Home Biura Biura Wrocław Biuro Wrocław Centrum

Biuro nieruchomości Wrocław Centrum

Kontakt

Address ul. Białowieska 3/4a 54-234 Wrocław POKAŻ NA MAPIE
Phone 607 612 633 Email wroclawcentrum@freedom-nieruchomosci.pl time pon-pt: 09:00–17:00
sobota: zamknięte

Jak możemy Ci pomóc?

  Proszę o zaznaczenie zgody.

  Najnowsze oferty

  Mieszkania Domy Działki

  Agenci nieruchomości Wrocław

  Biuro nieruchomości Wrocław Centrum

  Miasto Wrocław

  Wrocław to miasto będące stolicą województwa dolnośląskiego, położone w południowo – zachodniej części Polski. Zajmuje piąte miejsce pod względem wielkości wśród polskich miast i czwarte uwzględniając liczbę mieszkańców.

  Historia Wrocławia

  Wrocław zaliczany jest do grona jednego z najstarszych miast w Polsce, uwzględniając lokację na prawach miejskich. Już w czasach antycznych w okolicach dzisiejszego Wrocławia istniała miejscowość o nazwie Budorgis. Według niektórych hipotez historycznych to właśnie to miejsce stanowiło podwalinę dla miasta we współczesnej odsłonie. Warto dodać, że to właśnie we Wrocławiu krzyżować się miały dwie najważniejsze drogi handlowe – Via Regia i Szlak bursztynowy.

  Miasto po raz pierwszy pod nazwą Vratislavia pojawiło się w X wieku, a sama nazwa została upamiętniona na cześć warowni księcia czeskiego Wratislava I. We Wrocławiu w 1000 roku podczas zjazdu gnieźnieńskiego, zostało założone jedno z czterech biskupstw. Osadnictwo jednak na tych terenach istniało już od VI wieku – wszystko za sprawą słowiańskiego plemienia Ślężan, które osiedliło się nad Odrą. Pierwszy gród na Ostrowie Tumskim został zaś wybudowany w 985 roku przez Mieszka I. Od końca X wieku Wrocław znajdował się pod panowaniem dynastii Piastów, stanowiąc jedną z głównych siedzib królestwa. Następnie obok Krakowa i Sandomierza był zaliczany do jednej z trzech najważniejszych stolic Królestwa Polskiego. Obawa przed najazdem mongolskim w 1241 roku sprawiła, że miasto zostało opuszczone przez mieszkańców, a następnie strategicznie spalone.

  Podczas wojen śląskich Wrocław stał się częścią Prus, a od 1807 roku miasto było miejscem organizacji działań prowadzonych przez polskie legiony. Następnie Wrocław był bardzo ważnym ośrodkiem polskiej konspiracji, która działała szczególnie intensywnie podczas powstania styczniowego.

  Wraz z końcem XIX wieku we Wrocławiu miało miejsce wzmożone osadnictwo polskie, a do tego powstawały również liczne organizacje społeczno – kulturalne. Podczas konferencji poczdamskiej, która miała miejsce 2 sierpnia 1945 roku, Śląsk wraz z Wrocławiem zostały przekazane Polsce.

  W 2016 roku Wrocław został odznaczony mianem Europejskiej Stolicy Kultury.

  Zabytki i atrakcje Wrocławia

  Wrocław jest bardzo chętnie wybieranym celem turystycznych podróży po Polsce. Stolica Dolnego Śląska jest miastem niezwykle popularnym i pełnym unikatowych, bardzo ciekawych miejsc do odwiedzenia. Będąc we Wrocławiu, z pewnością warto wybrać się na rynek, zwiedzić Pałac Królewski wraz z ogrodem barokowym, odwiedzić wrocławski ogród zoologiczny, zobaczyć Dzielnicę Czterech Wyznań, Halę Stulecia, Hydropolis, Panoramę Racławicką czy Ostrów Tumski. Wszystkie z wymienionych miejsc lub obiektów zaliczane są do tych najpopularniejszych i najchętniej odwiedzanych przez turystów – nie tylko z Polski, ale i z zagranicy. Wybierając się do Wrocławia można mieć pewność, że nikt nie będzie się tu nudził, a liczba ciekawych i godnych odwiedzenia miejsc jest naprawdę bardzo długa i bogato zróżnicowana!

