Prawdziwe historie sprzedaży. Tak działa Freedom!

lut 05, 2019 · Time 7 min. czytania

Zastanawiasz się nad tym, w jaki sposób działa biuro nieruchomości? Jak agent nieruchomości sprzedaje mieszkanie lub dom? Uchylamy rąbka tajemnicy i opowiadamy prawdziwe historie sprzedaży! Nie zawsze udaje się zamknąć transakcję w tydzień czy miesiąc. Naszym priorytetem jest bowiem pomoc klientom w solidnym przygotowaniu oferty – tak, by w efekcie zakończyć transakcję z zyskiem. Poznaj prawdziwe historie sprzedaży nieruchomości biura Freedom w Lublinie.

– Naszą skuteczność determinuje nie tylko doskonała znajomość rynku, pozwalająca przewidzieć relacje między ceną, popytem i podażą – mówią Joanna i Michał Kubiak, dyrektorzy biura Freedom Nieruchomości w Lublinie. – Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i wiedzy prawnej potrafimy przygotować umowy, gwarantując zabezpieczenie interesu klienta i sprawne przeprowadzenie transakcji w nieprzewidzianych sytuacjach.

Często to wiedza o ludziach, a w szczególności o ich zachowaniach w procesie decyzyjnym, pozwala agentom odnosić kolejne sukcesy. Poniżej znajdziesz prawdziwe historie sprzedaży – historie klientów biura Freedom Nieruchomości w Lublinie.

Wykorzystujemy nowoczesne technologie

Wirtualny spacer, okulary VR i film z drona – to narzędzia, którymi posłużyliśmy się w wyjątkowej sytuacji. Klienci musieli kupić nowy dom w miesiąc. Dlaczego? Czekali na trojaczki. Zielone światło do zakupu nieruchomości miała dać żona klienta. Leżała jednak w szpitalu i nie mogła wziąć udziału w prezentacji. Musieliśmy przedstawić jej ofertę w sposób jak najbardziej rzeczywisty. Udało się za pomocą zdobyczy techniki 🙂

W ciągu tygodnia od narodzin trojaczków cała rodzina mieszkała w wymarzonym domu z sypialnią dla każdego z nowo narodzonych dzieci! 🙂

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=BBrO8yrjfQE[/embedyt]

Sprzedaliśmy działkę w tydzień z satysfakcją po obu stronach transakcji

Zgłosiła się do nas klientka, która potrzebowała pomocy w sprzedaży działki, dla której nie przygotowano planu zagospodarowania przestrzennego.

Freedom Nieruchomości pomoże Ci w sprzedaży działki

W celu uzyskania uzgodnionej ceny transakcyjnej, a także żeby przyszły właściciel miał pewność, co do tego jaki i czy w ogóle dom będzie mógł na niej wybudować, zaproponowaliśmy pomoc w uzyskaniu warunków zabudowy.

W ciągu tygodnia od uzyskania warunków działka została sprzedana. Klientka była bardzo zadowolona. Jednocześnie strona kupująca miała pewność, że będzie mogła wybudować na swojej nowej działce wymarzony dom.

Lata doświadczeń i baza zaufanych klientów

Klientka zgłosiła się do nas z prośbą o pomoc przy sprzedaży bardzo drogiego mieszkania. Wnętrze było pięknie urządzone i warte swojej ceny, ale przez rok nie znalazło nowego właściciela.

Jak sobie z tym poradziliśmy? Przez lata działalności na rynku nieruchomości na Lubelszczyźnie zbudowaliśmy bazę zaufanych i wymagających klientów, którzy czekają na wyjątkowe oferty. Nie tracą czasu na oglądanie każdej spośród stu oferowanych na rynku nieruchomości. Ufają naszemu doświadczeniu.

Przed prezentacją mieszkania potencjalnemu nabywcy profesjonalnie przygotowaliśmy ofertę. Home staging, sesja fotograficzna, zapoznanie się ze stanem prawnym nieruchomości, przygotowanie wirtualnego spaceru, dzięki któremu poszukujący nieruchomości mogli obejrzeć wnętrze bez wychodzenia z domu – przyniosły zamierzony efekt.

