Pewny wybór 35. Wycena nieruchomości, czyli za ile naprawdę można sprzedać nieruchomość?

gru 01, 2023 · Time 3 min. czytania

Najnowszy odcinek podcastu “Pewny wybór” poświęcony jest jednemu z najważniejszych aspektów w świecie nieruchomości - wycenie. Nieważne, czy jesteś właścicielem, który chce sprzedać swoją nieruchomość, czy potencjalnym nabywcą, który zastanawia się nad jej wartością - proces określenia rzeczywistej wartości nieruchomości jest kluczowy dla obu stron.

Pewny wybór 35. Wycena nieruchomości, czyli za ile naprawdę można sprzedać nieruchomość?

O tym rozmawiamy z Ryszardem Rybakiem z biura nieruchomości Freedom Częstochowa. Z tej rozmowy dowiesz się m.in.:

  • Czy proces wyceny różni się w zależności od typu nieruchomości, takiej jak mieszkanie, dom czy lokal komercyjny?
  • W jaki sposób rozwija się proces wyceny nieruchomości w dobie nowych technologii?
  • Czy istnieją określone style mieszkań czy udogodnienia, które obecnie przyciągają uwagę nabywców i wpływają na cenę nieruchomości?
  • Czy proces wyceny uwzględnia również lokalizację nieruchomości?

Posłuchaj!

Poprzedni odcinek: Agent dostępny 24/7

Ryszard Rybak

Broker nieruchomości. Przekonany jest, że pogłębianie wiedzy m.in. z zakresu Psychologii w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej, której jest słuchaczem, pozwoli komplementarnie rozwijać swoje kompetencje potrzebne w działaniach zawodowych. Zaufanie, jakim cieszy się w swoim środowisku umożliwia mu pełnienie funkcji Ławnika Sądowego.
Gdzie słuchać podcastów Freedom?

Freedom Podcast – Pewny wybór to audycja, która pomaga odnaleźć się na rynku nieruchomości. Wyjaśniamy trudne zagadnienia, odpowiadamy na ważne pytania, komentujemy bieżące zmiany. Ten podcast, tak jak nasi agenci – będzie dla Ciebie źródłem wiedzy o tym jak dokonywać pewnych wyborów na rynku nieruchomości.

Znajdziesz nas w aplikacji Spotify, oraz w serwisie YouTube.

Żeby nie przegapić nowych odcinków dodaj nas do ulubionych podcastów (subskrybuj).

Wcześniejszych odcinków możesz też posłuchać tutaj.

Posłuchaj także odcinków naszego poprzedniego podcastu: Freedom Podcast – Rób Swoje!

Ewelina Zdancewicz

Content manager Freedom

Content manager marki. Od 2014 roku związana z dziennikarstwem i marketingiem. Specjalistka w zakresie tworzenia skutecznych treści reklamowych i storytellingu marki. Posiada tytuły Competent Communicator oraz Competent Leader marki Toastmasters International.

Może to też Ci się spodoba

Prowizja biura nieruchomości – co wchodzi w jej skład i dlaczego jest pobierana?

Co wchodzi w skład prowizji i dlaczego biura nieruchomości ją pobierają? Wynagrodzenie pośrednika nieruchomości – co wchodzi w jego skład?Prowizja to forma wynagrodzenia za dokonanie usługi. Usługi będącej niczym innym jak czynnością bądź czynnościami pożytecznymi, polegającymi na działaniach prowadzących do zaspokajania sprecyzowanych potrzeb lub dostarczania określonych korzyści.  Co wchodzi w skład prowizji i dlaczego biura nieruchomości […]

Freedom szuka talentów. Widok szczęśliwych klientów to przepiękna sprawa

Czy praca w sprzedaży jest trudna, kiedy jest się na początku zawodowej drogi? Co przynosi w niej najwięcej radości? Poznajcie Dominika, który w szybkim fleszu podzielił się ze mną swoim zdaniem o karierze w nieruchomościach! To część naszego cyklu pt. Freedom szuka talentów. 

Podatek od czynności cywilnoprawnych

Podatek od czynności cywilnoprawnych (tzw. PCC) a nabycie nieruchomości? Wydatki, jakie należy ponieść na nabycie nieruchomości, nie odnoszą się jedynie do jej ceny. Generalnie o rodzaju i wysokości dodatkowych kosztów decyduje przede wszystkim charakter danej nieruchomości. Jednym z najczęściej występujących kosztów dodatkowych, w przypadku zakupu np. mieszkania, jest podatek od czynności cywilnoprawnych, tzw. PCC. Dowiedz […]

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.