  Wrocławski rynek nieruchomości

  Rynek nieruchomości we Wrocławiu to rynek o dość wysokim pułapie cen, ale jednocześnie jest to rynek bardzo zróżnicowany i dający ogromne możliwości inwestowania dla osób zainteresowanych tego typu działaniami. Do tego zainteresowanie zamieszkanie we Wrocławiu rośnie z roku na rok – niezależnie od tego, czy mówi się o potrzebach licznie napływających do Wrocławia studentów, czy turystów, którzy myślą o znalezieniu swojego wymarzonego miejsca na ziemi właśnie w stolicy Dolnego Śląska.

  Dodatkowo Wrocław jest też miastem bardzo atrakcyjnym dla turystów z całego świata – z pewnością warto więc rozważyć możliwość posiadania na własność wymarzonej nieruchomości. Tę bowiem będzie można wynajmować okazjonalnie lub długoterminowo, a w związku z tym – czerpać z tego stałe i jednocześnie zupełnie niemałe zyski.

  Warto też dodać, że wrocławski rynek nieruchomości wyróżnia się nie tylko zróżnicowanymi cenami, ale i bardzo bogatym zróżnicowaniem ofert nieruchomości. Śmiało można powiedzieć, że każdy inwestor będzie mógł znaleźć coś dla siebie.

  Ceny nieruchomości we Wrocławiu

  Średnia cena transakcyjna nieruchomości we Wrocławiu wynosi blisko 9 880 zł/mkw. Najtańsze mieszkania na rynku wtórnym można kupić już za około 7 200 zł/mkw. – mowa m.in. o kawalerce o powierzchni 22 mkw., położonej na Brochowie. Najdroższe mieszkania kosztują blisko 6 000 000 zł, a cena za mkw. takiej nieruchomości przekracza 23 000 zł. Tu mowa o 3 – pokojowym mieszkaniu o powierzchni 250 mkw., zlokalizowanym na Starym Mieście we Wrocławiu.

  Jak prezentują się zaś ceny domów dostępnych na wrocławskim rynku nieruchomości? W tym przypadku cena transakcyjna wynosi 8 065 zł/mkw. Obecnie można stać się właścicielem m.in. domu w zabudowie szeregowej zlokalizowanym na wrocławskim Psim Polu, dostępnym za 670 000 zł. W podobnych cenach kształtują się inne oferty szeregówek dostępnych na wrocławskim rynku nieruchomości. Z kolei już np. za wolnostojący dom o powierzchni 240 mkw. trzeba zapłacić 1 550 000 zł. Jedno jednak jest pewne – wśród wielu rozmaitych ofert nieruchomości z pewnością można znaleźć coś ciekawego dostosowanego do indywidualnych preferencji każdego inwestora.

  Wrocław, gdzie mieszkać?

  Jedną z najpopularniejszych dzielnic we Wrocławiu pozostaje oczywiście centrum. Inwestorzy w centralnej części stolicy Dolnego Śląska znaleźć mogą wiele ciekawych nieruchomości pod inwestycję – czy to wystawionych na sprzedaż, czy do wynajęcia. W związku z tym zaś, że jest naprawdę bardzo bogaty wybór różnego typu nieruchomości, każdy z poszukujących będzie mógł z pewnością znaleźć coś dla siebie. A tych nieruchomości warto szukać na wrocławskim rynku nieruchomości, ponieważ rynek ten ma ogromny potencjał rozwojowy i co najważniejsze – ten potencjał będzie nieustannie rósł.

  Biura nieruchomości Wrocław

  Wrocławski rynek nieruchomości jest bardzo bogatym i wyjątkowo zróżnicowanym rynkiem, dającym ogromne możliwości wszystkim inwestorom. Dzięki bogatemu wyborowi ofert nieruchomości przeznaczonych czy to do sprzedaży, czy też do wynajęcia, każdy będzie mógł znaleźć coś właśnie dla siebie.

