Home Biura Biuro Tarnów Biuro Tarnów

Biuro nieruchomości Tarnów

Kontakt

Address Wałowa 1 33-100 Tarnów POKAŻ NA MAPIE
Phone 14 307 07 58 Email tarnow@freedom-nieruchomosci.pl time pon-pt: 09:00–17:00
sobota: zamknięte

Jak możemy Ci pomóc?

  Proszę o zaznaczenie zgody.

  Najnowsze oferty

  Mieszkania Domy Działki Lokale

  Agenci nieruchomości Tarnów

  Biuro nieruchomości Tarnów

   

  Tarnów – Polski Biegun Ciepła. Miasto o dużym potencjale, miłe dla oka, wygodne do życia i posiadające blisko 200 milionerów. Zapraszamy Cię do podróży, w której sprawdzisz czy Tarnów może być również miejscem dla Ciebie!

  Miasto Tarnów

  To blisko 110 tysięczne miasto znajduje się w małopolsce i stanowi drugie po Krakowie największe miasto w województwie. Położenie oraz dobrze rozwinięta infrastruktura drogowa i kolejowa sprawia, że w 60 minut można stąd dojechać do Krakowa, Rzeszowa lub Nowego Sącza.

  Coraz ciekawsze zaplecze gospodarcze, bogata historia i zróżnicowana architektura, a także wydarzenia kulturalne sprawiają, że w ostatnim czasie Tarnów stał się doceniany przez blogerów i odkryty na nowo.

  Dodatkowym atutem są pobliskie atrakcje turystyczne oraz wręcz wymarzone miejsce zamieszkania dla amatorów weekendowego wypoczynku w niedalekim Beskidzie Sądeckim, Tatrach lub na Pogórzu Ciężkowicko-Rożnowskim. Mocno zabieganych mieszkańców ucieszy widok na Tatry z własnego balkonu. Tak – taki widok w Tarnowie jest częsty!

  Historia Tarnowa

  Początki miasta sięgają XII wieku, a prawa miejskie zostały mu nadane w 1330 roku przez króla Władysława Łokietka. Tarnów wówczas był prawdopodobnie największym prywatnym miastem w Polsce i gdyby nie szereg kolejnych fatalnych wydarzeń mógłby dziś stanowić potężne centrum gospodarcze. Jego rozwój związany był z położeniem u zbiegu szlaków handlowych z Wrocławia na Węgry oraz z Krakowa na Ruś.

  Biura Nieruchomości w Tarnowie codziennie stykają się z historycznymi budynkami Tarnowa, a szczególnie z nieruchomościami, które należą lub należały do tarnowskich Żydów. Z kolei w modernistycznej części miasta – Mościcach, które powstały i rozwinęły się dzięki uruchomieniu przez Ignacego Mościckiego fabryki, która działa do dnia dzisiejszego w ramach Grupy Azoty i daje pracę tysiącom tarnowian, znajduje się wiele nieruchomości o prostych, wręcz industrialnych bryłach.

  Spośród znanych osób, w Tarnowie mieszkał m.in. Jan Szczepanik zwany polskim Edisonem, Józef Bem, Roman Brandstaetter, a także współcześni jak Tomasz Olbratowski, Kamil Kula czy Piotr Metz.

  Zabytki i atrakcje Tarnowa

  Co warto zobaczyć w Tarnowie? Zabytki w Tarnowie warto zacząć oglądać od powstałego w XIV wieku zamku zlokalizowanego na górze św. Marcina. Niestety dziś są już tam tylko jego ruiny, ale wiąże się z nim wiele historii oraz wspaniały widok na całe miasto. Z ruin tarnowskiego zamku widać między innymi rynek z ratuszem (zwany perłą polskiego renesansu), z którym ponoć niegdyś zamek był połączony tunelem owianym ciekawą legendą. Tuż obok ratusza można zwiedzić Bazylikę Katedralną, która gros swego wyglądu „zawdzięcza” zniszczeniom z czasów I Wojny Światowej, Stary Cmentarz Żydowski i Wojskowy oraz ulicę Wałową z półbasztą.

  Według naukowców najcieplejsze miejsce w całej Polsce znajduje się w Pałacu Sanguszków, w tarnowskiej dzielnicy Gumniska. Przekłada się to na najwyższą średnią temperaturę w Polsce. A co „w praktyce” wynika z tych liczb? Na przykład to, że w regionie tarnowskim prężnie rozwijają się kolejne winnice.

