Jak wybrać biuro nieruchomości?

Apr 26, 2018 · Time 4 min. czytania

Jak wybrać biuro nieruchomości? W życiu większości z nas przychodzi ten moment, kiedy podejmujemy decyzje o sprzedaży naszego mieszkania lub domu. Gdy tak się stanie, zamiast samodzielnie zajmować się sprzedażą, coraz częściej zlecamy sprzedaż profesjonalnej agencji nieruchomości. Czym się wtedy kierować?

W tym tekście pokażę Ci, jak wybrać biuro nieruchomości. Agencję, która pozwoli szybko, bezpiecznie i bezproblemowo przejść przez cały proces transakcji.

Wybór odpowiedniego biura nieruchomości nie jest łatwy. W samym tylko Gdańsku działa ponad 150 agencji. Sam przyznasz, że wybór nie jest łatwy. Sprawdź, na co zwrócić uwagę żeby wybrać jak najlepiej i sprzedać swoją nieruchomość szybko i po najwyższej rynkowej cenie.

Jak wybrać biuro nieruchomości? Po pierwsze wejdź na stronę internetową agencji nieruchomości

Zwróć uwagę, czy biuro nieruchomości ma opublikowane referencje od klientów. Sprawdź, za co jest chwalone i czy przeprowadza dużo transakcji. Jak szybko sprzedaje nieruchomości? Jak wygląda strona internetowa i oferty na niej umieszczone? Pozwoli Ci to ocenić, czy masz do czynienia z profesjonalistami, którzy odpowiadają na potrzeby klientów i są w stanie dopasować najlepszą strategię sprzedaży do danego rodzaju nieruchomości.

Po drugie zapytaj, co otrzymujesz w ramach współpracy

Warto sprawdzić, co agencja oferuje w ramach współpracy. W dzisiejszych czasach poza oczywistym skojarzeniem klienta sprzedającego z kupującym, biuro nieruchomości proponuje szereg działań które mają przyspieszyć cały proces sprzedaży. Są to na przykład: profesjonalna sesja fotograficzna, home staging, wirtualny spacer, nagrywanie za pomocą drona i wiele innych. Ważne żeby biuro współpracowało ze specjalistami w każdej dziedzinie. Jest to gwarancją przygotowania nieruchomości, która wyróżni się w internecie, przez co pobudzi zainteresowanie wśród potencjalnych klientów kupujących.

Po trzecie zwróć uwagę na rodzaj i treść umowy pośrednictwa

Sprawdź, czy biuro nieruchomości w Gdańsku ma przygotowaną profesjonalną umowę, jasno określone warunki współpracy, wynagrodzenie i określone działania, które będzie podejmować w czasie trwania umowy. Jako klient możesz podpisać umowę otwartą lub umowę na wyłączność. Ta druga daje Ci pewność, że agencja nieruchomości bierze odpowiedzialność za działania, które podejmuje. Inwestuje czas i pieniądze w Twoją nieruchomość, żeby osiągnąć jak najwyższą cenę sprzedaży nieruchomości.

Po czwarte wybór skutecznej agencji to oszczędność czasu

Weź pod uwagę, że wybierając skuteczne biuro nieruchomości, jesteś w stanie zaoszczędzić sporo czasu związanego z ciągłym odbieraniem telefonów, pokazywaniem nieruchomości, negocjowaniem i kompletowaniem dokumentów. Dobry agent nieruchomości pomoże Ci zaplanować poszczególne elementy, zrelacjonuje proces sprzedaży, a na końcu zadba o odpowiednie dokumenty potrzebne do finalizacji transakcji u notariusza.

Jak wybrać biuro nieruchomości? Wybór, nawet w samym Gdańsku, nie jest łatwy, ale mam nadzieję, że powyższy tekst pomoże Ci dokonać właściwego wyboru. Pamiętaj też, że zawsze możesz się spotkać z jednym z naszych agentów, którzy opowiedzą Ci więcej o usłudze pośrednictwa.

Może to też Ci się spodoba

Czy muszę założyć działalność gospodarczą, aby pracować jako pośrednik?

Czy muszę założyć działalność gospodarczą, aby pracować jako pośrednik? Posiadanie własnej działalności gospodarczej jest w większości przypadków wymagane. Decyzja taka kierowana jest nie tyle charakterem pracy pośrednika, co standardowymi procedurami biur nieruchomości i w równej mierze korzyścią dla przedsiębiorcy O przewadze współpracy B2B nad umową o pracę w branży pośrednictwa nieruchomościami wspominaliśmy już wcześniej (link […]

Rekord w 2021 roku. 10 nowych oddziałów Freedom Nieruchomości!

Tego nie mogliśmy się spodziewać po roku z pandemią. Freedom Nieruchomości podpisało 10 nowych umów franczyzowych i zamyka pierwszy kwartał 2021 roku z 56 oddziałami w całej Polsce na koncie. Co przyciąga nowych przedsiębiorców do różowej sieci? Dlaczego z Freedom sukces w branży jest pewny, a Ty masz poczucie stabilizacji? Mogłoby się wydawać, że nie […]

Czy koronawirus odmieni trendy na rynku nieruchomości?

Niewątpliwie pandemia koronawirusa zmieni rynek nieruchomości, natomiast skala tych zmian nie powinna moim zdaniem być na tyle duża, aby przedefiniować ten rynek . – O konsekwencjach pandemii, chwilowych fluktuacjach i nowych mikro trendach zakupowych Polaków opowiada Piotr Długosz, agent Freedom Nieruchomości Warszawa Ochota. Dotychczas zdecydowana większość transakcji kupna-sprzedaży dotyczyła mieszkań i osobiście nie sądzę, aby […]

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.