  Pewne jest także to, że w procesie poszukiwania wymarzonej nieruchomości warto jest skorzystać ze wsparcia profesjonalistów zajmujących się nieruchomościami na co dzień. Takich osób nie brakuje w zespole doświadczonych pracowników dobrego biura nieruchomości w centrum Wrocławia. Warto poznać fachowość i profesjonalizm agentów nieruchomości zatrudnionych w biurze nieruchomości Freedom. Jeden z wrocławskich oddziałów biura znajduje się w centrum Wrocławia, przy ulicy Białowieskiej 3/4a. Do dyspozycji klientów biura nieruchomości Freedom pozostaje jeszcze oddział w dzielnicy Wrocław Południe, zlokalizowany przy ulicy Wałbrzyskiej 25A.

  Zacznij działać!

  Dołącz do sieci Freedom i stań się częścią najlepszego zespołu agentów nieruchomości.

   Proszę o zaznaczenie zgody.

   Z naszego poradnika

   Baza wiedzy, z której warto czerpać! Skierowana zarówno do klientów, jak i pośredników nieruchomości.

   Najnowsze artykuły Artykuły Baza wiedzy

   Kupić czy wynajmować mieszkanie – co się opłaca w 2024 roku? Przegląd prasy 26.02.20204

   Czy w obecnych warunkach rynkowych lepiej jest kupić czy wynajmować mieszkanie? Obecnie średnie raty kredytu są wyższe niż cena czynszu. Jest jednak pewna grupa, dla której wzięcie kredytu hipotecznego jest wciąż bardziej opłacalne niż wynajem.

   Ewelina Zdancewicz lut 26, 2024 · 3 min. czytania
   Kariera w nieruchomościach 10: Branża dla osób, które mają konkretne cele

   Kariera w nieruchomościach 10: Zimna krew to podstawa

   Łączenie pracy w nieruchomościach wraz z innymi aktywnościami zawodowymi jest możliwe, ale - jak każda tego typu sytuacja - wymaga dokładnej organizacji. Jeśli dotyczy nauczycielki wychowania fizycznego, może wiązać się nawet z… przebieraniem w oficjalny strój na prezentację nieruchomości z dresu, stojąc autem na czerwonym świetle. Poznaj historię Natalii Prokurat!

   Ewelina Zdancewicz lut 23, 2024 · 3 min. czytania

   Rekordowe stawki podatku od nieruchomości. Przegląd prasy 19.02.2024

   W tym roku mają nas czekać rekordowe stawki podatku od nieruchomości. To rezultat wysokiej inflacji zarejestrowanej w pierwszym półroczu ubiegłego roku oraz największy wzrost, jaki wprowadzono od 25 lat. Ile wynosi podatek od nieruchomości w 2024 roku?

   Ewelina Zdancewicz lut 19, 2024 · 3 min. czytania
   Przegląd prasy

   Opóźnienie w starcie “Mieszkania na start”. Przegląd prasy 12.02.2024

   Już wiadomo, że program “Mieszkanie na Start”, zastępujący ubiegłoroczny Bezpieczny kredyt 2 proc., nie wejdzie w życie w pierwszym kwartale tego roku. Według nowych zapowiedzi ma ruszyć “najpóźniej jesienią”. Pierwotnie program miał wystartować już w kwietniu.

   Ewelina Zdancewicz lut 12, 2024 · 3 min. czytania
   Pewny wybór 40. Wypowiedzenie umowy najmu

   Pewny wybór 40. Wypowiedzenie umowy najmu

   W przypadku, gdy mamy najemcę, który niszczy mieszkanie, który nie płaci i nie uiszcza regularnie czynszu, tak naprawdę samemu wyrzucić go z lokalu nie możemy. Najpierw zgodnie z prawem musimy wypowiedzieć mu umowę. Dalszy proces wcale nie jest prosty - posłuchaj o tym w nowym podcaście!

