Konferencja Partnerów Freedom Nieruchomości 2023 - omówienie kierunku rozwoju firmy!

kwi 25, 2023 · Time 5 min. czytania

Za nami wyjątkowa Konferencja Partnerów Freedom Nieruchomości – największe, coroczne wydarzenie sieci. Uczestnikami dwudniowego spotkania byli partnerzy i franczyzobiorcy firmy, którzy poruszyli aktualne tematy dotyczące rynku nieruchomości.

Nowy kierunek: Freedom Holding!

Zaangażowanie, energia i masa wiedzy – tak w skrócie można opisać kwietniową konferencję Partnerów Freedom Nieruchomości. Wzięło w niej udział kilkadziesiąt osób: franczyzobiorcy oraz partnerzy firmy. W tym roku najważniejszą kwestią był zupełnie nowy kierunek rozwoju firmy. Chodzi o nowy rozdział w historii Freedom, która 3 kwietnia stała się firmą międzynarodową – Freedom Holding, wchodząc w strategiczne partnerstwo z liderem węgierskiego rynku nieruchomości i pośrednictwa kredytowego – spółką Otthon Centrum.

Konferencja Partnerów Freedom Nieruchomości 2023

Grupa Otthon Centrum Holding jest liderem rynku pośrednictwa w obrocie nieruchomościami na Węgrzech, gdzie działa od 2000 r. Obecnie posiada łącznie 184 oddziały na terenie Węgier oraz 1500 agentów nieruchomości przeprowadzając rocznie blisko 10 000 transakcji. Połączenie Freedom z Otthon Centrum umożliwi firmie zwiększenie udziału w rynku i umocnienie pozycji lidera.

Ogólnopolska sieć biur Freedom Nieruchomości jest liderem na rynku pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Działa od 2010 r. Obok linii oddziałów własnych marka rozwija biura franczyzowe. Dziś sieć liczy 60 oddziałów oraz 500 agentów nieruchomości w strukturach. W 2023 roku połączyła się z Otthon Centrum, tworząc Freedom Holding.

Dlaczego zarząd zdecydował się na połączenie z węgierskim partnerem? Ponieważ jest to wyjątkowo korzystne działanie dla obu stron! Pozwala na dalszy rozwój Freedom Holding jako lidera nieruchomości i spółki-matki oraz rozwój oferty. Otthon Centrum to partner z branży nieruchomości, z bogatym doświadczeniem i kapitałem. Posiada ten sam system wartości i model sprzedaży. Wspólna strategia zakłada rozwój marki Freedom Nieruchomości w strukturach międzynarodowego holdingu. Planowane kierunki działania Freedom Holding to:

  • Zwiększenie udziału w rynku (większa skala franczyzy, nowe lokalizacje oddziałów własnych i wzmocnienie sieci poprzez rekrutację i marketing),
  • technologia, czyli aplikacja CRM i pozyskiwanie leadów,
  • pośrednictwo finansowe – organiczny rozwój i fuzje.

Podczas konferencji zarząd dokładnie opowiedział o tych działaniach, które będą kluczowe w najbliższym czasie.

Zarząd Freedom Nieruchomości o tym, jak obecnie wygląda rynek

Zarząd Freedom Nieruchomości opowiedział o tym, jak dziś wygląda branża, jakie są przewagi konkurencyjne oraz na czym teraz koncentruje się sieć. Następnie Magdalena Czyż, trener sprzedaży oraz rekruter Freedom Nieruchomości podsumowała pilotaż projektu prowadzenia rekrutacji przez centralę. Opowiedziała m.in. o tym, na co zwracają uwagę kandydaci i jak ich przekonać do korzystnej współpracy.

Konferencja Partnerów Freedom Nieruchomości 2023

Nie mogło także zabraknąć tematu kredytów mieszkaniowych. W ciągu ostatniego roku zdolność kredytowa standardowego Polaka znacznie się pogorszyła. Drastycznie spadła liczba wniosków, a polityka banków wcale nie ułatwia sytuacji. Z drugiej strony planowany program Bezpieczny kredyt 2 proc. może szybko zmienić tę sytuację. Marta Górska z NOTUS Finanse podczas swojej prelekcji zaznaczyła, że wartość zapytań o kredyty mieszkaniowe spadła o 57,6 % w marcu 2023 r. w porównaniu do marca 2022 r. Natomiast trzeba zaznaczyć, że kupujący po prostu wstrzymują się z decyzją, czekając na działania rządu. Z nowego programu “Pierwsze mieszkanie” skorzysta do 2027 r. nawet 200 tys. osób, czyli około 40 000 rocznie.

Konferencja Partnerów Freedom Nieruchomości 2023

Świadectwa charakterystyki energetycznej i wynagrodzenie pośrednika

Oczywiście program bezpiecznych kredytów nie jest jednym ważnym aspektem na rynku nieruchomości. Drugiego dnia konferencji najważniejszym tematem były bardzo aktualne świadectwa charakterystyki energetycznej, które staną się obowiązkowe już od 28 kwietnia. Czyli dosłownie za kilka dni! Tym większą wartością dodaną jest fakt, że wszyscy uczestnicy konferencji mogli odświeżyć swoją wiedzę w tym zakresie.

Konferencja Partnerów Freedom Nieruchomości 2023Umożliwiła im to Agata Bazyly-Ciniewska, członek zarządu Emmerson Evaluation. Dzięki niej słuchacze dowiedzieli się, dla jakich budynków/lokali musi zostać wykonany certyfikat energetyczny oraz jakie kary obowiązują za brak świadectwa.

To nie wszystko. Marta Szczepkowska-Sadoch, dyrektor ds prawnych Freedom poruszyła temat dochodzenia wynagrodzenia przez pośrednika. W jego ramach opowiedziała o tym, co należy zabezpieczyć na etapie podpisywania umowy pośrednictwa oraz jakie są dowody potwierdzające wykonanie czynności pośrednictwa.

Czytaj także: Partnerów Freedom Nieruchomości – omówienie trendów panujących na rynku nieruchomości

Może to też Ci się spodoba

Jak okoliczna zieleń wpływa na wartość nieruchomości?

Lokalizacja i otoczenie to czynniki, które w ogromnym stopniu decydują o tym, jaka jest wartość nieruchomości. Każdy, kto zastanawia się nad wyborem odpowiedniego mieszkania, zwraca uwagę na to, gdzie ma się ono znajdować i jak wyglądać będzie potencjalne sąsiedztwo. Ale jak na wartość nieruchomości wpływa zieleń? W kwestii otoczenia za najistotniejsze czynniki klienci kupujący uważają […]

26 skutecznych porad szybkiej sprzedaży nieruchomości

Jeżeli zastanawiasz się nad samodzielną sprzedażą nieruchomości, to już teraz zobacz co dla Ciebie przygotowaliśmy. Wspólnie z czołowymi portalami branżowymi oraz ekspertami z dziedziny marketingu, stworzyliśmy ebooka, dzięki któremu poznasz podstawowe zasady szybkiej i skutecznej sprzedaży.

Ile wynosi opłata franczyzowa we Freedom?

Ile wynosi opłata franczyzowa we Freedom?

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.