Pewny wybór 22. Analiza działki i lokalizacji

mar 30, 2023 · Time 3 min. czytania

Szukam idealnej działki pod budowę domu. Mam pewne wstępne wymagania, ale zastanawiam się, od czego warto zacząć. W rozmowie z Michałem Maciejewskim, agentem związanym z oddziałem Freedom Nieruchomości Pruszcz Gdański wyjaśnimy, jak znaleźć i sprawdzić wymarzoną działkę pod budowę domu.

W podcaście zaczynamy od chęci – chcemy kupić działkę i wiemy, czego potrzebujemy, ale nie wiemy, od czego zacząć poszukiwania. Czy wtedy warto wsiąść w samochód i zrobić objazd po interesującej nas okolicy, a może są prostsze sposoby? I dodatkowo:

  • Na co powinno się zwracać uwagę podczas wyboru lokalizacji?
  • Jakie lokalizacje są obecnie najpopularniejsze?
  • Co powinno być dla nas pierwszym sygnałem, że dana działka nie jest dobrym wyborem? I z drugiej strony – co powinno nas zachęcić do dalszej analizy?
  • W jakich bazach można samodzielnie sprawdzić podstawowe informacje na temat działki?

Posłuchaj!

Michał Maciejewski
Od blisko 17 lat związany z sektorem finansowym. Pierwsze kroki kariery zawodowej stawiał w działach windykacji należności następnie zajmował się analizą danych, efektywnością i optymalizacją procesów.

W ostatnich latach ściśle związany z bankowością inwestycyjną oraz rynkiem nieruchomości, głównie w obszarze pozyskiwania finansowania dla branży deweloperskiej i logistycznej.

Gdzie słuchać podcastów Freedom?

Freedom Podcast – Pewny wybór to audycja, która pomaga odnaleźć się na rynku nieruchomości. Wyjaśniamy trudne zagadnienia, odpowiadamy na ważne pytania, komentujemy bieżące zmiany. Ten podcast, tak jak nasi agenci – będzie dla Ciebie źródłem wiedzy o tym jak dokonywać pewnych wyborów na rynku nieruchomości.

Znajdziesz nas w aplikacji Spotify, oraz w serwisie YouTube.

Żeby nie przegapić nowych odcinków dodaj nas do ulubionych podcastów (subskrybuj).

Wcześniejszych odcinków możesz też posłuchać tutaj.

Posłuchaj także odcinków naszego poprzedniego podcastu: Freedom Podcast – Rób Swoje!

Przyjemnego słuchania! A dla tych, którzy wolą czytać, przygotowaliśmy transkrypcję odcinka.

Może to też Ci się spodoba

#szybkiwywiad: Kiedy serce wyznacza cel, nie możesz mu nie podołać

Co w branży nieruchomości elektryzuje najbardziej? Co jest jednocześnie największą motywacją i najważniejszą składową skutecznego biznesu? O problemach i sukcesach rozmawiamy z Justyną Pieńkowską, Dyrektorką oddziału Freedom Ełk.

Jak utrzymać firmę na rynku? Start w nieruchomościach

Czy wiesz, że blisko 80 proc. biznesów upada w ciągu dwóch pierwszych lat działalności? Co więcej, mniej niż jedna trzecia nowo powstających małych firm utrzymuje się na rynku co najmniej pięć lat. Jednym słowem, to sport dla prawdziwych herosów. Jak utrzymać firmę na rynku i cieszyć się zyskami przez długie lata?  Do najczęstszych powodów “wpadek” […]

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.