Pewny wybór 32. Masowa ucieczka na wieś. Dlaczego Polacy uciekają z miast?

paź 19, 2023 · Time 3 min. czytania

Miasto już nie takie modne - obecnie trwa boom na nieruchomości zlokalizowane na podmiejskich i wiejskich terenach. Dlaczego coraz więcej osób decyduje się na opuszczenie miejskiego zgiełku?

Masowa ucieczka na wieś. Dlaczego Polacy uciekają z miast?

O tym w najnowszym odcinku Freedom Podcast Pewny Wybór opowiedział Piotr Stokłosa, dyrektor biura nieruchomości Freedom Nysa. Dokładnie przyjrzał się przyczynom, które skłaniają Polaków do masowej migracji na wieś. Z tej rozmowy dowiesz się m.in.:

  1. W jaki sposób rynek nieruchomości reaguje na wzrost zainteresowania życiem na wsi?
  2. Jakie korzyści widzą klienci w zamianie miejskiego stylu życia na życie na wsi?
  3. Co najczęściej zaskakuje osoby przeprowadzające się z miasta na wieś?

Posłuchaj!

Piotr Stokłosa, dyrektor biura nieruchomości Freedom Nysa

Pośrednik w obrocie nieruchomościami z krwi i kości. Z rynkiem związany jest od 2007 roku. Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończył studia podyplomowe w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami oraz zarządzania i wyceny nieruchomości. W 2011 roku zdobył państwową licencję pośrednika. Jest również audytorem energetycznym. Ma na swoim koncie już setki transakcji i zadowolonych klientów.
W 2022 roku postanowił połączyć swoje doświadczenie i umiejętności z marką i jakością Freedom Nieruchomości, by móc dać swoim klientom jeszcze więcej. Wcześniej z sukcesami zarządzał biurem nieruchomości w województwie lubuskim.

Masowa ucieczka na wieś. Dlaczego Polacy uciekają z miast?

Gdzie słuchać podcastów Freedom?

Freedom Podcast – Pewny wybór to audycja, która pomaga odnaleźć się na rynku nieruchomości. Wyjaśniamy trudne zagadnienia, odpowiadamy na ważne pytania, komentujemy bieżące zmiany. Ten podcast, tak jak nasi agenci – będzie dla Ciebie źródłem wiedzy o tym jak dokonywać pewnych wyborów na rynku nieruchomości.

Znajdziesz nas w serwisie YouTube.

Żeby nie przegapić nowych odcinków dodaj nas do ulubionych podcastów (subskrybuj).

Wcześniejszych odcinków możesz też posłuchać tutaj.

Posłuchaj także odcinków naszego poprzedniego podcastu: Freedom Podcast – Rób Swoje!

Przyjemnego słuchania! A dla tych, którzy wolą czytać, niebawem opublikujemy transkrypcję odcinka.

Ewelina Zdancewicz

Content manager Freedom

Content manager marki. Od 2014 roku związana z dziennikarstwem i marketingiem. Specjalistka w zakresie tworzenia skutecznych treści reklamowych i storytellingu marki. Posiada tytuły Competent Communicator oraz Competent Leader marki Toastmasters International.

Może to też Ci się spodoba

Dlaczego warto wybrać biuro nieruchomości?

Sprzedajesz mieszkanie lub dom i zastanawiasz się, dlaczego warto wybrać biuro nieruchomości? Pozwól, że Cię przekonam.

Interesuje cię marka osobista? Nowa książka Łukasza Kruszewskiego

Marka osobista, personal branding, strategia obecności w sieci. Ten temat stale zyskuje na popularności, głównie dzięki efektom, jakie można z nim osiągnąć. Jak jednak zrozumieć całe to zjawisko i z niego skorzystać? Łukasz Kruszewski – Dyrektor ds. marketingu Freedom Nieruchomości – wydał nową książkę Marka Agenta.

Rządowy rejestr cen mieszkań rusza już w 2024 roku. Jak będzie działać?

Rządowy rejestr cen mieszkań to nowa strona, która ma powstać w 2024 roku. Jej zadaniem będzie prezentowanie aktualnych stawek nieruchomości w wybranej okolicy. Rząd zapowiada, że rejestr cen mieszkań będzie bezpłatnym i łatwym w obsłudze serwisem. Należy jednak pamiętać, że tego typu strony już funkcjonują, chociaż są płatne. Dodatkowo każdy ma możliwość złożenia wniosku w […]

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.