Ile zarabia pośrednik?

Apr 17, 2018 · Time 2 min. czytania

Ile zarabia pośrednik?

 

Nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na to pytanie. Agenci Freedom Nieruchomości pracują w systemie prowizyjnym, w związku z tym ich wynagrodzenie zależne jest od wyników sprzedażowych, jakie osiągną w danym miesiącu. Stawki prowizji ustalane są indywidualnie, jednak zazwyczaj oscylują w granicach 4,5% od sprzedanej nieruchomości w systemie umów na wyłączność.

Osoby, które chciałyby rozpocząć swoją karierę w branży nieruchomości powinny zdawać sobie sprawę, że jest to zawód w którym nie można liczyć na regularne wynagrodzenie. Zdarzają się miesiące, w których można sfinalizować sprzedaż i otrzymać wysoką prowizję, jednak mogą zdarzyć się też okresy braku zarobków.

Przeciętna wysokość rocznych zarobków agenta nieruchomości to rozpiętość rzędu 100.000-130.000 zł netto dla średniej wielkości miasta (ok. 150 tys mieszkańców). Stawki te warunkuje jednak bardzo wiele zmiennych, takich jak specyfika danego rynku, koniunktura, staż pracy agenta oraz jego zaangażowanie w aktywne pozyskiwanie klientów.

Zwłaszcza na początku pracy pośrednika warto uzbroić się w cierpliwość i nie zniechęcać się niepowodzeniami sprzedażowymi. Statystycznie agenci rozpoczynający pracę w nieruchomościach pierwszą sprzedaż finalizują po ok. 2 miesiącach. Sytuacja ulega zmianie po zdobyciu doświadczenia sprzedażowego i zbudowaniu własnego portfelu klienta. Początki w branży bywają trudne, jednak docelowe zarobki w sektorze nieruchomości osiągane przez doświadczonych agentów sprawiają, że zawód pośrednika postrzegany jest jako bardzo konkurencyjny pod tym względem na tle pozostałych profesji.

 

Może to też Ci się spodoba

Jak szybko pośrednik sprzeda moją nieruchomość przy umowie wyłącznej, a ile to potrwa przy otwartej?

Jak szybko pośrednik sprzeda moją nieruchomość przy umowie wyłącznej, a ile to potrwa przy otwartej?

Myślisz o biznesie? Rozważ własne biuro nieruchomości

Znudzenie etatem, trudności we współpracowaniu z przełożonymi, chęć wyrwania się ze sztywnych korporacyjnych ram, potrzeba elastyczności lub bycia na swoim, konieczność napędzania się ekscytacją. Powodów do rozmyślania o własnym biznesie jest bez liku. Jak jednak wybrać ten właściwy pomysł i dlaczego własne biuro nieruchomości jest dobrym wyborem?

Najlepszy home staging w Polsce. Przewaga konkurencyjna Freedom Nieruchomości

Home staging i konsekwentne budowanie dobrych praktyk w realizacji zdjęć oraz filmów wideo, prezentujących nieruchomości, które przykuwają uwagę, szybko stały się przewagą konkurencyjną biura Freedom Nieruchomości. Po 11 latach pracy nad standardami, które wyróżniają nas na rynku, otrzymaliśmy nagrodę specjalną za całokształt twórczości w konkursie Wizjery 2021. Kto stoi za tym sukcesem? Dlaczego home staging […]

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.