Boty podbiją rynek nieruchomości? Przegląd prasy 15.05.2023

May 15, 2023 · Time 2 min. czytania

Nie będzie już trzeba samodzielnie określać dokładnych potrzeb mieszkaniowych – nowy bot oparty na ChatGPT zrobi to za nas. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę lub powiedzieć do smartfona, jak zmieniła nam się sytuacja życiowa (np. “będziemy mieć dziecko, obecnie mieszkamy w dwupokojowym mieszkaniu, chcemy więcej miejsca”), a bot zrozumie kontekst. Następnie przedstawi propozycje nieruchomości do kupienia lub na wynajem. Co jeszcze zmieni się na rynku?

Polacy rezerwują mieszkania, ale ofert jak na lekarstwo. “To prowadzi do wzrostu cen”. Money.pl, 09.05.2023

Kwietniowa sprzedaż deweloperów jest o prawie 10 proc. wyższa niż w marcu i prawie 50 proc. wyższa niż analogicznym okresie ubiegłego roku. Zdaniem analityków, ożywienie na rynku potwierdza także kolejny miesiąc z wysoką liczbą nowych rezerwacji. Potencjalni kupujący zarezerwowali w kwietniu ponad 2,9 tys. mieszkań, czyli ponad dwa razy więcej niż np. latem ubiegłego roku.

Źródło: Polacy rezerwują mieszkania, ale ofert jak na lekarstwo

Jak zaspokajać potrzeby mieszkaniowe? Forsal.pl, 13.05.2023

Nabywanie nieruchomości jest istotnym czynnikiem w procesie akumulacji kapitału i w długim okresie przyczynia się do rozwoju rynku pracy oraz wzrostu gospodarczego. Nabywcy nieruchomości zadają sobie niejednokrotnie pytanie, w jaki sposób zaspokoić swoje potrzeby mieszkaniowe oraz z jakimi zagrożeniami wiążą się te rozwiązania.

Źródło: Jak zaspokajać potrzeby mieszkaniowe?

Boty chcą podbić rodzimy rynek nieruchomości, Rzeczpospolita, 15.05.2023

Platformy Gratka i Morizon uruchamiają nowatorski system oparty na ChatGPT – dowiedziała się „Rzeczpospolita”. Algorytmy pomogą wyszukiwać oferty i odciążą agentów. Branża coraz mocniej korzysta z potencjału technologii AI.

Źródło: Boty chcą podbić rodzimy rynek nieruchomości

Może to też Ci się spodoba

Pewny wybór 21: Jak rozmawiać z klientem, aby poznać jego potrzeby?

Rozmowa z klientem nie zawsze należy do łatwych. Inwestor może nie znać bądź nie chcieć komunikować wprost swoich oczekiwań. Wtedy z pomocą przychodzi sztuka zadawania pytań.

Freedom prowadzi sprzedaż nadmorskiej inwestycji Baltic Twins

Dwa nowoczesne budynki z przestronnymi tarasami w odległości zaledwie piętnastu minut spacerem od morza. To atuty nowej inwestycji JAS Grupa Spółka z o.o. Deweloper powierzył proces sprzedaży mieszkań i apartamentów renomowanej sieci agencji Freedom Nieruchomości. W samym centrum miejscowości Sztutowo, niedaleko Krynicy Morskiej, powstaną dwa otoczone zielenią bliźniacze budynki Baltic Twins. Łącznie 54 mieszkania i […]

All I want for Christmas, czyli 5 pomysłów na świąteczne dekoracje

Inspiracje na święta – krwistoczerwone choinki Melanii Trump w Białym Domu, dodatki scandi, a może naturalność i prostota stylu rustykalnego? Poznaj 5 pomysłów na świąteczne dekoracje i zamień swój dom w magiczną zimową krainę! Od czego zacząć dekorowanie domu na święta? Przede wszystkim zdecyduj się na żywą choinkę w doniczce. Odpowiednio pielęgnowana przetrwa czas Bożego […]

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.