Największa sieć biur nieruchomości w Polsce - Freedom łączy się z Investor Nieruchomości

wrz 19, 2023 · Time 6 min. czytania

Jeszcze niedawno informowaliśmy Was o powstaniu Freedom Holding - polsko-węgierskiej grupy kapitałowej, zawiązanej w wyniku wejścia na polski rynek Otthon Centrum i współpracy z Freedom Nieruchomości. Teraz stoimy przed kolejną wielką zmianą, która zmieni nie tylko pozycję Freedom, ale wpłynie na polski rynek nieruchomości. Łączymy się z firmą Investor Nieruchomości, aby wspólnie pod marką Freedom stworzyć największą sieć nieruchomości w Polsce.

Ponad 120 oddziałów w całej Polsce i baza ofert sięgająca aż 7 000 nieruchomości. Oto wynik fuzji Freedom oraz Investor Nieruchomości. Transakcja jest konsekwencją realizowanej strategii i ma na celu osiągnięcie pozycji lidera w zakresie udziału w transakcjach kupna-sprzedaż.

Freedom i Investor Nieruchomości łączą siły!

Droga Freedom do lidera rynku nieruchomości nieustannie prowadzi nas coraz wyżej! Tym razem nasze strategiczne działania doprowadziły do fuzji z Investor Nieruchomości. To firma, która działa na polskim rynku od ponad 20 lat. Posiada ogromne doświadczenie i znajduje się w czołówce sieci biur nieruchomości, patrząc na liczbę oddziałów w Polsce. Tak jak Freedom rozwija się w modelu franczyzowym, gdzie w strukturach posiada 60 oddziałów. Co najważniejsze, Investor wyznaje takie same wartości – relacyjność, pewność, skuteczność, stabilność biznesu, transfer wiedzy. Te wartości skutecznie zachęciły osoby zarządzające do podjęcia współprac – nasza sieć oraz Investor Nieruchomości zdecydowały się na konsolidację, aby umocnić wspólną pozycję na rynku. Połączenie naszych zasobów oraz modeli pozwoli nam na:

 • skuteczniejsze dotarcie do klientów przy jednoczesnym zredukowaniu kosztów,
 • większej ekonomii skali,
 • osiągnięcie pozycji lidera na rynku,
 • możliwość ekspansji na nowe rynki geograficzne oraz segmenty rynku,
 • zdobycie dostępu do nowych technologii i specjalistycznej wiedzy.

Wszystko to przełoży się na jeszcze wyższą jakość obsługi klienta, a co za tym idzie, dla całej branży jest to krok w stronę dalszej profesjonalizacji usług i lepszej dostępności oferty. Jeszcze nigdy klienci nie mieli tak szerokiego wyboru ofert w jednym miejscu oraz tak specjalistycznie wystandaryzowanej obsługi.

  Zostań naszym franczyzobiorcą

  Skontaktuj się z nami i dowiedz się, jak otworzyć pewny biznes w nieruchomościach

  Proszę o zaznaczenie zgody.

  “Połączenie z siecią Investor niewątpliwe umocni partnerów działających w naszych strukturach, a nam da jeszcze większy mandat do realizacji strategii tworzenia środowiska do wzrostu i rozwoju dla prowadzących biuro nieruchomości.” – komentuje Agnieszka Dąbrowska, Prezes Zarządu Freedom Nieruchomości, Dyrektor Franczyzy.

  Na zdjęciu: Agnieszka Dąbrowska, Piotr Ociepa, Anna Bralczyk

  Na zdjęciu: Agnieszka Dąbrowska, Piotr Ociepa, Anna Bralczyk

  Wyzwania rynku nieruchomości a konsolidacja

  Rozwój, o którym mowa, jest szczególnie pożądany w obecnych warunkach rynkowych. Ożywienie w branży nieruchomości, na które wpływają takie czynniki jak m.in. rządowy program Bezpieczny Kredyt 2 proc. czy zniesienie podatku PCC na pierwsze mieszkanie sprawia, że wymagania klientów nieustannie rosną. Aktywne odpowiadanie na ich potrzeby jest naszym priorytetem. Wyzwaniem jest nieprzewidywalność rynku, który przez kilka miesięcy mocno spowolnił, aby od lipca 2023 roku gwałtownie przyspieszyć. Analitycy PKO BP wskazują, że do I kw. 2024 r. ceny transakcyjne mieszkań wzrosną nawet o 10 procent.

