Czy pośrednik musi mieć licencję państwową?

Apr 18, 2018 · Time 1 min. czytania

Czy pośrednik musi mieć licencję?

 

Nie. Ze względu na ustawę deregulacyjną, która weszła w życie 1 stycznia 2014 roku od osób zajmujących się pośrednictwem nieruchomości nie wymaga się wyższego wykształcenia kierunkowego, odbycia praktyk, ani zdania państwowego egzaminu zawodowego. Podstawą do wykonywania zawodu jest natomiast oświadczenie o niekaralności, posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych oraz posiadanie aktualnego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone w związku z wykonywaniem czynności pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. 

W obliczu ustawy deregulacyjnej, środowisko pośredników nieruchomości podjęło własne starania, aby profesjonalizować zawód. Stąd osoby zainteresowane certyfikacją zawodu mogą ubiegać się o Licencję Pośrednika w Obrocie Nieruchomościami Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości W takim przypadku powinny zapisać się na Kurs Pośrednika w Obrocie Nieruchomościami zakończony egzaminem. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie PFRN.

Może to też Ci się spodoba

Kryzys w zespole, czyli huragan uderza!

Kryzys w zespole – to hasło niejednego menedżera przyprawia o ból głowy. Jak poradzić sobie z kryzysem w organizacji? Jak zbudować skuteczny zespół i przeprowadzać go pewnie przez wszystkie fazy rozwoju? Przewrotnie nazwaliśmy ten etap huraganem. Co się dzieje, gdy huragan uderza we Freedom Nieruchomości?

Nowa strona Freedom Nieruchomości już jest!

Po wielu miesiącach ciężkiej pracy nowa strona Freedom Nieruchomości ujrzała w końcu światło dzienne. Wyróżnią ją kilka szczególnych elementów.

Na co zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy z biurem nieruchomości w Gdańsku?

Sprzedaż nieruchomości jest zazwyczaj procesem zawiłym. Najpierw podejmujemy decyzję o sprzedaży, następnie ogłaszamy naszą nieruchomość,  czekamy na klientów, a gdy znajdzie się chętny na kupno, wtedy zaczyna się prawdziwa „przygoda”.

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.