Pomysł masowej budowy mieszkań czynszowych. Czy to realne? Przegląd prasy 11.04.2023

kwi 11, 2023 · Time 4 min. czytania

Oprócz Bezpiecznego kredytu 2 proc. oraz darmowego kredytu proponowanego przez KO pojawiła się jeszcze trzecia koncepcja. Ten pomysł to masowa budowa mieszkań czynszowych. Czy ta koncepcja jest realna i jak wpłynęłaby na rynek nieruchomości? I jak obecnie prezentują się ceny nieruchomości? Zachęcamy do przeczytania naszego nowego przeglądu prasy!

Spadek cen mieszkań z drugiej ręki coraz mniej realny. Forsal.pl, 06.04.2023

Chociaż ceny mieszkań na rynku wtórnym od dłuższego czasu stabilizują się, to jednak ostatnio coraz mocniej kierują się w stronę podwyżek – wynika z danych serwisu Nieruchomosci-online.pl przygotowanych dla Forsal.pl. Kwiecień przyniósł niewielki wzrost średnich cen ofertowych w sześciu stolicach regionów. To reakcja na ożywienie popytu, które jest coraz bardziej widoczne od stycznia 2023 r.

Źródło: Spadek cen mieszkań z drugiej ręki coraz mniej realny

Mieszkaniówka tegoroczną kiełbasą wyborczą. Na stole 300 000 czynszówek, ale czasy taniego budowania już nie wrócą. Bankier.pl, 08.04.2023

Można przypuszczać, że tematy związane z mieszkaniówką będą jednym z głównych akcentów w rozpoczynającej się kampanii przed jesiennymi wyborami. Raczej nie dziwi fakt, że politycy zamiast rozbudowanych programów prezentują propozycje doraźne i atrakcyjne dla swoich elektoratów. Oprócz “Bezpiecznego kredytu 2 proc.” oraz darmowego kredytu proponowanego przez KO pojawiła się jeszcze trzecia ważna koncepcja.

Źródło: Mieszkaniówka tegoroczną kiełbasą wyborczą

O ile tak naprawdę… potaniały mieszkania? Ile deweloperzy zarabiają na każdym metrze? Subiektywnie o finansach. 10.04.2023

Co się bardziej opłaca: mieć kredyt na mieszkanie czy płacić za wynajem takiego samego? Na które mieszkania trzeba wyłożyć więcej pieniędzy: nowe czy używane? Oto garść danych z najnowszego raportu Narodowego Banku Polskiego. Narodowy Bank Polski z dużym – jak zwykle – opóźnieniem podsumował 2022 r. na rynku nieruchomości.

Nie znajdziemy w jego najnowszym raporcie najświeższych danych ani bieżących prognoz, ale jest kilka ciekawych spostrzeżeń na temat opłacalności inwestowania w mieszkania, kosztów najmu i kredytów hipotecznych czy realnych kosztów budowy.

Źródło: Ile deweloperzy zarabiają na każdym metrze?

Urbanista: znikną mikroapartamenty, ale nie zniknie patodeweloperka. Business Insider, 10.04.2023

Wprowadzamy dobre przepisy, regulujące budownictwo mieszkaniowe w Polsce, a jednocześnie uruchamiamy kolejny program, który ma sztucznie pobudzić popyt. System, w którym pielęgniarki i nauczyciele muszą zaciągać kredyt hipoteczny na 20, 30 lat, by móc zrealizować swoje potrzeby mieszkaniowe, nie sprawdza się — przekonuje Łukasz Drozda, urbanista i politolog, autor książki “Dziury w ziemi. Patodeweloperka w Polsce”.

Źródło: Znikną mikroapartamenty, ale nie zniknie patodeweloperka

Duże odbicie na rynku nieruchomości. Sprzedaż mieszkań rośnie. Interia.pl, 11.04.2023

W I kwartale br. w siedmiu największych aglomeracjach w Polsce sprzedano 12,1 tys. mieszkań. Jest to drugi kwartał odbicia od zanotowanego w okresie od lipca do października 2022 r. dołka. Licząc kwartał do kwartału, sprzedaż wzrosła o 35 proc.

Źródło: Duże odbicie na rynku nieruchomości

Może to też Ci się spodoba

Dążymy do perfekcji! Rebranding Freedom Nieruchomości

Profesjonalizacja znaku i odświeżenie wizerunku marki – Freedom Nieruchomości wyznacza nowe standardy na rynku pośredników w Polsce, dopełniając jakość dedykowanych klientom usług nowym, holistycznym systemem identyfikacji wizualnej. Rozpoznawalny, silny i wydajny – rebranding Freedom ruszył w grudniu 2018 roku. Rebranding jest jak… powrót do domu po długiej wędrówce. Symbolizuje dojrzewanie i zagłębianie się w siebie. […]

Czy otrzymam wsparcie w rekrutacji pracowników?

Czy otrzymam wsparcie w rekrutacji pracowników?

Deregulacja zawodu pośrednika nieruchomości zostanie wycofana? Zawód nie będzie już wolny

Waldemar Buda zapowiada zmiany na rynku pośrednictwa nieruchomości. Wynika to z pojawiających się na nim nieprawidłowości, takich jak pobieranie opłat od dwóch stron transakcji. Zmiany w przepisach, czyli ponowne uregulowanie zawodu pośrednika, mają zmienić tę sytuację. Co dokładnie planuje minister rozwoju i jak wpłynie to na pośredników? Skąd pomysł na wycofanie deregulacji zawodu pośrednika nieruchomości? […]

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.