Deweloperzy nie spieszą się z rozpoczynaniem nowych inwestycji, choć ustawiają się do nich kolejki. Przegląd prasy 17.04.2023

kwi 17, 2023 · Time 3 min. czytania

Obecnie deweloperzy nie śpieszą się z rozpoczynaniem nowych inwestycji. Jednocześnie zapowiedź Bezpiecznego kredytu 2 proc. sprawiła, że do ich biur, a także biur pośredników nieruchomości, zaczęli przychodzić zainteresowani zakupem mieszkań. Jak wobec tego będzie wyglądać rynek w najbliższym czasie? Zachęcamy do przeczytania naszego przeglądu prasy!

Spłacanie hipotek przychodzi trudniej. Wraca zainteresowanie funduszem wsparcia. Forsal.pl, 13.04.2023

Fundusz Wsparcia Kredytobiorców w marcu podpisał ponad 1000 umów na czasowe przejęcie obsługi hipotek klientów, którzy mają problemy z terminową obsługą kredytów – wynika z danych Banku Gospodarstwa Krajowego przekazanych DGP. BGK zajmuje się obsługą funduszu, który finansują banki.

Źródło: Spłacanie hipotek przychodzi trudniej

Polacy znów ruszyli po mieszkania. Efekt “kredytu od rządu. Money.pl, 13.04.2023

Rządowy program “Bezpieczny kredyt 2 proc.” ma wystartować w wakacje. Już teraz zainteresowanie nim jest tak duże, że do deweloperów ustawiają się kolejki. Ożywienie widać też na rynku wtórnym. Tymczasem eksperci mają wątpliwości, czy rządowy program rzeczywiście zwiększy dostępność mieszkań.

Źródło: Polacy znów ruszyli po mieszkania

U deweloperów nadal zima bez odwilży. „Nie spieszą się z odmrażaniem inwestycji”. Bankier.pl, 17.04.2023

Pomimo rosnącej kwartalnie sprzedaży mieszkań oraz możliwości kredytowych klientów, które mogłyby być symptomami odwilży na rynku nieruchomości, deweloperzy nie spieszą się ani z rozpoczynaniem nowych inwestycji, ani z wystawianiem na sprzedaż mieszkań już zbudowanych.

Źródło: U deweloperów nadal zima bez odwilży

Rosnący popyt podbija ceny mieszkań. Rzeczpospolita, 13.04.2023

Pierwszy kwartał roku na rynku wtórnym przyniósł ożywienie. Wyższy popyt przełożył się na wyższe ceny ofertowe mieszkań. Jest to szczególnie widoczne w siedmiu największych miastach: Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Szczecinie i Łodzi – wynika z cokwartalnej analizy rynków w miastach wojewódzkich portalu Nieruchomosci-online.pl.

Źródło: Rosnący popyt podbija ceny mieszkań

Może to też Ci się spodoba

Czeka nas kilka ciekawych miesięcy na rynku mieszkaniowym. Przegląd prasy 20.02.2023

Obecnie widać wyraźną zmianę na rynku mieszkaniowym. Dotychczas kupujący wstrzymywali się z decyzją o własnym “M”, ale wygląda na to, że ta sytuacja się zmieniła. Co wpłynęło na ponowy wzrost zainteresowania mieszkaniami? Przeczytaj najnowszy przegląd prasy Freedom Nieruchomości i dowiedz się więcej! Najmniej mieszkań w budowie od lat. Gdzie sytuacja jest najgorsza? Business Insider, 20.02.2023 […]

Tańsze projektowanie wnętrz? Olsztyn z usługą liftingu nieruchomości

Myślisz o nadaniu swojej nieruchomości nowego ducha? Chciałbyś przeprowadzić metamorfozę wnętrza, ale bez przeprowadzania większych remontów? Może potrzebujesz pomocy jedynie przy dobraniu kolorów i oświetlenia? Na olsztyńskim rynku funkcjonuje od niedawna usługa dla Ciebie: lifting nieruchomości, czyli szybka i tania aranżacja wnętrz od Freedom Nieruchomości.

Prezentacja nieruchomości – samodzielnie czy z pośrednikiem?

Czy pośrednik będzie oglądał nieruchomości razem ze mną? Jak wygląda prezentacja nieruchomości przy współpracy z pośrednikiem?

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.