5 dowodów na to, że praca w nieruchomościach to freelance bez ryzyka!

Apr 21, 2017 · Time 6 min. czytania

Interesuje Cię praca w nieruchomościach? Od zawsze myślałeś o działaniu na własny rachunek? Marzysz o niezależności i braku ograniczeń finansowych, ale boisz się ryzyka? Zobacz, co do zaoferowania ma dla Ciebie ta branża!

Dynamika i szybkość, które towarzyszą rynkowi pracy, zależą w głównej mierze od oczekiwań przedstawicieli pokolenia Y. To oni mają decydujący wpływ na działania marek w zakresie employer brandingu. Firmy inwestują w profile pracodawców, tworzą atrakcyjnie wizualnie oferty, są obecni w social media czy wreszcie proponują elastyczne formy współpracy. Potwierdzają to wyniki badań. Najatrakcyjniejszymi formami współpracy w pokoleniu cyfrowych nomadów jest własna działalność gospodarcza (59%) oraz freelancing (32%)*. Z kolei za największą zaletę takiej ścieżki kariery wymienia się elastyczność czasu pracy (wskazuje na to aż 88,6% ankietowanych)**.

Niestety, wiele startujących firm upada i nie jest w stanie wytrzymać pierwszego roku. Z kolei aż 63,1% freelancerów uskarża się na niskie zarobki, które dla 42% z nich mieszczą się w kwocie do 1000 zł w skali miesiąca**, stanowiąc bardziej dodatkowe źródło dochodu niż podstawę utrzymania. Wynika to przede wszystkim ze specyfiki rynku, jego konkurencyjności, nasycenia oraz braku innowacji. Dodatkowymi czynnikami są brak wsparcia merytorycznego, podstaw przedsiębiorczego myślenia, walki o klienta oraz jego utrzymania. Jak znaleźć złoty środek, który pomoże Ci rozpocząć pracę na własny rachunek przy jednoczesnym zminimalizowaniu ryzyka?

Z pomocą przychodzi branża nieruchomości, w której od kilku lat łączy się elastyczne, nowoczesne wzorce współpracy z klasycznymi zaletami pracy na etacie. Zobacz, z czym wiąże się praca w nieruchomościach:

Zawód: agent nieruchomości – freelancer

  1. Elastyczny czas pracy

Tak naprawdę, to Ty jesteś panem swojego dnia pracy. Po przejściu pakietu szkoleń wstępnych oraz okresu wdrożeniowego, sam decydujesz o tym, kiedy i jak pracujesz. Wynika to z charakteru życia Twojego i Twoich klientów. Jeżeli wolisz pracować zdalnie, nikt nie zmusi Cię do siedzenia za biurkiem. Biuro możesz traktować jako miejsce, w którym znajdują się wszystkie niezbędne narzędzia oraz zarezerwowana tylko dla Ciebie przestrzeń, w której możesz spokojnie popracować i wymienić się doświadczeniami z pozostałymi agentami nieruchomości. W uproszczeniu – biuro będzie dla Ciebie placówką coworkingową, za którą nie zapłacisz ani grosza!

  1. Brak ograniczeń finansowych

Twoje zarobki będą zależeć tylko od Twojego zaangażowania i stopnia realizacji planów sprzedażowych. Im bardziej produktywnie będziesz spędzać swój czas, tym więcej wpłynie na Twoje konto. Nie istnieją ograniczenia w ilości klientów, których możesz obsłużyć. Wszystko jest kwestią dobrej organizacji pracy, odpowiednich nawyków oraz operatywności w działaniu. Co więcej, Twoje zarobki będą wzrastać z każdym miesiącem, z każdym nowo nabytym doświadczeniem. Zupełnie tak, jak wzrastają dochody firm działających na rynku. Nie musisz planować swoich wydatków od podwyżki do podwyżki. Ciężką pracą sam zapewnisz sobie niezbędną ilość środków finansowych.