  Tarnów leży na pograniczu Kotliny Sandomierskiej i Pogórza Karpackiego. Od Tarnowa na południe teren robi się bardziej zróżnicowany, widokowy i “górzysty” i właśnie dlatego stanowi idealne miejsce do turystyki rekreacyjnej. W promieniu 30-50 km znajdziemy mało uczęszczane, dostosowane do możliwości, trasy zarówno piesze jak i rowerowe. 50 km w stronę Nowego Sącza znajdują się Gródek Nad Dunajcem i Rożnów z malowniczym Jeziorem Rożnowskim. Wyjazd na narty lub w wyższe góry (Pieniny, Beskid Sądecki) to odległość zaledwie 80 km.

  Tarnowski rynek nieruchomości

  Mieszkania w Tarnowie od dawna cieszą się dużym zainteresowaniem nabywców, zarówno indywidualnych jak i inwestycyjnych. Przeważająca część rynku to mieszkania w blokach z lat 50-70 XX wieku, budowane z cegły oraz te z lat 80-90, budowane z wielkiej płyty. Wszystkie te budynki położone są na jednym z dużych osiedli mieszkaniowych: Westerplatte, Zielone, Jasna, Legionów, Mościce, Niepodległości, Grabówka lub Strusina. Druga część rynku to mieszkania w starej części miasta, w kamienicach. Choć wymagają zazwyczaj generalnego remontu to jednak ich ponadczasowość w połączeniu z potencjałem miasta to dobra inwestycja. Trzecia część stanowiąca ok. 20% wszystkich mieszkań to nieruchomości wybudowane po 2000 roku w tradycyjnej technologii murowanej.

  Domy w Tarnowie również są łakomym kąskiem dla każdego kto szuka swojego miejsca w niezbyt dużym mieście, a jednocześnie oczekując pełnej infrastruktury dużej aglomeracji. Podobnie jak rynek mieszkaniowy, domy można podzielić na 3 segmenty. Pierwszy to domy wybudowane do lat 60. Ich atutem jest zazwyczaj duża działka powyżej 1000 m2, co jest niespotykane w nowszym budownictwie. W tarnowskich biurach nieruchomości wiele ofert stanowią domy z lat 70. XX wieku do roku 2000. Bardzo charakterystyczna zabudowa popularnych “kostek” z poprzedniego ustroju, a dziś powracająca do trendów architektonicznych. Domy po 2000 roku mają bardzo zróżnicowany charakter i położenie z uwagi na niewielką już ilość pustych gruntów pozostałych na terenie miasta.

  Rynek działek w samym Tarnowie nie ma zbyt dużej oferty, przede wszystkim ze względu na gęstą zabudowę oraz brak Planów Zagospodarowania Przestrzennego. Pojedyncze działki są sprzedawane głównie na Rzędzinie, Mościcach i Gumniskach. O grunt jednak dużo łatwiej poza Tarnowem, w najbliższych miejscowościach.

  Nowe inwestycje mieszkaniowe powstające w Tarnowie można podzielić na dwa rodzaje: bloki mieszkalne (3-7 pięter) oraz kameralne inwestycje. Kameralne inwestycje to małe budynki wielomieszkaniowe do 1-2 pięter składające się z maksymalnie kilkunastu mieszkań, bliźniaki (w tym “czworaki”) oraz szeregowce. Inwestycje powstają głównie w okolicach Sadów Klikowskich, os. Marynarki Wojennej, Mościcach, Krzyżu oraz na Rzędzinie.

  Ceny nieruchomości w Tarnowie

  Ceny mieszkań to jeden z tych tematów, które najbardziej rozgrzewają branżę nieruchomości. Tarnów w porównaniu do innych miast nie ma zbyt wygórowanych cen. Wpływ na ceny mieszkań w Tarnowie, najbardziej ma ich stan oraz piętro, a mniejszy lokalizacja.

  Prawdziwe okazje na rynku mieszkaniowym w Tarnowie można było znaleźć do roku 2006. Wtedy ceny średnie nie przekraczały 1700 zł/1m2. W kolejnym, 2007 roku nastąpił skokowy wzrost do 3009 zł/1m2, by w kolejnych latach się ustabilizować.

  W okresie od 2010 do 2018 ceny nieruchomości w Tarnowie były dość stabilne i oscylowały w okolicach 2800-3200 zł/m2. Według portali z ofertami agencji nieruchomości, na przestrzeni ostatnich 3 lat ceny mieszkań w Tarnowie wzrosły do aktualnej ceny ok. 4900 zł/m2 w stosunku do ok. 3400 zł/m2 na początku roku 2018. Obecnie tendencja jest lekko wznosząca na poziomie ok. 3-5% rocznie.

