Niespotykane wzrosty sprzedaży mieszkań! Przegląd prasy 11.09.2023

Sep 11, 2023 · Time 2 min. czytania

W porównaniu do sytuacji z 2022 r. sprzedaż mieszkań w sierpniu br. była prawie trzy razy wyższa, a popyt na kredyty cztery razy wyższy. Boom na rynku nieruchomości trwa w najlepsze. Natomiast deweloperzy nie wyrabiają się czasowo z budową mieszkań. W związku z tym wszystkim ceny mieszkań zaczęły rosnąć. Sprawdzamy, kiedy spadnie gorączka na rynku mieszkaniowym.

Przegląd prasy

Boom na rynku nieruchomości trwa. Sprzedaż mieszkań i popyt na kredyty wystrzeliły. Bankier.pl, 05.09.2023

W porównaniu do sytuacji z 2022 r. sprzedaż mieszkań w sierpniu br. była prawie trzy razy wyższa, a popyt na kredyty cztery razy wyższy. To efekt niskiej bazy sprzed roku, znacznego ułatwienia dostępu do kredytów oraz rządowego programu mieszkaniowego.

Źródło: Boom na rynku nieruchomości trwa

Deweloperzy nie nadążają z budową mieszkań. Forsal.pl, 06.09.2023

Kurczy się oferta nowych mieszkań, a te, które w niej pozostały są coraz droższe. W Krakowie, ale też i w Trójmieście powinien już głośno zabrzmieć sygnał SOS. Eksperci portali RynekPierwotny.pl i GetHome.pl alarmują, że w sierpniu średnia cena metra kwadratowego była tam o ponad jedną piątą wyższa niż przed rokiem!

Źródło: Deweloperzy nie nadążają z budową mieszkań

Mieszkania są coraz droższe. Rzeczpospolita, 09.09.2023

Mimo wakacji rynek mieszkań w sierpniu nie zwolnił. – Niespotykane zwykle wzrosty sprzedaży w lipcu i sierpniu pociągnęły za sobą wzrosty cen. Średnia stawka za metr kwadratowy mieszkania od dewelopera w Warszawie przekroczyła 15 tys. zł, a w Gdańsku i Krakowie – 14 tys. zł – podaje Marcin Krasoń, ekspert rynku mieszkaniowego Otodom Analytics.

Źródło: Mieszkania są coraz droższe

Kiedy spadnie gorączka na rynku mieszkań. Rzeczpospolita, 10.09.2023

Taniej nie będzie. Galopujące ceny sprawią, że część klientów nie będzie w stanie kupić mieszkania i pójdzie na rynek najmu – podkreślają eksperci.

Źródło: Kiedy spadnie gorączka na rynku mieszkań

Ewelina Zdancewicz

Content manager Freedom

Content manager marki. Od 2014 roku związana z dziennikarstwem i marketingiem. Specjalistka w zakresie tworzenia skutecznych treści reklamowych i storytellingu marki. Posiada tytuły Competent Communicator oraz Competent Leader marki Toastmasters International.

Może to też Ci się spodoba

Jakie wymogi powinien spełniać lokal na biuro nieruchomości?

Jakie wymogi powinien spełniać lokal na biuro nieruchomości?

Ile zarabia agent nieruchomości?

Chciałbyś wiedzieć ile zarabia agent nieruchomości? Zastanawiasz się nad karierą w branży i chciałbyś wiedzieć, na co musisz się przygotować na początku pracy? Ciekawią Cię formy zatrudnienia i to, na jakie wsparcie możesz liczyć ze strony biura? Przejdźmy zatem do konkretów.

Najlepszy home staging w Polsce. Przewaga konkurencyjna Freedom Nieruchomości

Home staging i konsekwentne budowanie dobrych praktyk w realizacji zdjęć oraz filmów wideo, prezentujących nieruchomości, które przykuwają uwagę, szybko stały się przewagą konkurencyjną biura Freedom Nieruchomości. Po 11 latach pracy nad standardami, które wyróżniają nas na rynku, otrzymaliśmy nagrodę specjalną za całokształt twórczości w konkursie Wizjery 2021. Kto stoi za tym sukcesem? Dlaczego home staging […]

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.