   Ewelina Zdancewicz lut 09, 2024 · 12 min. czytania
   Przegląd prasy

   Nowy rynek mieszkaniowy w Polsce. Przegląd prasy 05.02.2024

   Nie da się ukryć, że w ciągu ostatnich lat na polskim rynku nieruchomości wiele się zmieniło. Nie chodzi tylko o galopujące ceny mieszkań. Chodzi przede wszystkim o warunki mieszkaniowe, do jakich obecnie dążymy. Rozrost przestrzeni życiowej, cywilizowanie się polskich mieszkań i uwłaszczanie się lokatorów - co poza tym jest inne?

   Ewelina Zdancewicz lut 05, 2024 · 4 min. czytania
   Ile kosztuje remont łazienki?

   Ile kosztuje remont łazienki? Pełny koszt remontu łazienki w 2024

   Koszt remontu łazienki w 2024 roku wynosi średnio 20 000 zł. Jednak jest to bardzo uśredniona cena. Podczas wykonywania kosztorysu trzeba wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia, zakres prac, ceny robocizny… W związku z tym pytanie, ile kosztuje remont łazienki, może mieć wiele odpowiedzi. Wszystko zależy od sytuacji.

   Ewelina Zdancewicz lut 02, 2024 · 4 min. czytania
   Kariera w nieruchomościach 9: Lekcje w nieruchomościach

   Kariera w Nieruchomościach 9: Lekcje w nieruchomościach

   Łączenie dwóch zawodów nie jest łatwe. Jednak dobra organizacja sprawia, że jest to możliwe. Idealnie pokazuje to Marta Bagińska, agentka nieruchomości z Freedom Ełk, która na co dzień pracuje jako nauczyciela współorganizująca oraz pośrednik. Z jakimi wyzwaniami wiążą się jej obie prace i jakie lekcje daje jej praca w nieruchomościach?

   Ewelina Zdancewicz sty 31, 2024 · 2 min. czytania
   Nowa charakterystyka energetyczna budynków

   Nowa charakterystyka energetyczna budynków – rewolucja, która niedługo wejdzie w życie

   Sześć lat może się wydawać długim czasem, jednak w kontekście tak poważnych zmian można śmiało założyć, że jest to bardzo krótki okres. Zwłaszcza jeśli nowe przepisy wymuszą gruntowne remonty starych nieruchomości. Chociaż ta informacja nie jest potwierdzona, to jedno jest pewnie: już za sześć lat wejdzie w życie obowiązek budowania domów, które nie zanieczyszczają środowiska.

   Ewelina Zdancewicz sty 29, 2024 · 3 min. czytania
   Załaduj więcej Pokaż wszystkie

   Program Pierwsze mieszkanie – kto skorzysta? Przegląd prasy 19.12.2022

   Po kompletnej klęsce programu Mieszkanie Plus, raczej teoretycznym systemie dopłat do czynszów czy nieosiągalnym Mieszkaniu bez wkładu własnego, rząd zapowiada kolejną formę wsparcia. Program Pierwsze Mieszkanie, to atrakcyjny kredyt hipoteczny, który – tak jak te wcześniejsze – również ma sporo ograniczeń. Czy tym razem ktoś skorzysta? Zasady programu pierwsze mieszkanie. Ile wyniesie rata kredytu? Forsal.pl, […]

   Nowe stawki podatku od nieruchomości i WIRON zamiast WIBOR. Przegląd prasy 12.12.2022

   Każdy tydzień przynosi jakieś zmiany w branży nieruchomości. Tym razem podwyżka podatku od nieruchomości, zastąpienie WIBORU nowym wskaźnikiem WIRON, czy nowe zasady budowy domów bez pozwolenia. Zapraszamy do lektury. Podatek od nieruchomości 2023 wyższy! Ile wyniosą nowe stawki? Murator Plus, 06.12.2022 Podatek od nieruchomości w 2023 idzie w górę. Znane są już nowe stawki podatku […]

   Co się zmieni w kredytach hipotecznych? Przegląd prasy 5.12.2022 r.

