Kariera w Nieruchomościach 7: Mieszkania pod mikroskopem

lis 24, 2023 · Time 3 min. czytania

Praca w laboratorium, choć fascynująca, budziła także frustrację. Na co ją zmienić? Na pracę w nieruchomościach - a tak właśnie było w przypadku Pauliny Miszkiel, agentki nieruchomości z oddziału Freedom Gdynia. Nowy zawód wiązał się ze zdobyciem wielu nowych kompetencji, ponadto, jak przyznaje Paulina, jest to praca związana z ciągłym rozwojem i mająca mało wspólnego ze stereotypowym obrazem pośrednika. A mimo to warto spróbować. Dlaczego?

Kariera w nieruchomościach 7: Mieszkania pod mikroskopem

Z laboratorium do biura nieruchomości

Zanim Paulina Miszkiel trafiła do nieruchomości, pracowała w laboratorium. Jednak szybko okazało się, że to właśnie branża nieruchomości jest dla niej idealnym wyborem.

Pracę agenta lubię głównie za możliwość rozwoju na różnych płaszczyznach. Tych możliwości jest ogrom: od mediacji, negocjacji, przez umiejętności sprzedażowe i psychologię sprzedaży, po kwestie dotyczące komunikacji i aspekty prawne. Satysfakcjonuje mnie możliwość rozwoju we wszystkich tych dziedzinach – mówi Paulina.

Obecnie Paulina ma dwuletnie doświadczenie w pracy agenta nieruchomości. Jak przyznaje, codzienność pośrednika wygląda zupełnie inaczej niż to, co można sobie wyobrazić na podstawie ogólnodostępnych informacji oraz stereotypów.

Zanim zaczęłam wysyłać swoje CV do różnych agencji, szukałam w internecie informacji o tym, jak wygląda praca agenta. Artykuły, które są napisane, pokazują taką pracę jako… bardzo prostą. A tak nie jest! Liczba obszarów, w których trzeba się rozwijać, jest ogromna. Tymczasem w internecie można znaleźć wizję agenta, który robi średniej jakości zdjęcia nieruchomości, wystawia ofertę na kilka portali i czeka aż przyjdzie klient, a umowę podpisuje z pierwszą lepszą osobą, która złoży ofertę. A jest zupełnie inaczej!

Pełną historię Pauliny znajdziecie w nowym odcinku “Kariery w nieruchomościach”.

Poprzedni odcinek “Kariery w nieruchomościach”: Od dietetyka do kierownika

Gdzie oglądać odcinki “Kariery w nieruchomościach?

“Kariera w nieruchomościach” to program, gdzie w formacie videocastów poruszamy blaski i cienie pracy w branży. Niejednokrotnie spotykaliśmy się z masą pytań czy wątpliwości dotyczących pracy w nieruchomościach, na które odpowiadamy właśnie w tym projekcie. Na podstawie case study pokazujemy, że w tej branży może się odnaleźć każdy, kto ma w sobie pasję i determinację, aby działać.

Znajdziesz nas w serwisie YouTube.

Żeby nie przegapić nowych odcinków dodaj nas do ulubionych podcastów (subskrybuj).

Przyjemnego oglądania!

Ewelina Zdancewicz

Content manager Freedom

Content manager marki. Od 2014 roku związana z dziennikarstwem i marketingiem. Specjalistka w zakresie tworzenia skutecznych treści reklamowych i storytellingu marki. Posiada tytuły Competent Communicator oraz Competent Leader marki Toastmasters International.

Może to też Ci się spodoba

Plan pracy zespołu handlowego. Obowiązki agentów nieruchomości

Kiedy już zrekrutujesz najlepszych do swojego zespołu, musisz zadbać o to, żeby zarabiali. Nie oznacza to, że masz za nich wykonywać pracę. Rolą menadżera zespołu jest określenie aktywności sprzedażowych agenta i monitorowanie ich wykonywania. Dowiedz się, jak ułożyć skuteczny plan pracy zespołu handlowego! Rekrutacja zespołu sprzedażowego to spore wyzwanie, ale też działanie wpisane na stałe […]

Wspólnota mieszkaniowa

Zgodnie z ustawą o własności lokali, właściciele, których wyodrębnione lokale wchodzą w skład danej nieruchomości, z mocy prawa tworzą wspólnotę mieszkaniową. Zatem kiedy kupujemy mieszkanie, już w momencie podpisania aktu notarialnego i dokonania wpisu do księgi wieczystej, stajemy się członkami wspólnoty mieszkaniowej. Nie trzeba jej więc zakładać, nie można również zrezygnować z bycia jej członkiem.  […]

Jak zostać liderem sprzedaży? Szkolenie Freedom Nieruchomości

Jak zostać liderem? Jaką rolę w zespole powinien spełniać lider? Jak planować, wdrażać i kontrolować projekty? O tę wiedzę są już bogatsi partnerzy sieci Freedom Nieruchomości.

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.