Home Biura Biuro Rzeszów Biuro Rzeszów

Biuro nieruchomości Rzeszów

Kontakt

Address ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego 2b lok. 18L 35-311 Rzeszów POKAŻ NA MAPIE
Phone 536 180 180 Email rzeszow@freedom-nieruchomosci.pl time pon-pt: 08:00–17:00
sobota: zamknięte

Jak możemy Ci pomóc?

  Proszę o zaznaczenie zgody.

  Najnowsze oferty

  Mieszkania Domy Działki Lokale Obiekty Magazyny Inwestycje

  Agenci nieruchomości Rzeszów

  Biuro nieruchomości Rzeszów

  Wśród najdynamiczniej rozwijających się ośrodków miejskich w Polsce nie może zabraknąć Rzeszowa. Miasto o kameralnym, a jednocześnie nowoczesnym charakterze, które przeżywa dziś rozwój, zarówno w branży handlowo-usługowej, przemysłowej i technologicznej, jak i na coraz popularniejszym rynku nieruchomości. Nie bez powodu coraz więcej osób wybiera Rzeszów na miejsce swojego osiedlenia. Szeroki dostęp do usług, łatwość komunikacyjna, zadbane tereny zielone i „małomiasteczkowy” klimat, to niewątpliwie cechy charakterystyczne stolicy Podkarpacia. Władze miasta od lat dbają, by było to miasto przyjazne młodym, rozpoczynającym swoją karierę zawodową oraz zakładającym rodziny ludziom, nie zapominając tym samym o seniorach. Równocześnie, Rzeszów stanowi doskonałe otoczenie dla nowo powstających, małych i średnich przedsiębiorstw, dla których mniejsza na tym terenie konkurencja oraz niedobór w niektórych branżach, to szansa na zbudowanie silnej rynkowej pozycji. Dodatkową zaletę stanowi lokalizacja miasta, które położone jest na skrzyżowaniu dwóch szlaków komunikacyjnych łączących wschód z zachodem oraz północ z południem Europy.

  Miasto Rzeszów w liczbach

  Rzeszów liczy obecnie 196 634 mieszkańców i obejmuje powierzchnię 128,5 km2, na którą składają się 33 osiedla. W rzeczywistości liczba zamieszkujących miasto może okazać się jeszcze wyższa, co ma bezpośredni związek z napływającą każdego roku falą nowych studentów, których przyciąga atrakcyjna oferta rzeszowskich uczelni, w tym cieszącej się dobrą sławą Politechniki Rzeszowskiej. Ponadto na wzrost ludności ma wpływ położony w większości na terenie Rzeszowa, Park Naukowo – Technologiczny Dworzysko oraz znajdujący się nieco dalej Podkarpacki Park Naukowo – Technologiczny w Jasionce. Oba obszary należą do Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Euro-Park” Mielec, tworząc doskonałe warunki do rozwoju dla inwestorów, a tym samym oferując wiele nowych miejsc pracy.

  Historia Rzeszowa

  Początki miasta sięgają roku 1354, kiedy to Kazimierz Wielki dokonał lokowania Rzeszowa. Przywilej lokacyjny otrzymał Jan Pakosławic, który przyjmując nazwisko Rzeszowski rozpoczął ród, który zarządzał miastem do końca XV wieku.

  To pod ich rządami rozpoczęto budowę do dziś działających obiektów, takich jak zamek, czy klasztor Ojców Bernardynów. W XVII w. miasto przeszło w ręce Jerzego Sebastiana Lubomirskiego, za czasów którego Rzeszów stał się znaczącym ośrodkiem kulturalnym i artystycznym, a na jego terenie powstały obiekty takie jak Letni Pałac, klasztor Ojców Reformatorów, czy wieża-dzwonnica przy Kościele Farnym.

  W okresie I i II wojny światowej miasto wielokrotnie było okupowane i niszczone. W latach 1937-1939 stało się jednak istotnym ośrodkiem przemysłu, a przedsiębiorstwa, które wówczas powstały, działają po dziś dzień. To właśnie ten okres ukształtował kierunek rozwoju miasta w stronę przemysłu lotniczego sprawiając, że obecnie Rzeszów i Podkarpacie stało się polską Doliną Lotniczą, obok której wyrosły kolejne gałęzie krajowego przemysłu i technologii.

