Pewny wybór 22. Analiza działki i lokalizacji

Mar 30, 2023 · Time 3 min. czytania

Szukam idealnej działki pod budowę domu. Mam pewne wstępne wymagania, ale zastanawiam się, od czego warto zacząć. W rozmowie z Michałem Maciejewskim, agentem związanym z oddziałem Freedom Nieruchomości Pruszcz Gdański wyjaśnimy, jak znaleźć i sprawdzić wymarzoną działkę pod budowę domu.

W podcaście zaczynamy od chęci – chcemy kupić działkę i wiemy, czego potrzebujemy, ale nie wiemy, od czego zacząć poszukiwania. Czy wtedy warto wsiąść w samochód i zrobić objazd po interesującej nas okolicy, a może są prostsze sposoby? I dodatkowo:

  • Na co powinno się zwracać uwagę podczas wyboru lokalizacji?
  • Jakie lokalizacje są obecnie najpopularniejsze?
  • Co powinno być dla nas pierwszym sygnałem, że dana działka nie jest dobrym wyborem? I z drugiej strony – co powinno nas zachęcić do dalszej analizy?
  • W jakich bazach można samodzielnie sprawdzić podstawowe informacje na temat działki?

Posłuchaj!

Michał Maciejewski
Od blisko 17 lat związany z sektorem finansowym. Pierwsze kroki kariery zawodowej stawiał w działach windykacji należności następnie zajmował się analizą danych, efektywnością i optymalizacją procesów.

W ostatnich latach ściśle związany z bankowością inwestycyjną oraz rynkiem nieruchomości, głównie w obszarze pozyskiwania finansowania dla branży deweloperskiej i logistycznej.

Gdzie słuchać podcastów Freedom?

Freedom Podcast – Pewny wybór to audycja, która pomaga odnaleźć się na rynku nieruchomości. Wyjaśniamy trudne zagadnienia, odpowiadamy na ważne pytania, komentujemy bieżące zmiany. Ten podcast, tak jak nasi agenci – będzie dla Ciebie źródłem wiedzy o tym jak dokonywać pewnych wyborów na rynku nieruchomości.

Znajdziesz nas w aplikacji Spotify, oraz w serwisie YouTube.

Żeby nie przegapić nowych odcinków dodaj nas do ulubionych podcastów (subskrybuj).

Wcześniejszych odcinków możesz też posłuchać tutaj.

Posłuchaj także odcinków naszego poprzedniego podcastu: Freedom Podcast – Rób Swoje!

Przyjemnego słuchania! A dla tych, którzy wolą czytać, przygotowaliśmy transkrypcję odcinka.

Może to też Ci się spodoba

Części wspólne nieruchomości – co warto o nich wiedzieć, kupując mieszkanie?

Części wspólne nieruchomości – co warto o nich wiedzieć, kupując mieszkanie? Kupując mieszkanie, będące przedmiotem prawa własności, nabywamy jednocześnie udział w częściach wspólnych nieruchomości. Ułamkowy udział zależy od wielkości mieszkania i powierzchni pomieszczeń przynależnych. Części wspólne nieruchomości to temat, który aktualnie spędza Ci sen z powiek? Dowiedz się, co stanowi część wspólną nieruchomości, czym są […]

Jak znaleźć mieszkanie na flipa

Zupełnie inaczej szuka się mieszkania dla siebie i swojej rodziny, a inaczej jeśli planujemy je zarobkowo wynajmować. Na inne rzeczy zwracamy uwagę, gdy planujemy sami w nim mieszkać, a na inne, gdy chcemy tanio kupić, a drożej sprzedać. Rózne są przecież potrzeby, wymagania i priorytety dla każdej z tych sytuacji. Dziś skupimy się na tym, […]

Agencja nieruchomości w Gdańsku – 8 wskazówek, dzięki którym dokonasz dobrego wyboru

Wiele razy rozmawiałam z osobami, których mieszkanie sprzedawała moja agencja nieruchomości w Gdańsku. Za każdym razem słyszałam o ich obawach. Nie ma w tym nic dziwnego. Po pierwsze, nieruchomość to najczęściej najcenniejszy składnik naszego majątku. Po drugie, często z jej sprzedażą wiąże się wiele emocji.

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.