Pewny wybór 23: Certyfikat energetyczny - nowy obowiązek właścicieli nieruchomości

Apr 06, 2023 · Time 3 min. czytania

Od 28 kwietnia świadectwo energetyczne będzie obowiązkowe nie tylko przy sprzedaży mieszkania, ale także przy najmie. W związku z tym w branży pojawia się mnóstwo pytań związanych z tym certyfikatem. Jakie dokładnie zmiany zostaną wprowadzone? Kto będzie musiał zapłacić za świadectwo i jak nowy obowiązek wpłynie na właścicieli mieszkań?

Na temat nowych paszportów energetycznych w naszym najnowszym podcaście rozmawiamy z Michałem Grzeląską, dyrektorem oddziału Freedom Nieruchomości Łódź Wierzbowa.

Z tej rozmowy dowiesz się m.in.:

  • Kto i dlaczego musi posiadać świadectwo energetyczne? Czym ono jest?
  • Czy świadectwo energetyczne jest wymagane w przypadku każdego rodzaju budynku?
  • Czy nowe prawo będzie oznaczać, że do polskich domów zapukają kontrolerzy ogrzewania?
  • Jakie czynniki wpływają na wynik uzyskany w trakcie oceny energetycznej budynku i jakie czynniki można poprawić, aby zwiększyć wynik?

Posłuchaj!

To Cię zainteresuje: Świadectwo charakterystyki energetycznej – wszystko, co warto wiedzieć o świadectwie energetycznym

Michał Grzeląska
Dyrektor Oddziału Freedom Nieruchomości Łódź Wierzbowa. Od kilku lat związany branżą nieruchomości, początkowo jako jej obserwator, potem inwestor, a dziś w końcu na właściwym miejscu – dyrektor własnego biura. Człowiek o otwartym umyśle, dbający o rozwój osobisty, chętnie uczący się nowych rzeczy i dzielący się tą wiedzą z innymi. Ciągle zagłębia się w tajniki branży i szuka nowych rozwiązań. Zawsze wie, czego chce i konsekwentnie dąży do celu. Tam gdzie inni widzą problem, on widzi wyzwanie.

Gdzie słuchać podcastów Freedom?

Freedom Podcast – Pewny wybór to audycja, która pomaga odnaleźć się na rynku nieruchomości. Wyjaśniamy trudne zagadnienia, odpowiadamy na ważne pytania, komentujemy bieżące zmiany. Ten podcast, tak jak nasi agenci – będzie dla Ciebie źródłem wiedzy o tym jak dokonywać pewnych wyborów na rynku nieruchomości.

Znajdziesz nas w aplikacji Spotify, oraz w serwisie YouTube.

Żeby nie przegapić nowych odcinków dodaj nas do ulubionych podcastów (subskrybuj).

Wcześniejszych odcinków możesz też posłuchać tutaj.

Posłuchaj także odcinków naszego poprzedniego podcastu: Freedom Podcast – Rób Swoje!

Przyjemnego słuchania! A dla tych, którzy wolą czytać, przygotowaliśmy transkrypcję odcinka.

Może to też Ci się spodoba

Rób Swoje 06: Tata. Mąż. Meneger. Mentor.

Czy da się inaczej? Czy można być skutecznym menadżerem i usatysfakcjonowanym przedsiębiorcą, omijając ciemną stronę biznesu? O tym porozmawiamy z naszym gościem, Bolesławem Drapellą.

Inwestycja w mieszkanie do remontu. Czy warto?

Poniższą nieruchomość przyjęliśmy do oferty w stanie pozostawiającym wiele do życzenia. Zdjęcia “przed” nie budzą złudzeń. Klient kupił to mieszkanie pod wynajem i zdecydował się powierzyć mi zadanie przygotowania nieruchomości i znalezienia jej nowych lokatorów. Jak szybko udało się tego dokonać? Czy inwestycja w mieszkanie do remontu ma sens?

Jak z głową zaciągnąć kredyt hipoteczny?

Zakup nieruchomości na kredyt hipoteczny to bardzo ważna decyzja. Dla wielu z nas jedyna taka w życiu. Na jakie pytania należy sobie odpowiedzieć, zanim podejmiemy ten krok?

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.