  Liczne ośrodki przemysłowe wpłynęły na osiedlenie się wielu nowych mieszkańców i zaangażowanie inwestorów poszukujących nieruchomości, nie tylko w celach prywatnych, ale i komercyjnych.

  Zabytki i atrakcje Rzeszowa

  Rzeszów to zadbane i przyjazne turystom miasto. W trakcie spaceru po mieście warto zobaczyć miejsca takie jak Rynek z ratuszem, modernizowaną Podziemną Trasę Turystyczną, ulicę 3 maja, zwaną przez mieszkańców Paniagą, czy Zamek i Letni Pałac Lubomirskich. Spacerując po okolicy warto odpocząć w cieniu Alei pod Kasztanami, a wieczorami i w weekendy obejrzeć wyjątkowe pokazy Fontanny Multimedialnej. Na najmłodszych, ale i starszych chcących powrócić do wspomnień czeka Rzeszowskie Muzeum Dobranocek. Zapaleni kibice mogą wybrać się na mecz żużlowy, czy odwiedzin Halę Podpromie i obejrzeć siatkarskie zmagania drużyny Asseco Resovia Rzeszów. Wycieczkę do Rzeszowa warto przedłużyć o wypoczynek w Bieszczadach, Niedaleka odległość miasta od gór pozwala nawet na krótki, jednodniowy wypad na łono dzikiej, bieszczadzkiej natury i wypoczynek wśród niesamowitej przyrody.

  Rzeszów – gdzie mieszkać?

  Stolica Podkarpacia jest prężnie rozwijającym się miastem zarówno na arenie ogólnopolskiej, jak i międzynarodowej. Liczne ośrodki przemysłowe, rozwijająca się branża technologiczna, sektor IT i wiele innych sprawiają, że Rzeszów według prognoz jest jedną z nielicznych aglomeracji, których populacja będzie nieustannie wzrastać.

  Co więcej, miasto według rankingów jest bardzo dobrym miejscem do życia i osiedlenia. Obecnie zarówno w centrum miasta, jak i na obrzeżach powstają nowe mieszkania, cieszące się ogromną popularnością wśród poszukujących nowego lokum.

  Ze względu na kompatybilność miasta, praktycznie każda dzielnica pozwala na swobodne przemieszczanie się i zapewnia mieszkańcom wysoki komfort życia.

  Wśród najpopularniejszych znajdziemy osiedla takie jak Słocina, Biała, czy okolice ulicy Krakowskiej, będącej bezpośrednią trasą wylotową na autostradę A4.

  Przy wyborze miejsca do zamieszkania w Rzeszowie, warto wziąć pod uwagę osiedle Pobitno, zlokalizowane przy drodze szybkiego ruchu S19. Znajdziemy tam wiele nowych ofert mieszkań i domów wolnostojących, które usytuowane są w niedalekiej odległości od centrum miasta. Rozważając miejsce do zamieszkania w okolicach Rzeszowa warto zwrócić uwagę na miasta takie jak Boguchwała, Głogów Małopolski, czy podrzeszowskie wsie, będące obecnie sypialniami miasta, gwarantujące spokój i niesamowite widoki.

  Rzeszowski rynek nieruchomości

  Wymienione powyżej, to jedynie kilka z wielu stymulantów rosnącego popytu na rzeszowskim rynku nieruchomości. Deweloperzy rywalizują ze sobą realizując coraz to nowe i bardziej innowacyjne inwestycje, na które przybywa chętnych. Liczba mieszkań na koniec 2020 roku sięgnęła 85 592, a nadal mówi się o ich niedoborze. Do najbardziej pożądanych lokalizacji należą położone nieopodal Wisłoka osiedla Biała i Budziwój, po zachodniej stronie miasta – Przybyszówka, na wschodzie – Słocina. Natomiast jeśli chodzi o lokale usługowe, to niezmiennie od lat najbardziej popularne są te położone w centrum.

