Najmniejsza wyspa na świecie wystawiona na sprzedaż!

paź 20, 2023 · Time 2 min. czytania

XIX wieczna wyspa, zlokalizowana na kanadyjskiej rzece św. Wawrzyńca, o wielkości 0,5 hektara została wystawiona na sprzedaż za niecałe 1,6 miliona zł. Do kosztu nieruchomości został wliczony dom mierzący 185mkw.

Ile Fraser/ fot. Private Islands

Ile Fraser – najmniejsza wyspa na świecie taniej niż dom w Warszawie

Taka właśnie jest nazwa wyspy położonej na rzece św. Wawrzyńca od strony Quebecu w Kanadzie, która została wystawiona na sprzedaż przez stronę Private Islands. Według przelicznika walutowego dostępnego na ich stronie, cena nieruchomości wynosi niecałe 1,6 miliona złotych.

W koszty nieruchomości możemy liczyć główny budynek o wielkości 185m2, wyposażony w kuchnię z lodówką oraz kuchenkę gazową, jak również pięknie przeszklona altana z widokiem na wodę z każdej strony.

Najmniejsza wyspa na świecie – jak się tam dostać?

Ponadto na parterze znajdują się dwa inne pomieszczenia, a na piętrze 7 sypialni, które z łatwością pomieszczą od 12 do 14 osób. Cały dom został zbudowany z drewna sosnowego, który nadaje mu przyjemny klimat. Dodatkowo wyspa została wyposażona w mały hangar dla łodzi oraz chatkę do połowu ryb, gdy rzeka jest zamarznięta. A jako że nieruchomością jest wyspa, łódka będzie o wiele bardziej potrzebna niż jaki inny środek transportu. Niestety mimo wielu zalet, dom nie jest wyposażony w prąd i kanalizację. O to będzie już musiał zadbać przyszły właściciel.

Wyspa Ile Fraser położona jest około 1 godzinę od Montrealu, 45 min od Ontario i 10 min od stanu Nowy Jork. Czy znajdą się chętni, aby na niej zamieszkać? Czas pokaże – z pewnością jest to jedna z ciekawszych ofert, jakie można sobie wyobrazić.

Czytaj także: Niższy podatek od garażu i miejsca postojowego. I to o 10 razy!

Może to też Ci się spodoba

Na których aspektach marketingu powinni skupiać się pośrednicy nieruchomości?

Które czynniki w zakresie promocji ofert powinni poprawić pośrednicy nieruchomości? Jak wyróżnić swoje biuro i zbudować przewagę konkurencyjną? Które narzędzia odegrają największą rolę w niedalekiej przyszłości?

Obowiązek meldunkowy – wszystko, co musisz wiedzieć

Ostatnimi czasy coraz częściej spotykam się z opiniami klientów, że obowiązek meldunkowy został zniesiony. Nie jest to jednak prawda, dlatego postanowiłem przybliżyć tę kwestię w poniższym artykule. Obowiązek meldunkowy wywodzi się z okresu PRL-u. Pełnił rolę ewidencyjną, zgodnie z ustawą z dnia 10 kwietnia 1974 r. o ewidencji ludności i dowodach osobistych. Dla urzędów i […]

Mieszkanie na sprzedaż – jak wycenić i szybko doprowadzić do finalizacji?

Znaczna część z nas, na którymś z etapów swojego życia, będzie posiadać mieszkanie na sprzedaż. Jak wycenić nieruchomość i odpowiedzialnie podejść do tego procesu? Ile czynności się na niego składa?

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.