Jak szybko pośrednik sprzeda moją nieruchomość przy umowie wyłącznej, a ile to potrwa przy otwartej?

kwi 18, 2018 · Time 1 min. czytania

Jak szybko pośrednik sprzeda moją nieruchomość przy umowie wyłącznej, a ile to potrwa przy otwartej?

Należy zacząć od tego, że przy umowie otwartej do sprzedaży może nie dojść wcale. Wielokrotnie zajmowaliśmy się przypadkami klientów, którzy np. od roku nie mogli sprzedać swojego mieszkania, współpracując z wieloma agencjami jednocześnie. Na umowie wyłącznej do sprzedaży dochodziło po miesiącu lub dwóch.

Przy standardowych i popularnych nieruchomościach, czyli takich, które poszukiwane są najczęściej, umowa na wyłączność pozwala sprzedać szybciej średnio o 49 dni w przypadku mieszkań i o 74 w przypadku domów.

Może to też Ci się spodoba

Jak wycenić nieruchomość?

W sprzedaży nieruchomości są rzeczy ważne, bardzo ważne i po prostu kluczowe. Możemy przygotować nieruchomość, wykonać doskonałe zdjęcia, rewelacyjny opis. Naprawdę efektownie i aktywnie promować ofertę, ale… nawet to może nie wystarczyć do osiągnięcia pożądanego celu. Czyli? Do szybkiej sprzedaży nieruchomości. Dlaczego? Bo bezpośredni wpływ na czas sprzedaży mieszkania czy domu ma jego cena.

Ile czasu minie zanim zarobię pierwsze pieniądze?

Ile czasu minie zanim zarobię pierwsze pieniądze?

Za co odpowiada agent nieruchomości?

Kto choć raz miał styczność z pośrednikiem nieruchomości, będzie miał swoją odpowiedź na  pytanie: kim jest agent nieruchomości. Dla sprzedającego to osoba, która ma znaleźć kogoś, kto zapłaci za jego mieszkanie jak najwięcej. Dla kupującego – człowiek, który zorganizuje wszystkie dokumenty potrzebne do zakupu, zapewni bezpieczeństwo transakcji, a w razie, gdy coś pójdzie nie tak, […]

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.