Pewny wybór 23: Certyfikat energetyczny - nowy obowiązek właścicieli nieruchomości

Apr 06, 2023 · Time 3 min. czytania

Od 28 kwietnia świadectwo energetyczne będzie obowiązkowe nie tylko przy sprzedaży mieszkania, ale także przy najmie. W związku z tym w branży pojawia się mnóstwo pytań związanych z tym certyfikatem. Jakie dokładnie zmiany zostaną wprowadzone? Kto będzie musiał zapłacić za świadectwo i jak nowy obowiązek wpłynie na właścicieli mieszkań?

Na temat nowych paszportów energetycznych w naszym najnowszym podcaście rozmawiamy z Michałem Grzeląską, dyrektorem oddziału Freedom Nieruchomości Łódź Wierzbowa.

Z tej rozmowy dowiesz się m.in.:

  • Kto i dlaczego musi posiadać świadectwo energetyczne? Czym ono jest?
  • Czy świadectwo energetyczne jest wymagane w przypadku każdego rodzaju budynku?
  • Czy nowe prawo będzie oznaczać, że do polskich domów zapukają kontrolerzy ogrzewania?
  • Jakie czynniki wpływają na wynik uzyskany w trakcie oceny energetycznej budynku i jakie czynniki można poprawić, aby zwiększyć wynik?

Posłuchaj!

To Cię zainteresuje: Świadectwo charakterystyki energetycznej – wszystko, co warto wiedzieć o świadectwie energetycznym

Michał Grzeląska
Dyrektor Oddziału Freedom Nieruchomości Łódź Wierzbowa. Od kilku lat związany branżą nieruchomości, początkowo jako jej obserwator, potem inwestor, a dziś w końcu na właściwym miejscu – dyrektor własnego biura. Człowiek o otwartym umyśle, dbający o rozwój osobisty, chętnie uczący się nowych rzeczy i dzielący się tą wiedzą z innymi. Ciągle zagłębia się w tajniki branży i szuka nowych rozwiązań. Zawsze wie, czego chce i konsekwentnie dąży do celu. Tam gdzie inni widzą problem, on widzi wyzwanie.

Gdzie słuchać podcastów Freedom?

Freedom Podcast – Pewny wybór to audycja, która pomaga odnaleźć się na rynku nieruchomości. Wyjaśniamy trudne zagadnienia, odpowiadamy na ważne pytania, komentujemy bieżące zmiany. Ten podcast, tak jak nasi agenci – będzie dla Ciebie źródłem wiedzy o tym jak dokonywać pewnych wyborów na rynku nieruchomości.

Znajdziesz nas w aplikacji Spotify, oraz w serwisie YouTube.

Żeby nie przegapić nowych odcinków dodaj nas do ulubionych podcastów (subskrybuj).

Wcześniejszych odcinków możesz też posłuchać tutaj.

Posłuchaj także odcinków naszego poprzedniego podcastu: Freedom Podcast – Rób Swoje!

Przyjemnego słuchania! A dla tych, którzy wolą czytać, przygotowaliśmy transkrypcję odcinka.

Może to też Ci się spodoba

Czy otrzymam niezbędne narzędzia do pracy?

Czy otrzymam niezbędne narzędzia do pracy?

Zamieszanie wokół prezentacji nieruchomości

Podejmując decyzję o sprzedaży naszego domu czy mieszkania, powinniśmy traktować je jako produkt. Odpowiednio „opakować”, aby przyciągnąć jak największą liczbę faktycznie zainteresowanych klientów.

Czy mieszkaniowy wynajem instytucjonalny (PRS) rozwinie się w Polsce? Co dalej z cenami. Przegląd prasy 21.11.2022

Dlaczego PRS się nie rozwija w Polsce? Jakich kosztów nie można już odliczać przy zakupie mieszkania pod wynajem? Gdzie najchętniej będą kupowane nieruchomości i kiedy mniejsze miejscowości wrócą do łask? Rynek PRS zbyt rozchwiany dla funduszy, deweloperów i banków, Rzeczpospolita, 17.11.2022 Popyt detaliczny jest w zapaści, rynek najmu jest silny. Wydawałoby się, że to idealne […]

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.