Deweloperzy nie spieszą się z rozpoczynaniem nowych inwestycji, choć ustawiają się do nich kolejki. Przegląd prasy 17.04.2023

Apr 17, 2023 · Time 3 min. czytania

Obecnie deweloperzy nie śpieszą się z rozpoczynaniem nowych inwestycji. Jednocześnie zapowiedź Bezpiecznego kredytu 2 proc. sprawiła, że do ich biur, a także biur pośredników nieruchomości, zaczęli przychodzić zainteresowani zakupem mieszkań. Jak wobec tego będzie wyglądać rynek w najbliższym czasie? Zachęcamy do przeczytania naszego przeglądu prasy!

Spłacanie hipotek przychodzi trudniej. Wraca zainteresowanie funduszem wsparcia. Forsal.pl, 13.04.2023

Fundusz Wsparcia Kredytobiorców w marcu podpisał ponad 1000 umów na czasowe przejęcie obsługi hipotek klientów, którzy mają problemy z terminową obsługą kredytów – wynika z danych Banku Gospodarstwa Krajowego przekazanych DGP. BGK zajmuje się obsługą funduszu, który finansują banki.

Źródło: Spłacanie hipotek przychodzi trudniej

Polacy znów ruszyli po mieszkania. Efekt “kredytu od rządu. Money.pl, 13.04.2023

Rządowy program “Bezpieczny kredyt 2 proc.” ma wystartować w wakacje. Już teraz zainteresowanie nim jest tak duże, że do deweloperów ustawiają się kolejki. Ożywienie widać też na rynku wtórnym. Tymczasem eksperci mają wątpliwości, czy rządowy program rzeczywiście zwiększy dostępność mieszkań.

Źródło: Polacy znów ruszyli po mieszkania

U deweloperów nadal zima bez odwilży. „Nie spieszą się z odmrażaniem inwestycji”. Bankier.pl, 17.04.2023

Pomimo rosnącej kwartalnie sprzedaży mieszkań oraz możliwości kredytowych klientów, które mogłyby być symptomami odwilży na rynku nieruchomości, deweloperzy nie spieszą się ani z rozpoczynaniem nowych inwestycji, ani z wystawianiem na sprzedaż mieszkań już zbudowanych.

Źródło: U deweloperów nadal zima bez odwilży

Rosnący popyt podbija ceny mieszkań. Rzeczpospolita, 13.04.2023

Pierwszy kwartał roku na rynku wtórnym przyniósł ożywienie. Wyższy popyt przełożył się na wyższe ceny ofertowe mieszkań. Jest to szczególnie widoczne w siedmiu największych miastach: Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Szczecinie i Łodzi – wynika z cokwartalnej analizy rynków w miastach wojewódzkich portalu Nieruchomosci-online.pl.

Źródło: Rosnący popyt podbija ceny mieszkań

Może to też Ci się spodoba

Odbiór techniczny nowego mieszkania – na co zwrócić szczególną uwagę?

Umowa deweloperska już podpisana. Długie oczekiwanie na nowe mieszkanie za Tobą. Wydawałoby się, że na tym koniec procesu zakupu. Nie do końca… Przed przyjęciem własności czeka Cię tylko – a może aż – odbiór techniczny. Podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę. Odbiór techniczny jest warunkiem koniecznym do spełnienia celu umowy deweloperskiej. Jak mówi ustawa o […]

Model biznesowy w nieruchomościach. Case study

Jak prowadzić modelowy biznes w nieruchomościach? Mamy przepis. Zgodzisz się, że na poziomie wizji celem biznesu jest realizacja jakiejś idei. Zmiany dotychczasowego sposobu działania, złamanie schematu, dostarczanie lepszych rozwiązań klientom… Na poziomie ekonomii, celem jest zysk. Aby połączyć te dwa aspekty, niezbędny jest model biznesowy, będący swoistą metodą na osiąganie przewagi konkurencyjnej i zagwarantowanie dochodowości (tj. […]

Freedom – droga do lidera rynku nieruchomości

19 maja w Warszawie odbyło się uroczyste wydarzenie sieci Freedom z okazji rozpoczęcia strategicznej współpracy z Otthon Centrum i przedstawienia strategii rozwoju. W konferencji wzięli udział franczyzobiorcy, partnerzy Freedom oraz przedstawiciele Otthon Centrum.

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.