  Ceny mieszkań od deweloperów są nieco wyższe i wynoszą obecnie ok. 5600 zł/1m2. W niektórych przypadkach sięgają nawet ponad 6000 zł/1m2.

  Najdroższe grunty w Tarnowie dochodzą do 200 zł/1m2, średnia cena jednak wynosi ok. 130 zł/1m2. Najwyższe ceny są na Piaskówce, Krzyżu i w Mościcach. Im dalej od miasta tym tańszy grunt można nabyć. W odległości 5 km od miasta (Zawadzie, Zgłobicach, Woli Rzędzińskiej, Skrzyszowie) można kupić działkę już za 70 zł/1m2.

  Ceny domów w Tarnowie zaczynają się od 250.000 zł za nieruchomość na działce ok. 5 arów, które wymagają kapitalnego remontu. W biurach nieruchomości najczęściej znajdziemy domy w cenach pomiędzy 400 a 500 tys. zł. Domy z ostatnich 5-10 latach to wydatek minimum 550 tys. zł. Duży wpływ na cenę ma funkcjonalność i układ pomieszczeń domu, a także wymiary i sąsiedztwo działki.

  Tarnów, gdzie mieszkać?

  Tarnów ze względu na swoją wielkość, nie ma gorszych i lepszych lokalizacji. Są jednak różnice, które mieszkańcy szczególnie sobie cenią ze względu na upodobania.

  Bardzo popularną częścią miasta są osiedla mieszkaniowe jak Westerplatte, Zielone czy Legionów. Mieszkańcy mają tam łatwy dostęp do sklepów i komunikacji miejskiej, a także zieloną okolicę oraz duże publiczne parkingi. Na zakup mieszkania na jednym z takich osiedli decydują się rodziny z dziećmi ze względu na małą odległość od szkoły, przedszkola czy żłobka.

  Część klientów szukających nieruchomości, kieruje się również w stronę osiedli domów jednorodzinnych jak Krzyż czy Os. Koszyckie. Można na nich zaznać wytchnienia od centrum miasta i mimo to posiadać z nim dobre i szybkie połączenie.

  10-15 minut pieszo od centrum znajdują się dwa parki: Park Piaskówka i Park Strzelecki. To miejsca często odwiedzane przez rodziny z dziećmi i zakochanych. Do Freedom Nieruchomości Tarnów często przychodzą klienci, którzy cenią sobie centrum miasta i w tej dzielnicy szukają mieszkania na zakup.

  Mościce to dzielnica przez jednych uwielbiana przez innych znienawidzona. Charakteryzuje się zabudową okresu powojennego. Wraz z rozwojem Zakładów Azotowych w Mościcach, była to niegdyś mocno rozbudowywana, industrialna część Tarnowa, która aktualnie posiada dobre połączenie z centrum. Duża ilość zieleni, wolniejsze tempo życia i ciche sąsiedztwo to najważniejsze punkty przemawiające za zamieszkaniem w tym miejscu.

  Biura nieruchomości Tarnów

  Tarnów posiada około 20 biur nieruchomości, z których większość to małe firmy pojedynczych agentów. Jest też kilka biur posiadających większe zaplecze, a co za tym idzie większą ilość ofert. Freedom Nieruchomości Tarnów oferuje swoje usługi przede wszystkim indywidualnym klientom dla prywatnych potrzeb – zarówno sprzedającym jak i kupującym. W Tarnowie jest kilka agencji specjalizujących się m. in. w sprzedaży i wynajmie obiektów komercyjnych lub sprzedaży gruntów rolnych poza miastem. Większość pośredników nieruchomości posiada w swojej ofercie od kilku do kilkudziesięciu ofert mieszkań i domów na sprzedaż w Tarnowie.

  Warto wspomnieć, że w naszym mieście bardzo szybko znikają oferty sprzedaży i wynajmu nieruchomości w dobrym standardzie oraz w popularnych lokalizacjach. Freedom Nieruchomości Tarnów stosuje przemyślane strategie sprzedaży, które pozwalają uzyskać adekwatne korzyści pomiędzy wysoką ceną, a szybkością sprzedaży.

  Zacznij działać!

  Dołącz do sieci Freedom i stań się częścią najlepszego zespołu agentów nieruchomości.

   Proszę o zaznaczenie zgody.

   Z naszego poradnika

   Baza wiedzy, z której warto czerpać! Skierowana zarówno do klientów, jak i pośredników nieruchomości.

   Najnowsze artykuły Artykuły Baza wiedzy
   Przegląd prasy

   Nowe przepisy do budowy osiedli mieszkaniowych. Przegląd prasy 02.10.2023

   Rząd chce wprowadzić nowe zasady budowania osiedli. Ma to na celu zakończenie praktyki gęstego usypywania bloków mieszkalnych i nadmiernego stosowania betonu.