  1. Wypracowanie własnej marki i stylu

Know-how, które otrzymasz od marki, zestaw niezbędnych narzędzi oraz wiedza i doświadczenie, mają zapewnić Twoim usługom wymagany poziom, reprezentowany przez dane biuro nieruchomości. Poniżej niego nigdy nie będziesz mógł zejść, ale dróg w górę rzeki masz bez liku. Pozwala Ci to na zbudowanie bardzo silnej marki osobistej, opartej na Twoich indywidualnych działaniach i sposobach na skuteczną i szybką sprzedaż. Dzięki temu, będziesz kojarzony na rynku jak ten konkretnie pośrednik nieruchomości, który w swojej dziedzinie jest najlepszym specjalistą. Dzięki temu pracujesz na swoje nazwisko, które zostanie z Tobą dłużej niż jakikolwiek zarejestrowany podmiot gospodarczy.

  1. Nauka przedsiębiorczości i biznesu

To zarazem najtrudniejsze do zdobycia, ale też jedne z najcenniejszych umiejętności. Praca w nieruchomościach nauczy Cię marketingowego postrzegania. Comiesięczne rozliczanie z biurem, ZUS-em czy Urzędem Skarbowym, nauczą Cię planowania wydatków i zapewnią niezbędną, księgową wiedzę. Już po kilku miesiącach nauczysz się poruszać swobodnie w świecie faktur, raportów kasowych, zaliczek, wpłat i wypłat. Zobaczysz też, jak szybko można osiągać swoje cele dzięki wytrwałości i dobremu planowaniu. Tego wszystkiego przyjdzie Ci się uczyć w towarzystwie bardziej doświadczonych współpracowników, przez co nie będziesz przechodzić przez to wszystko samotnie.

  1. Praca w nieruchomościach to nieustanny rozwój

Konkurencyjny rynek nieruchomości, rosnące wymagania i rozwój samej marki, która zawsze będzie dążyć do jak najszybszego rozwiązywania problemów swoich klientów, wymuszą na Tobie parcie do nieustannego rozwoju. Branża nieruchomości nigdy nie pozwoli Ci stanąć w miejscu. Każdego dnia znajdziesz pole do zrobienia czegoś lepiej, szybciej, efektywniej. Mierząc się z wymagającymi sprzedażami, uzbroisz się w doświadczenia i pomysły, które wpłyną na Twoje kolejne działania. Nieustannie Twoja kreatywność będzie ścigać się z innowacyjnością, pchając Cię w stronę sukcesu.

Chciałbyś dowiedzieć się więcej o pracy w nieruchomościach? Kliknij w baner poniżej i umów się na spotkanie!

praca w nieruchomościach

 

 

______________
*Natalia Hatalska, “Wędrowcy. Raport o współczesnych nomadach”. Zobacz raport tutaj.
**www.useme.eu, “Polski Freelancer 2016”. Zobacz cały artykuł tutaj.

Może to też Ci się spodoba

Podatek od sprzedaży mieszkania – co należy o nim wiedzieć i jak go uniknąć?

Jednym z istotnych pytań, na które sprzedający powinien znaleźć odpowiedź jeszcze przed podpisaniem aktu notarialnego, jest kwestia opodatkowania sprzedaży nieruchomości: mieszkania lub domu.

Zimne telefony podwójnie skuteczne. Wyniki Boot Camp Freedom

Scenariusze przyszłości dowodzą, że pokolenie millenialsów i następującej po nim generacji Z łączy otwarte podejście do pracy – model, w którym realizują projekty z dowolnego miejsca na świecie. Chcą pracować zdalnie dla siebie, za jedną z najważniejszych korzyści uznając możliwości rozwoju osobistego. Wobec tej wizji warsztatowe szkolenia, kształtujące inteligencję emocjonalną oraz intensywne treningi w formie […]

Nysa – nowy oddział Freedom Nieruchomości!

Do sieci Freedom Nieruchomości dołączył nowy franczyzobiorca, Piotr Stokłosa, który z początkiem marca otworzył nowy oddział w Nysie, zapewniając tym samym łatwiejszy dostęp do profesjonalnych usług pośrednictwa w obrocie nieruchomościami mieszkańcom miasta i okolic. Nowe oddziały powstały także w Bielsko-Białej i Konstancinie-Jeziornej. Franczyzobiorcy Freedom mogą liczyć m.in. na sprawdzony model biznesowy, system szkoleń i profesjonalny […]

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.