Nieruchomości na studiach - literatura podstawowa

Feb 13, 2018 · Time 7 min. czytania

Niezależnie od tego, czy zamierzasz pisać pracę inżynierską lub magisterską na temat nieruchomości, czy potrzebujesz po prostu dodatkowej wiedzy na studiach, zapoznaj się z naszym zestawieniem lektur podstawowych.

Każdy, kto przerabiał lub przerabia nieruchomości na studiach wie, że wybór dobrych lektur nie jest wcale tak łatwym zadaniem. Wyszukanie godnych uwagi pozycji w sieci również nie należy do najłatwiejszych zadań. Za większość zestawień, które mogą cokolwiek wnieść, trzeba po prostu zapłacić. Z uwagi na ten fakt, postanowiłem zapytać kilku z naszych agentów o to, na jakich lekturach opierali swoją edukację lub prace dyplomowe. Warto zaznaczyć, że są to pozycje dość ogólne.

Niezastąpiona Profesor Ewa Kucharska-Stasiak

Nazwisko Pani Profesor Ewy Kucharskiej-Stasiak – jako jedynej – pojawiało się zawsze w kontekście nieruchomości na studiach. W bibliografiach naszych agentów panowały te publikacje:

*Niektóre z książek Pani Profesor są bardzo trudno dostępne. Te z nich, które nie zostały podlinkowane, z pewnością znajdziesz w swojej uniwersyteckiej bibliotece.

Warto też sprawdzić Wydawnictwo Poltext

To drugie – jeżeli za kryterium przyjąć częstotliwość pojawiania się w wypowiedziach naszych pośredników – źródło wiedzy, po które warto sięgać. Szczególną uwagę warto poświęcić tym publikacjom:

Pozostałe lektury, które pomogą Ci lepiej zgłębić nieruchomości na studiach

Oczywiście, wykazane w tym artykule lektury to tylko wierzchołek góry lodowej. Pod przysłowiowym “poziomem wody” znajdują się wszelkie specjalizacje i tematy prac dyplomowych, dotykające wybranych gałęzi i problemów rynku nieruchomości. Z uwagi na fakt, że nie sposób byłoby ich tu wszystkich wymienić, postanowiliśmy skupić się jedynie na tych, które stanowią podstawę i punkt wyjścia. To one również znalazły się w największej ilości nadesłanych przez naszych agentów bibliografii.

W myśl tej zasady, prezentujemy pozostałe publikacje, które powtarzały się w zgłoszeniach:

Pamiętajmy o ustawach

To one są tak naprawdę podstawą do nauki, dotyczącej nieruchomości na studiach. Ostatnio znalazłem dwa bardzo przydatne zbiory:

Podejrzewasz, że zamiłowanie do nieruchomości na studiach może przekształcić się w sposób na życie?

W takim razie polecam Ci śledzenie następujących blogerów, u których możesz znaleźć wiele inspiracji, chociażby do tematów pracy dyplomowej lub rodzaju zarabiania na nieruchomościach:

Koniecznie zostaw komentarz pod artykułem w dwóch przypadkach:

  • jeśli przerabiałeś jakąś wartościową książkę, której tutaj zabrakło (stwórzmy wspólnie najlepsze zestawienie niezbędnych lektur),
  • lub chciałbyś, abyśmy pomogli Ci w znalezieniu lektur do konkretnych tematów.

Może to też Ci się spodoba

Czym nasza oferta przekonała nowego Dyrektora Oddziału Freedom w Pile? 

Krzysztof Furman, Dyrektor Biura Nieruchomości Freedom Piła, który po wielu latach prowadzenia działalności pod marką własną, zdecydował się na podjęcie współpracy w ramach franczyzy Freedom. Dziś pytamy czym przekonała go nasza oferta?  Freedom: Panie Krzysztofie, jest Pan pośrednikiem nieruchomości z blisko 30 letnim stażem. Dotychczas prowadził Pan swoje biuro pod marką własną. Skąd wziął się […]

Czy koronawirus odmieni trendy na rynku nieruchomości?

Niewątpliwie pandemia koronawirusa zmieni rynek nieruchomości, natomiast skala tych zmian nie powinna moim zdaniem być na tyle duża, aby przedefiniować ten rynek . – O konsekwencjach pandemii, chwilowych fluktuacjach i nowych mikro trendach zakupowych Polaków opowiada Piotr Długosz, agent Freedom Nieruchomości Warszawa Ochota. Dotychczas zdecydowana większość transakcji kupna-sprzedaży dotyczyła mieszkań i osobiście nie sądzę, aby […]

Ceny mieszkań spadają, fundusze inwestycyjne wykupują nieruchomości. Przegląd prasy 2.08.2022

Koniec mieszkaniowej hossy Ceny mieszkań spadają we wszystkich dużych miastach Fundusze inwestycyjne zaczynają wykupywać nowe mieszkania w Polsce Rynek nieruchomości. W 11 z 17 miast spadają ceny mieszkań. Gazeta Wyborcza, 01.08.2022 Twórcy raportu (Expander i Rentier.io) przeanalizowali ponad 36 tys. internetowych ofert sprzedaży mieszkań z rynku pierwotnego i wtórnego. Wniosek? W czerwcu br. w porównaniu […]

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.