   Ewelina Zdancewicz Oct 02, 2023 · 3 min. czytania
   Przegląd prasy

   KNF zmienia rynek kredytowy. W jaki sposób? Przegląd prasy 25.09.2023

   KNF chce skończyć z przerzucaniem ryzyka na kredytobiorcę mieszkaniowego, dlatego zamierza spopularyzować hipoteki stałoprocentowe. W jaki sposób? Dowiesz się tego z najnowszego Przeglądu prasy Freedom.

   Ewelina Zdancewicz Sep 25, 2023 · 3 min. czytania

   Największa sieć biur nieruchomości w Polsce – Freedom łączy się z Investor Nieruchomości

   Tak znaczącej transakcji na polskim rynku nieruchomości nie było nigdy wcześniej. Freedom łączy się z Investor Nieruchomości i od tej pory będą wspólnie budować największą sieć w Polsce.

   Przegląd prasy

   Darmowe projekty domów już od października. Przegląd prasy 18.09.2023

   Już od października będzie można pobrać darmowe projekty nieruchomości. Dotyczy to projektów domów o wymiarach 120, 150 i 180 m kw. Będą one dostępne na stronie Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego.

   Ewelina Zdancewicz Sep 18, 2023 · 4 min. czytania
   Przegląd prasy

   Niespotykane wzrosty sprzedaży mieszkań! Przegląd prasy 11.09.2023

   Sierpień 2023. Deweloperzy nie wyrabiają się czasowo z budową mieszkań. Ceny mieszkań zaczęły rosnąć. Jakich kwot musimy się spodziewać?

   Ewelina Zdancewicz Sep 11, 2023 · 2 min. czytania
   Przegląd prasy

   Pierwsze Mieszkanie – ponad 30 tys. złożonych wniosków. Przegląd prasy 28.08.2023

   Ponad 32 tys. osób złożyło wnioski w programie Pierwsze Mieszkanie w ciągu 7 tygodni. Czy zainteresowanie tanimi kredytami przekłada się na wzrost sprzedaży nieruchomości?

   Ewelina Zdancewicz Aug 28, 2023 · 3 min. czytania
   Przegląd prasy / Freedom Review

   Castingi dla kupujących – efekt „Bezpiecznego kredytu”. Przegląd prasy 21.08.2023

   Chcesz kupić mieszkanie, wybierasz ofertę, płacisz i masz własne M? Niekoniecznie. Właściciele mieszkań urządzają “castingi dla kupujących”.

   Ewelina Zdancewicz Aug 21, 2023 · 3 min. czytania

   Przed nami dwucyfrowe podwyżki cen mieszkań? Przegląd prasy 07.08.2023

   Już na etapie powstania pomysłu na Bezpieczny kredyt 2 proc. eksperci ostrzegali, że ten program może mieć złe konsekwencje. I spełniły się ich prognozy dotyczące podwyżek cen mieszkań. Problem w tym, że to nie koniec.

   Jan Dziekoński

   Inwestowanie to nie kupowanie od razu najdroższego mieszkania

   Jak sprawić, aby rynek nieruchomości był dostępny dla każdego i dopasowany do potrzeb? W jaki sposób inwestować na nim tak, aby nie żałować? O tym rozmawia Łukasz Kruszewski z Janem Dziekońskim.

   Łukasz Kruszewski Aug 03, 2023 · 21 min. czytania
   Załaduj więcej Pokaż wszystkie

   Program Pierwsze mieszkanie – kto skorzysta? Przegląd prasy 19.12.2022

   Po kompletnej klęsce programu Mieszkanie Plus, raczej teoretycznym systemie dopłat do czynszów czy nieosiągalnym Mieszkaniu bez wkładu własnego, rząd zapowiada kolejną formę wsparcia. Program Pierwsze Mieszkanie, to atrakcyjny kredyt hipoteczny, który – tak jak te wcześniejsze – również ma sporo ograniczeń. Czy tym razem ktoś skorzysta? Zasady programu pierwsze mieszkanie. Ile wyniesie rata kredytu? Forsal.pl, […]

   Nowe stawki podatku od nieruchomości i WIRON zamiast WIBOR. Przegląd prasy 12.12.2022

   Każdy tydzień przynosi jakieś zmiany w branży nieruchomości. Tym razem podwyżka podatku od nieruchomości, zastąpienie WIBORU nowym wskaźnikiem WIRON, czy nowe zasady budowy domów bez pozwolenia. Zapraszamy do lektury. Podatek od nieruchomości 2023 wyższy! Ile wyniosą nowe stawki? Murator Plus, 06.12.2022 Podatek od nieruchomości w 2023 idzie w górę. Znane są już nowe stawki podatku […]

   Co się zmieni w kredytach hipotecznych? Przegląd prasy 5.12.2022 r.

