6 cech, których potrzebujesz do odniesienia sukcesu w nieruchomościach

Jan 14, 2017 · Time 5 min. czytania
praca w nieruchomościach gdańsk

W  2010 roku  w Olsztynie powstała marka, która na trwałe zmieniła branżę nieruchomości. Postawiła na jakość i świeżość, dając młodym, głodnym sukcesu ludziom szansę na zawodowe spełnienie. Wykorzystała największe atuty pokolenia Y: energię, pasję, upór i innowacyjne myślenie. Jednak aby tego dokonać, potrzebowała nietuzinkowych osób, oddających w pełni DNA Freedom.

Choć nie rozpoczynali swojej przygody w tym samym czasie, to właśnie ich charaktery wyznaczają teraz wymagania stawiane przed nowymi kandydatami. Poznajcie Aleksandrę Romanek i Adama Augustyniaka – duet zarządzający oddziałem w Gdańsku – oraz ich receptę na odniesienie sukcesu w nieruchomościach.

  1. Zapal się do pracy!

Nieustająca i niegasnąca motywacja są gwarantami sukcesu. To dzięki nim zawsze znajdziesz siłę, aby sięgać po więcej. Kiedy Aleksandrze kończyły się wyzwania w rodzimym Olsztynie, postanowiła podjąć kolejną misję – stworzenie od podstaw oddziału Freedom w Gdańsku. Nie było to zadanie proste. Wymagało olbrzymiego zapału i wiary w sukces. Niemal tę samą drogę przebył Adam, który wyjeżdżał z Olsztyna jako jeden z najskuteczniejszych doradców, obejmując rolę menedżera w nowej dla siebie placówce.

“Sukces nigdy nie jest efektem słomianego zapału, tu trzeba przejść przez prawdziwy ogień!”
– Madison James

Dlatego obudź w sobie dziecięcą motywację do postawienia pierwszego kroku. Każdy kolejny będzie dawać Ci jeszcze większą satysfakcję.

  1. Nie zrażaj się niepowodzeniami.

Są one składową każdego pomyślnego zakończenia. Wie to każdy handlowiec, który przepracował dłuższy okres w jakiejkolwiek branży. O sile ludzkiego charakteru najmocniej świadczy ilość podejmowanych prób.

“Nie poniosłem żadnej porażki. Po prostu odkryłem 10 000 błędnych rozwiązań”
– Thomas Edison

Ilu treningów i wysiłku wymaga przebiegnięcie maratonu? Na każdym etapie przygotowań do startu w takich zawodach pojawiają się momenty zwątpienia. Słabsza kondycja, gorszy dzień, dochodzenie do kresu swojej wytrzymałości. To wszystko towarzyszyło Aleksandrze, kiedy walczyła sama ze soba przed biegiem w Amsterdamie. Nic nie zrekompensowało jej trudów tak, jak przekroczenie linii mety. Kiedy zaczyna brakować Ci tchu – przyśpiesz i myśl o końcowym sukcesie.

  1. Bądź odpowiedzialny

Wyobraź sobie, że musisz oddać dorobek całego życia w czyjeś ręce. Założę się, że nie zrobisz tego od razu i bez jakiejkolwiek refleksji. Każda nieruchomość to bagaż emocjonalny jej właścicieli. Tylko odpowiedzialna osoba jest w stanie, oprócz skuteczności, zapewnić bezpieczeństwo tego trudnego procesu. Dobrze to wie zarówno Adam jak i Ola, którzy jako doradcy przeprowadzili dziesiątki transakcji.

“Musisz być odpowiedzialny za to, co oswoiłeś”
– Mały Książę

A oswoić musisz się z myślą, że ktoś pokłada w Tobie zaufanie. To najcenniejsza waluta w branży nieruchomości, której nie sposób przecenić.

  1. Kochaj słowa

Dwójka naszych bohaterów zna się na tym doskonale. Oboje realizują swoje pasje uczęszczając do klubu Toastmasters, uczącego sztuki przewodzenia i przemawiania. Docieranie do umysłów i serc klientów jest kluczową umiejętnością. Choćbyś sprzedawał nie wiadomo jak skuteczny produkt, musisz umieć o nim opowiedzieć tak, aby chciano Cię słuchać.

“Gdy słucham, co mówisz, słyszę, kim jesteś”
– Ralph Waldo Emerson

Pod żadnym pozorem nie zapominaj też o słuchaniu. Tak jak transakcja potrzebuje dwóch stron, aby doszła do skutku, tak Ty musisz umieć poznać swojego klienta najlepiej, jak to możliwe. Jedynie taki układ doprowadzi do szybkiego rozwiązania problemu.

  1. Zarażaj pasją!

Jak robisz cokolwiek, tak robisz wszystko inne. Dlatego też w każdej Twojej codziennej czynności pokazuj na ile Cię stać. Zawsze jest coś, co można zrobić lepiej lub szybciej. To z pasji bierze się energia, do której dojdziemy niebawem.

“Bez pasji nie masz energii, a bez energii nie masz nic”
– Donald Trump

Ideałem jest, gdy Twoje pozapracowe pasje przekładają się na energię do codziennego funkcjonowania. Dla przykładu: Aleksandra, dla której sporty ekstremalne są niemal “drugim ja”, zawsze potrafi wykazać się zimną krwią. Nawet w najtrudniejszych sytuacjach.

  1. Bądź uosobieniem energii!

Najprostszą drogą do osiągnięcia celu, jest pokochanie tego, co się robi. Wykazując się poprzednimi pięcioma cechami prawdopodobnie rozbudzisz ją w sobie na tyle, żeby nie musieć nawet o niej myśleć. Niemniej jednak, warto pamiętać, że nasz nastrój przenosi się na innych i bardzo silnie na nich oddziałuje.

“Przyjemność rodzi energię”
– Albert Einstein

Jeżeli zależy Ci na skutecznych działaniach, pozyskiwaniu rekomendacji i osiąganiu swoich celów, to po prostu musisz płonąć. Wraz z Tobą zapłoną efekty Twojej pracy.

 

Może to też Ci się spodoba

Powody sprzedaży mieszkania. Dlaczego ludzie sprzedają mieszkania?

Dlaczego ludzie sprzedają mieszkania? Jakie są powody? Czym się kierują podejmując decyzję o sprzedaży? To są pytania, na które zawsze warto znać odpowiedź, gdy sami jesteśmy zainteresowani kupnem lokalu mieszkalnego bądź też działamy jako pośrednik i sprzedający potrzebuje naszej pomocy w procesie sprzedaży. Przyczyny sprzedaży mieszkań – z czego może wynikać chęć sprzedaży mieszkania? Możliwych […]

Zmiany na rynku nieruchomości w 2017 roku. Pierwszy TrendBook nieruchomości!

Najlepszym sposobem na przewidywanie przyszłości jest jej tworzenie. Tak uważał P. Drucker – ojciec współczesnej myśli marketingowej i zarządzania biznesem. Jeśli tak rzeczywiście jest, to idąc jego tropem warto zastanowić się, jakie zmiany na rynku nieruchomości czekają nas w 2017 roku.

Home staging – jak zacząć?

Jak zacząć pracę jako home stager? Jakie predyspozycje trzeba mieć i czy odbycie kursu home stagingu jest obowiązkowe? Sprawdź, jak wyglądają początki home stagera i dowiedz się, czy jest to zawód dla Ciebie! Home staging – co to jest i jakie predyspozycje musi mieć przyszły home stager? Home staging to proces przygotowania mieszkania do sprzedaży […]

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.