Czy muszę założyć działalność gospodarczą, aby pracować jako pośrednik?

Apr 17, 2018 · Time 1 min. czytania

Czy muszę założyć działalność gospodarczą, aby pracować jako pośrednik?

Posiadanie własnej działalności gospodarczej jest w większości przypadków wymagane. Decyzja taka kierowana jest nie tyle charakterem pracy pośrednika, co standardowymi procedurami biur nieruchomości i w równej mierze korzyścią dla przedsiębiorcy

O przewadze współpracy B2B nad umową o pracę w branży pośrednictwa nieruchomościami wspominaliśmy już wcześniej (link do poprzedniego materiału). W tej branży jest to preferowana forma zatrudnienia, oferująca pracownikowi dużą swobodę pod względem trybu pracy, metod rozliczenia i wysokości otrzymywanego wynagrodzenia. 

Dopuszczalne są również inne formy zatrudnienia, takie jak np. umowa o pracę, lub współpraca na podstawie umowy zlecenia, jednak nie są one zbyt popularne wśród agentów ze względu na znacznie niższą kwotę prowizji wypłacanej w przypadku powyższych.

Może to też Ci się spodoba

Ile wynosi koszt znalezienia nieruchomości przez pośrednika?

Ile wynosi koszt znalezienia nieruchomości przez pośrednika?

Jakich błędów wystrzegać się prowadząc biuro nieruchomości?

Z jakich postaw wynikają największe błędy początkujących właścicieli biur nieruchomości? Czego się wystrzegać?

Jak sprzedać dom lub mieszkanie obciążone hipoteką?

Zastanawialiście się kiedyś, czy sprzedaż domu lub mieszkania z kredytem jest dużym problemem dla klienta? Odpowiedź brzmi: taka nieruchomość może zostać sprzedana niemal w każdym momencie. Cały proces wymaga jednak nieco więcej formalności oraz poświęconego czasu. Jak więc wygląda sprzedaż domu z hipoteką?

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.