Home Biura Biura Wałcz Biuro Wałcz

Biuro nieruchomości Wałcz

Kontakt

Address ul. Bydgoska 21a/1 78-600 Wałcz POKAŻ NA MAPIE
Phone 884 80 50 18 Email walcz@freedom-nieruchomosci.pl time pon-pt: 10:00–17:00
sobota: zamknięte

Jak możemy Ci pomóc?

  Proszę o zaznaczenie zgody.

  Najnowsze oferty

  Mieszkania Domy Działki Lokale Obiekty Magazyny

  Agenci nieruchomości Wałcz

  Anna Wojdylak

  Agent Nieruchomości

  Jarosław Sierhej

  Ekspert Finansowy NOTUS Finanse S.A.

  Marta Górska

  Ekspert Finansowy NOTUS Finanse S.A.

  Biuro nieruchomości Wałcz

  Malownicze, atrakcyjne przyrodniczo, usytuowanie miasta stworzyło warunki nie tylko do uprawiania turystyki i rekreacji. Jest także zachętą do zainteresowania się miastem Wałcz, nie tylko jako potencjalnemu miejscu ulokowania własnego przedsięwzięcia biznesowego, ale przede wszystkim miejsca na życie z rodziną w spokojnym i cichym miejscu.

  Miasto Wałcz

  Miasto Wałcz położone jest w północno-zachodniej części Polski. Swoją powierzchnią obejmuje 3815 ha. Niemal 26-tysięczne miasto jest „stolicą” Pojezierza Wałeckiego oraz siedzibą władz powiatowych. Dzięki kreatywnym mieszkańcom jest miastem prężnie rozwijającym się pod względem gospodarczym oraz kulturalnym. Posiada dogodną sieć połączeń drogowych, ze względu na to, że leży na skrzyżowaniu dwóch ważnych dróg krajowych 10 i 22: Szczecin – Warszawa (Nr 10) oraz Słubice – Gdańsk (Nr 22). Łatwo się stąd dostać do krajowych portów lotniczych w Goleniowie, Poznaniu i Bydgoszczy oraz zagranicznych – Berlin.

  Historia Wałcza

  Miasto Wałcz swoim rodowodem sięga XIV wieku. Założone na przesmyku między jeziorami, otoczone terenami bagiennymi, tuż przy osadzie Wolczen otrzymało prawa miejskie w 1303 roku. Historia Wałcza to ciągłe wzloty i upadki. Lata szybkiego rozwoju i momenty zahamowania – odbudowy zniszczeń spowodowanych wojnami czy pożarami. Wałcz znajdujący się na granicy polsko – brandenburskiej przechodził zmienne koleje losu. Przetaczały się przez niego wojska uczestniczące w kolejnych wojnach. W swojej historii należał do Polski, uzależniony był od Brandenburczyków, Krzyżaków, wcielony pod zabór pruski, aż w końcu w 1945 roku, na stałe przyłączony do terytorium Polski. W wyniku działań wojennych Wałcz został w dużym stopniu zniszczony, nie przybrało to takich rozmiarów, jak w Tucznie czy Mirosławcu – miast należących do powiatu Wałeckiego – jednak zabudowa miasta została poważnie naruszona. Najciekawsze budynki ocalałe z wojennej pożogi pełnią dziś głównie funkcje użyteczności publicznej. Jednak na wielu z nich do dziś można dostrzec ślady artyleryjskiego ostrzału (kościół św. Antoniego, budynek Kolegium Nauczycielskiego).

