Kurs pośrednika w obrocie nieruchomościami - co daje takie szkolenie?

Sep 23, 2021 ·

Grzegorz Sieczek, Menadżer Rozwoju Sprzedaży we Freedom Nieruchomości. Odpowiada za szkolenia w całej sieci sprzedaży. Ma zasięg ogólnopolski. Szkoli zarówno nowych Pośredników Nieruchomości, jak i Franczyzobiorców Freedom. Jak wygląda kurs pośrednika w obrocie nieruchomościami i co nowemu partnerowi franczyzowemu sieci daje szkolenie wdrożeniowe?

Grzegorzu, od 2 lat szkolisz nowe osoby we Freedom. Przez ten czas poprowadziłeś ponad sto szkoleń. Masz duże doświadczenie i wielką wiedzę. Powiedz krótko, dlaczego warto zostać Franczyzobiorcą Freedom?

Jeśli ktoś czuje, że praca w korporacji przestała dawać mu poczucie spełnienia zawodowego i jednocześnie myśli o rozpoczęciu własnego biznesu – nie może przejść obojętnie obok naszej oferty. Otwarcie oddziału franczyzowego w ramach sieci Freedom, to stworzenie własnego miejsca pracy z kompleksowym wsparciem ekspertów z każdej dziedziny.

Własne miejsce pracy to kusząca alternatywa. Oprócz nowych partnerów biznesowych – franczyzobiorców, szkolisz także, a może przede wszystkim – agentów nieruchomości. Jakie to są  konkretnie szkolenia?

Jestem odpowiedzialny za projektowanie i prowadzenie szkoleń sprzedażowych. Pomagam stawiać pierwsze kroki początkującym Agentom, a także prowadzę warsztaty rozwojowe dla zaawansowanych Specjalistów i Menadżerów. 

Projektuję szkolenia w taki sposób, w jaki sam chciałbym być szkolony. Ważne jest dla mnie to, aby program warsztatów nie był “oderwany” od realiów tylko wynikał z rzeczywistych potrzeb Agentów. 

Moim konikiem jest formuła szkolenia “on the job”. Inaczej mówiąc to praca z Agentem w terenie, podczas której wspólnie możemy podjąć aktywności sprzedażowe, takie jak wykonanie tzw. zimnego telefonu czy prowadzenie rozmowy z Klientem. 

Jeśli ktoś czuje, że praca w korporacji przestała dawać mu poczucie spełnienia zawodowego i jednocześnie myśli o rozpoczęciu własnego biznesu – nie może przejść obojętnie obok naszej oferty.

Z tego wynika, że Twoje szkolenia są nastawione na umiejętności praktyczne. Jak wygląda proces szkoleniowy?

Rynek pośredników jest bardzo nasycony, dlatego umiejętność wyróżnienia się spośród innych agentów jest kluczowa. Agent potrzebuje potrafić dopasować się do różnych Klientów i wielu sytuacji, wzbudzić zaufanie. 

Szkolenie sił sprzedaży to nie “jednorazowa akcja”, tylko proces. Wiem, że dużo atrakcyjniej brzmi “nauczę Cię wszystkiego w tydzień”, ale … to po prostu tak nie działa 🙂 Z tego powodu szkolenia dla Agentów Freedom prowadzimy według określonego cyklu. Ten cykl wynika z dwóch istotnych rzeczy.

Po pierwsze, ludzki mózg nie jest przygotowany do przetworzenia i zapamiętania dużej ilości wiedzy w krótkim czasie. Mózg potrzebuje “przespać się” z tematem i poukładać informacje w taki sposób, żeby nie tylko je zrozumieć, ale również zapamiętać.

Po drugie, potrzebujemy dopasować poziom i formę prowadzenia szkolenia do etapu zaawansowania Agenta. Innej wiedzy oczekuje Agent po pierwszym tygodniu pracy, a innej wiedzy będzie potrzebować za 2 miesiące.

Dlatego nasz cykl szkoleniowo – wdrożeniowy dla Agentów składa się z 4 fundamentów:

  1. Tygodniowe szkolenie w oddziale wg programu “Twój START”.
  2. Tygodniowe szkolenie wstępne, podczas których koncentrujemy się na umiejętnościach sprzedażowych i wiedzy prawnej.
  3. Treningi “on the job”, które są pomostem między salą szkoleniową, a prawdziwym Klientem.
  4. Webinary “follow up”, podczas których pracujemy dodatkowo nad umiejętnościami sprzedażowymi i wiedzą prawną.

Widać, że lubisz to co robisz i wierzysz w swoją pracę. Dlaczego oferta Freedom jest wyjątkowa?

Oczywiście oferta jest ważna, stale dążymy do tego, żeby nasza usługa dopieszczała potrzeby naszych Klientów. Mógłbym powiedzieć wiele na temat naszej oferty, ale myślę, że wystarczy wejść na naszą stronę by dostrzec wyjątkowość tego, co robimy.

Oferujemy zarówno świetny i sprawdzony pomysł na własny, dochodowy biznes, jak i fajne miejsce pracy i możliwość kreowania wyjątkowej ścieżki zawodowej.

Uważam, że to co nas wyróżnia, to Ludzie. Klient nie zdecyduje się na teoretycznie najlepszą ofertę, jeśli nie obdarzy Agenta zaufaniem. A właśnie to zaufanie we współpracy “na wyłączność” jest kluczowe.

Czy jest coś co chciałbyś poradzić osobom dołączającym do Freedom?

Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga – ale to nie moje słowa, tylko Churchilla 😉

Święte słowa! Dzięki Grzegorz za rozmowę i do zobaczenia na szkoleniu!

 

Może to też Ci się spodoba

Druga Konferencja Partnerów Freedom Nieruchomości

W czwartek, 21.10., w hotelu Airport Okęcie odbyła się druga Konferencja Partnerów Freedom Nieruchomości. Sieć Freedom to obecnie 63 oddziały, z czego, aż 60, to partnerzy franczyzowi.  Trafnie dobrani prelegenci zaserwowali uczestnikom potężną dawkę wiedzy, okraszoną praktycznymi przykładami i poradami. W swoich wykładach nie bali się poruszać trudnych i problematycznych zagadnień, a przekrój tematów tej […]

Zakup pierwszego mieszkania na rynku wtórnym bez PCC! Przegląd prasy 03.04.2023

Rząd obecnie pracuje nad nowymi przepisami na rynku mieszkaniowym. Minister Waldemar Buda zapowiedział, że przy zakupie pierwszego mieszkania na rynku wtórnym nie trzeba będzie płacić podatku PCC od czynności cywilnoprawnych. Dodatkowo minimalna powierzchnia lokalu użytkowego ma wynosić 25 m kw. Jakich zmian możemy się jeszcze spodziewać? Rekordowo dużo oddanych mieszkań. Ale hossa się kończy i […]

Jak założyć biuro nieruchomości?

Myślisz o biznesie w nieruchomościach, ale nie wiesz od czego zacząć? To świetnie. Przygotowaliśmy dla Ciebie praktyczny poradnik, który pomoże Ci odpowiedzieć na kluczowe pytanie, jak otworzyć biuro nieruchomości.

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.