Opóźnienie w starcie “Mieszkania na start”. Przegląd prasy 12.02.2024

lut 12, 2024 · Time 3 min. czytania

Już wiadomo, że program “Mieszkanie na Start”, zastępujący ubiegłoroczny Bezpieczny kredyt 2 proc., nie wejdzie w życie w pierwszym kwartale tego roku. Według nowych zapowiedzi ma ruszyć “najpóźniej jesienią”. Pierwotnie program miał wystartować już w kwietniu.

Przegląd prasy

Ceny mieszkań w Niemczech mocno spadają. Dlaczego w Polsce jest inaczej? Forsal.pl, 06.02.2024

Wiele osób, które nie śledzą sytuacji u zachodniego sąsiada, może być nieświadomych tego, że przed szybkimi spadkami cen metrażu (zwłaszcza używanego), w Niemczech były widoczne rekordowe wzrosty stawek za 1 mkw.

Źródło: Ceny mieszkań w Niemczech mocno spadają

Nie wiosna, nie lato, więc jesień już na pewno? Opóźnia się wejście w życie Mieszkania na Start. Strefa Biznesu, 8.02.2024

Rządowy program, który zastąpi ubiegłoroczny Bezpieczny kredyt 2 proc., nie pojawi się w pierwszej połowie roku. Minister rozwoju i technologii w TVN24 zapowiada, że wejdzie on w życie „w tym roku, najpóźniej jesienią”. Pierwotnie słyszeliśmy, że Mieszkanie na Start zacznie obowiązywać już w kwietniu, a ostatnio także, że latem. Te zapowiedzi wydają się być nieaktualne. Minister podkreśla jednak, że Mieszkanie na Start to tylko jeden element układanki.

Źródło: Nie wiosna, nie lato, więc jesień już na pewno?

“Mieszkanie na start” 2024 – od kiedy, jakie warunki? Infor.pl, 09.02.2024

“Mieszkanie na start” ruszy na pewno w 2024 roku, najpóźniej jesienią. Aktualnie trwają konsultacje. Na ten program będzie przeznaczone w tym roku 500 mln zł – poinformował minister rozwoju i technologii Krzysztof Hetman.

Źródło: “Mieszkanie na start” 2024 – od kiedy, jakie warunki?

Tani kredyt nie zatopi najmu. Rzeczpospolita, 08.02.2024

Nawet gdy na rynek popłyną darmowe kredyty, chętnych na wynajem mieszkań nie zabraknie. Ale co ze stawkami?

Źródło: Tani kredyt nie zatopi najmu

W rok 3 tys. zł więcej za metr kwadratowy. I nowy trend na rynku nieruchomości. Gazeta.pl, 08.02.2024

Nowy rok, stare problemy. Ceny mieszkań nadal rosną, a w niektórych miastach wzrosty w styczniu są największe od dawna – wynika ze wstępnych danych BIG DATA RynekPierwotny.pl. Na rynku nieruchomości zauważano też niepokojący trend.

Źródło: W rok 3 tys. zł więcej za metr kwadratowy

Nowy ranking najbardziej atrakcyjnych miejsc do inwestowania w nieruchomości. Polska jak Hiszpania, Warszawa jak Barcelona? Subiektywnie o finansach, 11.02.2024

Doradzająca inwestorom nieruchomościowym z całego świata firma CBRE sporządziła ranking najbardziej atrakcyjnych miejsc do inwestowania w mieszkania, biura, obiekty handlowe i magazyny. Jakie są wnioski z rankingu i co łączy Warszawę ze słoneczną Barceloną? Polska należy do stosunkowo nielicznej grupy krajów, które nie zaliczyły w zeszłym roku spadków cen nieruchomości. O ile w Europie Zachodniej i w USA ceny biurowców i mieszkań spadły o 10-20%, o tyle w Polsce mieliśmy kolejny rok cenowego eldorado dla posiadaczy nieruchomości.

Źródło: Nowy ranking najbardziej atrakcyjnych miejsc do inwestowania w nieruchomości

Ewelina Zdancewicz

Content manager Freedom

Content manager marki. Od 2014 roku związana z dziennikarstwem i marketingiem. Specjalistka w zakresie tworzenia skutecznych treści reklamowych i storytellingu marki. Posiada tytuły Competent Communicator oraz Competent Leader marki Toastmasters International.

Może to też Ci się spodoba

Nowe stawki podatku od nieruchomości i WIRON zamiast WIBOR. Przegląd prasy 12.12.2022

Każdy tydzień przynosi jakieś zmiany w branży nieruchomości. Tym razem podwyżka podatku od nieruchomości, zastąpienie WIBORU nowym wskaźnikiem WIRON, czy nowe zasady budowy domów bez pozwolenia. Zapraszamy do lektury. Podatek od nieruchomości 2023 wyższy! Ile wyniosą nowe stawki? Murator Plus, 06.12.2022 Podatek od nieruchomości w 2023 idzie w górę. Znane są już nowe stawki podatku […]

Pewny wybór 18: Kiedy otrzymam klucze?

Kiedy kupujemy mieszkanie, nie wszystko da się załatwić od ręki. Czasem od momentu podpisania umowy do odbioru kluczy mija sporo czasu.

#poznajfreedom: Robert Bondar – “Największa siła tkwi w działaniu”

Sprzedaż – co jest w niej najważniejsze? Jak szybko można się jej nauczyć i dlaczego ta umiejętność jest tak ważna? Jak wybrać dobrego trenera biznesowego i jak duże znaczenie ma misja, którą posiadamy? Poznaj Roberta Bondara, członka zarządu Freedom Nieruchomości i dyrektora oddziału w Olsztynie.

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.