  Zabytki i atrakcje Wałcza

  Okolice Wałcza zostały hojnie obdarzone przez naturę. Miasto bezpośrednio styka się z dwoma pięknymi akwenami – jeziorem Raduń i jeziorem Zamkowym. Wałecka Bukowina to doskonałe miejsce, aby suchą stopą przedostać się na drugi brzeg jeziora. Rozpięty jest nad nim wiszący most, który sam w sobie jest sporą atrakcją. Warto zwrócić uwagę na mijane obiekty położone nad Raduniem – MOSiR, wieżę ciśnień oraz położoną nieopodal cerkiew prawosławną o ciekawym kształcie rotundy. Niemniej ciekawy jest spacer nad brzegami drugiego wałeckiego jeziora – Zamkowego. Jeden z jego brzegów biegnący niemal przez centrum miasta jest doskonałym punktem wyjściowym do zwiedzania Wałcza. Podczas spaceru, zbaczając nieznacznie z trasy odwiedzić możemy większość zabytków wałeckich. Spacer promenadą doprowadzi nas do Muzeum Ziemi Wałeckiej, do którego warto zajrzeć, aby zapoznać się z historią regionu oraz obejrzeć jedną z wielu organizowanych wystaw czasowych. Udając się w kierunku kolejnej nadjeziornej promenady mijamy zabytkowe budynki – notariatu, sądu oraz kościół św. Antoniego, który do dzisiejszego dnia nosi ślady ostrzału artyleryjskiego z czasów II wojny światowej. Tuż za pobliskimi budynkami, na niewielkim wzniesieniu malowniczo usytuowany jest drugi wałecki kościół – św. Mikołaja. Spacer urokliwą brukowaną alejką doprowadzi nas pod jego mury, a jednocześnie da możliwość zobaczenia eklektycznego ratusza i pięknie zrekonstruowanego rynku. Wałcz znajdujący się na linii umocnień Wału Pomorskiego to miejsce doskonałe dla miłośników militariów. Unikalne obiekty Grup Warownych Cegielnia i Marianowo na pewno dostarczy wielu wrażeń. Na terenie Wałcza, w pobliżu COS OPO Bukowina znajduje się cmentarz wojenny, na którym spoczywa prawie 6 tys. żołnierzy polskich i radzieckich poległych w czasie walk o Wał Pomorski.

  Wałecki rynek nieruchomości

  Charakter niewielkiego miasta jakim jest Wałcz oraz lokalizacja na pograniczu terenów leśnych i rolnych z dużą ilością zbiorników wodnych sprawia, że miasto Wałcz jest atrakcyjne do zamieszkania w domach jednorodzinnych lub szeregowych o niezbyt dużej liczbie segmentów. Wpływa to na dużą ofertę nieruchomości gruntowych zabudowanych i niezabudowanych w Wałczu i okolicach o zróżnicowanej atrakcyjności. Działki budowlane w Wałczu i okolicy z reguły są położone na terenach o charakterze rolnym, ale nie brakuje również położonych nad jeziorami czy w sąsiedztwie lasów. Wśród Wałcza od kilkunastu lat powstają tzw. sypialnie. Można je znaleźć w Ostrowcu, Przybkowie, Strącznie, Kłębowcu, Witankowie, a nawet Szwecji, Nakielnie czy Lubnie. W miejscowościach jak Wałcz, Mirosławiec, Tuczno i Człopa znaleźć możemy budynki wielorodzinne, tzw. bloki posiadające mieszkania o zróżnicowanym metrażu i roku budowy. Mieszkania w Wałczu są zdecydowanie popularniejsze niż w pozostałych miejscowościach powiatu. Mieszkania na sprzedaż w Wałczu przeważają nad tymi do wynajęcia ze względu na wielkość aglomeracji miejskiej. Jeśli chodzi o wiek lokali mieszkalnych to należy zauważyć, że część z nich zlokalizowana jest w przedwojennych kamienicach, ale również w budownictwie z wielkiej płyty jak i nowych budynkach od deweloperów, których wciąż przybywa. Nie można pominąć nieruchomości usługowych i inwestycyjnych, które w Wałczu są wykorzystywane głównie w charakterze usługowym i handlowym. Tereny na większe inwestycje sprzedawane są przeważnie przez instytucje samorządu lokalnego.