   Na rynku kredytów hipotecznych wciąż sporo się dzieje. Liczba zawieranych umów ciągle spada, nie pomagają promocyjne oferty banków, a do tego WIBOR ma zostać zastąpiony nowym wskaźnikiem referencyjnym. Jak to wpłynie na sytuację obecnych i przyszłych kredytobiorców? Zmiana w kredytach. WIRON zastąpi WIBOR. Kto zyska kto straci: spłacający już i dopiero biorący kredyt hipoteczny na […]

   Czy mieszkaniowy wynajem instytucjonalny (PRS) rozwinie się w Polsce? Co dalej z cenami. Przegląd prasy 21.11.2022

   Dlaczego PRS się nie rozwija w Polsce? Jakich kosztów nie można już odliczać przy zakupie mieszkania pod wynajem? Gdzie najchętniej będą kupowane nieruchomości i kiedy mniejsze miejscowości wrócą do łask? Rynek PRS zbyt rozchwiany dla funduszy, deweloperów i banków, Rzeczpospolita, 17.11.2022 Popyt detaliczny jest w zapaści, rynek najmu jest silny. Wydawałoby się, że to idealne […]

   Czy polski rynek nieruchomości czeka załamanie? Przegląd prasy 14.11.2022 + webinar

   Ograniczenie dostępności kredytów zastopowało niemal wszystkie branże związane z nieruchomościami. W odpowiedzi na apele deweloperów, rząd zamiast interweniować – szykuje nowe podatki. Jak wygląda sytuacja mieszkaniowa po III kwartale 2022 roku? Zła wiadomości dla trzymających nieużywane mieszkania. Nowy podatek. Rzeczpospolita, 08.11.2022 Ministerstwo Aktywów Państwowych – z doradcami gospodarczymi szefa resortu Jacka Sasina na czele – […]

   Niewypłacalni najemcy, property chain i zmiany w rządowym programie mieszkaniowym. Przegląd prasy 7.11.2022

   Na co powinni zwracać uwagę właściciele mieszkań na wynajem przy wyborze najemców, żeby nie narobić sobie kłopotów. Jak sprzedać duży, starszy dom? Jak załamanie rynku kredytowego wpłynie na ceny nieruchomości?  Trudno pozbyć się wielkiego domu. Rzeczpospolita, 3.11.2022 Ofertowe ceny domów są wciąż wysokie. Ceny transakcyjne zaczynają od nich odbiegać –mówi Weronika Chwietczuk z Freedom Nieruchomości […]

   Ceny mieszkań i gruntów – czekać, czy kupować? Przegląd prasy 2.11.2022

   Rynek nieruchomości stosunkowo wolno reaguje na dynamicznie zmieniającą się sytuację gospodarczą. Ceny na razie nie spadają, ale wydaje się to nieuniknione. Głównym winowajcą są wysokie stopy procentowe i spadająca zdolność kredytowa Polaków. Czy to wymusi spadki cen mieszkań? Czy warto kupować teraz za gotówkę , czy jednak poczekać? Kredyty hipoteczne zamarły, ale tąpnięcia na rynku […]

   Co składa się na prowizję agenta nieruchomości?

   Za co pobiera prowizję agent nieruchomości?  Dlaczego aż tyle (w powszechnej opinii) kosztuje skorzystanie z usług pośrednika? Z czego składa się wynagrodzenie biura? O tym wszystkim opowie Joanna Puchalska, broker nieruchomości z warszawskiego biura Freedom Nieruchomości. Wycena nieruchomości Proces sprzedaży nieruchomości zaczyna się najczęściej od jej obejrzenia. Agent przygotowując się do spotkania, robi badanie rynku: […]

   Za co odpowiada agent nieruchomości?

   Kto choć raz miał styczność z pośrednikiem nieruchomości, będzie miał swoją odpowiedź na  pytanie: kim jest agent nieruchomości. Dla sprzedającego to osoba, która ma znaleźć kogoś, kto zapłaci za jego mieszkanie jak najwięcej. Dla kupującego – człowiek, który zorganizuje wszystkie dokumenty potrzebne do zakupu, zapewni bezpieczeństwo transakcji, a w razie, gdy coś pójdzie nie tak, […]

   Załaduj więcej Pokaż wszystkie