Home Biura Biura Wrocław Biuro Wrocław Południe

Biuro nieruchomości Wrocław Południe

Kontakt

Address Wałbrzyska 25A 52-314 Wrocław POKAŻ NA MAPIE
Phone 792 135 135 Email wroclaw@freedom-nieruchomosci.pl time pon-pt: 09:00–17:00
sobota: zamknięte

Jak możemy Ci pomóc?

  Proszę o zaznaczenie zgody.

  Najnowsze oferty

  Mieszkania Domy Działki Lokale Magazyny

  Agenci nieruchomości Wrocław

  Biuro nieruchomości Wrocław Południe

  Miasto Wrocław

  Wrocław jest miastem będącym stolicą województwa dolnośląskiego. To ośrodek miejski położony w południowo – zachodniej części Polski. Wrocław zajmuje piąte miejsce pod względem zajmowanej powierzchni wśród polskich miast i czwartą lokatę uwzględniając liczbę mieszkańców.

  Historia Wrocławia

  Wrocław jest miastem o bardzo bogatej historii, a jednocześnie jest także jednym z najstarszych ośrodków miejskich w Polsce. Według doniesień historycznych pierwsza wzmianka o mieście pod ówczesną nazwą Budorgis, sięga czasów antycznych. Z kolei po raz pierwszy nazwa Vratislavia pojawiła się w X wieku, a jej początek dała warownia księcia czeskiego Wratislava I. Warto też dodać, że to właśnie we Wrocławiu podczas zjazdu gnieźnieńskiego w 1000 roku, powstało jedno z czterech biskupstw.

  Pierwszymi osadnikami na terenie obecnego Wrocławia była ludność z plemienia Ślężan, która pojawiła się nad Odrą już w VI wieku. Pierwszy gród zaś został wybudowany przez Mieszka I w 985 roku i powstał na Ostrowie Tumskim.

  Wrocław znajdował się pod panowaniem Prus w czasach wojen śląskich. W późniejszych latach właśnie we Wrocławiu bardzo prężnie rozwijała się polska konspiracja, która działała szczególnie intensywnie zwłaszcza podczas powstania styczniowego.

  Osadnictwo polskie na terenie Wrocławia zintensyfikowało się wraz z końcówką XIX wieku. To również w tamtym okresie powstawały liczne organizacje społeczno – kulturalne.

  Zabytki i atrakcje Wrocławia

  Wrocław jest miastem bardzo chętnie wybieranym na cel podróży turystycznej zarówno wśród turystów z Polski, jak i z całego świata. To ośrodek miejski o bardzo dużej liczbie zabytków i ciekawych miejsc, które po prostu warto odwiedzić. Do tego Wrocław nieprzypadkowo określany jest miastem spotkań – spotykają się tutaj ludzie z całego świata, chłonąc niesamowity klimat miejski i dając się zaczarować jedynej w swoim rodzaju atmosferze.

  Będąc we Wrocławiu z pewnością warto zobaczyć Panoramę Racławicką, Hydropolis, Pałac Królewski oraz ogród barokowy, pojawić się na wrocławskim rynku czy zwiedzić wrocławski ogród zoologiczny. Do tego z pewnością nie można zapomnieć także o odwiedzeniu Dzielnicy Czterech Wyznań czy Ostrowa Tumskiego. Pewne jest to, że wycieczka do Wrocławia pozostawi w głowie mnóstwo wspomnień i sprawi, że czas spędzony w stolicy Dolnego Śląska będzie czasem bardzo dobrze wykorzystanym – żeby nie powiedzieć – czasem wykorzystanym na maksa!

