Pewny wybór 29. Jak sprawdzić Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego?

Jun 29, 2023 · Time 3 min. czytania

Zanim rozpoczniemy budowę lub wybierzemy projekt domu, według którego chcemy zbudować swoją nieruchomość, musimy zwrócić uwagę na wytyczne, jakie obowiązują na danym terenie. Działka budowlana być może jest objęta zakresem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Czym on jest i jak wpływa na nasze plany?

O tym dzisiaj rozmawiamy z Januszem Kuszpitem, dyrektorem oddziału Freedom Nieruchomości Mrągowo.

Z tej rozmowy dowiesz się m.in.:

  • Gdzie można sprawdzić MPZP?
  • Czy sprawdzenie planu jest bezpłatne?
  • Jak go czytać? Z czego się składa?
  • Na co uważać podczas analizowania planu? Co powinno zwrócić naszą uwagę, wskazując, że budowa na wybranej działce może być problematyczna?

Posłuchaj!

Janusz Kuszpit
Dyrektor oddziału Freedom Nieruchomości Mrągowo. Z wykształcenia inżynier budownictwa, przez ponad 10 lat związany był z administracją samorządową. Ceni sobie niezależność dlatego pod koniec roku 2017 postawił na zmiany, rozwój i własną działalność. Posiada dużą wiedzę z zakresu zarządzania i obrotu nieruchomościami.

Janusz Kuszpit MPZP
Gdzie słuchać podcastów Freedom?
Freedom Podcast – Pewny wybór to audycja, która pomaga odnaleźć się na rynku nieruchomości. Wyjaśniamy trudne zagadnienia, odpowiadamy na ważne pytania, komentujemy bieżące zmiany. Ten podcast, tak jak nasi agenci – będzie dla Ciebie źródłem wiedzy o tym jak dokonywać pewnych wyborów na rynku nieruchomości.

Znajdziesz nas w aplikacji Spotify, oraz w serwisie YouTube.

Żeby nie przegapić nowych odcinków dodaj nas do ulubionych podcastów (subskrybuj).

Wcześniejszych odcinków możesz też posłuchać tutaj.

Przyjemnego słuchania! A dla tych, którzy wolą czytać, już niebawem dodamy transkrypcję odcinka.

Może to też Ci się spodoba

Jak kupić mieszkanie i zacząć zarabiać?

Przedsiębiorczość to życie przez kilka lat, jak inni ludzie nie potrafią, po to, by spędzić resztę życia tak, jak inni nie mogą”. Tymi słowami Jarosław Tuczko zaczyna swoją książkę „Zrozumieć finanse”, którą mam przyjemność obecnie studiować. Tak, studiować to idealne słowo. Bo chce się wreszcie dowiedzieć, jak kupić mieszkanie i zacząć zarabiać?

Czy ochłodzenie na rynku nieruchomości się utrzyma? Przegląd prasy 18.07.2022

Długo wyczekiwany moment na rynku nieruchomości Mieszkania zaczynają tanieć. Minął szał na budowę domów jednorodzinnych. Wakacje kredytowe wchodzą w życie. Mieszkania zaczynają tanieć. Business Insider, 14.07.2022 Przez ostatnie lata zdążyliśmy się przyzwyczaić do ciągłego wzrostu cen mieszkań, zarówno nowych, jak i tych oferowanych do sprzedaży na rynku wtórnym. Jednak obserwowane od pewnego czasu ochłodzenie popytu […]

Jak napisać ogłoszenie o sprzedaży nieruchomości? 5 zasad, które musisz znać

Zastanawiasz się, jak napisać ogłoszenie, które w mig sprzeda Twoją nieruchomość? To proste: musisz dotrzeć do sedna, użyć prostego języka, oprzeć treść o korzyści i emocje, zbudować zalążek historii i zastosować dobre praktyki webwritingu. A teraz po kolei 🙂

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.