Kredyt 2 proc. - jaki wkład własny w programie? Przegląd prasy 19.06.2023

Jun 19, 2023 · Time 3 min. czytania

Tuż przed startem programu Bezpieczny kredyt 2 proc. pojawia się najwięcej pytań i wątpliwości. Jaki należy mieć wkład własny, aby skorzystać z gwarancji? Czy też wcale nie trzeba go mieć? Zapraszamy do nowego przeglądu prasy Freedom!

“Kredyt 2 proc.”: Wątpliwości przed startem programu. Jaki wkład własny przy korzystaniu z gwarancji? Interia.pl, 19.06.2023

Wkład własny przy Bezpiecznym Kredycie 2 proc. to maksymalnie 200 tys. zł, ale z kredytu mogą skorzystać osoby, które nie mają wkładu własnego i jednocześnie korzystają z gwarancji. Zapisy dotyczące limitu wkładu własnego wywołały wątpliwości w interpretacji, a niejasności jest więcej.

Źródło: “Kredyt 2 proc.”: Wątpliwości przed startem programu

Frankowicze zainkasują krociowe… odsetki. TSUE zmienia zasady gry. Money.pl, 19.06.2023

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał przełomowy wyrok w sprawie frankowej. Stwierdził, że w przypadku unieważnienia umowy kredytowej bank nie może domagać się od klienta wynagrodzenia za korzystanie z kapitału, jednocześnie pozostawiając taką możliwość klientom.
TSUE wskazał też — co nie odbiło się szerokim echem — od kiedy należy liczyć odsetki ustawowe za opóźnienie od kwoty roszczenia frankowicza względem banku. Wyrok podważa dotychczasową praktykę, stosowaną w polskim orzecznictwie. Oznacza to, że klienci mogą uzyskać od banku znacznie więcej pieniędzy, niż było to możliwe do tej pory.

Źródło: Frankowicze zainkasują krociowe… odsetki

Apartamenty wakacyjne pod wynajem – czy taka inwestycja się opłaca? Ceny za 1 mkw. sięgają dziesiątek tysięcy złotych. Bankier.pl, 17.06.2023

Wynajem mieszkań, pokoi i apartamentów turystom jest często wybieraną formą zarobkowania przez właścicieli nieruchomości. Wynajem noclegowy/krótkoterminowy może stanowić potencjalnie znacznie bardziej zyskowną formę zarobkowania od wynajmu mieszkań na dłuższe okresy. Najpierw jednak trzeba zainwestować – i to niemało.

Źródło: Apartamenty wakacyjne pod wynajem – czy taka inwestycja się opłaca?

Zakup nowych mieszkań. Rośnie popularność lokalizacji podmiejskich. Forsal.pl, 15.06.2023

Wśród nabywców nowych mieszkań rośnie popularność lokalizacji podmiejskich – ocenili w raporcie eksperci portali RynekPierwotny.pl i GetHome.pl. Wskazali, że średnia cena za 1 m kw. w okolicach Warszawy w maju była średnio o ok. 40 proc. niższa niż w stolicy; podobnie było w innych dużych miastach.

Źródło: Zakup nowych mieszkań. Rośnie popularność lokalizacji podmiejskich

Może to też Ci się spodoba

Zniesienie współwłasności nieruchomości

O współwłasności nieruchomości, zaletach i wadach z nią związanych można by pisać bardzo wiele. Jak wiadomo nie od dziś, zgoda buduje.  

Niezbędnik Agenta: Jak ocieplić zimne telefony?

Jest taka jedna czynność w codziennej pracy agenta nieruchomości, która notorycznie spędza sen z jego powiek. Nie dotyczy ona tylko początkujących handlowców. Jak sobie z nią poradzić i przekuć niechęć w sukces? W Niezbędniku Agenta przyszła pora na zimne telefony!

Czy zwracane jest za paliwo?

Czy zwracane jest za paliwo?

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.