  Czytaj także: Najważniejsze cechy lidera rynku nieruchomości? Otwartość, ciekawość, wytrwałość!

  Jednak należy mieć na uwadze, że obecnie prognozowanie w tym zakresie jest bardzo trudne, ponieważ nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia z tyloma czynnikami wpływającymi na ceny nieruchomości. Wśród nich można wymienić np. rosnące ceny materiałów budowlanych, wojnę w Ukrainie czy inflację i wzrost stóp procentowych. Właśnie dlatego prognozy ekspertów ograniczają się tylko do krótkich okresów. Co to oznacza dla nas? Jako sieć musimy być gotowi na wszystko – to oznacza, że musimy być gotowi na perfekcyjną obsługę klienta w każdych warunkach rynkowych. Konsolidacja z Investor Nieruchomości daje nam narzędzia oraz zasoby, które z pewnością nam w tym pomogą.

  “Połączenie się sieci Freedom oraz Investor Nieruchomości jest historyczną chwilą dla polskiego rynku nieruchomości, ponieważ nigdy dotąd nie nastąpiło połączenie tak dużych sieci. Jesteśmy świadkami i jednocześnie bierzemy udział w konsolidacji rynku pośrednictwa w obrocie nieruchomościami w Polsce, co całkowicie zmieni reguły gry, gdzie tylko największe sieci, które potrafią wykorzystać ekonomię skali oraz posiadające odpowiednie zaplecze technologiczne, marketingowe oraz szkoleniowe będą czerpały największy udział w zyskach z rynku” – komentuje Piotr Ociepa, Prezes Zarządu Investor Nieruchomości.

  Na zdjęciu: Łukasz Kruszewski, Agnieszka Dąbrowska, Agnieszka Rosolińska, Piotr Ociepa, Anna Bralczyk

  Na zdjęciu: Łukasz Kruszewski, Agnieszka Dąbrowska, Agnieszka Rosolińska, Piotr Ociepa, Anna Bralczyk

  Freedom – największa sieć nieruchomości w Polsce. Podsumowanie

  Oto krótkie podsumowanie najważniejszych informacji:

  • W wyniku połączenia marek Freedom i Investor Nieruchomości powstaje największa sieć biur nieruchomości w Polsce licząca 120 oddziałów.
  • Efektem końcowym całego procesu związanego z konsolidacją będzie włączenie partnerów Investor Nieruchomości w struktury Freedom Nieruchomości.
  • Połączenie Freedom z siecią Investor Nieruchomości wynika z jej porównywalnej wielkości do Freedom, potencjału na budowanie zespołów i struktur sprzedażowych oraz pozycji marki. na rynku.
  • Połączenie naszych zasobów pozwoli na osiągnięcie większej skali ekonomicznej i zredukowanie kosztów.

  “Fuzja to efekt konsekwentnie realizowanej strategii naszej firmy. Dzisiaj, w niespełna kilka miesięcy po powołaniu do życia Freedom Holding i zapowiedzi budowania silniejszych struktur dla naszych Partnerów, ogłaszamy połączenie z siecią Investor Nieruchomości, tworząc tym samym największą w Polsce sieć biur nieruchomości. Skonsolidowanie zasobów obu sieci umożliwi zbudowanie przewagi konkurencyjnej poprzez zwiększenie zasięgu i dostępności naszej oferty na rynku oraz wzmocnienie struktur sprzedaży, co w konsekwencji zapewni dostarczenie bardziej kompleksowej usługi dla naszych klientów.” – komentuje Agnieszka Rosolińska, CEO Freedom Holding.

  Czytaj także: Freedom Nieruchomości Rzeszów – Lider Nieruchomości 2022!

  Może to też Ci się spodoba

  Własność a spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego – na czym polegają różnice?

  Spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu, a odrębna własność – na czym polegają różnice ?

  Ile środków potrzebuję do otwarcia własnej agencji?

  Ile środków potrzebuję do otwarcia własnej agencji?

  Prezentacja nieruchomości na sprzedaż – jak się do niej przygotować?

  Wszyscy znamy powiedzenie “Pierwsze wrażenie możesz zrobić tylko raz”. Dlatego jeśli chcesz, aby prezentacja nieruchomości na sprzedaż przebiegła idealnie i wywarła świetne wrażenie na kupujących, ten artykuł jest dla Ciebie!

  Chcesz sprzedać nieruchomość?

  Napisz do nas

   Proszę o zaznaczenie zgody.