  Ceny nieruchomości w Rzeszowie

  Nawet pandemia nie osłabiła entuzjazmu kupujących, którzy są w stanie zapłacić coraz wyższe ceny za swoje wymarzone lokum. Średnia cena w przeliczeniu na metr kwadratowy na koniec czwartego kwartału 2022 wyniosła w Rzeszowie 8 504 zł/m2 na rynku pierwotnym i 8 748 zł/m2. na rynku wtórnym, tym samym stawiając podkarpacką stolicę ponad miastami takimi jak: Kielce, Opole czy Zielona Góra. Biorąc pod uwagę sam rynek wtórny, ceny w Rzeszowie są wyższe nawet od tych w Łodzi, Lublinie, czy Olsztynie. Wzrost wartości zarówno mieszkań, jak i lokali na rzeszowskim rynku nieruchomości w trakcie ostatniej dekady, dokładnie obrazuje wzrost atrakcyjności Rzeszowa na tle pozostałych polskich miast.

  Biura nieruchomości w Rzeszowie

  Prężnie rozwijający się rzeszowski rynek, stworzył warunki do rozwoju biurom, które ten rynek obsługują. Rzeszów stanowi ośrodek wielu agencji specjalizujących się zarówno w obrocie, jak i wycenie nieruchomości. Wybierając biuro, któremu klient zamierza powierzyć zakup lub sprzedaż domu, mieszkania, działki, czy lokalu, należy rozważnie i dokładnie przeanalizować dostępne możliwości. Pochopna i nieprzemyślana decyzja, może często przyczynić się do straty czasu, a przede wszystkim pieniędzy. Najbezpieczniej jest wybierać agencje, które działają w branży od dłuższego czasu, a temat nieruchomości jest im bardzo dobrze znany. Kompetentny specjalista, to gwarancja dopasowania oferty do indywidualnych preferencji klienta. Niektóre z biur stanowią oddział firmy na dany region, czego przykładem są Biura Nieruchomości Freedom. W Rzeszowie oddział Freedom Nieruchomości Rzeszów jest zlokalizowany przy ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego 2b lok. 18L. Tego typu sieci sprzedaży łączą ze sobą doświadczonych sprzedawców działających na szeroką skalę w całej Polsce. Warto również zwrócić uwagę na stronę internetową agencji, a także na jej obecność na portalach z ogłoszeniami, co stanowi dowód aktywnej działalności. Wskazanym też jest umówienie się na indywidualne spotkanie, bezpośrednie poznanie oferty biura oraz rozeznanie się w działalności oraz doświadczeniu jakim dysponuje.

  Zacznij działać!

  Dołącz do sieci Freedom i stań się częścią najlepszego zespołu agentów nieruchomości.

   Proszę o zaznaczenie zgody.

   Z naszego poradnika

   Baza wiedzy, z której warto czerpać! Skierowana zarówno do klientów, jak i pośredników nieruchomości.

   Najnowsze artykuły Artykuły Baza wiedzy

   Największa sieć biur nieruchomości w Polsce – Freedom łączy się z Investor Nieruchomości

   Tak znaczącej transakcji na polskim rynku nieruchomości nie było nigdy wcześniej. Freedom łączy się z Investor Nieruchomości i od tej pory będą wspólnie budować największą sieć w Polsce.

   Przegląd prasy

   Darmowe projekty domów już od października. Przegląd prasy 18.09.2023

   Już od października będzie można pobrać darmowe projekty nieruchomości. Dotyczy to projektów domów o wymiarach 120, 150 i 180 m kw. Będą one dostępne na stronie Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego.

   Ewelina Zdancewicz Sep 18, 2023 · 4 min. czytania
   Przegląd prasy

   Niespotykane wzrosty sprzedaży mieszkań! Przegląd prasy 11.09.2023

   Sierpień 2023. Deweloperzy nie wyrabiają się czasowo z budową mieszkań. Ceny mieszkań zaczęły rosnąć. Jakich kwot musimy się spodziewać?

