Czym jest depersonalizacja?

Dec 22, 2015 · Time 2 min. czytania

„Wolnoć Tomku w swoim domku”. Przyszli właściciele mieszkań podczas prezentacji nieruchomości na sprzedaż wielokrotnie zastanawiają się: jak będę się czuł w tym miejscu? Gdzie postawię swoje rzeczy? Jak ozdobię ściany? Depersonalizacja, czyli usunięcie zbędnych rzeczy po dotychczasowych mieszkańcach ma ogromne znaczenie w procesie kupowania nieruchomości.

Ludzie często szczycą się pamiątkami z podróży, zdjęciami swoich dzieci i wnuków. Niejednokrotnie eksperymentują z wystrojem wnętrz – z lepszym lub gorszym skutkiem. Stanowi to element ich tożsamości. Dzięki temu zyskują poczucie że są u siebie, utożsamiają się z tym miejscem. Kłopot pojawia się wtedy, gdy chcą sprzedać nieruchomość, ale nie potrafią się zrozumieć, na czym polega depersonalizacja.

Jak odbiera to potencjalny klient kupujący? On też chciałby zobaczyć w czterech ścianach elementy swojej tożsamości. Chciałby sobie wyobrazić zdjęcia swoich bliskich, pamiątek ze swoich podróży i dodatków, które wyszukał w sklepie specjalnie dla siebie. Te elementy stanowią i tworzą przestrzeń zwaną DOMEM.

Stąd zadajemy sobie pytanie , czy magnesy na lodówce, obrazek mojego dziecka czy też drapak ukochanego kota mogą pomóc wytworzyć u kupującego chęć zamieszkania w tej nieruchomości? Odpowiedź na to pytanie brzmi: nie! Właściciel musi pogodzić się z tym iż opuszcza dotychczasowe miejsce zamieszkania, by gdzie indziej przenieść swoje wspomnienia, dając tym samym wolną drogę dla wyobraźni potencjalnego nabywcy.

Najważniejsza rzecz podczas sprzedaży jest pomijana na samym początku – to jej wizerunek. Sprzedajemy przecież produkt jakim jest nieruchomość- ta musi  być jak wyszukana czekoladka w bombonierce – musimy ją odpowiednio „opakować” i zaprezentować w najlepszej możliwej odsłonie. I powinniśmy pozwolić by nowy właściciel sam odkrył jej nietuzinkowy smak.

Jakie wnioski powinniśmy więc wyciągnąć? Dajmy kupującym przestrzeń do ich własnych marzeń, wspomnień i poczucia bezpieczeństwa. Pozwólmy, aby nasza nieruchomość stała się DOMEM dla nowego domownika.

Może to też Ci się spodoba

Freedom Nieruchomości podpisał umowę na obsługę inwestycji Shellter

Spółka TLC Inwest, realizator inwestycji Shellter, podpisała umowę na obsługę marketingowo-sprzedażową z Freedom Nieruchomości.  Projekt będzie realizowany przez oddział Freedom Nieruchomości Warszawa Mokotów, kierowany przez Patryka Kuczwalskiego i Marcina Więzika. Shellter to kompleks apartamentowo–hotelowy, który powstanie w Rogowie, 15 km od Kołobrzegu. Realizacją inwestycji zajmuje się spółka TLC Inwest, której prezesem jest Lech Chudy – […]

Siła kobiet w biznesie nieruchomości. Franczyza to droga do bycia liderem

Jest licencjonowanym pośrednikiem nieruchomości. Fachu uczyła się w rodzinnej firmie w Opolu. Do działania motywuje ją zadowolenie klientów, którym pomogła sfinalizować wyjątkowo trudne transakcje. Postanowiła dołączyć do ogólnopolskiej sieci, żeby kreować wysoką jakość usług i nowoczesne rozwiązania.  Aleksandra Cieplik, dyrektor biura Freedom Nieruchomości w Opolu, opowiada o inwestowaniu w nieruchomości na rynku lokalnym. Siła kobiet […]

Jak sprzedać mieszkanie, będąc za granicą?

Jak sprzedać mieszkanie, będąc za granicą? Jeden z moich klientów, chciał sprzedać mieszkanie w Olsztynie, ale mieszkał na stałe poza granicami kraju. Poinformowałam go, że oczywiście podejmę się sprzedaży, lecz żeby wykonać swoją pracę profesjonalnie i skutecznie pracuję z klientami tylko na wyłączności.

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.