  Wrocławski rynek nieruchomości

  Wrocławski rynek nieruchomości jest rynkiem o dość wysokich cenach, jednak przy równoczesnym bardzo dużym zróżnicowaniu ofert nieruchomości występujących na tymże rynku. Tu mowa o szerokiej dostępności nieruchomości zarówno na rynku pierwotnym, jak i na rynku wtórnym. Dodatkowo warto podkreślić, że także z roku na rok rośnie zainteresowanie dostępnością nieruchomości we Wrocławiu. Dzieje się tak nie tylko ze względu na stale rosnącą liczbę studentów pojawiających się w tym mieście, ale również z uwagi na to, że rośnie też liczba świadomych inwestorów, którzy mądrze chcieliby zainwestować posiadane środki finansowe. Postawienie na inwestycje w zakup nieruchomości będzie wyborem najlepszym z możliwych i aktualnie dostępnych!

  Ceny nieruchomości we Wrocławiu

  Średnia cena transakcyjna nieruchomości we Wrocławiu wynosi blisko 9 880 zł/mkw. Z kolei w dzielnicach położonych we Wrocławiu Południe już te ceny są nieco wyższe i kształtują się na poziomie 11 392 zł/mkw. Dla przykładu: dwupokojowe mieszkanie na wrocławskich Krzykach o metrażu niespełna 30 mkw. kosztować będzie 429 000 zł. To oferta z rynku pierwotnego. Podobne ceny, ale na rynku wtórnym, dotyczyć będą mieszkania składającego się również z 2 pokoi, jednak o znacznie większej powierzchni – przykładowo przekraczającej nieco 50 mkw. Z kolei oferta domów na wrocławskim rynku nieruchomości kształtuje się średnio na poziomie ceny nieco przekraczającej wartość 8 000 zł/mkw.

  Wrocław, gdzie mieszkać?

  Jedną z najpopularniejszych dzielnic we Wrocławiu pozostaje oczywiście centrum, choć dużym zainteresowaniem cieszą się także nieruchomości położone w południowej części Wrocławia. Tu mowa m.in. o dzielnicy Krzyki, Grabiszynek, Huby czy Tarnogaj. Decydując się na inwestycję w zakup lub wynajem nieruchomości w tych dzielnicach, można zyskać możliwość zamieszkania w atrakcyjnej części Wrocławia, z jednoczesnym dobrym skomunikowaniem z każdą inną częścią tego miasta.

  Na współczesnym rynku znaleźć można mnóstwo bardzo interesujących nieruchomości, także we Wrocławiu. Z pewnością warto dobrze poszukać, by móc znaleźć nieruchomość swoich marzeń, a do tego jak najlepiej i najbezpieczniej w nią zainwestować. Doskonałym pomysłem będzie nawiązanie współpracy z dobrym agentem nieruchomości – tych znaleźć zaś można wśród pracowników znanego z niezawodności biura nieruchomości Freedom.

  Biura nieruchomości Wrocław

  Wrocławski rynek nieruchomości jest rynkiem bardzo bogatym i jednocześnie wyjątkowo zróżnicowanym. Dzięki temu każdy z zainteresowanych inwestorów może znaleźć nieruchomość najlepiej dopasowaną do dającym ogromne możliwości wszystkim inwestorom. Dzięki bogatemu wyborowi ofert nieruchomości przeznaczonych czy to do sprzedaży, czy też do wynajęcia, każdy będzie mógł znaleźć coś właśnie dla siebie, z uwzględnieniem indywidualnych, często bardzo specyficznych potrzeb./p>

  Pewne jest to, że podczas poszukiwania nieruchomości warto nawiązać współpracę z doświadczonym agentem nieruchomości, który nie tylko zadba o maksymalne bezpieczeństwo finalizacji takiej transakcji, ale również sprawi, że wymarzona nieruchomość znajdzie się dużo szybciej. W poszukiwaniu najlepszego biura nieruchomości we Wrocławiu Południe warto postawić na wybór oddziału biura nieruchomości Freedom, który mieści się przy ulicy Wałbrzyskiej 25A. To wybór, który będzie gwarancją najlepszych usług w branży i przyniesie za sobą mnóstwo satysfakcji z nawiązanej współpracy. Warto wybrać usługi dostępne u doświadczonych profesjonalistów z branży – to się po prostu opłaca, a wynikiem tego jest sprawna, szybka i maksymalnie bezpieczna finalizacja wymarzonej transakcji na rynku nieruchomości!

