Czeka nas kilka ciekawych miesięcy na rynku mieszkaniowym. Przegląd prasy 20.02.2023

Feb 20, 2023 ·

Obecnie widać wyraźną zmianę na rynku mieszkaniowym. Dotychczas kupujący wstrzymywali się z decyzją o własnym “M”, ale wygląda na to, że ta sytuacja się zmieniła. Co wpłynęło na ponowy wzrost zainteresowania mieszkaniami? Przeczytaj najnowszy przegląd prasy Freedom Nieruchomości i dowiedz się więcej!

Najmniej mieszkań w budowie od lat. Gdzie sytuacja jest najgorsza? Business Insider, 20.02.2023

Liczba budowanych mieszkań spadła w Polsce średnio o 28 proc., a są regiony, w których jest zjazd prawie o 40 proc. Eksperci ostrzegają, że przy powrocie większego zainteresowania własnym “M” może być problem z ofertą i cenami. Sprawdziliśmy, jaki potencjał do uruchomienia nowych budów tkwi w poszczególnych województwach.

Źródło: Najmniej mieszkań w budowie od lat

To mogą być ostatnie tygodnie na spokojny zakup nieruchomości. Wgospodarce.pl, 15.02.2023

Zapowiedzi z jednej strony nowych podatków, a z drugiej rządowego programu tanich kredytów już dziś dają do myślenia Polakom. Efektem jest spory wzrost zainteresowania mieszkaniami. Straszenie nowymi podatkami czy nawet zakazem zakupu mieszkań dla zamożnych, a z drugiej strony szybkie wprowadzanie programu tanich kredytów dla osób kupujących pierwszą w życiu nieruchomość. Taki scenariusz na 2023 rok sugeruje, że czeka nas co najmniej kilka ciekawych miesięcy na rynku mieszkaniowym.

Źródło: To mogą być ostatnie tygodnie na spokojny zakup nieruchomości

Jest zmiana na rynku nieruchomości. Oto co się dzieje z cenami mieszkań. Money.pl, 16.02.2023

Na początku roku ceny mieszkań ponownie spadały. Z raportu Expandera i Rentier.io wynika, że w badanych 17 miastach średnio od maja 2022 r. ceny obniżyły się o 2,6 proc. Uwagę zwraca też wzrost liczby ofert sprzedaży.

Źródło: Jest zmiana na rynku nieruchomości

Nie ma wyścigu po świadectwa. Rzeczpospolita, 16.02.2023

Kupujący mieszkania o świadectwa energetyczne pytają rzadko. Na razie brak dokumentu nie wpływa na ceny lokali. Michał Grzeląska, dyrektor oddziału Freedom Nieruchomości Łódź Wierzbowa, uważa, że obowiązkowe świadectwa w pierwszym etapie pozwolą zarobić osobom z uprawnieniami do ich wystawiania. – Nie wpłyną znacząco na sprzedaż nieruchomości. Problem może się pojawić na rynku najmu w szczycie sezonu (lipiec–wrzesień). Terminy wystawiania świadectw mogą się wydłużyć. Może to mieć także przełożenie na wzrost ich cen.

Źródło: Nie ma wyścigu po świadectwa

Rozmowa z Katarzyną Kuniewicz. Czy po słabym ubiegłym nadchodzi lepszy rok dla mieszkaniówki? Parkiet, 16.02.2023 r.

Od kilku miesięcy aktywność zainteresowanych zakupem mieszkań się zwiększa. Co dalej? O perspektywach mówi Katarzyna Kuniewicz, szefowa działu badań rynku mieszkaniowego w Otodom Analytics.

Warto posłuchać: Czy po słabym ubiegłym nadchodzi lepszy rok dla mieszkaniówki?

Może to też Ci się spodoba

Jak zostać agentem nieruchomości?

Jak zostać agentem nieruchomości? Łatwo i niełatwo zarazem. Dobra informacja jest taka, że niemal każda osoba posiadająca odpowiednią motywację, lubiąca pracę z ludźmi i wyzwania oraz posiadająca pewne umiejętności miękkie, powinna odnaleźć się w roli agenta nieruchomości. Czujesz, że ten opis oddaje Ciebie? Zatem czytaj dalej i dowiedz się, jak zostać agentem nieruchomości! Jak zostać […]

Czy muszę mieć doświadczenie w sprzedaży?

Czy muszę mieć doświadczenie w sprzedaży?

Doradca nieruchomości. Ze świata muzyki wprost na rynek

“Nieruchomości są dla mnie czymś znacznie więcej niż towarem, który sprzedaję. Jest to czyjś pomysł na przyszłe życie, sposób na realizację planów, często bardzo ważnych”. Wywiad z Dominikiem Piechowskim.

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.