Freedom Nieruchomości sprzedaje szybko, zyskownie i bezpiecznie

Klient kupujący zdecydował się na zakup w ciągu tygodnia od przedstawienia oferty! Cena była rekordowa, jak na lubelskie warunki, bo osiągnęła wysokość 644 000 zł.

Łagodzimy spory i sprzedajemy z zyskiem

Kolejna historia wiąże się ze sprzedażą pewnej działki. Tuż po zawarciu umowy przedwstępnej jej część – ok. 30 mkw – została wywłaszczona przez gminę pod rozbudowę drogi. Oznacza to, że nowy właściciel gruntu nie dostałby pozwolenia na zabudowę. Zgodnie z obowiązującym planem zagospodarowania przestrzennego powierzchnia działki po wywłaszczeniu okazała się bowiem zbyt mała do jakiejkolwiek zabudowy.

W konsekwencji wartość nieruchomości drastycznie spadła. Negocjacje za pośrednictwem biura pozwoliły uniknąć nieprzyjemnej sytuacji dla obu stron transakcji, doprowadziły do zwrotu zadatku i niesprzedanej nieruchomości, na której zależało kupującemu.

Jak sprzedać działkę w części wywłaszczoną przez gminę?

Właściciel uzyskał dodatkowy czas na ponowny podział nieruchomości, która na nowo uzyskała potrzebną powierzchnię do zabudowy. Cała transakcja trwała rok i zakończyła się sukcesem – cena została podwyższona od pierwotnej o ok. 10%, a kupujący mógł wybudować większy dom, na czym tak bardzo mu zależało.

Oferta dopasowana do rynku – cena musi się zgadzać

Lublin mieszkanie na sprzedaż Freedom NieruchomościJeden z klientów poprosił nas o pomoc w sprzedaży mieszkania. Nie mógł znaleźć nabywcy przez blisko dwa lata. Powód? Niestety, jedno z biur nieruchomości zaproponowało mu dołączenie do oferty garażu, który był oddzielną nieruchomością oraz używanego samochodu. Cena przygotowanej w ten sposób nieruchomości znacznie odbiegała od cen transakcyjnych, które obowiązywały w tej samej lokalizacji.

Naszą pierwszą decyzją było dostosowanie oferty do cen rynkowych. Osobno potraktowaliśmy każdą z oferowanych na sprzedaż nieruchomości. Zainteresowanie mieszkaniem znacznie wzrosło i ostatecznie udało nam się w miesiąc znaleźć nowego nabywcę. Garaż sprzedaliśmy oddzielnie w ciągu tygodnia. Samochód także znalazł nowego właściciela, chociaż to już nie była nasza zasługa 🙂

Kupujących było trzech, ale za to cena łącznie nie odbiegała od pierwotnie założonego celu klienta. Pełen sukces!

Chcesz dołączyć do zespołu skutecznych pośredników? Szukasz profesjonalistów, którzy przeprowadzą cię przez proces sprzedaży lub zakupu nieruchomości? Nie wahaj się. Wybierz Freedom Nieruchomości.

Może to też Ci się spodoba

Czy mogę liczyć na to, że pośrednik prześwietli nieruchomość?

Czy mogę liczyć na to, że pośrednik prześwietli nieruchomość?

Czy muszę mieć doświadczenie w sprzedaży?

Czy muszę mieć doświadczenie w sprzedaży?

Czym różnią się apartament, loft i rezydencja?

Każdemu z nas na hasła loft, apartament i rezydencja przed oczami pojawiają się konkretne obrazy. Czym w praktyce różnią się tego typu nieruchomości? Jakie cechy muszą posiadać? Przez trzy kolejne tygodnie postaramy się omówić każdą z nich. Na pierwszy ogień idą designerskie hale przemysłowe. Ile kosztują lofty i gdzie warto inwestować? Loft kojarzy się zwykle […]

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.