  Ceny nieruchomości w Wałczu

  W zakresie cen nieruchomości mieszkalnych i niemieszkalnych miasto Wałcz charakteryzuje się znacznie wyższymi cenami za m2 aniżeli podobne miejscowości w okolicy. Często ceny określane są przez mieszkańców i osoby spoza Wałcza jako ceny „poznańskie”. W przypadku cen za wynajem lokalu usługowego w Wałczu ceny od długiego czasu były na wysokim poziomie. Właściciele lokali woleli trzymać lokal pusty aniżeli wynająć za niewielki czynsz co powodowało, że w Wałczu wiele lokali jest pustych. W przypadku mieszkań widać na przełomie około 10 lat znaczny wzrost. Właściciele mieszkań zauważyli trend wzrastający i wykorzystali to w celu zwiększenia ceny swoich M w czasie sprzedaży. Lokale tańsze nie wymagają nawet dobrych zdjęć i sprzedają się bardzo szybko. Te drogie szukają właściciela znacznie dłużej. W roku 2013 średnia cena mieszkania wynosiła nieco ponad 2800 zł/m2, w 2017 było to już 3300 zł/m2, a w 2021 4800 zł za m2. Rekordowe ceny to nawet około 8000 zł/m2.

  Wałcz, gdzie mieszkać?

  Obrzeża miasta, ciche dzielnice lub pobliskie wioski to wybór na który od wielu lat stawiają mieszkańcy Wałcza. Wielkość miasta pozwala na szybkie przemieszczanie się z jednej strony na drugą, a tym bardziej z pobliskich wiosek z których w ciągu kilku minut dojedziemy do centrum miasta, urzędów czy sklepów. To powoduje, że część mieszkańców wybiera właśnie takie miejsca. Zaczynając od końca, czyli miejsc zagospodarowanych przez deweloperów, widać, że zdecydowali oni na lokalizację blisko jezior i pobliskich osiedli. W ostatnim czasie pojawiły się apartamenty w Wałczu (Wieża, Widok), mieszkania na obrzeżach miasta (Obrońców Westerplatte) oraz nowe budynki w samym mieście (przy Biedronce i na Wojska Polskiego). Mieszkania tu również chętnie wybierają mieszkańcy Mirosławca, Tuczna i Człopy. Od lat miejscowości w okolicy są atrakcyjne dla rodzin wybierających budownictwo jednorodzinne. Pojawiające się działki budowlane w Wałczu, czy pod miastem są wybierane pod miejsce spokojnego życia, gdzie jest cisza i spokój, gdzie otacza wokół natura, a do pracy jest “rzut beretem”. Do takich miejsc od dawna należy Ostrowiec, Przybkowo, Strączno, Kłębowiec, Witankowo, a nawet Szwecja, Nakielno czy Lubno.

  Biura nieruchomości Wałcz

  Przez wiele lat w Wałczu usługi pośrednictwa nieruchomości oferowały dwa biura. Rynek nieruchomości zarówno w Polsce jak i w Wałczu wolno się rozwijał i miało to przełożenie również na ilość biur. W chwili obecnej pośrednictwo oferują cztery biura nieruchomości. Wszystkie te biura oferują doradztwo w sprzedaży działek budowlanych, mieszkań, domów i lokali niemieszkalnych. Skuteczny pośrednik wykorzystuje pełen wachlarz narzędzi do prezentacji ofert, m.in. profesjonalna fotografia, home staging, zdjęcia z drona, filmy, popularne portale ogłoszeniowe jak i media społecznościowe. Strona internetowa z ofertami to również podstawa w tej branży. Zestawienie takich działań i umiejętne ich wykorzystanie powoduje, że np. mieszkanie na sprzedaż w Wałczu może znaleźć klienta w ciągu dwóch tygodni. Zanim podejmiemy decyzję o wyborze pośrednika, należy zwrócić uwagę na portalach z ogłoszeniami z naszego miasta, które biuro oferuje opis, zdjęcia i prezentację wyróżniającą się wśród innych ofert. Warto zainteresować się ofertą takiego biura, bo skoro my zauważyliśmy wyróżniające się ogłoszenia, zrobi to również klient kupujący.

