Zniesiono podatek PCC! Przegląd prasy 12.06.2023

cze 12, 2023 · Time 3 min. czytania

Podatek PCC dla kupujących swoje pierwsze mieszkanie z rynku wtórnego zostanie zniesiony. To oznacza spore oszczędności dla klientów! Nie trzeba będzie płacić 2 procent tej daniny od używanego mieszkania czy innej nieruchomości.

Ważna zmiana dla kupujących mieszkania. Zniesiono podatek PCC. Można zaoszczędzić tysiące złotych. Gazeta.pl

Dobra wiadomość dla kupujących swoje pierwsze mieszkanie z rynku wtórnego. Dzięki nowelizacji przepisów, które likwidują podatek od czynności cywilnoprawnych (PCC), nie trzeba będzie płacić 2 procent tej daniny od używanego mieszkania czy innej nieruchomości.

Źródło: Ważna zmiana dla kupujących mieszkania

Obawy przed podatkiem katastralnym. Już teraz Polacy płacą duże podatki od nieruchomości? Bankier.pl, 10.06.2023

Informacja o planach rządu związanych z całkowitą likwidacją użytkowania wieczystego wzbudziła w niektórych osobach podejrzenie, że ta zmiana może być wstępem do wprowadzenia podatku katastralnego. Na razie jednak nie pojawiają się żadne informacje o takich zamiarach. Pewna jest natomiast spora podwyżka stawek podatku od nieruchomości w 2024 roku.

Źródło: Obawy przed podatkiem katastralnym

Bezpieczny kredyt 2 proc.: deweloperzy zaskoczyli, nie zwiększając znacznie podaży mieszkań. Forsal, 07.06.2023

Kiedy ponad rok temu pojawiały się prognozy, że deweloperzy w odpowiedzi na spadek popytu ograniczą podaż, część potencjalnych nabywców mieszkań mogła je lekceważyć. Dość szybko okazało się jednak, że inwestorzy po wysypie projektów z II kw. 2022 r. (spowodowanym chęcią uniknięcia przepisów nowej ustawy deweloperskiej) mocno zakręcili kurek z wprowadzanymi ofertami.

Co ciekawe, praktycznie pewny już start programu Bezpieczny Kredyt 2% na początku lipca 2023 r. nie spowodował zasadniczej zmiany podejścia deweloperów. Nowych wprowadzeń mieszkań jest wprawdzie więcej, ale kompensuje je sprzedaż wyższa niż w czasach rynkowego „dołka”. Świadczą o tym najnowsze dane z maja, które postanowił zaprezentować portal RynekPierwotny.pl.

Źródło: Bezpieczny kredyt 2 proc.: deweloperzy zaskoczyli, nie zwiększając znacznie podaży mieszkań

Czekasz na „Bezpieczny Kredyt 2%”? Bankowcy leją kubeł zimnej wody: procedury jeszcze niegotowe i nie wiadomo, jak liczyć zdolność kredytową. Subiektywnie o finansach, 31.05.2023

Ostatnie dwa lata przyniosły drastyczny spadek dostępności kredytów na mieszkania. Wszystko przez inflację zżerającą realną wartość wynagrodzeń, wysokie stopy procentowe i coraz bardziej wyśrubowane ceny mieszkań. Deweloperzy i potencjalni kredytobiorcy liczą na rządowy program „Bezpieczny Kredyt 2%”, który ma ruszyć od lipca.

Ale bankowcy właśnie wylali na te rozgrzane głowy kubeł zimnej wody. Procedury niegotowe, umowy niepodpisane, a banki nie wiedzą, jak liczyć zdolność kredytową. A niektórzy klienci już podpisali „akonto” nowego programu umowy rezerwacyjne z deweloperami.

Źródło: Czekasz na „Bezpieczny Kredyt 2%”?

Może to też Ci się spodoba

Freedom szuka talentów. Widok szczęśliwych klientów to przepiękna sprawa

Czy praca w sprzedaży jest trudna, kiedy jest się na początku zawodowej drogi? Co przynosi w niej najwięcej radości? Poznajcie Dominika, który w szybkim fleszu podzielił się ze mną swoim zdaniem o karierze w nieruchomościach! To część naszego cyklu pt. Freedom szuka talentów. 

Kupno mieszkania z pośrednikiem – na co mogę liczyć?

Kupno mieszkania z pośrednikiem. Czy mogę liczyć na wsparcie w całym procesie, czy tylko na znalezienie nieruchomości?

Udane pierwsze półrocze 2022 na rynku kredytów hipotecznych

Niedawno zakończony drugi kwartał 2022 roku był jednym z najciekawszych okresów w ostatnich latach. Na rynku od początku roku do lipca uruchomiono 34,7 mld kredytów, co oznacza spadek o 31% względem 2021 roku. Trzeba pamiętać, że rok 2021 był rokiem wyjątkowym pod kątem wolumenów sprzedaży. Patrząc na trochę dłuższy horyzont czasu i porównując miniony okres […]

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.