  Zacznij działać!

  Dołącz do sieci Freedom i stań się częścią najlepszego zespołu agentów nieruchomości.

   Proszę o zaznaczenie zgody.

   Z naszego poradnika

   Baza wiedzy, z której warto czerpać! Skierowana zarówno do klientów, jak i pośredników nieruchomości.

   Najnowsze artykuły Artykuły Baza wiedzy

   Kupić czy wynajmować mieszkanie – co się opłaca w 2024 roku? Przegląd prasy 26.02.20204

   Czy w obecnych warunkach rynkowych lepiej jest kupić czy wynajmować mieszkanie? Obecnie średnie raty kredytu są wyższe niż cena czynszu. Jest jednak pewna grupa, dla której wzięcie kredytu hipotecznego jest wciąż bardziej opłacalne niż wynajem.

   Ewelina Zdancewicz lut 26, 2024 · 3 min. czytania
   Kariera w nieruchomościach 10: Branża dla osób, które mają konkretne cele

   Kariera w nieruchomościach 10: Zimna krew to podstawa

   Łączenie pracy w nieruchomościach wraz z innymi aktywnościami zawodowymi jest możliwe, ale - jak każda tego typu sytuacja - wymaga dokładnej organizacji. Jeśli dotyczy nauczycielki wychowania fizycznego, może wiązać się nawet z… przebieraniem w oficjalny strój na prezentację nieruchomości z dresu, stojąc autem na czerwonym świetle. Poznaj historię Natalii Prokurat!

   Ewelina Zdancewicz lut 23, 2024 · 3 min. czytania

   Rekordowe stawki podatku od nieruchomości. Przegląd prasy 19.02.2024

   W tym roku mają nas czekać rekordowe stawki podatku od nieruchomości. To rezultat wysokiej inflacji zarejestrowanej w pierwszym półroczu ubiegłego roku oraz największy wzrost, jaki wprowadzono od 25 lat. Ile wynosi podatek od nieruchomości w 2024 roku?

   Ewelina Zdancewicz lut 19, 2024 · 3 min. czytania
   Przegląd prasy

   Opóźnienie w starcie “Mieszkania na start”. Przegląd prasy 12.02.2024

   Już wiadomo, że program “Mieszkanie na Start”, zastępujący ubiegłoroczny Bezpieczny kredyt 2 proc., nie wejdzie w życie w pierwszym kwartale tego roku. Według nowych zapowiedzi ma ruszyć “najpóźniej jesienią”. Pierwotnie program miał wystartować już w kwietniu.

   Ewelina Zdancewicz lut 12, 2024 · 3 min. czytania
   Pewny wybór 40. Wypowiedzenie umowy najmu

   Pewny wybór 40. Wypowiedzenie umowy najmu

   W przypadku, gdy mamy najemcę, który niszczy mieszkanie, który nie płaci i nie uiszcza regularnie czynszu, tak naprawdę samemu wyrzucić go z lokalu nie możemy. Najpierw zgodnie z prawem musimy wypowiedzieć mu umowę. Dalszy proces wcale nie jest prosty - posłuchaj o tym w nowym podcaście!

   Ewelina Zdancewicz lut 09, 2024 · 12 min. czytania
   Przegląd prasy

   Nowy rynek mieszkaniowy w Polsce. Przegląd prasy 05.02.2024

   Nie da się ukryć, że w ciągu ostatnich lat na polskim rynku nieruchomości wiele się zmieniło. Nie chodzi tylko o galopujące ceny mieszkań. Chodzi przede wszystkim o warunki mieszkaniowe, do jakich obecnie dążymy. Rozrost przestrzeni życiowej, cywilizowanie się polskich mieszkań i uwłaszczanie się lokatorów - co poza tym jest inne?