  Zacznij działać!

  Dołącz do sieci Freedom i stań się częścią najlepszego zespołu agentów nieruchomości.

   Proszę o zaznaczenie zgody.

   Z naszego poradnika

   Baza wiedzy, z której warto czerpać! Skierowana zarówno do klientów, jak i pośredników nieruchomości.

   Najnowsze artykuły Artykuły Baza wiedzy

   Rekordowe stawki podatku od nieruchomości. Przegląd prasy 19.02.2024

   W tym roku mają nas czekać rekordowe stawki podatku od nieruchomości. To rezultat wysokiej inflacji zarejestrowanej w pierwszym półroczu ubiegłego roku oraz największy wzrost, jaki wprowadzono od 25 lat. Ile wynosi podatek od nieruchomości w 2024 roku?

   Ewelina Zdancewicz lut 19, 2024 · 3 min. czytania
   Przegląd prasy

   Opóźnienie w starcie “Mieszkania na start”. Przegląd prasy 12.02.2024

   Już wiadomo, że program “Mieszkanie na Start”, zastępujący ubiegłoroczny Bezpieczny kredyt 2 proc., nie wejdzie w życie w pierwszym kwartale tego roku. Według nowych zapowiedzi ma ruszyć “najpóźniej jesienią”. Pierwotnie program miał wystartować już w kwietniu.

   Ewelina Zdancewicz lut 12, 2024 · 3 min. czytania
   Pewny wybór 40. Wypowiedzenie umowy najmu

   Pewny wybór 40. Wypowiedzenie umowy najmu

   W przypadku, gdy mamy najemcę, który niszczy mieszkanie, który nie płaci i nie uiszcza regularnie czynszu, tak naprawdę samemu wyrzucić go z lokalu nie możemy. Najpierw zgodnie z prawem musimy wypowiedzieć mu umowę. Dalszy proces wcale nie jest prosty - posłuchaj o tym w nowym podcaście!

   Ewelina Zdancewicz lut 09, 2024 · 12 min. czytania
   Przegląd prasy

   Nowy rynek mieszkaniowy w Polsce. Przegląd prasy 05.02.2024

   Nie da się ukryć, że w ciągu ostatnich lat na polskim rynku nieruchomości wiele się zmieniło. Nie chodzi tylko o galopujące ceny mieszkań. Chodzi przede wszystkim o warunki mieszkaniowe, do jakich obecnie dążymy. Rozrost przestrzeni życiowej, cywilizowanie się polskich mieszkań i uwłaszczanie się lokatorów - co poza tym jest inne?

   Ewelina Zdancewicz lut 05, 2024 · 4 min. czytania
   Ile kosztuje remont łazienki?

   Ile kosztuje remont łazienki? Pełny koszt remontu łazienki w 2024

   Koszt remontu łazienki w 2024 roku wynosi średnio 20 000 zł. Jednak jest to bardzo uśredniona cena. Podczas wykonywania kosztorysu trzeba wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia, zakres prac, ceny robocizny… W związku z tym pytanie, ile kosztuje remont łazienki, może mieć wiele odpowiedzi. Wszystko zależy od sytuacji.

   Ewelina Zdancewicz lut 02, 2024 · 4 min. czytania
   Kariera w nieruchomościach 9: Lekcje w nieruchomościach

   Kariera w Nieruchomościach 9: Lekcje w nieruchomościach

   Łączenie dwóch zawodów nie jest łatwe. Jednak dobra organizacja sprawia, że jest to możliwe. Idealnie pokazuje to Marta Bagińska, agentka nieruchomości z Freedom Ełk, która na co dzień pracuje jako nauczyciela współorganizująca oraz pośrednik. Z jakimi wyzwaniami wiążą się jej obie prace i jakie lekcje daje jej praca w nieruchomościach?