   Ewelina Zdancewicz Sep 11, 2023 · 2 min. czytania
   Przegląd prasy

   Pierwsze Mieszkanie – ponad 30 tys. złożonych wniosków. Przegląd prasy 28.08.2023

   Ponad 32 tys. osób złożyło wnioski w programie Pierwsze Mieszkanie w ciągu 7 tygodni. Czy zainteresowanie tanimi kredytami przekłada się na wzrost sprzedaży nieruchomości?

   Ewelina Zdancewicz Aug 28, 2023 · 3 min. czytania
   Przegląd prasy / Freedom Review

   Castingi dla kupujących – efekt „Bezpiecznego kredytu”. Przegląd prasy 21.08.2023

   Chcesz kupić mieszkanie, wybierasz ofertę, płacisz i masz własne M? Niekoniecznie. Właściciele mieszkań urządzają “castingi dla kupujących”.

   Ewelina Zdancewicz Aug 21, 2023 · 3 min. czytania

   Przed nami dwucyfrowe podwyżki cen mieszkań? Przegląd prasy 07.08.2023

   Już na etapie powstania pomysłu na Bezpieczny kredyt 2 proc. eksperci ostrzegali, że ten program może mieć złe konsekwencje. I spełniły się ich prognozy dotyczące podwyżek cen mieszkań. Problem w tym, że to nie koniec.

   Jan Dziekoński

   Inwestowanie to nie kupowanie od razu najdroższego mieszkania

   Jak sprawić, aby rynek nieruchomości był dostępny dla każdego i dopasowany do potrzeb? W jaki sposób inwestować na nim tak, aby nie żałować? O tym rozmawia Łukasz Kruszewski z Janem Dziekońskim.

   Łukasz Kruszewski Aug 03, 2023 · 21 min. czytania

   ”Bezpieczny kredyt 2 proc.” podnosi ceny mieszkań? Przegląd prasy 31.07.2023

   Minister rozwoju i technologii Waldemar Buda wskazuje na bardzo szybko rozpędzający się program “Bezpieczny kredyt 2 proc.”. To jeden z głównych czynników ożywienia rynku nieruchomości - a co za tym idzie, podwyżki cen domów i mieszkań.

   Ewelina Zdancewicz Jul 31, 2023 · 3 min. czytania
   Michał Jaskólski

   Technologia na rynku nieruchomości: więcej uścisków dłoni, mniej spoglądania na ekrany

   Przyszłość technologii na rynku nieruchomości nierozerwalnie związana jest z rozwojem sztucznej inteligencji. Jak w związku z już zachodzącymi zmianami będzie wyglądała rola agenta? O tym rozmawia Łukasz Kruszewski z Michałem Jaskólskim.

   Łukasz Kruszewski Jul 26, 2023 · 13 min. czytania
   Załaduj więcej Pokaż wszystkie

   Program Pierwsze mieszkanie – kto skorzysta? Przegląd prasy 19.12.2022

   Po kompletnej klęsce programu Mieszkanie Plus, raczej teoretycznym systemie dopłat do czynszów czy nieosiągalnym Mieszkaniu bez wkładu własnego, rząd zapowiada kolejną formę wsparcia. Program Pierwsze Mieszkanie, to atrakcyjny kredyt hipoteczny, który – tak jak te wcześniejsze – również ma sporo ograniczeń. Czy tym razem ktoś skorzysta? Zasady programu pierwsze mieszkanie. Ile wyniesie rata kredytu? Forsal.pl, […]

   Nowe stawki podatku od nieruchomości i WIRON zamiast WIBOR. Przegląd prasy 12.12.2022

   Każdy tydzień przynosi jakieś zmiany w branży nieruchomości. Tym razem podwyżka podatku od nieruchomości, zastąpienie WIBORU nowym wskaźnikiem WIRON, czy nowe zasady budowy domów bez pozwolenia. Zapraszamy do lektury. Podatek od nieruchomości 2023 wyższy! Ile wyniosą nowe stawki? Murator Plus, 06.12.2022 Podatek od nieruchomości w 2023 idzie w górę. Znane są już nowe stawki podatku […]

   Co się zmieni w kredytach hipotecznych? Przegląd prasy 5.12.2022 r.

