Biuro nieruchomości w Gliwicach – na co zwrócić uwagę przed dokonaniem wyboru?

Apr 16, 2018 · Time 5 min. czytania

Przymierzasz się do sprzedaży nieruchomości w Gliwicach lub już jesteś w trakcie tego procesu, ale nie masz oczekiwanych efektów? Sprawdź, czy podjąłeś dobrą decyzję przy wyborze partnera.

Nie dokonuj pochopnego wyboru

Przy transakcjach na rynku nieruchomości ryzykujemy często dobytek całego życia. Wiele osób, decydujących się na kupno lub sprzedaż mieszkania, nieświadomie podpisuje umowy, których treść jest błędnie sformułowana i nie posiada podstawowych zapisów chroniących interes kupującego i sprzedającego. Zdarza się, że stan prawny nieruchomości różni się od stanu, jaki deklaruje jej właściciel. W związku z tym coraz więcej osób dokonujących transakcji na rynku nieruchomości, korzysta z pomocy pośredników. Daje to nie tylko bezpieczeństwo transakcji, oszczędność czasu ale i komfort psychiczny.

Wielu klientów oddaje sprzedaż własnej nieruchomości kilku agencjom (na tzw. umowach otwartych) licząc, że skoro zatrudnia wiele agencji to i klient szybko się znajdzie. Nic bardziej mylnego. Znam przypadki, gdzie od 2 lat klienci sprzedawali dom z trzema agencjami i żadna nie doprowadziła do transakcji, bo nie miała w tym interesu. Nie angażowała się, nie inwestowała. Wszystko ze strachu, że jakieś biuro je wyprzedzi. Jak więc dokonać wyboru, który nas nie zawiedzie?

Zasada pierwsza – wybierz jedno rzetelne i profesjonalne biuro nieruchomości w Gliwicach

Sprawdź jego referencje, know-how, zapoznaj się z opiniami w sieci. Sprawdź, jak szeroko promuje oferty, ile lat jest na rynku, ile zatrudnia osób, czy ma polisę ubezpieczeniową, jak wygląda jego strona internetowa. Powie Ci to bardzo dużo o sposobie, w jaki podchodzi do sprzedaży nieruchomości.  Spotkaj się z agentem, wybierz się do biura, sprawdź na miejscu jak wygląda obsługa. Solidny doradca skrupulatnie wypyta o sytuację prawną nieruchomości, dokładnie zgłębi całą dokumentację, poprosi o pełnomocnictwa i inne dokumenty. Omówi dokładnie umowę pośrednictwa, ustali plan sprzedaży i działań marketingowych, dopasuje tryb współpracy do życia właściciela.

Zasada druga – wybierz biuro, które na stałe współpracuje ze sztabem specjalistów

Siła tkwi w zespole. Każdy może być świetnym handlowcem, ale to nie pojedyncze działania stoją za sukcesem, lecz praca zespołowa. Najwięcej zalet mają agencje stworzone z zespołów specjalistów w swoich dziedzinach (architekt, rzeczoznawca, fotograf, home stager, doradcy kredytowi, pośrednicy, specjaliści ds. finalizacji). Wszyscy razem zapewnią Ci odpowiednią wiedzę, kompetencje i narzędzia. Posiadają bazę klientów, system wymiany ofert, współpracują z innymi biurami, gwarantują najszersze dotarcie do rynku. Potrafią sprawić, że nieruchomość zostanie przygotowana, zareklamowana i zaprezentowana klientom w najbardziej przystępny i skuteczny sposób, a do tego sprzedana po możliwie najwyższej cenie.

Biuro nieruchomości w Gliwicach

Biuro nieruchomości w Gliwicach

Zasada trzecia – pracuj z biurem, które działa w oparciu o umowę na wyłączność

Agencja, która zawiera umowę na wyłączność, zainwestuje w Twoja ofertę czas i pieniądze. Ma interes w tym, żeby szybko sprzedać i wynegocjować najwyższa cenę na rynku. W ramach prowizji wykona wycenę nieruchomości, home staging, sesję zdjęciową, rzuty, chwytliwy opis nieruchomości, skuteczny plan marketingowy, kompleksową kampanię reklamową, wywiesi baner, zorganizuje dni otwarte. Z twojego “M” uczyni smakowity kąsek do zakupu. Pokaże jego wszystkie zalety na najlepszych zdjęciach i w ciekawych opisach, dzięki czemu zainteresowanie potencjalnego klienta wzrośnie, a transakcja szybko dojdzie do skutku. Na umowie otwartej nikt takiej pracy nie wykona.

Zasada czwarta – zadbaj o swój komfort

Współpraca z profesjonalną agencją pośrednictwa w Gliwicach powinna zapewnić Ci komfort. Dzięki niej nie musisz odbierać dziesiątek telefonów, podporządkowywać swojego życia prezentacjom, odpowiadać na trudne pytania, negocjować z klientami, borykać się z dokumentacją. Solidne biuro będzie raportować na bieżąco o sytuacji sprzedażowej.

Pamiętaj – mądry i przemyślany wybór odpowiedniego biura nieruchomości w Gliwicach to gwarancja końcowego sukcesu. Zanim podejmiesz decyzję, poznajmy się!

Biuro Freedom Nieruchomości Gliwice zajmuje się sprzedażą mieszkań, domów i działek na rynku śląskim, od Tarnowskich Gór aż po Rybnik. Kliknij tutaj i poznaj ich bliżej!

Może to też Ci się spodoba

Jak urządzić kuchnię?

Kuchnia to serce domu, więc aby korzystanie z niej było wygodne i przyjemne, powinniśmy ją dobrze zorganizować. Nawet najpiękniejsze meble nie będą cieszyć, jeśli ustawimy je w niewłaściwy sposób, designerskie dodatki będą się kurzyć, jeśli nie umieścimy ich pod ręką, a gotowanie przestanie sprawiać przyjemność, jeśli będziemy się wiecznie miotać, szukając kawałka wolnego blatu i […]

Kredyt na mieszkanie i remont – czy można wziąć jednocześnie?

Zakup nieruchomości może wiązać się z dużymi wydatkami. Bardzo często nieruchomości kupowane z rynku wtórnego, w niskich cenach, wymagają poniesienia dodatkowych nakładów finansowych, aby doprowadzić nieruchomość do wymarzonego standardu.  Nie wszyscy klienci jednak wiedzą, iż banki pozwalają na połączenie dwóch celów w jednej umowie kredytowej (tj. kwoty na zakup nieruchomości oraz kwoty na prace remontowe). […]

Jak rozwinąć się na rynku? Franczyza nieruchomości – pytania i odpowiedzi.

Jeśli myślisz o biznesie w nieruchomościach, masz dwie możliwości: albo rozpocząć samodzielne działanie i prowadzić własne biuro, albo wybrać franczyzę nieruchomości. W tym artykule dowiesz się, co możesz zyskać, decydując się na ten drugi model. Zobacz, dla kogo jest franczyza i poznaj najważniejsze pytania oraz odpowiedzi na nie.

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.