Felery nieruchomości - co utrudnia szybką sprzedaż?

Jun 14, 2015 · Time 3 min. czytania

Podczas sprzedaży nieruchomości właściciele czy pośrednicy często koncentrują się na kwestiach promocyjnych, nie doceniając wizerunkowych. Często szczegóły potrafią zepsuć dobrze rokującą transakcję. Warto więc zdiagnozować i mieć w pamięci największe felery nieruchomości. Co utrudnia szybką sprzedaż?

1. Nieutralność wnętrza

Co utrudnia szybką sprzedaż? Po pierwsze, aby sprzedać nieruchomość trzeba uczynić wnętrze jak najbardziej neutralnym, czystym i przestronnym. Ciężko jest wywrzeć niezbędne dobre pierwsze wrażenie, gdy ze ścian krzyczą pastelowe kolory, łazienka jest w kolorze turkusowym, korytarz cytrynowym, sypialnia pomarańczowym, a kuchnia to istna tęcza. Kolorystyczny umiar jest jak najbardziej wskazany.

2. Odgracanie mieszkania

Po drugie, należy zadbać o odgracenie mieszkania i odpowiednie doświetlenie. Porozrzucane graty oraz kiepskie światło, to felery sprawiające wrażenie ciasnego i niedostępnego wnętrza.

3. Zadbaj o zapach

Po trzecie, istnym dramatem jest brzydki zapach pozostawiony w mieszkaniach. Często są to zapachy, na które mieszkańcy mają wpływ, np. zapach po kocie. Warto pamiętać, że nieprzyjemna woń pozostaje w domu na długo więc przed sprzedażą warto wykupić zabieg ozonowania. Tak niewiele robi wielką różnicę.

4. Niedoróbki we wnętrzu

Czwartym felerem jest pleśń, grzyby na ścianie czy obdrapane tapety. Otoczenie, w którym żyło się kilkanaście lat, do którego właściciel zdążył się przyzwyczaić i zaakceptować niekoniecznie musi być tolerowane przez kupującego. Idąc dalej, ogromnie utrudniającym sprzedaż, a permanentne bagatelizowanym przez sprzedających są niedoróbki i niedociągnięcia wnętrz będące pozostałością po remontach. Niewykończone elementy łączeń na panelach, bezpańsko pozostawione kable, czy chyboczące się klamki skutecznie dekoncentrują kupującego. Ten, zamiast skupiać się na wyobrażaniu siebie w nowym miejscu martwi się, że wszytko jest prowizorką.

Felerów nieruchomości może być wiele, począwszy od własnych wizji architektonicznych po niespotykane aranżacje wnętrz oraz role przeznaczenia pomieszczeń – przy tym wszystkim jednak felerem wielu nieruchomości nadal jest cena, czyli ten czynnik który właściciel musi dopasować do wymagań rynku a nie swoich własnych potrzeb. Ważne jest, aby sprzedając nieruchomość postawić się w roli kupującego, spojrzeć obiektywnie na własną nieruchomość i trafnie ocenić jej miejsce i wartość na rynku nieruchomości.

Może to też Ci się spodoba

10 rzeczy, które musisz sprawdzić przed podpisaniem umowy

Znalazłeś mieszkanie, które spełnia wszystkie Twoje wymagania. Wykończone jak należy, w spokojnej, dobrze skomunikowanej okolicy i co najważniejsze – w zasięgu Twojego portfela. Niestety, za Tobą dopiero połowa drogi. W tej chwili powinieneś przestać słuchać serca i włączyć racjonalne myślenie. Oto co musisz sprawdzić przed podpisaniem umowy.

Rynek nieruchomości jeszcze nie reaguje. Co się zmieni w najbliższym czasie? Przegląd prasy 23.05.2022

Każdy boom w pewnym momencie się kończy. Rynek rozwija się cyklicznie. Rynek najmu zyskuje na popularności. Lekkie spowolnienie tempa zakupu nieruchomości nie oznacza jeszcze zapaści na rynku. Wojna za naszą granicą oznacza olbrzymi szok po stronie podażowej. Zapraszamy do lektury najnowszych artykułów prasowych dotyczący sytuacji na rynku nieruchomości.

Jak szybko sprzedać mieszkanie? Wykład otwarty

Dlaczego niektórzy nie mogą sprzedać mieszkania? Dlaczego szybka sprzedaż nieruchomości jest dużym problemem? Przygotowują się wspólnie z moim kolegą Dominkiem do wykładu na temat szybkiej sprzedaży mieszkań musieliśmy poznać odpowiedź na te pytania. Nie można przecież komuś skutecznie pomóc bez wcześniejszej diagnozy. Zapraszamy na wykład otwarty, pt. “Jak szybko sprzedać mieszkanie?”

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.