W czym może nam pomóc dobre biuro nieruchomości w Toruniu?

kwi 24, 2018 · Time 6 min. czytania

Proces sprzedaży mieszkania z reguły przedstawiany jest jako droga przez mękę. Dzieje się tak nie bez powodu. Masz bowiem do czynienia z toną dokumentów, szeregiem niewiadomych, setkami telefonów, a na szali znajduje się częstokroć dobytek całego życia. Ale czy na pewno musi tak być?

Każdy z nas zna chociaż jedną z takich sytuacji. Mieszkanie wystawiono na sprzedaż za cenę zbliżoną do kilku innych nieruchomości w danej okolicy. Zdjęcia wykonano najlepszym rodzinnym sprzętem fotograficznym. Wujek polonista pomógł stworzyć poprawny językowo opis i jest! Najlepsze M4 w okolicy, w którym urodził się sam bratanek siostry burmistrza, trafia na internetowy rynek.

Ale co to, cisza? No niezupełnie, gdyż urywają się telefony od pośredników: “Proszę podpisać ze mną umowę. To tylko umowa otwarta, co Panu szkodzi?”. Skoro nic nie szkodzi, to parafka ląduje na kilku takich dokumentach i najlepsze M4 jest już wszędzie. Nieco niespójnie, nieco inaczej, ale przecież dotrzemy tak wielu klientów, prawda?

Skracając tę historię o kilka miesięcy nieudanych prób sprzedaży i kolejnych umów otwartych, możemy od razu przejść do momentu końcowej frustracji i zwątpienia. Jak uniknąć znalezienia się w tym miejscu? Wystarczy oddać sprzedaż w ręce fachowców i pozwolić im działać.

Analiza + Strategia = Sukces

Niestety, nie wszędzie sprawdzi się ułańska fantazja. U podstaw każdego zwycięstwa leży odpowiednia taktyka. Nie inaczej jest w przypadku sprzedaży nieruchomości. Dobre biuro nieruchomości w Toruniu wykona szczegółową analizę lokalnego rynku, opartą na cenach ofertowych i transakcyjnych, przedstawi szanse i zagrożenia dotyczące sprzedaży i zaproponuje indywidualną strategię dopasowaną do Twojej nieruchomości, uwzględniając w tym czas przewidziany na sprzedaż.

Sprawdzenie stanu prawnego

Wyobraź sobie sytuację, w której potencjalny klient zdecydował się na zakup, a brak dokumentów lub przysłowiowy czeski błąd uniemożliwił sprzedaż. Wbrew pozorom, sądy nie są nieomylne, a błędy, np. w Księgach Wieczystych, to dość często spotykane zjawisko.

O dokumentację potrzebną do zawarcia transakcji biuro powinno zadbać już na początku współpracy, jeszcze przed publikacją oferty w Internecie. Aktualny stan księgi wieczystej lub podstawa nabycia to elementarne dokumenty, które po prostu trzeba mieć. Często dochodzi do tego też regulowanie stanu prawnego, uzyskanie różnego rodzaju zaświadczeń niezbędnych do sprzedaży, np. zgłoszenie do użytkowania, czy zaświadczenia z urzędu skarbowego dotyczące spraw podatkowych. Co ważne, należy też zwrócić uwagę na aktualność takich dokumentów.

I tu nieoceniona rola biura, polegająca na zbadaniu stanu prawnego, wyprostowaniu dokumentacji jeżeli jest taka potrzeba i zgromadzeniu niezbędnych dokumentów do sprzedaży.

Profesjonalne biuro nieruchomości w Toruniu odpowiednio zadba o wygląd “panny na wydaniu”

Najwyższe ceny na aukcjach uzyskują rzeczy świetnie zachowane, z jak najmniejszą liczbą zarysowań, zadrapań i uszkodzeń. Takimi przeszkodami w przypadku nieruchomości są zostawione na niej Twoje “ślady”. Wszelkie zdjęcia rodzinne i drobiazgi, rzeczy osobiste sprawiają, że oglądający czuje się nieswojo.

