Jak wyglądają obowiązki pośrednika nieruchomości?

Apr 18, 2018 · Time 2 min. czytania

Jak wyglądają obowiązki pośrednika nieruchomości?

 

Podstawowe obowiązki pośrednika to zakres aktywności, które powinien wykonywać, aby doprowadzić do sprzedaży nieruchomości swoich klientów. 

Przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań promocyjnych agent ma obowiązek oględzin, sprawdzenia stanu prawnego nieruchomości oraz analizy rynku lokalnego w celu weryfikacji jak kształtują się ceny podobnych nieruchomości.

Na tej podstawie przygotowana zostaje plan sprzedaży oraz sama oferta, zawierająca skompletowaną dokumentację stanowiącą przygotowanie do transakcji, dokładny opis nieruchomości oraz zdjęcia z sesji mieszkania, którego wystrój wcześniej został specjalnie w tym celu zaaranżowany przez home stagera Freedom Nieruchomości.

Zakres czynności składający się na proces sprzedaży możemy uporządkować następująco:

  • Agent zajmujący się daną  nieruchomością jest zobowiązany do udzielenia pełnych informacji na jej temat osobom zainteresowanym oraz organizowanie prezentacji w terminach uzgodnionych ze sprzedającym
  • By zwiększyć szanse na sukces sprzedażowy i zdobyć zaufanie przyszłego klienta należy zadbać o przekazanie mu możliwie jak najpełniejszego obrazu danej nieruchomości oraz informacji niezbędnych do podjęcia tak kluczowej decyzji jaką jest sprzedaż, bądź też zakup mieszkania. 
  • Pośrednik ma obowiązek udzielać klientowi rzetelnych informacji odnośnie stanu technicznego oraz kosztów eksploatacyjnych budynku, doradzić mu w problematycznych dla niego kwestiach oraz poinformować go na temat opłacalności budynku na tle innych inwestycji. 
  • Po stronie pośrednika jest również prowadzenie negocjacji z osobami zainteresowanymi kupnem nieruchomości oraz przygotowanie umowy przedwstępnej oraz umowy sprzedaży nieruchomości.

Dobrymi praktykami każdego profesjonalnego pośrednika jest ciągłe poszerzanie swoich kompetencji w zakresie wiedzy o rynku i trendach w branży nieruchomości. Dlatego właśnie agenci Freedom Nieruchomości przechodzą regularne szkolenia doskonalące ich kompetencje sprzedażowe i prawne.

Może to też Ci się spodoba

Od 20 lat biuro nieruchomości w Elblągu. Teraz pod banderą Freedom!

Anna i Jarosław Kraińscy od ponad dwudziestu lat prowadzą swoje biuro nieruchomości w Elblągu. Co wg nich najbardziej zmieniło się w branży przez ten okres i dlaczego właśnie teraz zdecydowali się dołączyć do systemu franczyzowego nieruchomości?

#szybkiwywiad: Kiedy serce wyznacza cel, nie możesz mu nie podołać

Co w branży nieruchomości elektryzuje najbardziej? Co jest jednocześnie największą motywacją i najważniejszą składową skutecznego biznesu? O problemach i sukcesach rozmawiamy z Justyną Pieńkowską, Dyrektorką oddziału Freedom Ełk.

Obowiązek meldunkowy – wszystko, co musisz wiedzieć

Ostatnimi czasy coraz częściej spotykam się z opiniami klientów, że obowiązek meldunkowy został zniesiony. Nie jest to jednak prawda, dlatego postanowiłem przybliżyć tę kwestię w poniższym artykule. Obowiązek meldunkowy wywodzi się z okresu PRL-u. Pełnił rolę ewidencyjną, zgodnie z ustawą z dnia 10 kwietnia 1974 r. o ewidencji ludności i dowodach osobistych. Dla urzędów i […]

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.