   Ewelina Zdancewicz sty 31, 2024 · 2 min. czytania
   Nowa charakterystyka energetyczna budynków

   Nowa charakterystyka energetyczna budynków – rewolucja, która niedługo wejdzie w życie

   Sześć lat może się wydawać długim czasem, jednak w kontekście tak poważnych zmian można śmiało założyć, że jest to bardzo krótki okres. Zwłaszcza jeśli nowe przepisy wymuszą gruntowne remonty starych nieruchomości. Chociaż ta informacja nie jest potwierdzona, to jedno jest pewnie: już za sześć lat wejdzie w życie obowiązek budowania domów, które nie zanieczyszczają środowiska.

   Ewelina Zdancewicz sty 29, 2024 · 3 min. czytania
   Przegląd prasy 29.01.2024

   Deweloperski Fundusz Gwarancyjny i jego skutki dla klientów. Przegląd prasy 29.01.2024

   Deweloperski Fundusz Gwarancyjny działa na mocy ustawy deweloperskiej. Jego zadaniem jest ochrona interesów kupujących mieszkania. Jeśli deweloper zbankrutuje, jego klienci odzyskają wszystkie pieniądze wpłacane na poczet kosztów budowy mieszkań. Jednak niewiele jest inwestycji, w których naprawdę zadziałałoby to w ten sposób.

   Ewelina Zdancewicz sty 29, 2024 · 3 min. czytania
   Pewny wybór 39. Dom bez pozwolenia na budowę. Co należy wiedzieć?

   Pewny wybór 39. Dom bez pozwolenia na budowę. Co należy wiedzieć?

   Jak wybudować dom bez pozwolenia na budowę? Nie jest to trudne, ale wymaga nieco formalności. Posłuchaj o tym, jak działać, w nowym podcaście Freedom Pewny wybór!

   Ewelina Zdancewicz sty 26, 2024 · 10 min. czytania
   Załaduj więcej Pokaż wszystkie

   Program Pierwsze mieszkanie – kto skorzysta? Przegląd prasy 19.12.2022

   Po kompletnej klęsce programu Mieszkanie Plus, raczej teoretycznym systemie dopłat do czynszów czy nieosiągalnym Mieszkaniu bez wkładu własnego, rząd zapowiada kolejną formę wsparcia. Program Pierwsze Mieszkanie, to atrakcyjny kredyt hipoteczny, który – tak jak te wcześniejsze – również ma sporo ograniczeń. Czy tym razem ktoś skorzysta? Zasady programu pierwsze mieszkanie. Ile wyniesie rata kredytu? Forsal.pl, […]

   Nowe stawki podatku od nieruchomości i WIRON zamiast WIBOR. Przegląd prasy 12.12.2022

   Każdy tydzień przynosi jakieś zmiany w branży nieruchomości. Tym razem podwyżka podatku od nieruchomości, zastąpienie WIBORU nowym wskaźnikiem WIRON, czy nowe zasady budowy domów bez pozwolenia. Zapraszamy do lektury. Podatek od nieruchomości 2023 wyższy! Ile wyniosą nowe stawki? Murator Plus, 06.12.2022 Podatek od nieruchomości w 2023 idzie w górę. Znane są już nowe stawki podatku […]

   Co się zmieni w kredytach hipotecznych? Przegląd prasy 5.12.2022 r.