Dobre biuro nieruchomości w Toruniu w swojej ofercie ma na to antidotum. Lekarstwem na takie wnętrza jest home staging i stylizacja nieruchomości do sprzedaży. Pozwalają one wydobyć z nich to, co najlepsze. Zafunduj swojemu staremu mieszkaniu udział w programie “Łabędziem być” i pozwól profesjonalistom odjąć mu zbędnych kilogramów. Przecież nie musisz się na wszystkim znać!

Tak oczyszczoną przestrzeń solidne biuro nieruchomości w Toruniu powierzy fotografowi, specjalizującemu się w zdjęciach czterech kątów. W ten sposób przygotowana nieruchomość trafi prosto do serc klientów.

Marketing oferty

Tak przygotowane wnętrze ma realne szanse, aby zawojować rynek. Profesjonalne biuro ma szereg narzędzi marketingowych, które dostosowuje w sposób spersonalizowany do każdej oferty, eksponując na rynku jej atuty.

Marketing Twojej nieruchomości to kluczowy punkt na trasie prowadzącej do szybkiej sprzedaży. Pakiet przemyślanych działań i promocji może zwiększyć tempo całego procesu nawet o 90%. Pamiętaj, że biuro nieruchomości zadba nie tylko o profesjonalne zdjęcia czy rzut, ale przede wszystkim o wysokie miejsca w wyszukiwarkach.

Zdjęcie ciężaru

Pośrednik wyręczy Cię z przyjemnością z odbierania dziesiątek telefonów od klientów. Do tego zorganizuje dzień otwarty, a to najlepsza metoda na przekonanie kupujących do zakupu Twojej nieruchomości. To w tym właśnie momencie jest największa szansa, aby pokazać innym ludziom, co wyjątkowego jest w tym miejscu. Pośrednik przygotuje Twoje mieszkanie ze zdwojoną siłą. Zadba o dobrą kawę, nastrojową muzykę i oczaruje klientów! Odpowiadanie na szeregi pytań to już czysta formalność. Zbierze oferty od klientów, wynegocjuje dobre warunki transakcji i zabezpieczy całą sprzedaż.

Wybierz odpowiedniego partnera do całego procesu

To w zasadzie najbardziej istotny punkt całej sprzedaży, nieco przewrotnie umieszczony na samym końcu. Szybką i udaną sprzedaż zapewniają przede wszystkim doradcy, których wszelkie działania są poparte wiedzą i doświadczeniem. Nie może być to jednak ktoś przypadkowy i jeden z wielu. Na czas sprzedaży nieruchomości, doradca musi być tylko dla Ciebie. Musisz mieć go na wyłączność. Jedynie taki model współpracy oferuje pełną paletę możliwości i odpowiednie tempo sprzedaży.

Może to też Ci się spodoba

Co składa się na wynagrodzenie pośrednika?

Wielu klientów zarzuca agentom nieruchomości, że ich prowizja jest zbyt wysoka. “Przecież to tylko pośrednictwo” – słychać często z ich ust. Ale co tak naprawdę składa się na cenę tej usługi?

Pewny wybór 23: Certyfikat energetyczny – nowy obowiązek właścicieli nieruchomości

Od 28 kwietnia świadectwo energetyczne będzie obowiązkowe nie tylko przy sprzedaży mieszkania, ale także przy najmie. W związku z tym w branży pojawia się mnóstwo pytań związanych z tym certyfikatem.

Czeka nas renesans wspólnotowości. Wywiad z dr Piotrem Wasylukiem

Kto potrzebuje analizy trendów, co można z nich wynieść i dlaczego to współpraca jest dla nas największą szansą? O zmianach, które za i przed nami rozmawiałem z dr Piotrem Wasylukiem, jednym z autorów Raportu Nieruchomości 2020/2021. Michał Dziermański: Czy w tych niepewnych czasach biznes potrzebuje analizy trendów? Piotr Wasyluk: Właśnie teraz biznes potrzebuje metod kreatywnych, […]

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.