Co powinien wiedzieć sprzedawca nieruchomości?

Mar 21, 2016 · Time 3 min. czytania

Nastał ten dzień. Dzień sprzedaży Twojego mieszkania lub domu. Powodów tej decyzji może być sporo. Być może kieruje Tobą chęć przeprowadzenia się do większego lokalu. Być może zmieniłeś miejsce dotychczasowej pracy czy miejsce do życia.

Może masz trudną sytuację finansową i musisz pozbyć się kredytu, kosztów stałych? Może świat ci się rozleciał na kawałeczki, bo żona odeszła, bo mąż zostawił? Możliwe, że powód sprzedaży mieszkania czy domu był inny, fakt jest faktem – sprzedajesz – decyzja zapadła. Co powinien wiedzieć sprzedawca nieruchomości?

Pewnie sprzedajesz sam? Nie dopuszczasz do sprzedaży nikogo. Bo po co, skoro znasz się na tym najlepiej? Przecież stworzyłeś najlepszy pod słońcem opis swojej nieruchomości, zrobiłeś fajne zdjęcia – no dobrze, aparatem z telefonu – ale nie zmienia to faktu, że nikt nie zrobi tego lepiej. Napisałeś więc ogłoszenie. Bezpośrednio sprzedam – pośrednikom dziękuję.

Dzień za dniem…

Mija parę dni – są telefony… z biur pośrednictwa nieruchomości. Wiadomym jest, że odmawiasz. Chyba, że przyjdzie pani z klientem. Nie ma pani klienta? To proszę nie przychodzić, umie pani czytać – pośrednikom dziękuję.

Mijają kolejne dni. Pojawiają się potencjalni klienci. Zaczynają się tzw. wędrówki ludów. Teraz przychodzą praktycznie codziennie. Przychodzą oglądacze. Przychodzą teoretycznie zainteresowani, zainteresowani na poważnie. Zaczynasz się wkurzać na tę sytuację. Wchodzą ci z butami w życie i nie masz czasu na swoje codzienne przyjemności. Tlefony odbierasz prawie codziennie, ogłoszenie podbijasz prawie codziennie. Czas leci, a efekt jest taki, że zaczynasz się frustrować takim stanem rzeczy.

Wzajemne zaufanie

A może spojrzysz na to nieco inaczej, a może zaufasz pośrednikowi nieruchomości, który bądź co bądź ma większe doświadczenie w tego typu sprzedaży od ciebie? Może zrobisz krok naprzód i zaufasz osobie, która pozwoli Ci spać spokojnie, zająć się twoimi sprawami, życiem osobistym? Podaruj sobie odrobinę luksusu i wybierz dla siebie najlepszego pośrednika, który sprzeda twoją nieruchomość.

Co możesz zyskać?

  • świetnie przygotowaną i wycenioną ofertę
  • profesjonalną sesję zdjęciową
  • pozycjonowanie Twojej oferty
  • wsparcie i pomoc w rozwiązaniu Twojej sytuacji
  • klienta, który kupi Twoją nieruchomość
  • pieniądze i czas

Co możesz stracić?

  • zainteresowanie Twoją osobą przez osoby dzwoniące do ciebie kilka razy dziennie

Zatem jeśli i Ty dziś stoisz przed decyzją o sprzedaży swojej nieruchomości, zacznij od tego, by usiąść wygodnie w fotelu i zamknąć oczy… Następnie zastanów się, czy wolisz wziąć na swoje barki całą odpowiedzialność, frustrację i stres związane ze sprzedażą nieruchomości? Czy może warto przekazać Twoją sprawę doświadczonemu pośrednikowi nieruchomości, który wie jak najszybciej pomóc Ci pozbyć się Twojego problemu?

Zastanów się, co powinien wiedzieć sprzedawca nieruchomości. Pośrednika z kilkuletnim stażem w biurze nieruchomości nie przebijesz. Możesz tylko zyskać, podejmując z nim współpracę.

Może to też Ci się spodoba

O co warto zadbać w biznesie na swoim?

Własny biznes – marzenie wielu z nas i synonim niezależności. Jednak to właśnie bycie swoim własnym szefem sprawia, że sami musimy  zatroszczyć się o wszystkie podstawowe kwestie. Na co szczególnie zwrócić uwagę by zachować płynność i motywację do działania? Podpowiadamy! Mam plan Przy zakładaniu własnej działalności biznesplan wydaje się właściwie oczywistością, prawda? Niestety tylko z […]

Kiedy kupić mieszkanie? Prognoza na 2018 rok

Rokrocznie, to samo pytanie zadają sobie wszyscy, którzy planują nabyć nieruchomość. Czy faktycznie konkretny okres ma jakiekolwiek znaczenie i czy istnieje jedna odpowiedź na pytanie: “Kiedy kupić mieszkanie?”.

Od czego zacząć szukanie pomysłu na biznes?

Najlepszy pomysł na biznes siedzi w Twojej głowie. Zrób analizę swoich mocnych i słabych stron, wypisz konkretne, praktyczne umiejętności, które możesz zmonetyzować i przełożyć na rentowny biznes, potem zbadaj rynek, na którym zamierzasz działać i znajdź niszę – to nie musi być kompletnie nowa usługa. Wystarczy, że zapewnisz klientowi maksymalizację korzyści, dzięki swoim usługom lub […]

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.