Ile zarabia pośrednik?

Apr 17, 2018 · Time 2 min. czytania

Ile zarabia pośrednik?

 

Nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na to pytanie. Agenci Freedom Nieruchomości pracują w systemie prowizyjnym, w związku z tym ich wynagrodzenie zależne jest od wyników sprzedażowych, jakie osiągną w danym miesiącu. Stawki prowizji ustalane są indywidualnie, jednak zazwyczaj oscylują w granicach 4,5% od sprzedanej nieruchomości w systemie umów na wyłączność.

Osoby, które chciałyby rozpocząć swoją karierę w branży nieruchomości powinny zdawać sobie sprawę, że jest to zawód w którym nie można liczyć na regularne wynagrodzenie. Zdarzają się miesiące, w których można sfinalizować sprzedaż i otrzymać wysoką prowizję, jednak mogą zdarzyć się też okresy braku zarobków.

Przeciętna wysokość rocznych zarobków agenta nieruchomości to rozpiętość rzędu 100.000-130.000 zł netto dla średniej wielkości miasta (ok. 150 tys mieszkańców). Stawki te warunkuje jednak bardzo wiele zmiennych, takich jak specyfika danego rynku, koniunktura, staż pracy agenta oraz jego zaangażowanie w aktywne pozyskiwanie klientów.

Zwłaszcza na początku pracy pośrednika warto uzbroić się w cierpliwość i nie zniechęcać się niepowodzeniami sprzedażowymi. Statystycznie agenci rozpoczynający pracę w nieruchomościach pierwszą sprzedaż finalizują po ok. 2 miesiącach. Sytuacja ulega zmianie po zdobyciu doświadczenia sprzedażowego i zbudowaniu własnego portfelu klienta. Początki w branży bywają trudne, jednak docelowe zarobki w sektorze nieruchomości osiągane przez doświadczonych agentów sprawiają, że zawód pośrednika postrzegany jest jako bardzo konkurencyjny pod tym względem na tle pozostałych profesji.

 

Może to też Ci się spodoba

Kupno nieruchomości – na jakie opłaty trzeba się przygotować?

Kupując nieruchomości, musimy liczyć się ze sporym wydatkiem. Poza ceną za samą nieruchomość trzeba kalkulować jeszcze inne opłaty. Część z nich wystąpi zawsze, a część tylko w określonych przypadkach.

Adaptacja poddasza – na co zwrócić uwagę?

Znalazłeś wymarzone miejsce do zamieszkania lub świetną lokalizację pod inwestycję. I co dalej? Jakie czyhają na Ciebie zagrożenia, a na jakie korzyści możesz liczyć? Adaptacja poddasza – na co zwrócić uwagę? Przeczytaj nasz poradnik. Poddasze. Przede wszystkim musisz mieć na uwadze dosłowność znaczenia tego słowa. Będziesz mieszkać dosłownie “pod dachem”. I to jest Twój punkt […]

Czy mieszkaniowy wynajem instytucjonalny (PRS) rozwinie się w Polsce? Co dalej z cenami. Przegląd prasy 21.11.2022

Dlaczego PRS się nie rozwija w Polsce? Jakich kosztów nie można już odliczać przy zakupie mieszkania pod wynajem? Gdzie najchętniej będą kupowane nieruchomości i kiedy mniejsze miejscowości wrócą do łask? Rynek PRS zbyt rozchwiany dla funduszy, deweloperów i banków, Rzeczpospolita, 17.11.2022 Popyt detaliczny jest w zapaści, rynek najmu jest silny. Wydawałoby się, że to idealne […]

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.