Co się zmieni na rynku nieruchomości? Przegląd prasy 15.08.2022

Aug 15, 2022 ·

Wahania cen mieszkań

  • Wakacje kredytowe zapobiegły gwałtownym spadkom.
  • Pojawił się duży problem dla wynajmujących mieszkania

Notariusze z nowymi uprawnieniami. Szykuje się duża zmiana dla rynku nieruchomości. Interia.pl, 10.08.2022

Projekt poszerzający uprawnienia notariuszu o wpis do księgi wieczystej jest na ostatniej prostej i jeszcze w sierpniu może być przyjęty przez Radę Ministrów. Przy okazji modyfikacji systemu teleinformatycznego mogą zostać dodane funkcjonalności, które skokowo poprawiłby jakość danych statystycznych rynku mieszkaniowego. Nowe uprawnienia notariusza – więcej.

Ceny mieszkań – sierpień 2022. Wakacje kredytowe zapobiegły gwałtownym spadkom. Forsal.pl, 11.08.2022

Po czerwcowym spadku ofertowych cen mieszkań, w lipcu nastąpiło minimalne odbicie. Z raportu Expandera i Rentier.io wynika, że pomimo niewielkiego wzrostu w lipcu, wciąż w 11 z 17 badanych miast przeciętne ceny były niższe niż w maju. Przeczytaj więcej pod linkiem. 

Nie ma chętnych na mieszkanie bez wkładu własnego. Wprost, 12.08.2022

Po 2,5 miesiącach funkcjonowania programu „Mieszkania bez wkładu własnego” nikt z niego nie skorzystał. Rządowy pomysł nie wypalił – czytaj więcej. 

Pojawił się duży problem dla wynajmujących mieszkania. Strefa Biznesu, 16.08.2022

Obecna sytuacja może być postrzegana jako raj dla właścicieli mieszkań na wynajem, którzy ze względu na liczbę chętnych mogą swobodnie podnosić czynsz. Warto jednak pamiętać, że wyższe ceny mogą wykluczyć część potencjalnych najemców lub doprowadzić do problemów z wypłacalnością już po zawarciu umowy. Jednocześnie, w przypadku długotrwałych problemów z lokatorem, nawet wysoka kaucja może okazać się niewystarczająca. Problem z wynajmem mieszkania – przeczytaj więcej.

Może to też Ci się spodoba

Taksa notarialna – czym jest i jaki jest jej koszt?

Wydatki, wydatki… Bardzo często, przy różnego rodzaju inwestycjach, zamysłach, planach krótko- i długoterminowych, są one nieodłącznym elementem niepokoju klientów chcących w prawidłowy dopełnić formalności prawnych i publicznych. Niekiedy wysokość takich wydatków jest wystarczającym powodem do tego, aby zamierzone i pełne entuzjazmu plany się nie spełniły lub w znacznym stopniu były ograniczane.

Ile czasu minie zanim zarobię pierwsze pieniądze?

Ile czasu minie zanim zarobię pierwsze pieniądze?

Jak napisać ogłoszenie o sprzedaży nieruchomości? 5 zasad, które musisz znać

Zastanawiasz się, jak napisać ogłoszenie, które w mig sprzeda Twoją nieruchomość? To proste: musisz dotrzeć do sedna, użyć prostego języka, oprzeć treść o korzyści i emocje, zbudować zalążek historii i zastosować dobre praktyki webwritingu. A teraz po kolei 🙂

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.