   Na rynku kredytów hipotecznych wciąż sporo się dzieje. Liczba zawieranych umów ciągle spada, nie pomagają promocyjne oferty banków, a do tego WIBOR ma zostać zastąpiony nowym wskaźnikiem referencyjnym. Jak to wpłynie na sytuację obecnych i przyszłych kredytobiorców? Zmiana w kredytach. WIRON zastąpi WIBOR. Kto zyska kto straci: spłacający już i dopiero biorący kredyt hipoteczny na […]

   Czy mieszkaniowy wynajem instytucjonalny (PRS) rozwinie się w Polsce? Co dalej z cenami. Przegląd prasy 21.11.2022

   Dlaczego PRS się nie rozwija w Polsce? Jakich kosztów nie można już odliczać przy zakupie mieszkania pod wynajem? Gdzie najchętniej będą kupowane nieruchomości i kiedy mniejsze miejscowości wrócą do łask? Rynek PRS zbyt rozchwiany dla funduszy, deweloperów i banków, Rzeczpospolita, 17.11.2022 Popyt detaliczny jest w zapaści, rynek najmu jest silny. Wydawałoby się, że to idealne […]

   Czy polski rynek nieruchomości czeka załamanie? Przegląd prasy 14.11.2022 + webinar

   Ograniczenie dostępności kredytów zastopowało niemal wszystkie branże związane z nieruchomościami. W odpowiedzi na apele deweloperów, rząd zamiast interweniować – szykuje nowe podatki. Jak wygląda sytuacja mieszkaniowa po III kwartale 2022 roku? Zła wiadomości dla trzymających nieużywane mieszkania. Nowy podatek. Rzeczpospolita, 08.11.2022 Ministerstwo Aktywów Państwowych – z doradcami gospodarczymi szefa resortu Jacka Sasina na czele – […]

   Niewypłacalni najemcy, property chain i zmiany w rządowym programie mieszkaniowym. Przegląd prasy 7.11.2022

   Na co powinni zwracać uwagę właściciele mieszkań na wynajem przy wyborze najemców, żeby nie narobić sobie kłopotów. Jak sprzedać duży, starszy dom? Jak załamanie rynku kredytowego wpłynie na ceny nieruchomości?  Trudno pozbyć się wielkiego domu. Rzeczpospolita, 3.11.2022 Ofertowe ceny domów są wciąż wysokie. Ceny transakcyjne zaczynają od nich odbiegać –mówi Weronika Chwietczuk z Freedom Nieruchomości […]

   Ceny mieszkań i gruntów – czekać, czy kupować? Przegląd prasy 2.11.2022

   Rynek nieruchomości stosunkowo wolno reaguje na dynamicznie zmieniającą się sytuację gospodarczą. Ceny na razie nie spadają, ale wydaje się to nieuniknione. Głównym winowajcą są wysokie stopy procentowe i spadająca zdolność kredytowa Polaków. Czy to wymusi spadki cen mieszkań? Czy warto kupować teraz za gotówkę , czy jednak poczekać? Kredyty hipoteczne zamarły, ale tąpnięcia na rynku […]

   Co składa się na prowizję agenta nieruchomości?

   Za co pobiera prowizję agent nieruchomości?  Dlaczego aż tyle (w powszechnej opinii) kosztuje skorzystanie z usług pośrednika? Z czego składa się wynagrodzenie biura? O tym wszystkim opowie Joanna Puchalska, broker nieruchomości z warszawskiego biura Freedom Nieruchomości. Wycena nieruchomości Proces sprzedaży nieruchomości zaczyna się najczęściej od jej obejrzenia. Agent przygotowując się do spotkania, robi badanie rynku: […]

   Za co odpowiada agent nieruchomości?

   Kto choć raz miał styczność z pośrednikiem nieruchomości, będzie miał swoją odpowiedź na  pytanie: kim jest agent nieruchomości. Dla sprzedającego to osoba, która ma znaleźć kogoś, kto zapłaci za jego mieszkanie jak najwięcej. Dla kupującego – człowiek, który zorganizuje wszystkie dokumenty potrzebne do zakupu, zapewni bezpieczeństwo transakcji, a w razie, gdy coś pójdzie nie tak, […]

   Załaduj więcej Pokaż wszystkie