   Na rynku kredytów hipotecznych wciąż sporo się dzieje. Liczba zawieranych umów ciągle spada, nie pomagają promocyjne oferty banków, a do tego WIBOR ma zostać zastąpiony nowym wskaźnikiem referencyjnym. Jak to wpłynie na sytuację obecnych i przyszłych kredytobiorców? Zmiana w kredytach. WIRON zastąpi WIBOR. Kto zyska kto straci: spłacający już i dopiero biorący kredyt hipoteczny na […]

   Czy mieszkaniowy wynajem instytucjonalny (PRS) rozwinie się w Polsce? Co dalej z cenami. Przegląd prasy 21.11.2022

   Dlaczego PRS się nie rozwija w Polsce? Jakich kosztów nie można już odliczać przy zakupie mieszkania pod wynajem? Gdzie najchętniej będą kupowane nieruchomości i kiedy mniejsze miejscowości wrócą do łask? Rynek PRS zbyt rozchwiany dla funduszy, deweloperów i banków, Rzeczpospolita, 17.11.2022 Popyt detaliczny jest w zapaści, rynek najmu jest silny. Wydawałoby się, że to idealne […]

   Czy polski rynek nieruchomości czeka załamanie? Przegląd prasy 14.11.2022 + webinar

   Ograniczenie dostępności kredytów zastopowało niemal wszystkie branże związane z nieruchomościami. W odpowiedzi na apele deweloperów, rząd zamiast interweniować – szykuje nowe podatki. Jak wygląda sytuacja mieszkaniowa po III kwartale 2022 roku? Zła wiadomości dla trzymających nieużywane mieszkania. Nowy podatek. Rzeczpospolita, 08.11.2022 Ministerstwo Aktywów Państwowych – z doradcami gospodarczymi szefa resortu Jacka Sasina na czele – […]

   Niewypłacalni najemcy, property chain i zmiany w rządowym programie mieszkaniowym. Przegląd prasy 7.11.2022

   Na co powinni zwracać uwagę właściciele mieszkań na wynajem przy wyborze najemców, żeby nie narobić sobie kłopotów. Jak sprzedać duży, starszy dom? Jak załamanie rynku kredytowego wpłynie na ceny nieruchomości?  Trudno pozbyć się wielkiego domu. Rzeczpospolita, 3.11.2022 Ofertowe ceny domów są wciąż wysokie. Ceny transakcyjne zaczynają od nich odbiegać –mówi Weronika Chwietczuk z Freedom Nieruchomości […]

   Ceny mieszkań i gruntów – czekać, czy kupować? Przegląd prasy 2.11.2022

   Rynek nieruchomości stosunkowo wolno reaguje na dynamicznie zmieniającą się sytuację gospodarczą. Ceny na razie nie spadają, ale wydaje się to nieuniknione. Głównym winowajcą są wysokie stopy procentowe i spadająca zdolność kredytowa Polaków. Czy to wymusi spadki cen mieszkań? Czy warto kupować teraz za gotówkę , czy jednak poczekać? Kredyty hipoteczne zamarły, ale tąpnięcia na rynku […]

   Co składa się na prowizję agenta nieruchomości?

   Za co pobiera prowizję agent nieruchomości?  Dlaczego aż tyle (w powszechnej opinii) kosztuje skorzystanie z usług pośrednika? Z czego składa się wynagrodzenie biura? O tym wszystkim opowie Joanna Puchalska, broker nieruchomości z warszawskiego biura Freedom Nieruchomości. Wycena nieruchomości Proces sprzedaży nieruchomości zaczyna się najczęściej od jej obejrzenia. Agent przygotowując się do spotkania, robi badanie rynku: […]

   Za co odpowiada agent nieruchomości?

   Kto choć raz miał styczność z pośrednikiem nieruchomości, będzie miał swoją odpowiedź na  pytanie: kim jest agent nieruchomości. Dla sprzedającego to osoba, która ma znaleźć kogoś, kto zapłaci za jego mieszkanie jak najwięcej. Dla kupującego – człowiek, który zorganizuje wszystkie dokumenty potrzebne do zakupu, zapewni bezpieczeństwo transakcji, a w razie, gdy coś pójdzie nie tak, […]

   Załaduj więcej Pokaż wszystkie