   Ewelina Zdancewicz lut 05, 2024 · 4 min. czytania
   Ile kosztuje remont łazienki?

   Ile kosztuje remont łazienki? Pełny koszt remontu łazienki w 2024

   Koszt remontu łazienki w 2024 roku wynosi średnio 20 000 zł. Jednak jest to bardzo uśredniona cena. Podczas wykonywania kosztorysu trzeba wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia, zakres prac, ceny robocizny… W związku z tym pytanie, ile kosztuje remont łazienki, może mieć wiele odpowiedzi. Wszystko zależy od sytuacji.

   Ewelina Zdancewicz lut 02, 2024 · 4 min. czytania
   Kariera w nieruchomościach 9: Lekcje w nieruchomościach

   Kariera w Nieruchomościach 9: Lekcje w nieruchomościach

   Łączenie dwóch zawodów nie jest łatwe. Jednak dobra organizacja sprawia, że jest to możliwe. Idealnie pokazuje to Marta Bagińska, agentka nieruchomości z Freedom Ełk, która na co dzień pracuje jako nauczyciela współorganizująca oraz pośrednik. Z jakimi wyzwaniami wiążą się jej obie prace i jakie lekcje daje jej praca w nieruchomościach?

   Ewelina Zdancewicz sty 31, 2024 · 2 min. czytania
   Nowa charakterystyka energetyczna budynków

   Nowa charakterystyka energetyczna budynków – rewolucja, która niedługo wejdzie w życie

   Sześć lat może się wydawać długim czasem, jednak w kontekście tak poważnych zmian można śmiało założyć, że jest to bardzo krótki okres. Zwłaszcza jeśli nowe przepisy wymuszą gruntowne remonty starych nieruchomości. Chociaż ta informacja nie jest potwierdzona, to jedno jest pewnie: już za sześć lat wejdzie w życie obowiązek budowania domów, które nie zanieczyszczają środowiska.

   Ewelina Zdancewicz sty 29, 2024 · 3 min. czytania
   Załaduj więcej Pokaż wszystkie

   Program Pierwsze mieszkanie – kto skorzysta? Przegląd prasy 19.12.2022

   Po kompletnej klęsce programu Mieszkanie Plus, raczej teoretycznym systemie dopłat do czynszów czy nieosiągalnym Mieszkaniu bez wkładu własnego, rząd zapowiada kolejną formę wsparcia. Program Pierwsze Mieszkanie, to atrakcyjny kredyt hipoteczny, który – tak jak te wcześniejsze – również ma sporo ograniczeń. Czy tym razem ktoś skorzysta? Zasady programu pierwsze mieszkanie. Ile wyniesie rata kredytu? Forsal.pl, […]

   Nowe stawki podatku od nieruchomości i WIRON zamiast WIBOR. Przegląd prasy 12.12.2022

   Każdy tydzień przynosi jakieś zmiany w branży nieruchomości. Tym razem podwyżka podatku od nieruchomości, zastąpienie WIBORU nowym wskaźnikiem WIRON, czy nowe zasady budowy domów bez pozwolenia. Zapraszamy do lektury. Podatek od nieruchomości 2023 wyższy! Ile wyniosą nowe stawki? Murator Plus, 06.12.2022 Podatek od nieruchomości w 2023 idzie w górę. Znane są już nowe stawki podatku […]

   Co się zmieni w kredytach hipotecznych? Przegląd prasy 5.12.2022 r.

