Jak sprzedać mieszkanie 6 razy szybciej?

Jun 12, 2015 · Time 4 min. czytania

Od jak wielu czynników zależy skuteczność i szybkość sprzedaży mieszkania? Eksperci wskazują na mnóstwo kwestii, ale dziś – bazując na najświeższych doświadczeniach – chcę pokazać Ci naoczny przykład na zabójczą skuteczność czterech z nich. Dowiedz się, jak sprzedać mieszkanie 6 razy szybciej!

Pierwszym przykładem i punktem wyjścia dla całego studium przypadku jest niewielkie mieszkanie, usytuowane w południowej dzielnicy Olsztyna. Z racji sąsiedztwa wielu nowych inwestycji deweloperskich, właściciele mieszkania w celu szybkiej sprzedaży, od razu zdecydowali się na współpracę w ramach umowy na wyłączność. Pozwoliło mi to dobrać cały wachlarz skutecznych metod wspierających sprzedaż. Dzięki temu rozwiązaniu, na bardzo konkurencyjnym rynku, mieszkanie znalazło nowych właścicieli już po miesiącu obecności oferty na rynku. Pokażę Ci 4 rzeczy, w które musisz zainwestować. Dowiesz się, jak sprzedać mieszkanie 6 razy szybciej!

Metryczka

Rok budowy: 1999
Piętro: 3. (z trzech)
Powierzchnia: 55,3
ul. Wilczyńskiego, Olsztyn
Cena rynkowa: 219 000 zł
Kwota uzyskana: 209 000 zł
Czas sprzedaży: miesiąc

Zastosowane metody wspierające sprzedaż

  • Umowa na wyłączność. Pozwoliła skupić się w pełni na danej nieruchomości. To agent, po konsultacjach z właścicielami mieszkania, dobiera pakiet skutecznych narzędzi, które zagwarantują szybką sprzedaż. Mając pełną wiedzę o rynku, cenach transakcyjnych, preferencjach kupujących oraz dzięki doświadczeniu w stosowaniu narzędzi marketingowych, pośrednik może sprzedać nieruchomość dokładnie według kryteriów ustalonych przez klienta.
  • Marketing ofert. Pierwszym punktem jest home staging, który wydobywa z wnętrza wszystkie jego mocne strony i pozwala ukazać pełny potencjał nieruchomości. Zwiększa tym samym zainteresowania ofertą, co bezpośrednio przekłada się na ilość potencjalnych klientów. Następnie sesja fotograficzna uwydatnia to, co wyzwala home staging. Tylko profesjonalne fotografie są w stanie pokazać wszystkie walory nieruchomości, zwiększając tym samym znacząco wartość samej oferty. Uatrakcyjniają przekaz i skupiają uwagę na tym co ważne.
  • Mediacje. Bardzo ważnym punktem sprzedaży jest umiejętne poprowadzenie procesu negocjacyjnego pomiędzy sprzedającym, a potencjalnymi kupcami. To tu dochodzi do wymiany oczekiwań i często trudnych rozmów, istotnie wpływających na proces decyzyjny. Dzięki znajomości zasad mediacji, a także doświadczeniu można bezpiecznie przeprowadzić ten proces i zagwarantować skuteczną finalizację.
  • Open house. Dzień pokazowy nieruchomości. Zaplanowany z przynajmniej tygodniowym wyprzedzeniem, odpowiednio wypromowany i perfekcyjnie zorganizowany. Z reguły bierze w nim udział kilku potencjalnych kupujących, z których co najmniej połowa składa oferty kupna.

A teraz przykład niemal zupełnie odwrotny – do czasu!

Drugie mieszkanie, mieszczące się w tej samej okolicy i będące niemal odbiciem naszego pierwszego przypadku, sprzedawało kilku pośredników, którzy bazowali na umowach otwartych. Nie stosowali oni żadnych metod wspierających sprzedaż, co w połączeniu z nieatrakcyjną prezentacją oferty, nie doprowadziło do transakcji przez ponad pół roku.

Metryczka

Rok budowy: 1997
Piętro: 3. (z trzech)
Powierzchnia: 58,1
ul. Piotrowskiego, Olsztyn
Cena rynkowa: 209 000 zł
Czas poświęcony na pierwotną próbę sprzedaży: 6 miesięcy

Zrezygnowany właściciel postanowił przekazać swoją nieruchomość mojemu koledze. Po wdrożeniu identycznych metod wspierających, sprzedaż nastąpiła już po 7 dniach, a kwota uzyskana wyniosła dokładnie tyle samo, co w przypadku wcześniejszego mieszkania – 209 000 zł.

Powyższy przykład pokazuje jednoznacznie – odpowiednio dobrany plan sprzedaży przy umowie na wyłączność może skrócić czas transakcji nawet 6-krotnie!

 

Może to też Ci się spodoba

Czy muszę założyć działalność gospodarczą, aby pracować jako pośrednik?

Czy muszę założyć działalność gospodarczą, aby pracować jako pośrednik? Posiadanie własnej działalności gospodarczej jest w większości przypadków wymagane. Decyzja taka kierowana jest nie tyle charakterem pracy pośrednika, co standardowymi procedurami biur nieruchomości i w równej mierze korzyścią dla przedsiębiorcy O przewadze współpracy B2B nad umową o pracę w branży pośrednictwa nieruchomościami wspominaliśmy już wcześniej (link […]

Agent nieruchomości – czy warto zacząć pracę jako pośrednik?

Praca agenta nieruchomości jest niezwykle pasjonująca i satysfakcjonująca. Charakteryzuje się elastycznym czasem pracy, wysokimi zarobkami, regularnymi kontaktami z klientami oraz ciągłą nauką i dostosowaniem pracy do stale zmieniającego się rynku. Jednak czy każdy może zostać pośrednikiem i czy warto zostać agentem nieruchomości? Praca agenta nieruchomości to elastyczny czas pracy Jeżeli jesteś osobą, która chciałaby rozpoczynać […]

Dążymy do perfekcji! Rebranding Freedom Nieruchomości

Profesjonalizacja znaku i odświeżenie wizerunku marki – Freedom Nieruchomości wyznacza nowe standardy na rynku pośredników w Polsce, dopełniając jakość dedykowanych klientom usług nowym, holistycznym systemem identyfikacji wizualnej. Rozpoznawalny, silny i wydajny – rebranding Freedom ruszył w grudniu 2018 roku. Rebranding jest jak… powrót do domu po długiej wędrówce. Symbolizuje dojrzewanie i zagłębianie się w siebie. […]

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.