   Na rynku kredytów hipotecznych wciąż sporo się dzieje. Liczba zawieranych umów ciągle spada, nie pomagają promocyjne oferty banków, a do tego WIBOR ma zostać zastąpiony nowym wskaźnikiem referencyjnym. Jak to wpłynie na sytuację obecnych i przyszłych kredytobiorców? Zmiana w kredytach. WIRON zastąpi WIBOR. Kto zyska kto straci: spłacający już i dopiero biorący kredyt hipoteczny na […]

   Czy mieszkaniowy wynajem instytucjonalny (PRS) rozwinie się w Polsce? Co dalej z cenami. Przegląd prasy 21.11.2022

   Dlaczego PRS się nie rozwija w Polsce? Jakich kosztów nie można już odliczać przy zakupie mieszkania pod wynajem? Gdzie najchętniej będą kupowane nieruchomości i kiedy mniejsze miejscowości wrócą do łask? Rynek PRS zbyt rozchwiany dla funduszy, deweloperów i banków, Rzeczpospolita, 17.11.2022 Popyt detaliczny jest w zapaści, rynek najmu jest silny. Wydawałoby się, że to idealne […]

   Czy polski rynek nieruchomości czeka załamanie? Przegląd prasy 14.11.2022 + webinar

   Ograniczenie dostępności kredytów zastopowało niemal wszystkie branże związane z nieruchomościami. W odpowiedzi na apele deweloperów, rząd zamiast interweniować – szykuje nowe podatki. Jak wygląda sytuacja mieszkaniowa po III kwartale 2022 roku? Zła wiadomości dla trzymających nieużywane mieszkania. Nowy podatek. Rzeczpospolita, 08.11.2022 Ministerstwo Aktywów Państwowych – z doradcami gospodarczymi szefa resortu Jacka Sasina na czele – […]

   Niewypłacalni najemcy, property chain i zmiany w rządowym programie mieszkaniowym. Przegląd prasy 7.11.2022

   Na co powinni zwracać uwagę właściciele mieszkań na wynajem przy wyborze najemców, żeby nie narobić sobie kłopotów. Jak sprzedać duży, starszy dom? Jak załamanie rynku kredytowego wpłynie na ceny nieruchomości?  Trudno pozbyć się wielkiego domu. Rzeczpospolita, 3.11.2022 Ofertowe ceny domów są wciąż wysokie. Ceny transakcyjne zaczynają od nich odbiegać –mówi Weronika Chwietczuk z Freedom Nieruchomości […]

   Ceny mieszkań i gruntów – czekać, czy kupować? Przegląd prasy 2.11.2022

   Rynek nieruchomości stosunkowo wolno reaguje na dynamicznie zmieniającą się sytuację gospodarczą. Ceny na razie nie spadają, ale wydaje się to nieuniknione. Głównym winowajcą są wysokie stopy procentowe i spadająca zdolność kredytowa Polaków. Czy to wymusi spadki cen mieszkań? Czy warto kupować teraz za gotówkę , czy jednak poczekać? Kredyty hipoteczne zamarły, ale tąpnięcia na rynku […]

   Co składa się na prowizję agenta nieruchomości?

   Za co pobiera prowizję agent nieruchomości?  Dlaczego aż tyle (w powszechnej opinii) kosztuje skorzystanie z usług pośrednika? Z czego składa się wynagrodzenie biura? O tym wszystkim opowie Joanna Puchalska, broker nieruchomości z warszawskiego biura Freedom Nieruchomości. Wycena nieruchomości Proces sprzedaży nieruchomości zaczyna się najczęściej od jej obejrzenia. Agent przygotowując się do spotkania, robi badanie rynku: […]

   Za co odpowiada agent nieruchomości?

   Kto choć raz miał styczność z pośrednikiem nieruchomości, będzie miał swoją odpowiedź na  pytanie: kim jest agent nieruchomości. Dla sprzedającego to osoba, która ma znaleźć kogoś, kto zapłaci za jego mieszkanie jak najwięcej. Dla kupującego – człowiek, który zorganizuje wszystkie dokumenty potrzebne do zakupu, zapewni bezpieczeństwo transakcji, a w razie, gdy coś pójdzie nie tak, […]

   Załaduj więcej Pokaż wszystkie