   Na rynku kredytów hipotecznych wciąż sporo się dzieje. Liczba zawieranych umów ciągle spada, nie pomagają promocyjne oferty banków, a do tego WIBOR ma zostać zastąpiony nowym wskaźnikiem referencyjnym. Jak to wpłynie na sytuację obecnych i przyszłych kredytobiorców? Zmiana w kredytach. WIRON zastąpi WIBOR. Kto zyska kto straci: spłacający już i dopiero biorący kredyt hipoteczny na […]

   Czy mieszkaniowy wynajem instytucjonalny (PRS) rozwinie się w Polsce? Co dalej z cenami. Przegląd prasy 21.11.2022

   Dlaczego PRS się nie rozwija w Polsce? Jakich kosztów nie można już odliczać przy zakupie mieszkania pod wynajem? Gdzie najchętniej będą kupowane nieruchomości i kiedy mniejsze miejscowości wrócą do łask? Rynek PRS zbyt rozchwiany dla funduszy, deweloperów i banków, Rzeczpospolita, 17.11.2022 Popyt detaliczny jest w zapaści, rynek najmu jest silny. Wydawałoby się, że to idealne […]

   Czy polski rynek nieruchomości czeka załamanie? Przegląd prasy 14.11.2022 + webinar

   Ograniczenie dostępności kredytów zastopowało niemal wszystkie branże związane z nieruchomościami. W odpowiedzi na apele deweloperów, rząd zamiast interweniować – szykuje nowe podatki. Jak wygląda sytuacja mieszkaniowa po III kwartale 2022 roku? Zła wiadomości dla trzymających nieużywane mieszkania. Nowy podatek. Rzeczpospolita, 08.11.2022 Ministerstwo Aktywów Państwowych – z doradcami gospodarczymi szefa resortu Jacka Sasina na czele – […]

   Niewypłacalni najemcy, property chain i zmiany w rządowym programie mieszkaniowym. Przegląd prasy 7.11.2022

   Na co powinni zwracać uwagę właściciele mieszkań na wynajem przy wyborze najemców, żeby nie narobić sobie kłopotów. Jak sprzedać duży, starszy dom? Jak załamanie rynku kredytowego wpłynie na ceny nieruchomości?  Trudno pozbyć się wielkiego domu. Rzeczpospolita, 3.11.2022 Ofertowe ceny domów są wciąż wysokie. Ceny transakcyjne zaczynają od nich odbiegać –mówi Weronika Chwietczuk z Freedom Nieruchomości […]

   Ceny mieszkań i gruntów – czekać, czy kupować? Przegląd prasy 2.11.2022

   Rynek nieruchomości stosunkowo wolno reaguje na dynamicznie zmieniającą się sytuację gospodarczą. Ceny na razie nie spadają, ale wydaje się to nieuniknione. Głównym winowajcą są wysokie stopy procentowe i spadająca zdolność kredytowa Polaków. Czy to wymusi spadki cen mieszkań? Czy warto kupować teraz za gotówkę , czy jednak poczekać? Kredyty hipoteczne zamarły, ale tąpnięcia na rynku […]

   Co składa się na prowizję agenta nieruchomości?

   Za co pobiera prowizję agent nieruchomości?  Dlaczego aż tyle (w powszechnej opinii) kosztuje skorzystanie z usług pośrednika? Z czego składa się wynagrodzenie biura? O tym wszystkim opowie Joanna Puchalska, broker nieruchomości z warszawskiego biura Freedom Nieruchomości. Wycena nieruchomości Proces sprzedaży nieruchomości zaczyna się najczęściej od jej obejrzenia. Agent przygotowując się do spotkania, robi badanie rynku: […]

   Za co odpowiada agent nieruchomości?

   Kto choć raz miał styczność z pośrednikiem nieruchomości, będzie miał swoją odpowiedź na  pytanie: kim jest agent nieruchomości. Dla sprzedającego to osoba, która ma znaleźć kogoś, kto zapłaci za jego mieszkanie jak najwięcej. Dla kupującego – człowiek, który zorganizuje wszystkie dokumenty potrzebne do zakupu, zapewni bezpieczeństwo transakcji, a w razie, gdy coś pójdzie nie tak, […]

   Załaduj więcej Pokaż wszystkie