksperci ostrzegali, że ten program może mieć złe konsekwencje. I spełniły się ich prognozy dotyczące podwyżek cen mieszkań. Problem w tym, że to nie koniec.

   Jan Dziekoński

   Inwestowanie to nie kupowanie od razu najdroższego mieszkania

   Jak sprawić, aby rynek nieruchomości był dostępny dla każdego i dopasowany do potrzeb? W jaki sposób inwestować na nim tak, aby nie żałować? O tym rozmawia Łukasz Kruszewski z Janem Dziekońskim.

   Łukasz Kruszewski Aug 03, 2023 · 21 min. czytania

   ”Bezpieczny kredyt 2 proc.” podnosi ceny mieszkań? Przegląd prasy 31.07.2023

   Minister rozwoju i technologii Waldemar Buda wskazuje na bardzo szybko rozpędzający się program “Bezpieczny kredyt 2 proc.”. To jeden z głównych czynników ożywienia rynku nieruchomości - a co za tym idzie, podwyżki cen domów i mieszkań.

   Ewelina Zdancewicz Jul 31, 2023 · 3 min. czytania
   Michał Jaskólski

   Technologia na rynku nieruchomości: więcej uścisków dłoni, mniej spoglądania na ekrany

   Przyszłość technologii na rynku nieruchomości nierozerwalnie związana jest z rozwojem sztucznej inteligencji. Jak w związku z już zachodzącymi zmianami będzie wyglądała rola agenta? O tym rozmawia Łukasz Kruszewski z Michałem Jaskólskim.

   Łukasz Kruszewski Jul 26, 2023 · 13 min. czytania
   Załaduj więcej Pokaż wszystkie

   Program Pierwsze mieszkanie – kto skorzysta? Przegląd prasy 19.12.2022

   Po kompletnej klęsce programu Mieszkanie Plus, raczej teoretycznym systemie dopłat do czynszów czy nieosiągalnym Mieszkaniu bez wkładu własnego, rząd zapowiada kolejną formę wsparcia. Program Pierwsze Mieszkanie, to atrakcyjny kredyt hipoteczny, który – tak jak te wcześniejsze – również ma sporo ograniczeń. Czy tym razem ktoś skorzysta? Zasady programu pierwsze mieszkanie. Ile wyniesie rata kredytu? Forsal.pl, […]

   Nowe stawki podatku od nieruchomości i WIRON zamiast WIBOR. Przegląd prasy 12.12.2022

   Każdy tydzień przynosi jakieś zmiany w branży nieruchomości. Tym razem podwyżka podatku od nieruchomości, zastąpienie WIBORU nowym wskaźnikiem WIRON, czy nowe zasady budowy domów bez pozwolenia. Zapraszamy do lektury. Podatek od nieruchomości 2023 wyższy! Ile wyniosą nowe stawki? Murator Plus, 06.12.2022 Podatek od nieruchomości w 2023 idzie w górę. Znane są już nowe stawki podatku […]

   Co się zmieni w kredytach hipotecznych? Przegląd prasy 5.12.2022 r.

   Na rynku kredytów hipotecznych wciąż sporo się dzieje. Liczba zawieranych umów ciągle spada, nie pomagają promocyjne oferty banków, a do tego WIBOR ma zostać zastąpiony nowym wskaźnikiem referencyjnym. Jak to wpłynie na sytuację obecnych i przyszłych kredytobiorców? Zmiana w kredytach. WIRON zastąpi WIBOR. Kto zyska kto straci: spłacający już i dopiero biorący kredyt hipoteczny na […]

   Czy mieszkaniowy wynajem instytucjonalny (PRS) rozwinie się w Polsce? Co dalej z cenami. Przegląd prasy 21.11.2022

   Dlaczego PRS się nie rozwija w Polsce? Jakich kosztów nie można już odliczać przy zakupie mieszkania pod wynajem? Gdzie najchętniej będą kupowane nieruchomości i kiedy mniejsze miejscowości wrócą do łask? Rynek PRS zbyt rozchwiany dla funduszy, deweloperów i banków, Rzeczpospolita, 17.11.2022 Popyt detaliczny jest w zapaści, rynek najmu jest silny. Wydawałoby się, że to idealne […]

   Czy polski rynek nieruchomości czeka załamanie? Przegląd prasy 14.11.2022 + webinar

   Ograniczenie dostępności kredytów zastopowało niemal wszystkie branże związane z nieruchomościami. W odpowiedzi na apele deweloperów, rząd zamiast interweniować – szykuje nowe podatki. Jak wygląda sytuacja mieszkaniowa po III kwartale 2022 roku? Zła wiadomości dla trzymających nieużywane mieszkania. Nowy podatek. Rzeczpospolita, 08.11.2022 Ministerstwo Aktywów Państwowych – z doradcami gospodarczymi szefa resortu Jacka Sasina na czele – […]

   Niewypłacalni najemcy, property chain i zmiany w rządowym programie mieszkaniowym. Przegląd prasy 7.11.2022

   Na co powinni zwracać uwagę właściciele mieszkań na wynajem przy wyborze najemców, żeby nie narobić sobie kłopotów. Jak sprzedać duży, starszy dom? Jak załamanie rynku kredytowego wpłynie na ceny nieruchomości?  Trudno pozbyć się wielkiego domu. Rzeczpospolita, 3.11.2022 Ofertowe ceny domów są wciąż wysokie. Ceny transakcyjne zaczynają od nich odbiegać –mówi Weronika Chwietczuk z Freedom Nieruchomości […]

   Ceny mieszkań i gruntów – czekać, czy kupować? Przegląd prasy 2.11.2022

   Rynek nieruchomości stosunkowo wolno reaguje na dynamicznie zmieniającą się sytuację gospodarczą. Ceny na razie nie spadają, ale wydaje się to nieuniknione. Głównym winowajcą są wysokie stopy procentowe i spadająca zdolność kredytowa Polaków. Czy to wymusi spadki cen mieszkań? Czy warto kupować teraz za gotówkę , czy jednak poczekać? Kredyty hipoteczne zamarły, ale tąpnięcia na rynku […]

   Co składa się na prowizję agenta nieruchomości?

   Za co pobiera prowizję agent nieruchomości?  Dlaczego aż tyle (w powszechnej opinii) kosztuje skorzystanie z usług pośrednika? Z czego składa się wynagrodzenie biura? O tym wszystkim opowie Joanna Puchalska, broker nieruchomości z warszawskiego biura Freedom Nieruchomości. Wycena nieruchomości Proces sprzedaży nieruchomości zaczyna się najczęściej od jej obejrzenia. Agent przygotowując się do spotkania, robi badanie rynku: […]

   Za co odpowiada agent nieruchomości?

   Kto choć raz miał styczność z pośrednikiem nieruchomości, będzie miał swoją odpowiedź na  pytanie: kim jest agent nieruchomości. Dla sprzedającego to osoba, która ma znaleźć kogoś, kto zapłaci za jego mieszkanie jak najwięcej. Dla kupującego – człowiek, który zorganizuje wszystkie dokumenty potrzebne do zakupu, zapewni bezpieczeństwo transakcji, a w razie, gdy coś pójdzie nie tak, […]

   Załaduj więcej Pokaż wszystkie